Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> stereotypy Idź do strony 1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <little_wild_girl> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 14:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




przecież oboje żartujemy nieprawdaż ? wink.gif
  
Re: <little_wild_girl> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 14:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Kobieta informatyk jest jak świnka morska. A świnka morska to ani świnka ani morska.
  
Re: <e X t 7 3> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 14:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Prawdaż, prawdaż. cool.gif biggrin.gif
  
Re: <Tirinti> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 14:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Kuźwa, to jest ten stereotyp mówiący o tym, że baba się na polibudę nie nadaje i jest gorsza w sprawach technicznych, jeśli chodzi o różne urzadzenia...kompy, samochody(,,o nie, baba za kierownicą!” lol.gif ), motory i w ogóle w sprawach związanych z naprawą. eusa_wall.gif
Może i gorsza, ale wtedy, gdy się tego nie nauczy. crazy.gif
  
Re: <little_wild_girl> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 14:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Tu chodzi nie o potencjalne kandydatki, ale o absolwentki.
  
Re: <Tirinti> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 15:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Khe, a czy to stwierdzenie nie trafia ogólnie w kobiety, które ze względu na swoją płeć nie są rzekomo w stanie nauczyć się (czyli umieć) tego, co postrzegane jest jako coś, co możliwe jest do pojęcia tylko przez mężczyzn i traktowane są tak nadal nawet po ukończeniu kursu? eusa_eh.gif
  
Re: <little_wild_girl> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 15:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Nie wiem z pierwszej ręki, bo wśród ponad 30 osób z roku nie było dziewczyn. Na 120 na potoku (informatyka+telekomunikacja+automatyka) była jedna, ale poszłą na telekomunikację. Kolega ma jedną informatyczkę w pracy i podobno potwierdza stereotyp.
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 16:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Kolega ma jedną informatyczkę w pracy i podobno potwierdza stereotyp.

I to jest możliwe. confused.gif lol.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 16:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Ja nigdy dziewczyny nie miałem, większość kolegów z roku jeśli nawet miała to tylko tymczasowo. Są też wyjątki.


No coz ja mialem, potem dluugo nie mialem a teraz znowu mam cool.gif .Tylko wiem o jedny. Siedzenie przed kompem nie moze byc wazniejsze od wspolnego wyjscia czy innych "obowiazkow" wink.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 16:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
Rzeczywiście istnieje taki stereotyp. Przypadek, z którym miałam do czynienia, potwierdzał go w całej rozciągłości lol.gif , ale , jak to ze stereotypami, nie musi ogarniać wszystkich informatyków (ale to jest jasne przeca).


No wlasnie bolesny ten stereotyp jest crazy.gif

Cytat:
Tia, informatycy mają brzydkie dziewczyny. biggrin.gif Teraz wiem, dlaczego z mojej relacji z przedstawicielem tego zawodu nic nie wyszło, ech. cool.gif
Ale to tak z przymrużeniem oka. wink.gif


No ja sobie ten tego wypraszam. Z reszta niechby to moja dziewczyna przeczytala lol.gif lol.gif lol.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 20:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




e X t 7 3 :
cóż niezła reklama .:LWG:. tera każdy chłop na hehu wie żeś ładna eusa_clap.gif lol.gif lol.gif


Ona już kiedyś wprost pisała... na deplu bodaj... że się w lustrze dokładnie przejrzała i doszła do wniosku, że jednak ładna jest. cool.gif
Eszzz kobiety... wink.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 20:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Berger :

Ona już kiedyś wprost pisała... na deplu bodaj... że się w lustrze dokładnie przejrzała i doszła do wniosku, że jednak ładna jest. cool.gif
Eszzz kobiety... wink.gif


A ja dochodze do wniosku ze wy kazdy watek potraficie rozpier... radosnym bleblaniem. A to juz nie jest stereotyp niestety lol.gif lol.gif lol.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 20:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Pozioma :
Bawicie się w wyszukiwanie stereotypów. Człowiek nauczony myśleć stereotypami będzie zawsze szukał najprostszej drogi, zgodnej z prostą ideologią (że czarny, żyd, kobieta, mężczyzna, kibic wrogiego klubu, Poznaniak, Krakus, itd., itp., .... to ten zły. Nie szukajcie stereotypów, szukajcie sposobów, by w nie nie wpaść. By się uchronić przed.


Paradoksalnie, Poziomko, wypunktowując stereotypy, mamy większe szanse ich na przyszłość unikać. Jak to napisała pewna pani psycholog: ,,Odważ się obrócić i spojrzeć w twarz swemu demonowi, bo inaczej demon ugryzie cię w tyłek" cool.gif
Ale skoro przypominasz o stereotypach ,,miejskich"... dzisiaj słyszałem w poznańskim radiu ,,Merkury" wypowiedź studenta, pochodzącego spoza Poznania. Według niego poznaniacy są zimni i materialistyczni, a ci, którzy po studiach tu zostają, też się takimi stają. Cóż, zostałem tu po studiach, mieszkam w Poznaniu już 18 lat prawie, a jakoś nie czuję się jeszcze zimny. cool.gif
  
Re: stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 20:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




ulan :
A ja dochodze do wniosku ze wy kazdy watek potraficie rozpier... radosnym bleblaniem


Ależ cały czas mówimy o stereotypach... a dokładnie o stereotypie, jak to kobiety są czułe na postrzeganie własnej urody. cool.gif
  
Re: <Berger> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 21:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




IMHO każdy jest ładny (z tym, że nie to piękne, co piękne, ale to co się komu podoba) i nie widzę powodu, żebym miała być dyskryminowana pod tym względem. eusa_eh.gif wink.gif
  
Re: <little_wild_girl> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 21:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ależ nikt Cię nie dyskryminuje, Maleństwo. Bleblamy tu tylko radośnie o stereotypach. wink.gif
  
Re: <Berger> stereotypy
PostWysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2004, 21:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Raczej tylko radosnie bleblacie cool.gif lol.gif
  
Re: <ulan> stereotypy
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Stycznia 2004, 00:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




ale dziś Kolego ulanie marudni jesteście lol.gif
  
Re: <e X t 7 3> stereotypy
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Stycznia 2004, 00:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




czasem cza panie Kolego, gdybym byl kobieta moglbys to sobie tlumaczyc comiesieczna wizyta rodziny lol.gif lol.gif lol.gif
  
Re: <Pozioma> stereotypy
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Stycznia 2004, 12:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Stereoypy sa wszędzie nie trzeba ich poszukiwać.

Tu przychylam się do zdania Bergera. Trzeba, by móc ich unikać w przyszłości.
Cytat:
Istotne jest jak z nimi walczyć

Stereotypy wynikają z głupoty i braku pomyślunku, a to posiadaczowi tej cechy trudno uświadomić, jako że wymaga to dużego wysiłku umysłowego ze strony leczącego i leczonego (Marek D. wie coś o tym lol.gif ). IMHO jedynym rokującym szczątkowe bo szczątkowe, ale jednak jakieś nadzieję jest szczera, trafna, demaskująca krytyka, która uderza w cechy, które przecież można zmienić, a nie w osobę.
Mnie zdanie: ,,Dziecko, zastanów się. Twoja wypowiedź jest nielogiczna” eusa_wall.gif lol.gif zmusiło do zdania sobie sprawy z własnej głupoty, może więc nie jest to do końca walka z wiatrakami. crazy.gif
Mówi się, że możemy traktować kogoś z góry tylko wtedy, gdy chcemy mu pomóc.;-))
  
stereotypy
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 9 z 11  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010