Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> stereotypy Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 14 Grudnia 2003, 19:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dzisiaj w Poznaniu pojawił się Grześ Turnau. Wszystko w ramach jakiejś przedświątecznej akcji charytatywnej, z której dochód miał być bodaj przeznaczony na rzecz dzieci. Prowadzący program w regionalnym radiu ,,Merkury" wyrazili nadzieję, że i artysta dorzuci trochę grosza dla najmłodszych. Zarazem jednak wyrazili wątpliwość, bo Grześ jest przeca krakusem, a krakusy, wiadomo, centusie. Rozśmieszyło mnie to bardzo, jako że powiedziane zostało przez poznańskich dziennikarzy w poznańskim radiu, a poznaniacy, wiadomo, to Szkoci wyrzuceni ze Szkocji za skąpstwo.
Ciekawym, czy i Wy żywicie jakieś stereotypowe opinie o mieszkańcach innych miast.
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 14 Grudnia 2003, 20:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




a tam wierzyć w stereotypy... najlepiej stworzyćswój własny stereotyp na kótrym będzie się opierać własne przekonania...
  
Re: <Berger> stereotypy
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Grudnia 2003, 16:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Naturalnie nie mam żadnych uprzedzeń do mieszkańców innych miast. Ten stereotyp, jak każdy inny, uważam za przejaw lenistwa umysłowego. To tak, jakby po kłótni z jedną Anią stwierdzić, że wszystkie Anie są do bani. A, tego, Bergusiu, ten wątek ma dotyczyć tylko miastowych stereotypów, czy , zgodnie z tytułem wątku, można dorzucać inne propozycje? biggrin.gif

P.S. No tia, teraz za moją przyczyną rozniesie się stereotyp, że w Koninie jedzą strusie. biggrin.gif
  
Re: <little_wild_girl> stereotypy
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Grudnia 2003, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




lol.gif a z tym strusiem to Ci się niezwykle udało ... opowiadałem znajomym lol.gif ... tylko jak Ci bezdomni go dorwali ????? ... wiadomo przecież ze to szybkie bestyje (o strusie chodzi ... nie bezdomnych lol.gif ) są i mają mocne nogi a i dzióbnąć potrafią ...

dobra OT ale nie mogłem się powstrzymać wink.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Grudnia 2003, 17:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




praktycznie te stereotypy to są bardziej archeotypami... wink.gif ale to już się tak przyjęło
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Grudnia 2003, 18:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




u nas, gdy ktos wybiera sie do Sosnowca mowi sie ze "jedzie za granice" lub "czy wzial paszport". krazy tez wiele dowcipow o Zagłębiu.
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 14:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
ten wątek ma dotyczyć tylko miastowych stereotypów, czy , zgodnie z tytułem wątku, można dorzucać inne propozycje? teraz za moją przyczyną rozniesie się stereotyp, że w Koninie jedzą strusie. biggrin.gif


1. Jak w tytule. Wszelakich.
2. A nie jedzą? cool.gif
Konin, z tego, co pamiętam, ze Słupcą (rodzinnym miastem mojej Mamy) się nie lubił. To jeszcze w czasach, zanim pod Koninem odkryto węgiel i oba miasta były porównywalnej wielkości. Tak to już jest, że jeżeli dwa podobnie duże miasta leżą w pobliżu, a na dodatek jedno uzyska wyżsszą rangę, to stereotypy po obu stronach barykady zaczynają rosnąć jak grzyby po deszczu.
No i jeszcze ,,bardzo mądrzy" poznaniacy żywią przeświadczenie, że Konin, czy Kalisz, czyli miasta leżące w dawnej kongresówce, to już nie Wielkopolska, tylko Azja. shock.gif
  
Re: <Ramzes> stereotypy
PostWysłano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 14:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Mój przyszywany wujek jest z Górnego Śląska, a jego żona z Zagłębia. Ten stereotyp, jak widać, przełamali. Jednak kilka lat temu razem wyjechali do Niemiec i teraz w Niemczech mówią z odcieniem wyższości o ,,tych pseudo-Niemcach z b. NRD, czy b. ZSRS". cool.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 16:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
andy85
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #161
Posty: 304


[ Osobista Galeria ]




Ramzes :
u nas, gdy ktos wybiera sie do Sosnowca mowi sie ze "jedzie za granice" lub "czy wzial paszport". krazy tez wiele dowcipow o Zagłębiu.

No Ramzes widzę , że ze Śląska ( oczywiście Górnego) jesteś tak jak ja smile.gif
  
Re: <Berger> stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 13:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




A stereotyp dotyczący homoseksualistów?Macie takowy?Chyba częściej ludziom wydaje się,że gej to taki wymodelowany facet,``zniewieściały``,mówiący cieniutkim głosem.Czy tak jest?Myślę,że nie,ale mam i takich ``zniewieściałych``kolegów,którzy chyba o kosmetykach wiedzą więcej niz moja dziewczyna.
A lesbijki?To krótkowłose twarde,agresywne dziewczyny?Nie znam żadnej lesbijki,ale nie wydaje mi sie,że i tu jest jakaś rguła.

Pozdrawiam
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 13:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Moj ojciec (dla jaj oczywiscie) wmawia mi, ze Krakusy nam szczaja do Wisyly i dlatego w Warszawie jest taka brudna lol.gif
Tak, tak, Gdanszczanie - to nie my - to Krakusy wink.gif crazy.gif
  
Re: <szaman82> stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 14:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Rozmawiałem z lesbijkami, które były ,,takie bardziej męskie" i z gejami, którzy mówili zniewieściałym głosem. Ale nie jest to reguła. Zresztą pewien gej mówił do mnie normalnym głosem, a do swojego partnera zniewieściałym.
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 14:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




gROszeCK1 :
Moj ojciec (dla jaj oczywiscie) wmawia mi, ze Krakusy nam szczaja do Wisyly i dlatego w Warszawie jest taka brudna lol.gif
Tak, tak, Gdanszczanie - to nie my - to Krakusy wink.gif crazy.gif


Te te krawaciarz eusa_naughty.gif eusa_naughty.gif eusa_naughty.gif eusa_naughty.gif lol.gif lol.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 14:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




ulan :
Te te krawaciarz



A to określenie, to skąd się wzięło?
  
Re: <Berger> stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 15:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Tak sie w Krakowie na Warszawiakow mowi cool.gif
  
Re: <ulan> stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 15:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tyle się domyśliłem. tongue.gif
Pytałem tylko skąd się wzięło określenie. Poznaniacy na przykład mówią na szczeciniaków ,,śledzie", bo Szczecin niedaleko Zalewu się znajduje.
  
Re: <Berger> stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 15:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Moze dlatego ze wszystkie warszawiaki w krawatach chodza lol.gif lol.gif lol.gif lol.gif wink.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 15:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




ulan :
Tak sie w Krakowie na Warszawiakow mowi cool.gif

raczej na Warszawke - czyli naplyw ludnosci z innych miast (i wsi), ktorzy zjezdzaja sie do nas na wyscig szczurow, w ktorym rdzenni warszawiacy bardzo rzadko biora udzial wink.gif

ulan :
Moze dlatego ze wszystkie warszawiaki w krawatach chodza lol.gif lol.gif lol.gif lol.gif wink.gif


z warszawiankami jest tak: z jednej strony Wola i Ochota, z drugiej jednak Bródno i Wlochy... kto zna stolice ten wie o co chodzi wink.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 15:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




gROszeCK1 :
raczej na Warszawke - czyli naplyw ludnosci z innych miast (i wsi), ktorzy zjezdzaja sie do nas na wyscig szczurow, w ktorym rdzenni warszawiacy bardzo rzadko biora udzial wink.gif


Whatever, krawaciarze i tyla... lol.gif cool.gif

Cytat:

z warszawiankami jest tak: z jednej strony Wola i Ochota, z drugiej jednak Bródno i Wlochy... kto zna stolice ten wie o co chodzi


Nie trza stolycy znac, toc stary dowcip jest... biggrin.gif .A swoja droga nawet jak sie pociagiem jedzie to widac to brudno i wlochy wink.gif
  
Re: <ulan> stereotypy
PostWysłano: Środa, 17 Grudnia 2003, 15:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ale na przykład w Poznaniu i Krakowie też widywałem mężczyzn w krawatach... eusa_eh.gif confused.gif
  
stereotypy
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 1 z 11  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010