Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> Zna ktoś dobrego adwokata od wypadków samochodowych? Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Zna ktoś dobrego adwokata od wy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 12:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Wujek Zed :
a kity o wpływie alkoholu są jeno propagandową bajką.
Nie twierdzę, że jazda na bani to fryty, ale zauważ z drugiej strony, że w krajach o wyższej kulturze jazdy, lepszych drogach poziom dopuszczalny nie wynosi 0,00.


Tu, wpływ alkoholu na ilość wypadków (w tym śmiertelnych) w naszym kraju nie jest propagandową bajką - Dziecino!!!


Cytat:
Nie Zośka, nie jestem święty, miałem prawko za gorzałę zabrane kilka lat temu, ale mimo to schlebiam sobie, że zawsze, nawet po kielichu jeździłem tak coby nikomu krzywdy nie zrobić.


I tu też.
  
Re: <Pozioma> Zna ktoś dobrego adwokata od wy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 13:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




No tak...
najlepiej z kontekstu wyrwać i zinterpretować po swojemu...
ale jak Ci ma ulżyć; to masz rację...
... a co mówiłaś ??
  
Re: Zna ktoś dobrego adwokata od wy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 13:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
1.Jeżeli ktoś jadący po pijaku rozjedzie rowerzystę samobujcę, to winny jest rowerzysta a nie kierowca jadący po pijaku. Ale policja zwali winę na pijanego kierowcę.
2.Moim skromnym zdaniem po jednym piwie byłbym w stanie dobrze prowadzić.


1. Jeżeli kierowca jadący po pijaku potrzaska rowerzystę lub pieszego, który wtargnie na jezdnię lub inny samochód, który wyjedzie z podporządkowanej, winni są obaj uczestnicy ruchu. Oznacza to, że w postępowaniu cywilnym przy ustalaniu odszkodowania weźmie się pod uwagę przyczynienie się poszkodowanego. W postępowaniu karnym zaś fakt powyższy będzie miał wpływ na ustalenie wymiaru kary. Jeżeli ranny zostanie również pijany kierowca, ukarany zostać może też drugi uczestnik ruchu (o ile przeżyje).

2. To gadasz takie same farmazony jak Wuj. Po jednym piwie możesz się czuć cool, ale czas reakcji masz z pewnością wolniejszy.
  
Re: <Berger> Zna ktoś dobrego adwokata od wy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 13:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Berger, nie próbuj mi wmówć, że w krajach, gdzie jest dopuszczalna przez kodeks minimalna zawartość alkoholu we krwi, dysponują innymi badaniami naukowymi niż u nas bo to ubliża mojej inteligencji.
  
Re: <Wujek Zed> Zna ktoś dobrego adwokata od wy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 13:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Skoro znasz wyniki badań, powiedz mi, proszę, jaką zawartość alkoholu we krwi będzie miał 80-kilowy mężczyzna tuż po wypiciu na czczo pół litra piwa? Bo przypuszczam, że nie będzie to stężenie nieznaczne.
  
Re: <Berger> Zna ktoś dobrego adwokata od wy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 14:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Na prawię się nieznam, więc w sprawie 1 uznaję że masz rację. Jako, że nigdy nie brałem udziału w wypadku (w kolizji 2 razy w tym raz z mojej winy ale policji nie wzywaliśmy) to postępowanie policji i prokuratury znam tylko z opowieści.

Co do 2. Zgadza się, że po piwie mam wolniejszą reakcję. Ale jak jestem zmęczony to również mam wolniejszą reakcję, a za kierowanie przy byciu zmęczonym kry nie ma. Zresztą powodów spowolnienia reakcji jest wiele a kara się tylko za alkochol i komórki. Przy czym za komórki znacznie łagodniej, a IMHO jazda i rozmowa przez telefon albo pisanie SMSa jest znacznie bardziej niebezpieczne od jazdy po jednym piwie.
  
Re: Zna ktoś dobrego adwokata od wypadków sa
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 14:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ramzes :
Tirinti :

Wolałbym mieć złamany obojczyk niżprzesiedzieć 3 lata w pace.

nie kazdy wypadek konczy sie na obojczyku. niektore wypadki "odsiaduje sie" na wozku.


Ale mi chodzi o ten konkretny przypadek. Poszkodowany nie ma pretensji do sprawcy. Za to prokurator chce go ukarać więzieniem.
  
Re: <Berger> Zna ktoś dobrego adwokata od wy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 18:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Jeśli wskażesz takiego, który to precyzyjnie określi, dam mu Nobla.
Berger, nie łap za słowa, bo wiesz, że nie o to chodzi.
Na dobrą sprawę, wiem, że to alkoholizm, czyli choroba, ale sam wiesz, że są ludzie, którzy bez kielonka do sedesu sikiem nie trafią, nie mówiąc o prowadzeniu auta.
A swoją drogą, kiedy mnie uczono jeździć, nie prowadzić auto, w zacisznej okolicy zaznaczam, to mój trener KAZAŁ!! mi piweczko wypić, cobym stresów się pozbył.
  
Re: <Wujek Zed> Zna ktoś dobrego adwokata od wy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 18:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Czyli zle nawyki od malenkosci wink.gif . Tylko Zed to niczego nie tlumaczy.
  
Re: <ulan> Zna ktoś dobrego adwokata od wy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 18:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Ja już wytłumaczyłem wszystko, a jak chce się jeszcze komuś polemizować, to droga wolna, z mojej strony EOT.
Żegnam ozięble z domieszką ironii.
  
Re: Zna ktoś dobrego adwokata od wy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 23:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Wujek Zed :
Berger, nie łap za słowa


Nie łapię. Naprawdę chciałem się dowiedzieć.
  
Zna ktoś dobrego adwokata od wypadków samochodowych?
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010