Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> no pomozcie mi wkoncu Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Akira> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 20:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




No to brawa dla Bila, że dba aby html nie stałsiętak badziewny jak flash. To co jest w htmlu spokojnie wystarcza, to co jest we flashu służy do irytowania użytkowników. Flasha uważam za wirusa i jako takiego zwalczam.
  
Re: <Akira> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 21:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




tym przykładem to żeś jak kulą w płot trafił - nie no beka. To samo o tobie moge powiedziec. Uzywam IE. Gdy robie strony to przegladam wszystko pod IE i pozniej sprawdzam czy pod opera i mozilla chodzi.
Kiedys wpadlem na pomysl, zeby przerobic strona w calosci na xhtml. Jezyk uparzadkowany nie tak jak html, a w sumie az tak duzo zmian nie ma. Strona obszerna wiec troche sie narobilem. Ogolnie wszystko pod IE dzialalo. Sprawdzam pod opera i mozilla i gowno. Wiele rzeczy sie nie zgadzalo. Opera byla wtedy 7.1 chyba a Mozilla 1.5. IE poczawszy od 6 obsluguje.
Nie wspominajac o tym, ze wszelkie nowe standardy nie wprowadzaja prawie zadnych zmian.

//Tirinti
wiem, ze masz taka opinie o flashu. Daje on po prostu ogromne mozliwosci. To, ze ludzie uzywaja tego, do glupich reklam na fullsrceen to do nich mozna miec pretensje.
Einstein tez dal duze mozliwosci.. poczatkowo wykorzystane zeby rozwalic japonie.
Internauci nie sa wielu rzeczy jeszcze swiadomi, ale jak zaczna w pewien sposob protestowac przeciwko zbyt natretnym reklamom to moze sie to zmienic.
I bedzie uzywany do tworow typu nike.com.
  
Re: <Tassadar> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 22:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Flasz powinien mieć opcję uninstall, powinien też mieć konfigurację umożliwiającą zablokowanie pewnych funkcji.
  
Re: <Tirinti> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 23:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




ano racja
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Środa, 28 Stycznia 2004, 00:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :


zalezy co rozumiesz przez legalnosc. Mam nieorginalnego. Jestem domowym uzytkownikiem i dzialam zgodnie z prawem.
.


kochany kolego, przez legalnosc rozumie sie tylko jedno, mianowicie czy posiadasz licencje na uzywanego przez siebie windowsa, inaczej mowiac czy masz dowod ze jest on twoja wlasnoscia

domowy czy nie domowy uzytkownik musi kupic windowsa zeby go muc uzywac, no hyba ze dostanie go w prezencie
no hyba ze ktos ci jakis bzdur nagadal ze do uzytku domowego to nie trzeba miec liocencji
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Środa, 28 Stycznia 2004, 01:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




ja bym przez legalnosc jednak uwazal zgodnosc z obowiazujacym prawem, dlatego tez zapytalem..

hmm, trzeba miec jesli chcesz zeby MS cie jakos wspomogl. Ale polskie przepisy nie przewiduja kar dla ludzi uzywajacych oprogramowania nie dla zysku. Na forum o prawie o tym byl dosc dlugi watek.

ale swoja droga - zanim ta afera z policja sie zaczela to myslalem ze jakby mi wpadla kontrola to bym placil kare pare tys zl. Wtedy tez mialem wszystko nie org i nie mialo to dla mnie znaczenia.
MS chce zeby ludzie domowi uzywali piratow. W przeciwnym wypadku staloby sie to o czym pisalem w mojej pierwszej wypowiedzi - rozpowszechnienie linuxa.
Oryginalne mam jedynie dobre gry.
  
Re: <matys> no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Środa, 28 Stycznia 2004, 12:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




polskie prawo zezwala na uzywanie nielegalnego oprogramowania do celow niezarobkowych...bym przytoczyl paragraf, ale niestety nie znajde tego latwo..., ale to sie zmieni niedlugo, jest po prostu luka mala...
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Środa, 28 Stycznia 2004, 14:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :
ja bym przez legalnosc jednak uwazal zgodnosc z obowiazujacym prawem, dlatego tez zapytalem..

hmm, trzeba miec jesli chcesz zeby MS cie jakos wspomogl. Ale polskie przepisy nie przewiduja kar dla ludzi uzywajacych oprogramowania nie dla zysku. Na forum o prawie o tym byl dosc dlugi watek.

Oryginalne mam jedynie dobre gry.

wiesz, to ze na forum byl watek i to ktos tam twierdzi ze nie mozna ukarac za nielegalne oprogramowanie w domu to nic nie znaczy, bo mowic to mozna rozne zeczy
wez pod uwage ze zyjemy w kraju w ktorym bez zadnych dowodow zamknieto do aresztu szefa optimusa, zaznaczam bez zadnych dowodow
a zwindowsem w domu jest tak ze jedni prawnicy twierdza ze mozna karac a drudzy ze nie i prawda jest taka ze zalezy to tylko od prokuratora czy poniesiesz konsekwencje czy nie

co do tego ze ms chce zeby bylo piractwo to raczej watpie, oni wiedza ze wiekszosc ludzi juz sie tak przyzwyczailo do tych systemow ze jak beda musieli to je zakupia
chociaz w dobie coraz latwiejszych w obsludze dystrybucji moze zeczywiscie przy duzej presji na legalne oprogramowanie ludzie zaczna przechodzic na linuxy
slyszalem ze polskie uzedy maja przejsc na open source wiec moze wtedy co sie ruszy
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Środa, 28 Stycznia 2004, 16:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




owszem, prokurator moze skazac nieslusznie.. zawsze mozna sie odwolac. Przepisu, ze mozna uzywac oczywiscie nie ma. Nie tez przepisu, ze mozna karac.
Cytat:
wiesz, to ze na forum byl watek i to ktos tam twierdzi ze nie mozna ukarac za nielegalne oprogramowanie w domu to nic nie znaczy, bo mowic to mozna rozne zeczy
podwazasz teraz wiarygodnosc wypowiedzi Trini i eXt73, przeczytaj najepierw ten watek..

nie koniczenie zakupia. Ci co nie maja wiekszych wymagan poprosza kolege zeby im zainstalowal linuxa i beda miec 500 zl w kieszeni. Ten sposob stanie sie tak popularny ze koniec z MS.
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Piątek, 30 Stycznia 2004, 20:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :
podwazasz teraz wiarygodnosc wypowiedzi Trini i eXt73, przeczytaj najepierw ten watek..
.


po pierwsze gdzie jest ten watek ?
po drugie co kolwiek tam jest to nie ma w nim co podwazac, poniewaz sprawa dotyczy nie faktow tylko spekulacji, a tego nie da sie podwazyc
ale hetnie przeczytam ten watek tylko nie moge go znalesc
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 01:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :
Gdy robie strony to przegladam wszystko pod IE i pozniej sprawdzam czy pod opera i mozilla chodzi.

Rób pod operą i mozillą a sprawdzaj pod IE ;)

Tassadar :
Kiedys wpadlem na pomysl, zeby przerobic strona w calosci na xhtml. Jezyk uparzadkowany nie tak jak html, a w sumie az tak duzo zmian nie ma. Strona obszerna wiec troche sie narobilem. Ogolnie wszystko pod IE dzialalo. Sprawdzam pod opera i mozilla i gowno. Wiele rzeczy sie nie zgadzalo. Opera byla wtedy 7.1 chyba a Mozilla 1.5. IE poczawszy od 6 obsluguje.

A jesteś pewien że robiłeś wszystko w zgodzie ze standardami, czy może używałeś jakichś rozszerzeń dostępnych jedynie w IE. Jest wiele stron prezentujących jaką kaszanę IE robi na niektórych "efektach".

Tassadar :
Nie wspominajac o tym, ze wszelkie nowe standardy nie wprowadzaja prawie zadnych zmian.

CSS2
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 16:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




niezbyt dobry pomysl.. zgodnosc z ie to podstawa, opera i moz. to drugorzedna sprawa.

na pewno. Wiem ze ie ma swoje znaczniki ale nawet nie wiem jakie. Robie zgodnie z kursem na reporter.pl

CSS2 byl wprowadzany chyba przez 3 lata, teraz dopiero zaczynaja go stosowac. Nie jest w pelni obslugiwany przez zadna z przegladarek. Daje troche mozliwosci.. jakies przezroczystosci, ale co to jest. We flashu takie rzeczy byly w pierwszych wersjach.
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 17:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :
niezbyt dobry pomysl.. zgodnosc z ie to podstawa, opera i moz. to drugorzedna sprawa.

Jeśli żebrasz o odbiorców to pewnie i podstawa, jeśli twoje witryny są merytorycznie dobre, to klient przeboleje że raz będzie musiał sobie sciągnąć mozille, lub operę. Pamiętaj że przez swoją postawę wzmacniasz monopol MS - a to naprawdę nikomu nie służy, nawet tobie ...

Tassadar :
na pewno. Wiem ze ie ma swoje znaczniki ale nawet nie wiem jakie. Robie zgodnie z kursem na reporter.pl

Dowiedz się bo psujesz piękną ideę w myśl której każdy powinien mieć dostęp do informacji.

Cytat:
CSS2 byl wprowadzany chyba przez 3 lata, teraz dopiero zaczynaja go stosowac. Nie jest w pelni obslugiwany przez zadna z przegladarek. Daje troche mozliwosci.. jakies przezroczystosci, ale co to jest. We flashu takie rzeczy byly w pierwszych wersjach.

Fakt, ze z pełną obsługą CSS2 nie jest idealnie - Najbliżej do tego ma chyba obecnie Opera. Mozilla jest trochę w tyle, a nad IE to lepiej opuścić zasłonę milczenia.
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Sobota, 31 Stycznia 2004, 23:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




heh, gdyby bylo tak jak mowisz - czyli 95% IE to lol. Nikt, kompletnie nikt nie bedzie instalowal przegladarki, zeby moc jakas strone obadac. Na szczescie nie jest tak zle, opera to okolo 13%, mozilla 8% (statsy sprzed paru miesiecy, teraz pewnie jest lepiej). Ale i tak nie mam pojecia czemu mam wybrac zgodnosc z 20% zamiast 80%. A no i warto dodac ze powinna byc zgodnosc z 100%.. moze poza starszymi IE i netscape, bo czasem z nimi trudno

Dowiedz się bo psujesz piękną ideę w myśl której każdy powinien mieć dostęp do informacji - ???

teraz pewnie tak jest, ale jak IE6 wyszedl to najlepiej sobie radzil z nowinkami. Jednak inne przegladarki wychodza nowe a IE nie.
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Niedziela, 01 Lutego 2004, 00:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :
Dowiedz się bo psujesz piękną ideę w myśl której każdy powinien mieć dostęp do informacji[/i] - ???


html powstał nie tylko dla winuserów. Jak chcesz udostępnić treść którą zawierasz na swojej stronie, komuś kto działa na Solarisie, skoro wykorzystujesz M$ wariacje na temat html. No chyba że wogóle nie zależy tobie na tych "innych" urzytkownikach.

Zastanów się tylko nad jednym. Wzmacniasz pozycję MS na rynku przeglądarek. Rozwój standardów internetowych jak zauważyłeś trochę zamarł (bo MS nie jest tym zainteresowany - i tak ma dobrze). Co jak kiedyś zabraknie tobie "słownictwa" do wyrażenia swoich myśli na stronach. Przerzucisz się nagle na przeglądarkę z 5% udziałem w rynku, która pozwoli ci wyrazić to co chcesz? Takim sytuacjom trzeba przeciwdziałać najszybciej jak się da. Ja np. staram się polecać znajomym MozillaFirebird-a. Większość docenia jego zalety po paru minutach używania. Tak naprawdę to tylko z jednym kompletnie mi się nie udaje jak do tej pory. Ale ten osobnik ma jakiś dziwny uraz do wszystkiego co nie MS, Intel lub NVidia (zresztą dość często się na tym forum wypowiada ;) )
  
Re: no pomozcie mi wkoncu
PostWysłano: Niedziela, 01 Lutego 2004, 00:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




tak sie rozgadales..
przeczytaj jeszcze raz co napisalem

na pewno. Wiem ze ie ma swoje znaczniki ale nawet nie wiem jakie. Robie zgodnie z kursem na reporter.pl

mam sie dowiedziec jakie IE ma znaczniki (wg ciebie (i mnie) nieprzydatne)?

to co, zeby nie wzmacniac pozycji mam pisac wszystko pod nie MS ??
if(navigator.appName=="Microsoft Internet Explorer") while(1) alert("jestes glupi!!");
?

mowie jeszcze raz - strony trzeba robic pod wszystkie przegladarki. A strona ktora nie chodzi pod IE6 nie ma prawa bytu w internecie (chyba ze strona o przegladarkach...)

tak sie sklada, ze pod wieloma wzgledami sie zgadzam z osoba o ktorej mowisz. Moze poza tepsa..
  
no pomozcie mi wkoncu
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 3 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010