Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> mandrake 9.2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
mandrake 9.2
PostWysłano: Niedziela, 07 Grudnia 2003, 05:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




witam,
oto pierwszy moj post spod mandarynki hah-hah cool.gif ba, pierwszy spod systemu innego niz winda.
jak na razie wszystko pieknie.
mam kilka drobnych problemow (troche to tu wszystko inaczej poukladane) ale chyba sa zbyt prozaiczne, zeby o nich tu pisac. zreszta, jak mnie przycisnie, to wroce z pytaniami biggrin.gif

chociaz ... cholera, jak wlaczyc rolke w myszy?
  
Re: <EZ_lo> mandrake 9.2
PostWysłano: Niedziela, 07 Grudnia 2003, 11:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




powinna asie automatem na początku skonfigurować jak jest myszka pokazana naciskasz jej klawisze i kręcisz rolką wink.gif i po konfiguracji
możesz też tak ... spod KDE => konfiguracja=>konfiguracja komputera=>sprzęt=>myszka i to co wyżej wink.gif
  
Re: <EZ_lo> mandrake 9.2
PostWysłano: Niedziela, 07 Grudnia 2003, 16:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Skoro juz o prozaicznych problemach mowa... wink.gif

Czy istnieje mozliwosc utworzenia skrotow klawiszowych do konkretnych fraz tekstu? Chcialbym miec pod skrotami klawiszowymi np. emotikonki albo poczatek adresu mojego konta FTP, ktory jest cholernie dlugi albo konta bankowego a nie chce mi sie go szukac, kopiowac i wklejac. Tak to bym sobie wcisnal Ctrl+costam i bym byl happy :>
  
Re: mandrake 9.2
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Grudnia 2003, 13:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




automatem nie chciala sie skonfigurzyc - byla tam do wyboru jakas standardowa myszka z rolka ale po jej wyborze kursor uciekal do prawego gornego rogu. wiec i w ustawieniach kde nic sie nie da zmodyfikowac.
  
Re: <EZ_lo> mandrake 9.2
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Grudnia 2003, 14:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




ooo shock.gif właśnie już miałaś prawie skonfigurowaną myszkę .. nie nie żartuje wystarczyło kliknąć raz lewy raz prawy klawisz i pokręcić rolka i konfiguracja skończona ... po tym już normalnie zaczęłaby działać ... sprawdź wink.gif
  
Re: mandrake 9.2
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Grudnia 2003, 15:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




masz racje. zmienilem teraz na ta mysz i wszystko (w tym temacie) juz ok. co prawda pod innym adresem to jest - nie w konfiguracji kde tylko w "centrum sterowania"
na liscie problemow pozostaja jeszcze trzeszczace dzwieki, konfiguracja proxy, zmiana homepage w konquerorze, czulosc myszy, kwadraciki w menu office'a i takie tam ... :D
zaglebiam sie w lekturze, dzieki za rolke eusa_clap.gif
  
Re: mandrake 9.2
PostWysłano: Środa, 10 Grudnia 2003, 19:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




mam kolejne problemy biggrin.gif (z gory na swoje usprawiedliwienie mam, ze przekopalem troche forow, ale bez wiekszych rezultatow)

- znow mysz - ruch kursora myszy mam "skwantowany" - porusza sie skokowo jakby po siateczce ok 10x10 pikseli. stad czasem nie mozna trafic w drobne elementy jak np krawedz okna bo wypada posrodku. spotkalem sie w necie z tym problemem, ale nie z jego rozwiazaniem. jak rowniez nie znalazlem sterownikow logitecha (linki nieaktualne; a a nuz by pomogly?)
- konqueror (tak wiem lepsza opera, mozilla itd, ale jade na tym, co fabryka dala na razie) - nie moge sie pozbyc adresu file:/usr/share/doc/HTML/index.html na otwarcie przegladarki (powoli dochodze do wniosku ze tak musi byc);
wciskanie klawiszy "w tyl","w przod","do gory" owocuje otwarciem okienka z historia ostatnich 10 lokalizacji do wyboru zamiast akcji (a wydaje mi sie ze po instalacji bylo normalnie)

w sumie same dobnostki, ale denerwujace :D
  
Re: <EZ_lo> mandrake 9.2
PostWysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2003, 23:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




a z ta myszą to mnie coś rozbraja wink.gif masz widać "szczęście" do niej biggrin.gif ... szczerze nie wiedziałem jeszcze czegoś takiego jak opisujesz .. i nie znam rozwiązania ... Ja ma myszkę A4TECH`a i sprawuje się bez zarzutu ... a ma dwa kółka wink.gif

hmm nie korzystam z Konquerora jako menadżera web .. tylko jako filemenadżera wink.gif ... fakt ładnie generuje grafikę ale nie ma funkcjonalności Mozilli ... polecam sprawdź wersję 1.6b = beta .... mi działa i jest stabilniejsza ... od IE na windzie ... w wersji finalnej lol.gif
  
Re: <e X t 7 3> mandrake 9.2
PostWysłano: Czwartek, 18 Grudnia 2003, 23:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Yapacu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #497
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




A właśnie co do tej myszki a4tech-a też posiadam tak myszke tylko nie umiem jej skonfigurować(Wogóle sie na linuxie nie znam). Także posiadam myszke 5 klawiszy i 2 rolki i dostalem do tego dyskietke instalacyjna tylko ja nie bardzo wiem jak to zainstalowac jak klikam na plik instalacyjny ( tak mysle ze to ten:P)to pisze ze nie mam zainstalowanej przegladarki czy cus takego.....
  
Re: mandrake 9.2
PostWysłano: Piątek, 19 Grudnia 2003, 04:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




a dyskietke masz aby na pewno linuksowa ?? bo jak pod winde to zupelnie co innego ...
  
Re: <EZ_lo> mandrake 9.2
PostWysłano: Piątek, 19 Grudnia 2003, 12:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Yapacu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #497
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




Na dyskietce nic, ale na opakowaniu pisze że mysz jest pod winde.Czyli nie da sie jej zainstalować? Może trzeba ściągnąć sterowniki z jakiejś bazy bo czytalem że takowe istnieją tylko jaki jest ich adres?
  
Re: <Yapacu> mandrake 9.2
PostWysłano: Piątek, 19 Grudnia 2003, 14:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




ŻADNE sterowniki !!!!! Mandrake 9.2 automatem zainstaluje myszek po wskazaniu na myszkę z kółkiem i wykonaniu czynności jakie opisałem powyżej !
  
Re: <e X t 7 3> mandrake 9.2
PostWysłano: Piątek, 19 Grudnia 2003, 22:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Yapacu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #497
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




OK ale ja posiadam Auroxa, a właściwie posiadałem bo znowu przeszłem na dziurawą niestabilną niebieskoekranowa winde także jush tą myszkę zainstalowałem. Musze przyznać że linux to nie dla mnie ( za ciężki chyba jest!) dlatego nie poleciłbym początkującym instalacji linuxa Auroxa ( z własnego doświadczenia 2 tygodniowego biggrin.gif ), A tak wogóle to mnie nawet nie zdziwiło jak przy instalacji windy dwa razy mi się komp zaciął i 2 godziny męczyłem się z instalowaniem sterowników do karty muzycznej crazy.gif ( sam nie wiem jak jak to zrobiłem tongue.gif )Bo z tymi sterwonikami w linuxie to tylko pozazdrościć eusa_clap.gif
  
Re: mandrake 9.2
PostWysłano: Niedziela, 21 Grudnia 2003, 00:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




troche problemow sprawia mi wlasnie wprowadzenie malych zmian w lilo. otoz ubzduralem sobie, ze bedzie mi na razie lepiej, jak defaultowo bedzie sie ladowac jednak winda (taaak wiem ...). dokonalem koniecznych poprawek, potem innych i nic ... po staremu lilo laduje mandrake'a.

domyslnie /etc/lilo.conf ma postac:
Kod:
boot=/dev/hda
map=/boot/map
default="linux"
keytable=/boot/pl.klt
prompt
nowarn
timeout=100
message=/boot/message
menu-scheme=wb:bw:wb:bw
image=/boot/vmlinuz
   label="linux"
   root=/dev/hdc1
   initrd=/boot/initrd.img
   append="devfs=mount hdd=ide-scsi acpi=ht resume=/dev/hdc5 splash=silent"
   vga=788
   read-only
image=/boot/vmlinuz
   label="linux-nonfb"
   root=/dev/hdc1
   initrd=/boot/initrd.img
   append="devfs=mount hdd=ide-scsi acpi=ht resume=/dev/hdc5"
   read-only
image=/boot/vmlinuz
   label="failsafe"
   root=/dev/hdc1
   initrd=/boot/initrd.img
   append="devfs=nomount hdd=ide-scsi acpi=ht resume=/dev/hdc5 failsafe"
   read-only
other=/dev/hda1
   label="windows"
   table=/dev/hda
other=/dev/fd0
   label="floppy"
   unsafe

probowalem zmienic "linux" na "windows" w default=, potem pozbylem sie wszedzie cudzyslowow, potem wywalilem default i przenioslem czesc "other= ..." na poczatek - wszystko bez rezultatu ... musze cos robic zle z tego wynika eusa_wall.gif
  
Re: <EZ_lo> mandrake 9.2
PostWysłano: Niedziela, 21 Grudnia 2003, 01:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




A wpisales w bashu "man lilo", a pozniej "lilo"? smile.gif
  
Re: mandrake 9.2
PostWysłano: Niedziela, 21 Grudnia 2003, 02:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




przez mana probowalem sie przebic, ale wyglada koszmarnie z pozmienianymi polskimi znakami. wiec przekopalem kilka guide'ow w necie. z rezultatem pozytywnym. otoz po edycji lilo.conf trzeba jeszcze zapuscic /sbin/lilo ... heh. wstyd sie przyznac ...

ulan - jesli o to ci chodzilo, to dzieki :D
  
Re: <EZ_lo> mandrake 9.2
PostWysłano: Niedziela, 21 Grudnia 2003, 03:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Dokladnie o to biggrin.gif .Mam nadzieje ze choc naprowadzilem na wlasciwy tor poszukiwan wink.gif
  
Re: mandrake 9.2
PostWysłano: Niedziela, 21 Grudnia 2003, 07:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




nie zdazyles biggrin.gif dalem rade wczesniej. ale i tak ...
  
Re: <EZ_lo> mandrake 9.2
PostWysłano: Sobota, 24 Stycznia 2004, 16:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




po wprowadzemiu zmian do lilo.conf musisz wydac komede lilo
zeby utwozyc nowy boot
  
mandrake 9.2
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010