Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> K-PAX
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
K-PAX
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 23:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




polecam tą książkę ... naprawdę fajna i ciekawa.....


najpierw czytać a potem film ogladać wink.gif
  
Re: <Krzysiek> K-PAX
PostWysłano: Czwartek, 05 Lutego 2004, 12:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Zlituj się nade mną człowieku, bo jak czytam taki post to mi ręce opadają. Ja rozumiem, że chcesz się pochwalić że książkę przeczytałeś (ciesze się ogromnie), ale jeżeli chcesz ją komuś polecić, to wysil się na podanie autora i chociaż kilku zdań od siebie (dlaczego warto????). Być może warto, ale ja dalej nie zamierzam zwrócić uwagi na te książkę, bo zbyt mało o niej wiem. Piasanie recenzji jest wielką sztuką. Czasami można napisać złą (w sensie niepochlebną) recenzję w taki sposób, że tysiące ludzi sięgnie po tę pozycję tylko po to, żeby sie przekonać, o co chodzi smile.gif
Twoja recenzja graniczyła ze stwierdzeniem: "pada deszcz. No niby pada, ale co z tego????"
  
Re: K-PAX
PostWysłano: Czwartek, 05 Lutego 2004, 14:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




spoko Malina, luzik, nikt Cię nie wywozi do lasu lol.gif

Jest to ksiażka napisana przez Gene Brewer, opowiada o człowiku a raczej K-PAXinie które przyleciał na ziemie metodą luster z planety zwanej K-PAX (nie da sie tego wyjasnic do konca, trzeba przeczytac).
Prot, bo tak sie nazywa glowny bohater trafia do szpitala dla chorych psychicznie, doktor bada go, wywnioskowuje informacje - co się ukazuje ? Prot jest o wiele madrzejszy niz uczeni (IQ 152 lub cos kolo tego) . Opowiada o swojej planecie, zyciu jakie plynie. W koncu Doktor zaczyna dostrzegac pewne zaleznosci w umysle Prota...
Ksiazka pokazuje oblicza umyslu ... bardzo szczegółowo

Moja mała wprawka nie ilustruje tego co sie czuje w tej ksiażce, trzeba poczytac troszeczke, a jak to zrobicie to bedziecie chcieli wiecej wink.gif


Na podstawie ksiazki nakrecono film
  
Re: <Krzysiek> K-PAX
PostWysłano: Czwartek, 05 Lutego 2004, 15:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




No widzisz jak fajnie biggrin.gif już coś więcej wiadomo.

Ale z wyjątkowo wysokim IQ skojarzyła mi się inna książka, którą ostatnio czytałam. Mam na myśli "Kwiaty dla Algernona" Daniela Keyes'a. Człowika o wyjątkowo niskim IQ (Charliego Gordona) poddano eksperymentowi medycznemu, w wyniku którego został geniuszem. Niestety wraz ze wzrostem jego inteligencji, jego życie się komplikuje. Zaczyna dostrzegać problemy, które do tej pory dla niego nie istniały. Za jego niesamowicie szybkim rozwojem intelektualny, nie nadąża jego psychika. Jak piszą mądrzy recenzenci, książka jest głębokim studium psychologicznym, a zarazem współczesnym moralitetem. Mi wypada jedynie przyklasnąć, bo mają świętą rację eusa_clap.gif .
Książka powstała na kanwie opowiadania, które zostało odebrane przez krytykę bardzo entuzjastycznie. Keyes zachęcony sukcesem postanowił stworzyć z tego powieść. Opwiadania nie czytałam niestety, ale jedno co się da wyczuć, to lekkie "przegadanie tematu" - tak niestety bywa, gdy ktoś próbuje ulepszyć coś, co i tak jest już doskonałe wink.gif .
Ostrzegam!!! Początek czyta się boleśnie - dlaczego??? - przekonajcie się sami.wink.gif Zaręczam, że warto wytrwać przez kilkanaście pierwszych stron biggrin.gif
  
Re: K-PAX
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 20:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




Bardzo mądry cytat z tej książki

Cytat:
Wszechświat się rozszerza,
ale tylko do pewnego momentu potem zaczyna się kurczyć
Żeby jeszcze później znowu zacząć się rozszerzać
Ten cykl powtarzać się będzie całą wieczność.
Nie wiesz jedynie czy podczas kolejnego takiego cyklu
Wszystko będzie takie jak wcześniej
Cokolwiek zrobiłeś w swoim życiu złe,|wszystkie twoje błędy
powtórzą się podczas kolejnego cyklu
Każdy popełniony przez ciebie błąd
będzie się za każdym razem powtarzał i jeszcze raz, i znowu...
i tak przez całą wieczność.
Moja rada jest taka, żebyś tym razem zrobił to dobrze
Ponieważ teraźniejszość, jest wszystkim co masz.


aż się wzruszyłem
  
Re: K-PAX
PostWysłano: Niedziela, 15 Lutego 2004, 23:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Schyzol
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #603
Posty: 62


[ Osobista Galeria ]




Krzysiek :
polecam tą książkę ... naprawdę fajna i ciekawa.....


najpierw czytać a potem film ogladać wink.gif


za pozno - przynajmniej w moim przypadku - ogladnalem juz film cool.gif
  
Re: K-PAX
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Lutego 2004, 00:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Schyzol :
za pozno - przynajmniej w moim przypadku - ogladnalem juz film cool.gif

Jest nam niezwykle miło, że podzieliłeś się z nami tą informacją (doprawdy nie wiem jakbym żył bez tej wiedzy), ale jak powielokroć wraz z Poziomą wspominaliśmy, nie tego typu wiadomości na tym forum się oczekuje.
Bądź więc łaskaw rozwinąć myśl.
Może film jakiesik refleksje w Tobie wzbudził i chcesz się nimi podzielic ?
  
Re: <Wujek Zed> K-PAX
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Lutego 2004, 01:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Schyzol
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #603
Posty: 62


[ Osobista Galeria ]




refleksje - to moze nie na temat tego filmu, ale czegos innego..w sumie tez mozna bylo sie czegos nauczyc -chodzi o pewnego posta 16 stronicowego ;) na pewnym forum - to bylo dobre eusa_clap.gif
  
Re: <Schyzol> K-PAX
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Lutego 2004, 08:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Proponuję natychmiast powrócić do tematu wątku, o ile masz w ogóle coś do powiedzenia. Wszelki podziw dla Zed'a przekaż mu prywatnie. Ja się nie wdaję w 16 stronnicowe pyskówki, więc uprzedzam Cię, że to był ostatni Twój post nie na temat na tym forum. Moja dobra rada: nie wszystko co Ci przyjdzie do głowy należy od razu głośno wypowiadać, czasami warto sobie zdać sprawę, że tak naprawdę nie masz nic do powiedzenia wink.gif
  
K-PAX
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010