Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 22 Grudnia 2003, 19:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
priv
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #473
Posty: 82


[ Osobista Galeria ]




Wiec mam plyte glowna a na niej zaintegrowana karte sieciowa.Net mi na mandrake 9.2 nie dziala!:(, ale na red hat 9.0 dzialal, moze ktos mi poomoze moze cosik w biosei trzeba ja uaktywnic lub cos podobnego, ale dziwne , ze na red hat 9.0 dziala a na mandrake nie :(Znacie mnie i wiecie jaka odpowiedz ma byc (prosta)
  
Re: <priv> Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
PostWysłano: Wtorek, 23 Grudnia 2003, 00:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




poszukać w internecie (a dokładniej na stronie producenta płyty) sterowników do karty sieciowej dla Linuksa.
Poza tym na jakim chipie ta sieciówka jest??
  
Re: <priv> Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
PostWysłano: Wtorek, 23 Grudnia 2003, 11:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




witam
niestety mam podobny problem tzn nie dziala mi jedna z dwoch sieciowek na plycie :( i chyba powyzsza odpowiedz jest najlepsza szukac w necie

powodzenia
  
Re: Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
PostWysłano: Wtorek, 23 Grudnia 2003, 12:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
priv
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #473
Posty: 82


[ Osobista Galeria ]




Ext73, powiedział zebym zainstalowalem troche nowsze jadro i je kompilowal :( Ale dodal jeszcze , ze watpi , ze mi sie to uda i , ze mi komp potem wstanie :) Wiec nie ryzykuje chyba , ze ktos to napisze krok po kroku(za raczke)
  
Re: <priv> Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
PostWysłano: Wtorek, 23 Grudnia 2003, 13:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




pare wątków niżej jest o kompilacji jądra.


EDIT
dokładnie tutaj
  
Re: <Bzdury> Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
PostWysłano: Wtorek, 23 Grudnia 2003, 16:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Co rozumiał Ext73 poprzez "komp nie wstanie"? Co w takich przypadkach robić ...
  
Re: <cf4ni4k> Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
PostWysłano: Środa, 24 Grudnia 2003, 00:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




na myśli miał to, że źle zainstalowane jądro = pad systemu
jak temu zaradzić? Instalować jądro w sposób podany przeze mnie lub mieć przy sobie dyskietkę startową (oczywiście Linuksa), bądź płytę.
  
Re: <priv> Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
PostWysłano: Środa, 24 Grudnia 2003, 09:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




tak gwoli ścisłości ... nie pisałem ze powątpiewam ... nawet zachęcałem do "eksperymentów" ... wskazałem jednak iż koniecznym elementem do tego aby kompilacja się udała jest posiadanie przynajmniej elementarnej wiedzy o procesie kompilacji ze źródeł ... oraz sposobu organizacji jądra i jego modułów ... wystarczy poszukać na necie np. www.linux.pl a tam na newbie i poczytać ... początki są zawsze ciężkie ale jeżeli będziecie Cierpliwi szybko się tego nauczycie ... mi nauczenie się organizacji systemu instalacji konfiguracji i kompilacji ze źródeł zajęło (przy ciężkiej pracy i dodatkowych zajęciach wink.gif ) 1.5 miesiąca ... jedynie musiałem wykazać cierpliwość i przeczytać tak z 350 stron różnorakiej lektury ... którą nota bene sam na necie wygrzebałem (ok 200 stron w j. angielskim) ... po tym co już wiem powiem Wam ze Linux wcale nie jest trudniejszy od zaawansowanej konfiguracji windowsa ... jest po prostu inny wink.gif ... i powiem Wam także że od jakiegoś miesiąca nie uruchomiłem XP który jest na jednej z partycji mojego dysku wink.gif

i wesołych świat oczywiście ... smacznej rybki i odpoczynku po (za pewne dla wielu) niełatwym roku wink.gif
  
Re: Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
PostWysłano: Niedziela, 28 Grudnia 2003, 17:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Kupiłem przed dwiema godzinami "Linux Chip Special" w którym znajdowały się 3 CD Mandrake Linux 9.2.

Zainstalowałem mandarynke raczej bez większych problemów (wszystko praktycznie akceptowałem = standardowe ustawienia). Zrobiłem restarta, zalogowałem się na roota i od razu zabrałem się za konfigurację połączenia internetowego (rekompilacje jądra i zabawe systemem postanowiłem zostawić na później - net najważniejszy lol.gif). No dobra, szukałem chwilkę, weszłem do "Centrum konfiguracji systemu" (czy jakoś tak?) i skonfigurowałem sobie sam połączenie. No niby spoko, tylko szaleć... ale nie mogłem później tego połączenia nigdzie znaleźć eusa_sick.gif Ani na pulpicie, ani... Wkurzony z leksza postanowiłem jeszcze pare razy skonfigurowac polaczenie ale bez skutku... a wiec zaznaczylem "automatyczne wykrywanie" i cos tam znalazlo... kliklem na "Dalej" zgodnie z instrukcja i wyskoczyl piekny komunikat: "Twój modem nie działa z systemem, wejdź na stronę www.blabla.bla....". Czyli reasumujac moj modem ("Lucent Win Modem - chcialbym w tym miejscu pozdrowic sprzedawce) nie wspolpracuje z linuchem? confused.gif
  
Re: <cf4ni4k> Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Grudnia 2003, 17:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Kolega znalazł mi drivery do modemu z chipsetem Lucent'a:
http://www.physcip.uni-stuttgart.de/heby/ltmodem/ltmodem-8.26a9.tar.gz  (być może komuś się przyda). Tylko nie wiem jak je zainstalować, rozpakowałem pliczki ale instrukcji nie jaże crazy.gif

Czy ktoś wie jak przywrócić modem z chipsetem Lucent'a do porządku na Linuksie? confused.gif
  
Mandrake 9.2, INTERNET, pomocy!!!
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010