Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Konfiguracja połączenia dla modemu z chipsetem Lucent'a
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Konfiguracja połączenia dla modemu z chipsetem Lucent'a
PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Byłbym wdzięczny (sądze, że nie tylko ja) za opis konfiguracji połączenia internetowego w Linux Mandrake 9.2 dla modemu z chipsetem Lucent'a, który jest nie obsługiwany przez system. Mandarynka podczas automatycznego wykrywania urządzeń wyrzuca komunikat, w którym zaleca wejście na stronę linmodems.org i zainstalowanie tych* driverów, które i tak nie dają pożądanego skutku. O ile wiem pozwalają skonfigurować połączenie, ale podczas próby łączenia wyskakują błędy. Tak więc na nic te próby i użytkownicy tych modemów mają utrudnione zadanie. Jeśli ktoś już poradził sobie z tym problemem, to mile widziane instrukcje tongue.gif

Dodam, że mam neta w Dialogu, usługa 'Co Dzień', ISDN ale to w tym przypadku chyba nie ma znaczenia.

* - http://www.physcip.uni-stuttgart.de/heby/ltmodem/ltmodem-8.26a9.tar.gz
  
Re: <cf4ni4k> Konfiguracja połączenia dla modemu z chi
PostWysłano: Piątek, 02 Stycznia 2004, 21:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




ajajaj nikt sie nie kwapi z pomocą lol.gif

moze ktos by sprobowal jednak to zassać (kwestia kilku sekund) i po rozpakowaniu wytlumaczyl jak to zainstalowac wink.gif sama konfiguracja to juz proscizna...
  
Re: <cf4ni4k> Konfiguracja połączenia dla modemu z chi
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 00:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




właśnie to zdjąłem ale już czasu na zabawę z tym nie mam. Jutro coś skrobnę, ale najprawdopodobniej będziesz jeszcze potrzebował źródła jądra, jak to zazwyczaj bywa.
Nie będę się więcej rozpisywał zanim nie zrobie tar -zxf ltmodem-8.26a9.tar.gz wink.gif
  
Re: <Bzdury> Konfiguracja połączenia dla modemu z chi
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Stycznia 2004, 20:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Będe czekał wink.gif
  
Re: Konfiguracja połączenia dla modemu z chi
PostWysłano: Czwartek, 08 Stycznia 2004, 16:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Bzdury :
właśnie to zdjąłem ale już czasu na zabawę z tym nie mam. Jutro coś skrobnę, ale najprawdopodobniej będziesz jeszcze potrzebował źródła jądra, jak to zazwyczaj bywa.
Nie będę się więcej rozpisywał zanim nie zrobie tar -zxf ltmodem-8.26a9.tar.gz wink.gif


Kiedy znajdziesz wreszcie ten czas? tongue.gif
  
Re: <cf4ni4k> Konfiguracja połączenia dla modemu z chi
PostWysłano: Środa, 21 Stycznia 2004, 14:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




moge liczyc na ten text? bo jesli nie masz czasu to po prostu napisz...
  
Re: Konfiguracja połączenia dla modemu z chipsetem Lucent'a
PostWysłano: Środa, 21 Stycznia 2004, 16:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




ale piszesz że masz ISDN ... czemu z niego nie korzystasz ? znacznie lepsze rezultaty !
  
Re: <cf4ni4k> Konfiguracja połączenia dla modemu z chi
PostWysłano: Środa, 21 Stycznia 2004, 17:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




więc oto jest rozwiązanie ;)

1) potrzebujesz źródeł jądra (najlepiej tych z dystrybucją)
2) tar -zxf ltmodem-8.26a9.tar.gz
3) cd ltmodem-8.26a9
4) ./utlis/ksp.sh
5) ./build_module
6) ./ltinst2
7) ./autoload

i już modem zainstalowany ;)
  
Re: <Bzdury> Konfiguracja połączenia dla modemu z chi
PostWysłano: Czwartek, 22 Stycznia 2004, 19:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Nie wiem nawet do czego służš te ?ródła. Sš one instalowane podczas instalacji Mandrake czy należy je ?cišgnšć/zainstalować oddzielnie?
  
Re: <cf4ni4k> Konfiguracja połączenia dla modemu z chi
PostWysłano: Piątek, 23 Stycznia 2004, 02:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




źródło --> kod napisany w C/C++
jądro --> najważniejszy element każdego systemu operacyjnego

żródła będziesz miał na płycie z dystrybujcą. Doinstaluj je. (Będzie się to najprawdopodobniej nazywało KERNEL SOURCES).
  
Re: Konfiguracja połączenia dla modemu z chipsetem Lucent'a
PostWysłano: Wtorek, 02 Marca 2004, 13:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Odpaliłem na XP tš pierwszš płytkę instalacyjnš Linuxa, posortowałem troche pliki ale zadnego KERNEL SOURCES nie znalazlem! Jesli chodzi o dwie kolejny plyty, to nie widze w nich wogole zadnych katalogow, ani plikow - moze poprostu XP ich nie widzi...

Druga sprawa: w jaki sposob moge czytac plyte na linuksie?

Po trzecie: w instrukcji napisane jest ze trzeba odpalic plik ./autoload ktorego nie ma. Podejrzewam, ze chodzi o plik w katalogu utils o nazwie lt_autoload !?
  
Re: <cf4ni4k> Konfiguracja połączenia dla modemu z chi
PostWysłano: Środa, 03 Marca 2004, 10:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




nie szukaj pod XP :) tylko pod Linuksem
masz tam na pewno coś takiego jak dodaj/usuń oprogramowanie, lub zmień parametry instalacji. Wybierasz SZUKAJ i wpisujesz kernel i on to znajdzie. Poza tym pewnie będzie na innej płycie niż 1 (najprędziej na 3).

Tak, chodzi o lt_autoload .
  
Konfiguracja połączenia dla modemu z chipsetem Lucent'a
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010