Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Nie pinguje windowsa !!! Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Sobota, 24 Stycznia 2004, 18:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




nie wiem co jest grane ?
wczoraj wszystko chodzilo bez problemow, lacznie z udestepniniem internetu
dzisiaj wlaczylem linuxa i znowu cos nie gra
nie moge pingowac drugiego kompa na windowsie, wypisuje mi host unreachable
natomiast samego siebie pinguje bez problemow
nic nie zmienialem w ustawieniach (ip: 125.125.125.1 brama 255.255.0.0)
czy ktos wie w czym moze byc problem ?
  
Re: <matys> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Niedziela, 25 Stycznia 2004, 00:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




a na kompie z windowsem jakie jest IP??
  
Re: <matys> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Niedziela, 25 Stycznia 2004, 02:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ten sam co poprzednio. Dziwi mnie twoja wytrwałość w męczeniu się z rozwiązywaniem problemów, których mógłbyś nie mieć.
  
Re: <Tirinti> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Niedziela, 25 Stycznia 2004, 02:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gr3g
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #593
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




problemy są po to by je rozwiązywać
  
Re: <Tirinti> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Niedziela, 25 Stycznia 2004, 10:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




lepiej nic nie rozwiazywac i zostac only-windowsowym-cwiercinteligentem ?



a co do pinga...firewallem moze zablokowane jest ICMP na tym kompie z windowsem i dlatego nie odpowiada ping...
  
Re: Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Niedziela, 25 Stycznia 2004, 13:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




matys :
nic nie zmienialem w ustawieniach (ip: 125.125.125.1 brama 255.255.0.0)


Co to za ustawienia? Napisz coś więcej co masz (jakie komputery i w jaki sposób podłączone względem internetu)

255.255.0.0 to raczej nie brama, a maska sieci.
125.125.125.1 (dziwna regularność) to adres publiczny więc jeśli masz linuksa jako serwer udostępniający net-a a windowsa jako klienta, to raczej nie o ten interfejs tobie chodzi.
  
Re: <Akira> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 04:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




oczywiscie mialem na mysli maske a nie brame
nie wiem o jaka regularnosc ci chodzi, to poprostu adres sieciowki jaki sobie sam ustawilem, na windowsie jest z koncowka 2
oczywisci mowie tu o sieci lokalnej nie o internecie
zreszta nie o internet tu chodzi poniewaz net chodzi mi w pozatku
i udostepnianie netu tez dziala, chodzi o to ze nie widze drugiego kompa w sieci lokalnej
szczeze mowiac nie wiem jakie jeszcze szczegoly moge podac , to poprostu polaczenie lokalne, zadnych skomplikowanych ustawien, tylko ip i maska
  
Re: <Bzdury> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 04:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




125.125.125.2
  
Re: Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 04:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




hardtmuth :
lepiej nic nie rozwiazywac i zostac only-windowsowym-cwiercinteligentem ?



a co do pinga...firewallem moze zablokowane jest ICMP na tym kompie z windowsem i dlatego nie odpowiada ping...


wykluczone, to win 98 a one nie maja zadnego firewalla wbudowanego
a napewno zaden nie byl instalowany
  
Re: <matys> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 04:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




jedynie co mi przychodzi do glowy to ewentualnie firewall w moin linuxie, ale nic w nim nie zmienialem, a wczesniej widzial otoczenie sieciowe
  
Re: Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 11:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




matys :
oczywiscie mialem na mysli maske a nie brame

Dlatego powinienes dokładnie opisać problem. Linux jest "pomiędzy" internetem a windowsem, czy odwrotnie?
matys :

nie wiem o jaka regularnosc ci chodzi, to poprostu adres sieciowki jaki sobie sam ustawilem, na windowsie jest z koncowka 2
oczywisci mowie tu o sieci lokalnej nie o internecie

Właśnie tego tobie nie wolno robić, no chyba że wykupiłeś sobie u dostawcy internetu te 2 konkretne numery ip. Numery ip publiczne możesz sobie swobodnie przydzielać tylko wtedy, gdy nie masz fizycznego dostępu do internetu. Jeśli masz dostęp do internetu (i tylko jeden publiczny ip na interfejsie przez który masz podłaczone urządzenie dostępowe), to do sieci lokalnej musisz używać tzw. prywatnych ip. są to numery (mogę trochę pokręcić - poszukaj sobie w sieci jak to jest dokładnie):
10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255

Jeśli nie korzystasz z tych numerów, tylko publicznych, to "podkradasz" komuś jego własność. A w najlepszym razie sam tracisz dostęp do tego ip pod którym może być coś ciekawego (a pewnie i możesz zaburzyć innym prace w internecie)

Cytat:

zreszta nie o internet tu chodzi poniewaz net chodzi mi w pozatku
i udostepnianie netu tez dziala, chodzi o to ze nie widze drugiego kompa w sieci lokalnej
szczeze mowiac nie wiem jakie jeszcze szczegoly moge podac , to poprostu polaczenie lokalne, zadnych skomplikowanych ustawien, tylko ip i maska


żeby się komputery mogły widzieć w sieci lokalnej musza być w tej samej podsieci. ustaw sobie np. na serwerze 192.168.0.1 a na komputerze w lanie 192.168.0.2. Na obu ustaw maskę sieci 255.255.255.0. na komputerze w lanie ponadto ustaw bramę na 192.168.0.1.
Zrobisz tak to jesli po żadnej stronie nie będzie firewalli to komunikacja w lanie będzie ci działać.

żeby mieć dostęp do internetu z sieci lokalnej musisz się zapoznać z NAT.
w serwerze windowsowym to się kryje pod udostępnianiem połaczenia internetowego. w serwerze linuksowym to trochę zabawy z konfigurowaniem iptables.
  
Re: <Akira> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 11:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jeżeli chodzi o nat i iptables to z przyjemnością pomogę, jeśli będą problemy.
  
Re: <Akira> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 13:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




akira dzieki na obszerna odpowiedz, ale pisalem w poscie ze nie mam problemu internetem, z NATem zapoznalem sie juz 2 lata temu i caly czas z niego kozystam na moim windowsie.Tak zeby bylo jasno
mam internet z kablowki, modem kablowy podlaczony jest do mojego kompa na ktorym jest i windows i linux.I na windowsie i na Linuxie udostepniam internet na moj drugi komputer w innym pomieszczeniu z windows.

Komputery sa w tej samej podsieci i dns tez sa ustawione.

Wybacz ale mimo twojej wiedzy nie zgodze sie z toba w kwesti podkradania komus ip, poniewaz sytuacja wyglada tak :
na moim kompie mam 2 sieciowki jedna ma przydzielony ip przez mojego operatora, a druga (nie podlaczona do modemu !) ma ip przydzielone przezemnie i nie jest mozliwe zebym komus podkradl ip poniewaz to ip jest widziane tylko i wylacznie w mojej sieci lokalnej, jak rowniez ip na 2 kompie poniewaz mimo ze laczy sie za posrednictwem 1 kompa z internetem to w internecie to ip nie jest widziane.CZyli np jezeli z 2 kompa wejde np na czata a ty sprawdzisz moje ip to nie zobaczysz ip 125.125.125.2 tylko ip przydzielone przez operatora na 1 kompie
na tym polega NAT. Jak poczytasz np dokumentacje do WinRoute to sie dowiesz ze ip ktore maja udostepniony internet poprzez NAT sa za firewallem i sa niewidoczne w necie, wic ty samym staja sie prywatne i nie moga wejsc w konflikt z adresami publicznymi
  
Re: Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 13:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Bzdury :
jeżeli chodzi o nat i iptables to z przyjemnością pomogę, jeśli będą problemy.


:) dzieki ale kozystam z mandraka i zkozystalem z automatycznego ustawienia udostepniania polaczenia. :p
  
Re: Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 14:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




matys :
Wybacz ale mimo twojej wiedzy nie zgodze sie z toba w kwesti podkradania komus ip, poniewaz sytuacja wyglada tak :
na moim kompie mam 2 sieciowki jedna ma przydzielony ip przez mojego operatora, a druga (nie podlaczona do modemu !) ma ip przydzielone przezemnie i nie jest mozliwe zebym komus podkradl ip poniewaz to ip jest widziane tylko i wylacznie w mojej sieci lokalnej, jak rowniez ip na 2 kompie poniewaz mimo ze laczy sie za posrednictwem 1 kompa z internetem to w internecie to ip nie jest widziane.CZyli np jezeli z 2 kompa wejde np na czata a ty sprawdzisz moje ip to nie zobaczysz ip 125.125.125.2 tylko ip przydzielone przez operatora na 1 kompie
na tym polega NAT. Jak poczytasz np dokumentacje do WinRoute to sie dowiesz ze ip ktore maja udostepniony internet poprzez NAT sa za firewallem i sa niewidoczne w necie, wic ty samym staja sie prywatne i nie moga wejsc w konflikt z adresami publicznymi


Ok, czyli korzystasz z NAT. Ale z takim numerem ip (125.125.125.x) równie dobrze możesz robić rutowanie miedzy siecią lokalną a internetem bez NAT-a.

Rozumiem że nie korzystasz z mechanizmu windowsowego udostępniania internetu (tu dosyc skomplikowane jest uzyskanie udostepnienia na siec lokalna inną niż 192.168.0.0/24) tylko z winroute.

Suma sumarum orientujesz się co robić, żeby mieć sieć lokalną, więc problem jest gdzie indziej. Jeśli na obu kompach zgadzają ci się ustawienia sieci lokalnej (sprawdź to, bo może linuks tego nie zachowuje u ciebie?? i po każdym restarcie przywraca coś niewłaściwego - róznie to może byc z graficznymi konfiguratorami) to żeczywiście sprawdź sobie firewalla w linuksie. man iptables. musisz wyświetlić reguły i jeśli zobaczysz tam coś podejrzanego dotyczącego sieci lokalnej to daj znać.
  
Re: Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 15:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




problemy są po to by je rozwiązywać - grrrrrrr

gdy jest host unreachable to wina jest w kompie z z ktorego pingujesz, zwykle wina konfiguracji karty.
natomiast samego siebie pinguje bez problemow - tzn 127.0.0.1, 125.125.125.1, czy IP publiczne. Bo moze lokalny jest padniety?

Tez mi sie ta siec 125.125.125.0 wydaje dziwna. Zmienil bym na 192.168.0.0, maske nawet 30 (255.255.255.252).
  
Re: Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 17:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Akira :


Ok, czyli korzystasz z NAT. Ale z takim numerem ip (125.125.125.x) równie dobrze możesz robić rutowanie miedzy siecią lokalną a internetem bez NAT-a.

Rozumiem że nie korzystasz z mechanizmu windowsowego udostępniania internetu (tu dosyc skomplikowane jest uzyskanie udostepnienia na siec lokalna inną niż 192.168.0.0/24) tylko z winroute.



z tym windowsowym mechanizmem to nie tak zupelnie
ogolnie kozystam z winrouta, natomiast przez pewien czas kozystalem z mechanizmu windowsa i szczeze mowiac nie mialem problemow, ip byly te same, co prawda windows wymuszal mi na poczatku ustawienie ip 192.168 ale po ponownym wpisaniu adresu na sztywno wszystko bylo ok

zrezygnowalem z mechanizmu windowsowskiego poniewaz chcialem miec latwy dostep do odcinania internetu do drugiego kompa, a to w mechanizmie windowsa bylo troche zmudne bo po ponownym przywruceniu internetu mechanizm automatycznie zmienial ip znowu na prywatny, a ja wtedy znowu musialem go poprawiac.
natomiast w winrout wszysko odbywa sie w pare sekund.

a jesli chodzi o rutowanie bez nata to szczeze mowiac nigdy sie nad tym nawet nie zastanawialem, przypuszczam ze byloby to nie mozliwe bez zgody mojego operatora
  
Re: Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 18:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :
problemy są po to by je rozwiązywać - grrrrrrr

gdy jest host unreachable to wina jest w kompie z z ktorego pingujesz, zwykle wina konfiguracji karty.
natomiast samego siebie pinguje bez problemow - tzn 127.0.0.1, 125.125.125.1, czy IP publiczne. Bo moze lokalny jest padniety?

Tez mi sie ta siec 125.125.125.0 wydaje dziwna. Zmienil bym na 192.168.0.0, maske nawet 30 (255.255.255.252).


ja tez bym zmienij tylko ze drugi komp jest na win 95 i nie mam plyty do niego, a kazda zmiana w tcp/ip wymaga plyty
wic zostaly te ustawienia sieciowki ktore zrobilem dawno temu jak jeszcze internetu nie mialem
z reszta nie chce juz w nim nic mieszac poniewaz to 95 , a jak wiesz nie jest to system ktory szczyci sie stabilnoscia

piszac pinguje samego siebie chodzi mi o 125.125.125.1
konfiguracja karty jest taka jak zawsze i na poczatku bylo wszystko ok
dopiero na drugi dzien taki problem mi sie pojawil

wiec chyba to raczej wina firewalla tak jak kolega wczesniej napisal
  
Re: <matys> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Środa, 28 Stycznia 2004, 02:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matys
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #606
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




ok juz zrobilem
okazalo sie ze to jednak firewall !!!
  
Re: <matys> Nie pinguje windowsa !!!
PostWysłano: Środa, 28 Stycznia 2004, 12:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




cisnie sie na usta...a nie mowilem ;)

lol.gif
  
Nie pinguje windowsa !!!
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010