Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Światełko w pilocie się nie zapala :) Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Wtorek, 13 Stycznia 2004, 17:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Otóż wczoraj późnym wieczorem podłączyłem świeżutkie głośniki Creative P580 do starej karty dźwiękowej Realteka zintegrownej z płytą główną. Efekt był taki, że wszystko od razu zadziałało, było spoko. Dzisiaj przed godziną wsadziłem nową karte SB Live 5.1, system ją wykrył i zainstalował. Podłączyłem wszystko - jest ok'a sprawdzałem po kilka razy. Gdy wyjmuje ze złodziejki przewód, w głośnikach lekko "huczy" więc wniosek taki, że podłączone są do źródła prądu. Poza tym trzy przewody (różowy, czarny, zielony) są podłączone do kompa. A więc próbuję włączyć głośniki, a na samym początku porażka - na pilocie w ktorym ustawiam dzwiek (i jednoczesnie je wlaczam) nie zaswietla sie "lampka", a co za tym idzie: glosniki nie dziajaja. No wiec moje pytanie jest takie, w czym tkwi problem. We wlasciwosciach dzwieku wszystko ustawione, a poza tym przed chwila sprobowalem podlaczyc glosniki do starej karty (bo mam dwie wlozone) i mimo wszystko nie ma dzwieku.
  
Re: Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Wtorek, 13 Stycznia 2004, 22:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




...karte SB Live 5.1... - wspolczuje

A testowales ze zrodlem zewnetrznym np discman ?
I czy gdy przekrecasz na poczatku pokretlo od glosnosci to slychac w glosnikach ze sie wlaczaja?

Nie wiem dokladnie jak z tym zestawem jest, mam 4400 i u mnie bardzo wyraznie slychac gdy sie wlaczaja.
  
Re: <cf4ni4k> Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Środa, 14 Stycznia 2004, 12:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Domyślam się, że chodzi Ci o lampkę power. Jeśli prawidłowo włączyłeś głośniki i się nie świeci to idź z nimi do serwisu.

Co do SB Live to podobnie jak Tassadar współczuje.
  
Re: Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Środa, 14 Stycznia 2004, 16:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




- nie testowalem
- tak, wyraznie slysze podczas wlaczania glosnikow pstryk
- lepsza SB Live 5.1 niz Realtek
  
Re: <cf4ni4k> Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Środa, 14 Stycznia 2004, 17:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




To, że słyszysz pstryk nie znaczy, że głośniki działają. Nie widziałem tego modelu więc nie powiem Ci co trzeba zrobi, żeby je włączyć. Przeważnie trzeba włączyćdo zasilania i nacisnąć przycisk power, wówczas zapala się lampka power. Co znaczy, że głośniki działają.
Zależy jaki Realtek. Poprzednio miałem SB Audigy, teraz mam Realteka ALC650 i jestem z niego bardziej zadowolony.
  
Re: Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Środa, 14 Stycznia 2004, 17:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Okej dzialaja glosniki, zlodziejka byla zje..... lol.gif Tylko ze jak mam ustawic, aby dzialaly wszystkie glosniki? W tej chwili dziala mi jeden glosnik right i jeden left - a trzy inne nie dzialaja (center, right i left). Wiem, ze trzeba to gdzies ustawic. Mam XP, a w zaawansowanych wlasciwosciach dzwieku ustawilem "Głośniki systemu Surround Live 5.1".
  
Re: <cf4ni4k> Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Środa, 14 Stycznia 2004, 19:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




hmm Ja mam Realteka jako Sound Storm i nie powiem jak usłyszałem ... SB 5.1 poszedł na drugi dzień do sprzedania wink.gif
  
Re: Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Środa, 14 Stycznia 2004, 20:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Chłopaki lol.gif najpierw radzicie mi (kilka topicow nizej) przesiadke z Realtek ALC655 na SB Live! 5.1, a teraz piszecie bym się jej pozbył tongue.gif hehe

to jak z tymi glosnikami? gdzie to dokladnie ustawic?
  
Re: Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 02:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




nie czytalem tamtego, ale ja bym sie jej pozbyl. Mam audigy i wieelu problemach ze sterownikami w koncu parcuje jak trzeba.
Creative specjalizuje sie w robieniu na maxa wpieprzajacych sie w system driverow, z ktorymi niewiele sie da..
Mam tez karte na plycie Soundmax, ale ma tylko 3 zlacza - mikrofonu nie podlacze..
SB live to jedna z gorszych kart w historii creative, po prostu fatalna jakos input/output. Audigy tutaj ma swietne wyniki.
O realtekach nic nie wiem.

te ustawienia dzwieku przestrzennego w panelu sterowania rzadko dzialaja. Chyba tylko wtedy gdy masz zainstalowane sterowniki i ustawiona opcje synchronizacji z panelem sterowania. W sumie niepotrzebne to..
Zainstaluj drivery karty (najlepiej z netu sciagniete) i tam w surround mixer ustaw to co trzeba.
  
Re: Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 03:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




no ale co chcesz uslyszec na 5.1? masz np dvd z dzwiekiem przestrzennym i nie leci na calosc? czy chcesz dla zwyklego stereo emulowac 5.1? bo to zupelnie inne zagadnienia
  
Re: Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 03:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




dodam jeszcze ze na realteku na pewno lepszej jakosci nie bedzie, ale masz go za darmo, nie zajmuje pci i nie pieprzysz sie ze sterownikami CL.
  
Re: <Tassadar> Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 04:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Na Realteku można dvi AC3 słuchć na 6 głośnikach, na Audigy tylko na 4. na pozostałe 2 można tylko emulować.
  
Re: <Tirinti> Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 08:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




co znaczy emulowac? confused.gif
  
Re: <cf4ni4k> Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 09:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




To znaczy, że zwykły codec AC3 nie wystarczy. Jest AC3 Filter, który dekoduje AC3 i ponownie koduje w formie działającej na SB Live / Audigy i dopiero taki wysyła.
  
Re: Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 15:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Mam zainstalowane drivery z plyty dolaczonej z karta. Tylko, ze gdzie dokladnie to ustawic? W "mixer" widze jedynie ustawienia volume, zadnych glosnikow... Natomiast w "speaker" jest specjalny edytor do wybierania i testowania glosnikow. Standardowe ustawienie to bylo: 5.1 Speakers. Podczas testu wyraznie widze ktore glosniki dzialaja, a ktore nie, gdyz odzywa sie taka pani biggrin.gif ... tak jak wczesniej mowilem dzialaja tylko glosniki right i left a w innych czisza... widze to dokladnie gdyz w momencie gdy dany glosnik ma wydawac dzwiek jest pogrubiany...
  
Re: <cf4ni4k> Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 19:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Które działeją? Front right i front left, czy rear right i rear left, a może po ukosie? A może źle podłączyłęś tylne icentrslny/subwoofer?
  
Re: Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 19:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




//Tirinti
nie wiem o jakim emulowaniu mowisz.. ac3 istnieje minimum w wersji 5.1 i audigy je obsluguje, nigdy o niczym takim nie slyszalem.

//cf4ni4k
ja tam stawiam na zle podlaczone kabelki ;)
Testuj.. czy wina karty/komputera czy glosnikow banalnie mozna sprawdzic.
  
Re: <Tassadar> Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Piątek, 16 Stycznia 2004, 08:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




AC# istnieje, ale tylko przez wyjście cyfrowe. Do Live! 5.1, jest programik, który modyfijuje rejestry w chipie i przekierowuje na analog, ale w Audigy już to zablokowali. Analogowe 5.1 w Audigy jest tylko przy EAX i przy wav'ach 6 ścieżkowych.
  
Re: Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Piątek, 16 Stycznia 2004, 18:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




gdzie tam, przez wyjscie cyfrowe idzie niezdekodowany sygnal - do zewnetrznego dekodera ac3 lub dts.
Tak moze kazda karta z wyjsciem cyfrowym. Audigy dekoduje Dolby Digital 5.1 (w sumie teraz sa 2 wersje ac-3) i puszcza sygnal na wszystkie 6 kanalow.
http://www4.tomshardware.com/video/20010927/audigy-16.html
W audigy2 wprowadzono dekodowanie Dolby Digital EX (6.1-7.1), a w audigy 2 zs dodatkowo dekodowanie dts (es).
  
Re: <Tassadar> Światełko w pilocie się nie zapala :)
PostWysłano: Piątek, 16 Stycznia 2004, 19:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Tom testowałna DVD. A ja mówiłem o avi z ac3.
  
Światełko w pilocie się nie zapala :)
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010