Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Windows -> Jaki Windows "spamuje" :P Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Jaki Windows "spamuje" :P
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 22:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Pewnie dostane zaraz zjebke za spama ale co mi tam :PP Nie ma tutaj SL :-)

Mam komputer z ery poprzedniej; Celeron 333 256 MB GF2 64 MB dysk 3 Gb (Trzy, drei, Trini :P)

I teraz jaki Windows, co zainstalowac potem i w jakiej lkolejnosci, jakies programy wspomagajace??

Próbowałem coś na necie znaleść, ale część stron podawała sprzeczne ze soba informacje (np: nie uzywaj zadnych programow przyspieszajacych a gdzie indziej znowu ze one wydatnie usprawniaja prace komputera) Więc pytanko do was co mam zrobić?? (tylko nie doradzajcie mi zmiany kompiutera crazy.gif tongue.gif )
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 22:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Ja tam bym posadził 98 cool.gif. Do tego Operka i do neta komp jak znalazł. I tylko do tego tongue.gif . Raczej nie mieszałbym żadnymi programami cudotwórczymi...
Albo pomyśl o Mandrake'u 9.0 :)
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 22:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




jakim mandrake, przeciez to klapa, po co mu windowso podobny linux ?, lepiej linuxowo podobyn linux.
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 23:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




albo linuxo podobny windows tongue.gif
(Xp z systemem tematów albo 98 i jakiś windows Blind czy coś)
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Kwietnia 2003, 23:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ten sprzęt to jest dwie generacje do tyłu. Ale jak dobra płyta to procka da się podkręcić na 500MHz.
Nawet 333 starczy dla Windows 2000. Ten właśnie polecam.
Programów przyspieszających niepolecam, więcej z hnich kłopotów niż poiżytku.
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 01:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




NT4.0 jeśli nie grasz albo Win98 + 98Lite jeśli gry wchodzą w grę. 2000 zeżre za dużo miejsca na dysku (1GB razem ze swapem). Obojętnie który Wybierzesz to warto wywalić IE i zainstalować Operę.
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 11:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




adam78,

Operę mam... jej funkcjonalność i wygoda jest wielka, tylko szkoda że część stron działa poprawnie i i tak muszę czasem używać IE... dysk w sumie zamierzam zmienić na jakąś 40 więc, o miejsce przestaję się martwić... a czasem (żadko bo żadko) giercuje w gry sprzed 3 lat i więcej...
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 12:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




98 jest mało stabilny, a jak jeszcze zainstaluje się przerobioną wersję to będą same kłopoty. NT z kolei nadaje się tylko do zastosowań biurowych, bo nie ma Direct 3D.
A Windows 2000 zajmuje więcej, ale jak raz się zainstaluje to później nie trzeba szukać płyty jak coś się zmieni w konfiguracji.
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 12:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




zawsze też można win2k okroić o te pareset MB
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 12:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A później nażekać, że Windows jest niestabilny.
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 12:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




wystarczy żę się go okroi z instalki. Trzeba płytą w razie potrzeby machać ale 300MB piechotą nie chodzi. I ze stabilnością też nie będzie problemu.
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 13:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Co to 300MB na 40GB dysku. A ja nigdy nie pamiętam gdzie płytę wsadziłem. W czasach 98 potrafiłem kilka godzin szukać i kląć.
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 13:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Co to 300MB na 40GB dysku. A ja nigdy nie pamiętam gdzie płytę wsadziłem. W czasach 98 potrafiłem kilka godzin szukać i kląć.


Na razie mam jeszcze 98 Se i dlatego plyta zawsze lezy na kompie, żeby nie musieć jak Ty jej nigdy za długo szukać... ale kurde masz racje jest to mocno denerwujace.


P.S.

Ale jeskaś kolejność rzeczy jakie się instaluje? Bo na deplach chyba cos mi kiedys przemknelo jak bodajże DJ udzielał komuś rad co do kolejności instalacji directa, sterownikow itp... ale pewny nie jestem temu pytam
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 13:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




no ale w tej chwili ma 3GB dysk
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 13:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Bzdury,

Ino jeszcze pare dni... ale bo jak na razie mialem 98 SE a teraz nie wiem czy nie mam zmienic systemu na nowsiejszy jakis.
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 13:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Niektórzy dopatrują się różnic w wydajności przy różnej kolejności, ale to jest w granicach błędu pomiarowego.
W pierwszej kolejności Serwice Pack.
Napewno trzeba zainstalować DX w twoim wypadku 8 wystarczy, chyba, że chcesz grać w gry wymagające 9. (swoją drogą, czy SP nie ma już DXa?)
Drivery do płyty (jeśli takie są konieczne)
Drivery do karty graficznej i muzycznej.
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 13:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




troche nie w tej kolejnosci ;P
najpierw:
system ->> sp (najnowszy, ale nie beta) ->> steroniki (plyta glowna, jako pierwsza, a dalej, to juz obojetnie) ->> DX8.1, ewentualnie 9.0
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 13:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




System to zakładam, że juyż jest.
SP wcale nie jest taki konieczny i wcale nie musi być pierwszy.
Sterowniki płyty głównej też pod 2000 nie są takie ważne, żeby musiały być pierwsze.
Nowe DXy poradzą sobie ze zmianą driverów po ich instalacji.
  
PostWysłano: Piątek, 25 Kwietnia 2003, 10:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




directx jest to cos takiego jak sp czy instalacja nowego IE
czyli jest to uaktualnianie systemu
a co za tym idzie powinien byc instalowany przed sterownikami
i tirinti ma racje i nawet man to potwierdzi
  
PostWysłano: Środa, 21 Maj 2003, 00:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mr_Nobody
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #50
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Ja dzialam na podobnym kompie, mam od zawsze zainstalowany win98 i do tego IE(na dzis 6.0) i wszystko mi smiga az milo. Nawet rzadko wisi :P Dlatego polecam, bo przetestowane. Pozdr.
  
Jaki Windows "spamuje" :P
Forum dyskusyjne -> Software -> Windows

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010