Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Zakaz jedzenia mięsa Idź do strony 1, 2
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 14:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Kowal :
bo nie zabijasz zwierząt, a nosisz skórzane buty, to widzę tu pewną poważną niekonsekwencję.


To Kowal zadaj sobie kiedys trud i sprobuj znalezc buty nieskorzane crazy.gif

Cytat:
Co do postu ulana: jeżeli człowiek, w procesie ewolucji stał się mięsożerny (nie jestem przekonany, że akurat tak było, nie ma jednoznacznych wyników badań) - to należy dodać, że przez to w pewien sposób jest lepszy.


Wcale nie lepszy a inny.

Cytat:
Poniewaz ewolucja w świecie zwierząt i roślin, jak wiecie, polega na lepszym przystosowaniu się organizmów do przeżycia.


Niby sie zgadza, ale wcale nie znaczy ze to co bylo dobre 1000 lat temu jest dobre teraz.

Cytat:
Ale, jak mówię - nie są mi znane jednoznaczne, w sposób bezdyskusyjny potwierdzający, że bylismy kiedys roślinożerni, wyniki badań naukowych.


A po co Ci wyniki badan naukowych. Czlowiek pokonal dluga droge zanim nauczyl sie polowac. Chyba ze sugerujesz, ze cywilizajca XXIw rozwinela sie od tak, spod palaca pana Boga crazy.gif
  
Re: <Berger> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 14:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Dlugosc ukladu pokarmowego wskazuje jednoznacznie na miesozerne nastawienie czlowieka. Ale ja nie widze powodu by dyskutowac tu o diecie. Bo dla mnie wegetarianizm jest przede wszystkim ideologia. Ideologia zakazujaca zabijania niewinnych zwierzat.
  
Re: <ulan> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 14:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




ulan :
A po co Ci wyniki badan naukowych.

Raczysz żartować, ulan.
  
Re: <Kowal> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 14:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Nie Kowal na razie Twoje posty przyjmuje z lekkim rozbawieniem. NIestety zaczynaja mnie nuzyc. Raczysz sie pytac o wyniki badan naukowych na temat "Czy czlowiek zawsze byl miesozerny" a odpowiedz jest prosta. NIe byl, nie mogl byc, KURWA NIE UMIAL POLOWAC TO JAK MIAL JEST MIESO eusa_wall.gif
  
Re: <ulan> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 14:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




To, że nie potrafił upolować mamuta, nie oznacza, że był roślinożerny. Jak był roślinożerny, to po co zaczął polować na zwierzeta? Pytania można mnożyć. Pytania na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. I Ciebie to może nużyć, a dla mnie jest śmiesznym, że o wszystkim, co potwierdza Twoje przekonania, mówisz z mentorską pewnością mimo, iż takowej mieć w tym wypadku nie można z przyczyn oczywistych. Niedostatecznej wiedzy. I sporu, co do interpretacji wyników badań.
  
Re: <Kowal> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 14:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Oczywiscie mozna przyjmowac ze probowal zlapac prehistoryczne wiewiorki skaczac za nimi po drzewach. Kowal zastanow sie, wydatek energi poswiecony na zlapanie malego stworzonka ma sie nijak do korzysci.
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Piątek, 16 Stycznia 2004, 11:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




ulan :
1.Dlugosc ukladu pokarmowego wskazuje jednoznacznie na miesozerne nastawienie czlowieka.
2.Dla mnie wegetarianizm jest przede wszystkim ideologia.


1. Niezupełnie. Była o tym dyskusja na deplach. Człowiek ma oczywiście krótszy przewód pokarmowy niż przeżuwacze, ale zdecydowanie dłuższy niż drapieżniki.
2. A dla mnie nie ma to nic wspólnego z ideologią. Jest to prosta kwestia etyczna wyrażająca się w słowach ,,Nie zabijaj".
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 01:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Tak, czy inaczej jednak, czy wydaje Wam się możliwym w przyszłości prawny zakaz jedzenia mięsa (na przykład, gdy liczba wegetarian w społeczeństwie przekroczy 90 proc.)


no jezeli liczba wegetarian przekroczy 90 % to kazdy durny przepis bedzie mozliwy, a dalej to wszystko potoczy sie lawinowo, wszyscy stana sie wegetarianami i ludzkosc cofnie sie w ewolucji, za pare tysiecy lat bedziemy znowu malpami z duzymi brzuchami i malymi mozgami
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 02:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




ulan :
Nie Kowal na razie Twoje posty przyjmuje z lekkim rozbawieniem. NIestety zaczynaja mnie nuzyc. Raczysz sie pytac o wyniki badan naukowych na temat "Czy czlowiek zawsze byl miesozerny" a odpowiedz jest prosta. NIe byl, nie mogl byc, KURWA NIE UMIAL POLOWAC TO JAK MIAL JEST MIESO eusa_wall.gif


zgadzam sie z ulanem
oczywiscie ze czlowiek nie zawsze byl miesozerny, najpierw jadl same rosliny, mial wtedy maly mozg i duzy brzuch z racji dlugich jelit
dopiero po jakims czasie czlowiek zaczal zjadac mieso, najpierw padlina
glownie szpik kostny bogaty w tluszcze, z czasem przezucil sie na ryby i zaczal polowac i w tym wlasnie momecie (biorac pod uwage wiek ziemi byl to moment) masa ludzkiego muzgu wzrosla o ok. 300% i tym samym inteligecja a brzuch znacznie zmalal, od tego momentu czlowiek naprawde zaczal sie rozwijac
wiec jak slysze zeby zakazac jedzenia miesa bo to nie etyczne to mi sie smiac chce bo jakbysmy tego miesa nie zaczeli jesc w pewnym okresie naszej ewolucji to prawdopowobnie niebylibysmy w stanie dzisiaj pojac czegos takiego jak etyka bo nasze mozgi bylyby za male zeby to zrozumiec
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 02:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




matys :
wiec jak slysze zeby zakazac jedzenia miesa bo to nie etyczne to mi sie smiac chce bo jakbysmy tego miesa nie zaczeli jesc w pewnym okresie naszej ewolucji to prawdopowobnie niebylibysmy w stanie dzisiaj pojac czegos takiego jak etyka bo nasze mozgi bylyby za male zeby to zrozumiec


Ale teraz mamy na tyle duze, ze jestesmy to w stanie pojac i tyla na ten temat
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 02:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




matys :
no jezeli liczba wegetarian przekroczy 90 % to kazdy durny przepis bedzie mozliwy, a dalej to wszystko potoczy sie lawinowo, wszyscy stana sie wegetarianami i ludzkosc cofnie sie w ewolucji, za pare tysiecy lat bedziemy znowu malpami z duzymi brzuchami i malymi mozgami


ROTFL po stokroc
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 17:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




ulan :

Ale teraz mamy na tyle duze, ze jestesmy to w stanie pojac i tyla na ten temat

widze jednak ze juz za dlugo jesz korytkowo i nie potrafisz zrozumiec ze rezygnujac z miesa eliminujesz czynnik ktory pozwolil czlowiekowi myslec
a twoje rozumowanie typu ale jak juz jestesmy madrzy to mozemy nie jest miesa jest poprostu idiotyczne, przedewszystkim dlatego ze czlowiek bedzie przez to coraz glupszy i w koncu znowu jego muzg zmniejszy sie do wczesniejszych rozmiarow, a nawet zauzmy ze czlowiek nie stanie sie glupszy to napewno sie juz nie rozwinie.
No chyba ze uwazasz ze czlowiek osiagnal juz taki etap w ewolucji ze juz nie musi sie dalej rozwijac intelektualnie ?, przeciez jestesmy juz tak madzy np. wojny, przestepstwa, wlatywanie samolotami w budynki itd
  
Re: <matys> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 18:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Może się czepiam, ale skoro jesteś taki bardzo mądry, to może na początek naucz się pisać bez błędów ortograficznych. EOT.
  
Re: <matys> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 19:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




NO coz jak na razie widze, ze mieso Ci nie pomaga. EOT
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 22:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Może się czepiam, ale skoro jesteś taki bardzo mądry, to może na początek naucz się pisać bez błędów ortograficznych. EOT.

oczywiscie spodziewalem sie takiej prostackiej odzywki
jak ktos juz nie ma argumentow to gada zeczy w stylu ja wiem lepiej bo mam lepsze stopnie albo nie masz racji bo robisz bledy ortograficzne,
to zeczywiscie godny twojej inteligencji argument
dla twojej wiadomosci Enstin tez byl dyslektykiem jak i wielu innych ludzi nauki. I wez pod uwage ze moi przodkowie tez jedli glownie jak bydlo, a ja dopiero zaczalem odrzywiac sie prawidlowo 2 lata temu, wiec moja inteligencja nie jest tu zadnym dowodem, tu trzeba pokolen zeby bylo widac efekty w rozwoju mozgu, natomiast efekty w poprawie zdrowia widac bylo odrazu
  
Re: <matys> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 22:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Sluchaj no mnie misiu. Wali mnie to czy jestes dyslektykiem, dysortografem, czy jeszcze kims innym. Po pierwsze nie bede tu tolerowal chamstwa, ktore wprowadzasz. Po drugie odorbina wysilku wystarczylaby, zeby przygotowac posta bez bledow ortograficznych, skladniowych i stylistycznych. Takiego ktorego da sie przeczytac. Teraz kazdy idiota tlumaczy swoja glupote chorobami, wiec nie wykrecaj sie bzdurnym argumentami, tylko sie staraj sensownie pisac jezeli chcesz zeby ktos tu z Toba dyskutowal. EOT
  
Re: <matys> Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Mięso zostaw w spokoju, dokąd polskiego się nie nauczysz, masz zakaz wypowiedzi w tym forum, Wujek Zed ci to mówi.
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Lutego 2004, 00:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Rzeklem, a skoro nie odrozniasz literowki od bledu orotgraficznego to nie mam wiecej pytan. poprawiony przez ulana
  
Re: Zakaz jedzenia mięsa
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Lutego 2004, 00:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Topic przynajmniej tymczasowo uwazam za zamkniety. sad.gif
  
Zakaz jedzenia mięsa
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 2 z 2  
  
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010