Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> Noblesse oblige Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Berger> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




oki spodziewałem się reakcji na Kota biggrin.gif ... Kot to jak zapewne wiesz (no bo co by nie mówić – to do Innych Berger nie słuchaj - Berger ma Power choć czasem się z Nim nie zgadzam wink.gif ) stanowi jedynie ... "przenośnię" smile.gif ... bardzo lubię zwierzaki ... zresztą ze wzajemnością wink.gif
  
Re: Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Kowal :
eXt73 :
prawdziwie wartościowi ludzie to (...) Rosjanin projektujący zabezpieczenia dla Linuxa (...) ale taki Facet ma MÓZG i WIEDZE którą oni jedynie będą mogli KUPIC ... jak im będzie chciał sprzedać


Co nie znaczy, że jest taki wartościowy. Może leje żonę i gwałci córkę. Ma tylko wiedzę i spore osiągnięcia w jakiejś dziedzinie.


Znajac realia to facet nie ma rodziny, wiec Twoj argument jest nietrafiony.
  
Re: <ulan> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Nie chodziło mi ulan o dosłowne traktowanie tego argumentu.
  
Re: <Kowal> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




nie wiem czy leje żonę i gwałci córkę ... zresztą z tego co wiem nie robi tego:

a) z tego co słyszałem związek ma udany (może sodo-maso nie wiem lol.gif ),
b) nie ma córki .. wiec nawet jak by miał ochotę to nie ma kogo gwałcić ... oprócz żony i inszych małolat lol.gif

a oceniam go po wiedzy i intelekcie bo to widziałem .. czy tez czytałem i widziałem efekty i mogę ocenić ... na ile potrafię ... a czy np jakiś Biskup mający poważanie i uwielbienie wiernych nie gwałci zakonnic czy inszych młodszych "stażem" Księży ? tego nie wiesz a stanowi dla niektórych autorytet ... cóż odnoszę się do tego co wiem i ta wiedza pozwala mi na uczucie szacunku dla takiej Osoby bądź jego braku ...
  
Re: Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Kowal :
Nie chodziło mi ulan o dosłowne traktowanie tego argumentu.


Acha wiec na tym forum tylko Ty mozesz czepiac sie szczegolow??? crazy.gif
  
Re: <ulan> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




A kto powiedział, że tylko ja? Ty też możesz, a ja mam prawo odpowiadać na to czepianie się.


Ostatnio zmieniony przez Kowal dnia Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:22, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




e X t 7 3 :
a czy np jakiś Biskup mający poważanie i uwielbienie wiernych nie gwałci zakonnic czy inszych młodszych "stażem" Księży ? tego nie wiesz a stanowi dla niektórych autorytet ...


Nie wiesz, albo dowiadujesz się po wielu latach sprawowania przez niego posługi. crazy.gif
  
Re: <Kowal> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Nikt tego nie mowil, ale ostatnimi czasy usilnie sie czepiasz.
  
Re: <ulan> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




ulan :
ale ostatnimi czasy usilnie sie czepiasz.


Widać mam powody.
  
Re: <ulan> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Każdy ma czasem swoje trudne dni. wink.gif
  
Re: <e X t 7 3> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




e X t 7 3 :
a oceniam go po wiedzy i intelekcie bo to widziałem .. czy tez czytałem i widziałem efekty i mogę ocenić ...


Więc oceniasz jego wiedzę i intelekt, a nie człowieka. Może jest skurwysynem nie wartym splunięcia.
  
Re: <Berger> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Tiaa tylko z tego co mi wiadomo Kowal to facet.... tongue.gif . Nic to koncze ten paskudny OT.
  
Re: <Berger> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 14:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Każdy ma czasem swoje trudne dni.


Mniemam, że to było o mnie, więc wyprowadzam z błędu. Jedyne co mnie ostatnio wkurwia to gra polskich siatkarzy. Ale nie na tyle, żeby zachwiać moje rewelacyjne samopoczucie i radość życia.
  
Re: Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 15:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Jak to było? Jak Cię widzą, tak Cię piszą.
Ludzie wiedzą o nas tylko tyle, ile sami im pokazujemy. Tylko na tym, co nam pokazują (czasami „między wierszami”), możemy opierać naszą opinię o nich...bo na czym innym? eusa_eh.gif confused.gif
  
Re: Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 16:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
.... Ludzie wiedzą o nas tylko tyle, ile sami im pokazujemy. .... (czasami „między wierszami”), ....

I to właśnie "między wierszami" -jeżeli źle zostanie "odczytane", może zrobić innym wiele krzywdy sad.gif

Wracając jednak do tematu
Cytat:
...Czy jednak poczucie elitarności .... nie trąci dziś trochę myszką?

Poczucie elitarności dla niektórych ludzi ma tak istotne znaczenie, że potrafią nawet zniszczyć własne pragnienia i marzenia, po to tylko by zachować pewien status społeczny - to bardzo trąci myszką.
Ostatnio usłyszałam prawdziwą historię - smutną zresztą.
Pewien awokat mający syna również adwokata przez wiele lat nie chciał go znać, tylko dlatego, że ożenił się z dziewczyną, która pochodzi z "nijakiej" rodziny (z domu dziecka - żeby było jasne). Może nie wiecie, ale jak ktoś kończy aplikację adwokacką i zaczyna od podstaw, jest mu naprawdę ciężko, a chłopak miał już dwoje dzieci.
Od tamtego incydentu minęło 10 lat i teraz, gdy już "dorobił" się kancelarii na odpowiednim poziomie , a jego własny ojciec stał się emerytem - samotnym, zrozumiał że kiedyś tam popełnił wielki życiowy błąd. Tego w tak prosty sposób nie da się naprawić, nie wystarczy powiedzieć przepraszam.
Takie wypadki też istnieją.
  
Re: Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 16:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
I to właśnie "między wierszami" -jeżeli źle zostanie "odczytane", może zrobić innym wiele krzywdy

Co rozumiesz pod pojęciem „źle”? Różni ludzi mają różne systemy wartości, zatem różnie mogą interpretować czyjeś zachowania i zawsze IMHO będzie to ocena subiektywna, ponieważ formułowana pod kątem naszych odczuć, wiedzy o ludzkich zachowaniach, systemu wartości. Inna Kazia istnieje w umyśle Kazi, inna Kazia jest w umyśle Bergera, inna Kazia w głowie Kowala, ale która Kazia jest prawdziwa? Czy da się stwierdzić, która opinia o Kazi jest tą właściwą? Kto to stwierdzi?

Subiektywność pojmowania rzeczywistości jest właśnie przyczyną tego, że niektórzy uważają się za elitę, podczas gdy dla innych są tymże bądź dnem, ale czy „dno” nie może istnieć jednocześnie we wnętrzu osoby, która za elitę się uważa? Gdzieś w świadomości lub podświadomości? Wszak nie bez powodu psychologowie twierdzą, że zawyżona samoocena wynika właśnie z kompleksów. Nie wiem, czy poczucie elitarności trąci myszką. Jak dla mnie jest przypadłością bardzo na czasie wink.gif i, jeśli poczułabym przynależność do niej, poszłabym na psychoterapię.
  
Re: <little_wild_girl> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 16:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Jak dla mnie poczucie elitarności w rozsądnych granicach jest zdrowe, ale odeszliśmy trochę od tematu szlachectwa... A przypomniało mi się, że temat jest całkiem na czasie. Córka najbogatszego człowieka w Polsce Jana Kulczyka wyszła za mąż za potomka magackiej rodziny Lubomirskich. Nie chcę wypowiadać się o konkretnym przypadku, gdzie o małżeństwie mogło zadecydować przecież uczucie. Ale czy Waszym zdaniem wielki kapitał w XXI wieku nadal może czuć potrzebę dowartościowania się przez zmieszanie swojej ,,pospolitej" krwi z krwią błękitną? Bo że dla zubożałego arystokraty (nie mówię o żadnym konkretnym przypadku!) takie zmieszanie może być korzystne, w to nie wątpię. cool.gif
  
Re: <Berger> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 17:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Ale czy Waszym zdaniem wielki kapitał w XXI wieku nadal może czuć potrzebę dowartościowania się przez zmieszanie swojej ,,pospolitej" krwi z krwią błękitną?

Jeśli jest zakompleksiony i uważa to za „dowartościowanie” , to uważam, że jak najbardziej może mieć taką potrzebę i szczerze mu jej współczuję. doubt.gif sad.gif
Ale IMHO jest to tylko niepotrzebne odkładanie psychoterapii. eusa_wall.gif biggrin.gif
  
Re: <little_wild_girl> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 17:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




A Ty nie masz jakiejś obsesji na tle tej psychoterapii??? wink.gif cool.gif lol.gif
  
Re: <Berger> Noblesse oblige
PostWysłano: Piątek, 09 Stycznia 2004, 20:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Zboczenie potencjalnego zawodu. biggrin.gif lol.gif
  
Noblesse oblige
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010