Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk -> Bema pamięci żałobny rapsod Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Taxx> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 16:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Możesz stwierdzić, że nie rozumiesz tekstów Norwida - i to byłoby OK. Natomiast twierdzenie, że są głupie - co najmniej wymaga uzasadnienia, jeżeli tak naprawdę myślisz. Powinieneś to wiedzieć, jako koleś ukierunkowany na nauki ścisłe.
A z tą stratą czasu na polskim - nie kompromituj się nawet. I w żaden sposób nie staram się dać do zrozumienia, że lekcje polskiego są ważniejsze od matematyki, czy fizyki, ponieważ nie uważam tak.
  
Re: <Taxx> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 17:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Na 'meczarni' moze Ci nie powiedzieli, ale Norwid tez byl umyslem scislym w dzisiejszym rozumieniu. Zreszta kazdy prawdziwy humanista to umysl scisly i vice versa.

crazy.gif
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 18:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Taxx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #661
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




no tak
Teksty Norwida są trudne , nie głupie (być może, ale tego nie wiem , bo ih nie rozumiem).
Dla mnie to tak jakby ktoś mówił w innym języku, tylko używał polskich wyrazów....
bez sensu innymi słowy.
A lekcje jezyka są wg mnie bezużyteczne, bo osób które sie tym interesują jest w kilka, reszta zapomina wszystko na 1 roku studiów.
Zamiast polskiego lepsze byłyby zajęcia z retoryki, albo sztuki komunikowania się. Było by bardziej praktyczne i bysię przynajmniej coś pożytecznego z lekcjii wynosiło.
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 19:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Taxx :
lepsze byłyby zajęcia z retoryki, albo sztuki komunikowania się

No dla Ciebie napewno.
  
Re: <gROszeCK1> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Czwartek, 05 Lutego 2004, 15:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ignac
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #322
Posty: 544


[ Osobista Galeria ]




o obu wersjach:

http://www.wsip.com.pl/serwisy/czaspol/horyzonty/gajda_2_1.htm
  
Re: <ignac> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Czwartek, 05 Lutego 2004, 16:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Po lekturze artykułu podlinkowanego przez Ignaca - moja refleksja.

Waldorff i Kamieńska po prostu nie dostrzegli jednego, wg mnie kluczowego dla "zrozumienia" (o ile tak można powiedzieć) mariażu Niemena z Norwidem faktu: że spotkało się dwóch geniuszów: słowa - Norwid i muzyki - Niemen. I połączenie zaowocowało arcydziełem na skalę światową - mówię to z pełną świadomością słów, które użyłem. "Bema pamięci żałobny rapsod" w wykonaniu Czesława Niemena to arcydzieło na skalę światową!
  
Re: <Kowal> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Czwartek, 05 Lutego 2004, 19:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




WOW, bardzo mocne stwierdzenie...
...ale na dobrą sprawę, ciężko z nim dyskutować, choćby przez wzgląd na wagę subiektywizmu.
  
Re: <Wujek Zed> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Czwartek, 05 Lutego 2004, 22:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Taxx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #661
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




ciekawe dlaczego akurat dla mnie???
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 14:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moyra
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #411
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




NO cóż nie dziwię się tu nie którym ludziom nie rozumiejącym Norwida...w konću on za życia też nie był rozumiany i do ceniany...i tak skończył w zbiorowej mogile... sad.gif
Smutne jest że czasem prawdziwy talent doceniany jest dopiero po śmierci...i to jeszcze nie przez wszystkich...
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 19:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ronnie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #408
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




dokładnie... na sklaę światową.. Jest zresztą wersja w języku angielskim (jestem szczęśliwym posiadaczem). Mozna sobie wyobraźić jak trudno było przetłumaczyć wiersz Norwida na angielski, i to jesszcze tajk, żeby był dobry do zaśpiewania.. a jednak postarali się i wyszło.. całkiem nieźle zresztą.

Osobiście bardzoej podoba mi się wykonanie Niemena. Choć Maleńczuka też jest b. dobre, szczególnie na koncercie... dzień po śmierci Niemena...

Ja właśnie teraz przerabaiam na Polskim Norwida i pare dni temu zaproponowałam babce, że przyniosę obie wersje na polski.. zobaczymy co z tego wyjdzie (ale to już po feriach:D jupi..wolne<lol> za 2 dni)

Co do Norwida.. podoba mi się jego poezja.. na pewno najbardziej g lubię z trzech wieszczy narodowo..romantycznych<lol>

A lekcje polskiego są bardzo przydatne... polacy nie gęsi, swój język mają... (chociaż po angielsku śpiewają... po niemiecku grają:P)
  
Re: <Taxx> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 20:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




A tak właściwie to o co ci chodzi, bo nie znajduję kontekstu??
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Czwartek, 12 Lutego 2004, 09:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




ronnie :
Co do Norwida.. podoba mi się jego poezja.. na pewno najbardziej g lubię z trzech wieszczy narodowo..romantycznych<lol>

Tylko, że Norwid nie zalicza się do trzech wieszczy.
  
Re: Bema pamięci żałobny rapsod
PostWysłano: Czwartek, 12 Lutego 2004, 11:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Zmienilem tytul watku, bo mnie cos w oko uwieralo crazy.gif cool.gif
  
Re: Bema pamięci żałobny rapsod
PostWysłano: Sobota, 14 Lutego 2004, 00:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ronnie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #408
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




umownie tak... 3 o których się mówi podczas romantyzmu
  
Re: <ronnie> Bema pamięci żałobny rapsod
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Lutego 2004, 09:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Ronnie :
umownie tak... 3 o których się mówi podczas romantyzmu

Trzech wieszczy, z których każdy tworzył w okresie romantyzmu to: Mickiewicz, Słowacki oraz Krasiński Zygmunt. Przynajmniej tak mnie w szkole uczyli.
  
Re: Bema pamięci żałobny rapsod
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Lutego 2004, 19:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Alicja
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #402
Posty: 1044


[ Osobista Galeria ]




Kowalku, Kowalku! Cos zle zapamietales z tej szkoly. Prawda jest, ze Norwid strikte nie nalezal do wieszczow romantycznych, ale raczej dlatego, ze sam chcial sie od nich oderwac, odseparowac, glownie dlatego, ze powstanie upadlo i wszystko czemu sie Mickiewicz, czy Slowacki "poswiecili" leglo w gruzach. To ze byl On mlodszy od Mickiewicza o dokladnie 22 lata i 9 miesiecy nie znaczy, ze nie tworzyl w romantyzmie. Wprost przeciwnie. Jego debiut przypadl na szczytowy okres rozwoju tej epoki.
Ale nie ma co sie spierac czy romantyczny czy juz bardziej pozytywistyczny, bo przeciez granice epok sa tak plynne, ze nie da rady tak wszystko jednoznacznie okreslic.
A! I nie znam podrecznika ani licealnego, ani uniwerstyteckiego poswieconego romantyzmowi, ktory nie zawieralby w sobie biografii i dziel C. K Norwida.
Najwazniejsze, ze ktos taki byl i mamy czym i kim sie zachwycac : D


Ostatnio zmieniony przez Alicja dnia Poniedziałek, 16 Lutego 2004, 20:45, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: Bema pamięci żałobny rapsod
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Lutego 2004, 20:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Kowal, chyba Ci chodzilo i autorow trzech najwazniejszych dramatow romantyzmu w Polsce a nie trzech wieszczow wink.gif

A co do Norwida, za duzo u niego w sentencjach i wierszach pracy u podstaw, socjalizmu i cierpliwosci oraz rozsadnosci w walce o wyzwolenie, abym mogl go nazwac romantykiem.
  
Re: <Alicja> Bema pamięci żałobny rapsod
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Lutego 2004, 20:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kwiatek
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #329
Posty: 110


[ Osobista Galeria ]




Od siebie dodam, że w szkole uczyli mnie jak Kowala - romantyczne "ich troje" to Mickiewicz, Słowacki oraz Krasiński.
  
Re: <Alicja> Bema pamięci żałobny rapsod
PostWysłano: Wtorek, 17 Lutego 2004, 09:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Alicja i Groszek: co Wy mi tu kurwa imputujecie, że tak ładnie z rana zapytam? wink.gif shock.gif shock.gif shock.gif
Kim był Norwid doskonale wiem, co pisał i w jakiej epoce tworzył wiem jeszcze lepiej, ale trzech wieszczy to: Mickiewicz, Słowacki oraz Krasiński!!! Tylko i wyłącznie!
Groszek, Ty zdaje się niedawno miałeś maturę, a Ty Alicjo jesteś polonistką? tongue.gif redface.gif wink.gif
  
Re: <Kowal> Bema pamięci żałobny rapsod
PostWysłano: Wtorek, 17 Lutego 2004, 13:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




A czy ja mowie, ze nie? crazy.gif
Tez, jako jednego z trzech najwazniejszych romatnykow widzialbym Krasinskiego a nie Norwida, dlatego napisalem swoje reflekse na temat zawartosci tworczosci tego drugiego.
  
Bema pamięci żałobny rapsod
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010