Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Zakaz jedzenia mięsa Idź do strony 1, 2
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Grudnia 2003, 22:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Otrzymałem od kumpla widokówkę z podróży do Indii. Kumpel w charakterystycznym dla siebie, barwnym stylu napisał m.in.: ,,Przypuszczam, Młody, że spodobałoby Ci się w tym egzotycznym kraju. W miejscowości (nie jestem w stanie powtórzyć z pamięci nazwy - przyp. mój) na przykład mięsożerstwo jest ścigane prawnie, a restauracje reklamują się szyldami "pure vegetarian".
Kumpel podobno przesadził, bo ścigane prawnie jest tylko jedzenie krów. Tak, czy inaczej jednak, czy wydaje Wam się możliwym w przyszłości prawny zakaz jedzenia mięsa (na przykład, gdy liczba wegetarian w społeczeństwie przekroczy 90 proc.)
Tenże sam kumpel pytał mnie kiedyś: ,,No dobrze, wszyscy przechodzą na wegetarianizm, świnie w hodowlach dożywają naturalnej śmierci, ale co zrobić na przykład z tak uzaleznionymi od człowieka zwierzętami jak psy? Czym je, do cholery, karmić?"
  
Re: <Berger> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Grudnia 2003, 23:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




No wiesz Berger mi to jak na razie zakrawa na political fiction lol.gif lol.gif lol.gif
  
Re: <ulan> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Grudnia 2003, 23:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Bo jest. Ale to przez te Indie. Rozmarzyłem się, kurka! lol.gif
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Wtorek, 09 Grudnia 2003, 00:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mi
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #29
Posty: 251


[ Osobista Galeria ]




Ja siem tylko zastanawiam po co byloby w takim przypadku hodowac swinie ??? przeciez i tak nikt by ich nie jadł...
  
Re: <Mi> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Wtorek, 09 Grudnia 2003, 11:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Bo ich wybicie byłoby niehumanitarne. Najlepiej byłoby pozwolić im odejść śmiercią naturalną, tyle że nie rozmnażać. Może poza paroma osobnikami - żeby zachować gatunek.
  
Re: <Berger> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Wtorek, 09 Grudnia 2003, 11:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Hmmm mozna by je tez uwolnic. I doczekac sie rasy panow....Hmmm ale to juz w ogole fiction jest lol.gif lol.gif lol.gif
  
Re: <ulan> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Wtorek, 09 Grudnia 2003, 13:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Wszystkie uwolnić? Czysty darwinizm. Ogromna większość nie przeżyłaby. A ile wypadków drogowych przy okazji...
  
Re: <Berger> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Wtorek, 09 Grudnia 2003, 13:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
co zrobić na przykład z tak uzaleznionymi od człowieka zwierzętami jak psy? Czym je, do cholery, karmić?"


Wydaje mi się,że natury nie ma co zmieniać.W sumie jakby się uprzeć to pewnie moznaby przyszyczaić psa do jedzenia samych roslinek,ale nie widzę sensu.Można tu popaść w pewien fanatyzm,gdyż ktoś mógłby zażadać,by np.zwierzęta(te dzikie miesożerne) w zoo też karmić tylko zieleniną-a w takim działaniu nie widze sensu.

pozdrawiam
  
Re: <Berger> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Wtorek, 09 Grudnia 2003, 13:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Nie nie i jeszcze raz nie. Krzysiek zle kombinujesz. Samochody zostalyby zakazane, jedynym slusznym srodkiem transportu stalby sie rower cool.gif
  
Re: <ulan> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Wtorek, 09 Grudnia 2003, 13:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Pomysł niezły z tym rowerem, ale sytuacje zupełnie nieporównywalne. Żeby jeździć autem nie musisz wszak nikogo zabić.
Szaman - karmienie dzikich, drapieżnych zwierząt zieleniną, to absurd. Nie przeżyłyby takiej diety. Ten problem jest jednak stosunkowo łatwy do rozwiązania - wypuszczenie drapieżników do ich naturalnego środowiska. Po cholerę lew, czy tygrys ma się męczyć w zoo?
  
Re: <Berger> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Niedziela, 14 Grudnia 2003, 16:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No i widziałem wczoraj powracającego z Indii kumpla. Zdjęcia pokazał i zaprzysiągł się, że w tej jednej miejscowości jedzenie mięsa rzeczywiście jest ścigane karnie. Kurka, nie mogę tylko zapamiętać tej cholernej nazwy!
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Środa, 14 Stycznia 2004, 21:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Andrzej
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #572
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Berger, nie do końca rozumiem o co Ci chodzi... sam napisałeś
Cytat:
karmienie dzikich, drapieżnych zwierząt zieleniną, to absurd. Nie przeżyłyby takiej diety. Ten problem jest jednak stosunkowo łatwy do rozwiązania - wypuszczenie drapieżników do ich naturalnego środowiska.

Chcesz przez to powiedzieć, że człowiek nie jest z natury mięsorzerny?? Pomijając to, że jest bez wątpienia dzikim i drapieżnym zwierzęciem... wink.gif Więc myślę, że karmienie ludzi zieleniną to absurd, a człowiek powinien szukać niezbędnych składników odżywczych tam, gdzie są one najłatwiej dostępne...
  
Re: <Andrzej> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 11:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Zgadza się, uważam, że człowiek jest z natury roślinożerny, a spożywanie mięsa jest dla niego szkodliwe. Ale, prawdę mówiąc, wali mnie to, bo nie ztego powodu zostałem wegetarianinem.
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 12:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Dziwne, mnie uczyli, ze czlowiek jest wszystkozerny... zupelnie jak swinia eusa_sick.gif biggrin.gif
  
Re: <EDDY> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 12:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Bo na drodze ewolucji stal sie wszystkozerny. tongue.gif
  
Re: <EDDY> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 13:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Też mnie tak uczyli. Uczyli mnie też, że Związek Sowiecki wielkim przyjacielem Polski jest. tongue.gif
  
Re: <Berger> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 13:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Porównanie ni w pięć ni w dziewięć. Pokażcie mi wegetarianie, jakieś jednoznaczne, bezdyskusyjne wyniki badań, które w jednoznaczny sposób stwierdzają, że człowiek jest roślinożerny i że mięso szkodzi.
Może Wam szkodzi, bo mi na pewno nie.
Berger - a butów skórzanych, pasków do spodni, tudzież do zegarka nie nosisz?
  
Re: <Kowal> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 13:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kowal, ten argument był już tyle razy podnoszony, że nie będę na niego odpowiadał. Masz zakaz wypowiadania się na tym forum, a Twoje posty będą kasowane! wink.gif
P.S. Nie noszę skórzanego paska, ani pasa. Buty być może tak. Po długich poszukiwaniach nieskórzanych butów, jakie kiedyś podjąłem, dałem spokój i nie zadaję już ekspedientkom tak kłopotliwego pytania.
  
Re: <Berger> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 14:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Więc Berger, ja rozumiem doskonale, że ktoś stosuje dietę wegetariańską. Nie neguję, że może ona dostarczać takich samych wartości odżywczych, jak dieta mięsna. Nie zaprzeczam, że może ona być równie dobra dla organizmu, jak dieta z mięsem, a nawet, że ktoś może się czuć lepiej nie jedząc mięsa. OK. Powtarzam, żeby nie było watpliwości: nic do wegeterian nie mam. Ale jeżeli zaliczasz się w swoim mniemaniu do elity, bo nie zabijasz zwierząt, a nosisz skórzane buty, to widzę tu pewną poważną niekonsekwencję.

Co do postu ulana: jeżeli człowiek, w procesie ewolucji stał się mięsożerny (nie jestem przekonany, że akurat tak było, nie ma jednoznacznych wyników badań) - to należy dodać, że przez to w pewien sposób jest lepszy. Poniewaz ewolucja w świecie zwierząt i roślin, jak wiecie, polega na lepszym przystosowaniu się organizmów do przeżycia. Ale, jak mówię - nie są mi znane jednoznaczne, w sposób bezdyskusyjny potwierdzający, że bylismy kiedys roślinożerni, wyniki badań naukowych.
  
Re: <Kowal> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 14:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




OK. Skóra jest IMHO produktem ubocznym przy produkcji mięsa. Gdyby nie było przemysłu mięsnego i skórę zastąpiłyby inne tworzywa. Chętnie bym się na nie przerzucił. Na razie noszę - być może skórzane buty z braku specjalnego wyboru. W przypadku mięsa natomiast wybór mam i korzystam z niego. Gdybym mieszkał sto lat temu na Grenlandii zapewne jadłbym mięso.
Co do roślinożerności człowieka, wegetariańscy dietetycy podają tu takie argumenty jak budowa uzębienia i długość układu pokarmowego.
  
Zakaz jedzenia mięsa
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 2  
  
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010