Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> no pomozcie mi wkoncu Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <hardtmuth> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Niedziela, 25 Stycznia 2004, 12:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




a matys pewnie dlatego uzywa windowsa ze jest mu wygodniej

I to jest prawda o linuxowcach. Jak majądo wyboru zrobić coś w sposób miły, łatwy i wygodny albo trudny i męczący to wybierają ten drugi.
  
Re: <Tirinti> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Niedziela, 25 Stycznia 2004, 14:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




tylko ze Ci co siedza na linuxie dlugo potrafia zrobic wszystko duzo szybciej niz na windowsie, po prostu wprawa, a ze windows jest uzywany od wielu lat, nawet ktos kto nigdy go nie uzywal, wie jak on wyglada i wszystko jest tam napisane typowo dla nawet za przeproszenien tepej sekretarki.
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Niedziela, 25 Stycznia 2004, 23:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Nie widzisz sprzeczności w dwóch swoich wypowiedziach.
Co z tego że jest instalator, jak autor instalatora zakłada, że każdy ma taką samą dystrybucję i takie same pakiety. Dopóji jedna firma nie będzie miała patentu na Linuxa i nie wprowadzi jednolitego standardu, to ten system nie ma szans wśród nieentuzjastów.


Nie widzę sprzeczności w swoich wypowiedziach. Poprostu Ty nie rozumiesz tego, co przeczytałeś. Pakiet RPM jest robiony pod dystrybucję, natomiast RUN jest instalatorem który współpracuje z wszystkimi dystrybucjami. I tu jest jednolity standard, którego się dopatrujesz.
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Niedziela, 25 Stycznia 2004, 23:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
a matys pewnie dlatego uzywa windowsa ze jest mu wygodniej

I to jest prawda o linuxowcach. Jak majądo wyboru zrobić coś w sposób miły, łatwy i wygodny albo trudny i męczący to wybierają ten drugi.



może dlatego, że lubią wyzwania, a nie tępologię.
Wyobraź sobie, że jeśli uda mu się odpalić film w Linuksie już będzie o 5 klas wyżej, niż osoba robiąca to samo na windowsie.
Linux wymaga myślenia i to jest cała różnica pomiędzy tym systemem, a Windowsem.
  
Re: <Bzdury> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 14:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Entuzjastęmoże to interesuje. Ale jak sekretarka będzie musiała co chwile przerwać pracę bo admin przeczyta na jakiejś grupie o nowej łacie i przez godzinę będzie ją instalował, to nie wykona swojej pracy. Jeśli dla kogoścelem jes konfigurowanie komputera to Linux jest do tego doskonały, ale jak dla kogoścelem jest wykonywanie pracy na komputerze niewymagającym konfiguracji to Windows jest lepszy.
  
Re: <Tirinti> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 14:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Admini z reguly pracuja w nocy, bo wlasnie wtedy nie ma przytoczonych w rozmowie sekretarek i net szybciej chodzi, wiekszy spokoj... inni znajomi admini tez siedza na necie i mowie to z wlasnego doswiadczenia lol.gif
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 18:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




jak mozesz tak pisac skoro 'wina lezala po stronie operatora' ???[/quote]

No wlasnie nikt mi nie napisal ze wina lezy po stronie operatora :)
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 18:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
To dlaczego Matys używa Windowsa do oglądania filmów. Cóż swego czasu nie udało mi się skonfigurować RedHata 9 na Epii aby można było oglądać filmy. Ale ja sobie darowałem po kilku godzinach. Po co się dłużej męczyć, skoro na Windowsie działa bez problemu.


Mam tylko jedno pytanie do ciebie Trinity
Czy masz moze legalna wersje swojego windowsa na ktorym wszystko ci dziala bez problemow ?
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 22:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Ale jak sekretarka będzie musiała co chwile przerwać pracę bo admin przeczyta na jakiejś grupie o nowej łacie i przez godzinę będzie ją instalował, to nie wykona swojej pracy.


a wiesz co to są wirtualne terminale??
do szczęścia więcej nie potrzeba, i sekretarka jest zadowolona, bo nawet nie wie, iż właśnie podczas jej pracy dokonywana jest aktualizacja.
A wiesz co jest najlepsze??
Pomijając jądro, nie wymagany jest żaden restart, czego o Win powiedzieć nie można.
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 00:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




w takiej dyskusji trzeba zabrac glos..
bardzo lubie linuxa i bym byl bardzo zadowolony gdyby sie rozpowszechnil. W pewnych zastosowaniach jest bdb.
Ale zebym go mial na kompie uzywac na stale to chyba duzo czasu jeszcze trzeba. Obecnie dla mnie jest bezuzyteczny. Kiedys byl to system skomplikowany, dla zaawansowanych, bez bajerow.
Teraz tworcom cos odbilo, robia wszedzie taka ladna grafike, ze zaniedbuja funkcjonalnosc. We wszystkich programach kladzony jest nacisk na mozliwosci, mniej na funkcjonalnosc. Ja nie potrzebuje takich mozliwosci jak adobe photoshop np., uzywam corela (photo-paint), bo jest wygodniejszy do www.
Mialem kiedys przyjemnosc uzywac gimpa crazy.gif
Tak glosza ze openoffice jest zgodny i b podobny do MS office. Podobny moze jest, da sie przestawic, ale nie jest w 100% zgodny. Wszedzie kraza doc i xls i tego sie nie zmieni. Jesli ja otwieram taki plik w openoffice i zamiast 1 strony mam 1 strone i na drugiej 1 linijke to dziekuje bardzo.
Jesli chce sie komunikowac z ludzmi z windowsa to musze uzywac ich standardu. Kadu i inne moze sa, ale np Lanczat. Da sie gadac ale jest o wiek do tylu za windowsowym. Poza tym nie bede restartowal kompa jak chce w cos pograc.
Przyzwyczajenie to inny wazny aspekt - jesli w jednym systemie mam 'ok' po lewej a 'cancel' po prawej a pozniej mi to zamieniaja to strasznie wkurza. Tyle skrotow klawiszowych da sie wymieniac ze hej. Mozna sie przestawic.. ale skoro pojde do znajomego i dalej bede mial to co mialem kiedys to nie ma sensu.
Tyle sie gada o wieszaniu windowsa, mi sie wiesza raz na tydzien i na pewno wiecej czasu zyskuje na 0,5 min uruchamianiu pare razy dziennie.
Zazwyczaj kompletnie nic sie nie dzieje gdy sie zawiesi.
Kazdy kto programuje wie ze czasem lepiej cos napisac od nowa.. ms nie potrafi?
Analogicznie nikt nie umie zrobic lepszego standardu niz stary PC?
(pytanie retoryczne ;)
Jednak zachodanie kompatybinosci w dol to ogromny problem, tyczy sie to kazdej dziedziny (DOS-XP, office'y wszystkie), linuxowcy tak lightowo do tego podchodza...
MS nie i daltego rzadzi.
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 00:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




zapomnialem dodac:
mowie ludziom ze chce robic www, programowac w c. Oni mi odpowiadaja 'no to masz XXwebbuilderXX i XXcEditorXX'.. smieszne!
tak samo jak kiedys popularne
- na linuxie nie ma gier
- jak nie - quake3 jest
:|

pod winem mam 20 takich programow i moge sobie do woli wybierac funkcjonalnosc mi odpowiadajaca. Programy te robia firmy z jakimis standardami a nie dowolni userzy, dla siebie.
  
Re: <Tassadar> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 01:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




cos czesto sie Tobie ten windows zawiesza...ja juz nie pamietam kiedy ostatnio mi sie on zawiesil....
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 01:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :
zapomnialem dodac:
mowie ludziom ze chce robic www, programowac w c. Oni mi odpowiadaja 'no to masz XXwebbuilderXX i XXcEditorXX'.. smieszne!
tak samo jak kiedys popularne
- na linuxie nie ma gier
- jak nie - quake3 jest
:|

pod winem mam 20 takich programow i moge sobie do woli wybierac funkcjonalnosc mi odpowiadajaca. Programy te robia firmy z jakimis standardami a nie dowolni userzy, dla siebie.


wszystko bardzo fajnie, tylko jak bedziesz sie chcial powaznie zajac np twozeniem stron internetowych, mam na mysli np zalozenie firmy to musisz wziasc pod uwage to ze pewnego dnia odwiedza cie panowie z policji i sprawdza legalnosc twojego oprogramowania.
no chyba ze masz wszystko oryginalne np xp 450 zl
corel 11 okolo 1100zl
i naprawde nie wiem co masz do gimpa, tymbardziej ze porownojesz go z photopaintem.
ja pracowalem na obydwoch i moim zdaniem maja podobne mozliwosci
oczywiscie nie mozna go porownywac do adobe, ale adobe to nazedzie dla profesjonalistow od fotografiki a nie od projektowania stron.
i nie uwazam tez ze trzeba koniecznie mies dreamwavera zeby zrobic fajna stronke, juz nie wspominam o cenie tego programu.
Wiec jesli mowimy juz o firmach ze standartami to za te standarty trzeba slono zaplacic, a wiekszosci te standarty nie sa potrzebne do tego co chca osiagnac i mysle ze tobie tez nie.
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 02:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




oplaty do zusu podstawowe z tego co pamietam to 600 zl na miesiac. dla studentow 100 zl.
W dodatku gdy sie zaklada firme to sie inwestuje znacznie wiecej. Wiec taki xp to pikus dla jednego kompa.
corel 10/11 wg mnie jednynie wolniej chodza. Przyzwyczailem sie do 9 i uzywam, trzeba troche wydac, ale i tak nie sa to takie straszne pieniadze.
Wg mnie gimp i photo-paint nie maja porownywalnych mozliwosci. GIMPa bardziej mozna porownac wlasnie z photoshopem. Ale ja potrzebuje odpowiednie narzedzia do pracy na gif/jpg i proste efekty. W ergonomii corel wygrywa, a gimp jest na samym dole..
jak najbardziej nie dreamweaver. Pajaczek lub cos w tym stylu. W tego typu programach liczy sie praktycznie tylko wygoda bo mozliwosci to to ma znikome. Zaplace.. 200 zl moze.
W sumie to z tymi standardami chodzilo mi o to, ze wszystko jest poukladane tak jak ma byc, zgodnie z norma, a nie ze temu bardziej pasuje A to daje A.
Za wiele standardow rzeczywiscie trzeba placic, ale niezlym porownaniem tu bedzie html i swf. Ten pierwszy, pilnowany przez w3c juz prawie przestal sie rozwijac. xhtml nie jest obslugiwany przez wiekszosc przegladarek i nic sie dalej nie stanie.. nikomu na tym nie zalezy. swf rozwija sie jak burza, co prawda wiele osob go nie lubi ale stal sie standardem prostych animacji w necie. Wszysto dzieki temu ze macromedia dostaje kase za flasha i inwestuje. Chocby inspiracja zanikala to dalej ciagnie projekt dla kasy..
z darmowymi standardami jest niestety tak, ze na poczatku jest inspiracja i sie rozwija bardzo pozytywnie, a potem stop.


Ostatnio zmieniony przez Tassadar dnia Wtorek, 27 Stycznia 2004, 02:41, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: <hardtmuth> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 02:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




cos czesto sie Tobie ten windows zawiesza...ja juz nie pamietam kiedy ostatnio mi sie on zawiesil....
ja tez nie pamietam..
mogl to byc nawet miesiac. glownie chodzi o pokazanie ze to nie ma takiego znaczenia.
no i warto dodac ze jak mi sie zawiesza to nie kalkulator ;)
np CS.. zle napisany, wiele bugow ma. Wina windowsa - nie. Pod linem tez by moglo byc wymagane zabicie procesu. Wole miec takie problemy i grac w CS.
  
Re: <Tassadar> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 17:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




nie wim o co ci chodzi z tym zusem, placa go wszyscy, a tak zakladajac firme na windows masz dodatkowy wydatek, wez np mojego ojca
on kozysta glownie z ofiica. Razem z windowsem to wydatek grubo powyzej tysiaca zl, a moglby kozystac z linuxa i open office
a z tym inwestowaniem w firme to oczywisci inwestuje sie duzo wiecej jak np chcesz miec wlasny lokal w centrum itd.
mi chodzi poprostu np o zarejestrowanie dzialalnosci gospodarczej, za lokal podac miejsce zamieszkania i w tym momecie jedyna inwestycja jest twoj komputer i soft.
Ja nie szastam pieniedzmi na lewo i prawo i dla mnie wydac 1500 zl na soft a nie wydac to spora roznica
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 17:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :
cos czesto sie Tobie ten windows zawiesza...ja juz nie pamietam kiedy ostatnio mi sie on zawiesil....
ja tez nie pamietam..
mogl to byc nawet miesiac. glownie chodzi o pokazanie ze to nie ma takiego znaczenia.
no i warto dodac ze jak mi sie zawiesza to nie kalkulator ;)
np CS.. zle napisany, wiele bugow ma. Wina windowsa - nie. Pod linem tez by moglo byc wymagane zabicie procesu. Wole miec takie problemy i grac w CS.


mi sie tez szczeze mowiac winxp nie wiesza, ale mam jedno pytanko
czy masz legalnego windowsa ?
  
Re: <matys> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 17:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




aha i nie wim dlaczego uwazasz ze gimp w ergonomi jest na samym dole
a jesli hodzi ci o edycje jpg i gif i do tego proste efekty to tymbardziej gimp do tego sie nadaje
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 17:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




z ta firma chodzi o to, ze to wcale nie jest taki wydatek. Placisz podstawowo 600, a zwykle wiecej. Jesli takie sa koszty to zyski odpowiednio musza byc wieksze, bo nikt by firmy nie zakladal. Wiec zakladajac, ze kupno oprogramowania moze ci pomoc w pracy to nie jest duzy wydatek. Warto go dokonac. Pytanie czy pomoze - o tym pisalem.
Nie szastasz, ja tez, ale mowimy o firmach.

zalezy co rozumiesz przez legalnosc. Mam nieorginalnego. Jestem domowym uzytkownikiem i dzialam zgodnie z prawem.

aha i nie wim dlaczego uwazasz ze gimp w ergonomi jest na samym dole - a ty uwazasz, ze ma lepsza ergonomie niz photo -shop i -paint ?

Coz.. wygda uzytkownia moze dla kazdego byc inna, ale dla mnie to byl beznadziejny program do prostych operacji na gif/jpg. Moze cos sie teraz zmienilo, bo to bylo ze 2 lata temu.
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 19:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :
Za wiele standardow rzeczywiscie trzeba placic, ale niezlym porownaniem tu bedzie html i swf. Ten pierwszy, pilnowany przez w3c juz prawie przestal sie rozwijac. xhtml nie jest obslugiwany przez wiekszosc przegladarek i nic sie dalej nie stanie.. nikomu na tym nie zalezy. swf rozwija sie jak burza, co prawda wiele osob go nie lubi ale stal sie standardem prostych animacji w necie. Wszysto dzieki temu ze macromedia dostaje kase za flasha i inwestuje. Chocby inspiracja zanikala to dalej ciagnie projekt dla kasy..
z darmowymi standardami jest niestety tak, ze na poczatku jest inspiracja i sie rozwija bardzo pozytywnie, a potem stop.


Z tym przykładem to żeś jak kulą w płot trafił. Akurat tak się składa że wszystko co związane z html i w3c się rozwija dobrze, tyle ze ten twój "płatny standard" (IE) jakoś się nie kwapi z uwzględnieniem tych nowinek. Jak sobie poczytasz o innych przeglądarkach np. Mozilla czy Opera to się dowiesz że obsługują one większość z nowych technologii około html-owych. Tylko czy sie opłaca tworzyć witryny dla niecałych 5% świadomych użytkowników, jak i tak 95% procent lam nie wie że IE to nie jest internet tylko przeglądarka. Jak dzisiaj mógłby wyglądać internet dowiesz się za kilka lat jak już IE będzie miał to co inne dzisiejsze przeglądarki.
  
no pomozcie mi wkoncu
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010