Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> windows nie odpala Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
windows nie odpala
PostWysłano: Czwartek, 05 Lutego 2004, 23:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
james cole
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #672
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




podkrecilem atlona 2200+ na 2800+, ale windows xp nie chce odpalic i restartuje kompa probowalem go przeinstalowac, ale krzyczy cos o strowniku " i 386" czy cos takiego
bede wdzieczny za pomoc! thx eusa_wall.gif
  
Re: <james cole> windows nie odpala
PostWysłano: Piątek, 06 Lutego 2004, 00:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




zmniejsz taktowanie.
  
Re: <Bzdury> windows nie odpala
PostWysłano: Piątek, 06 Lutego 2004, 12:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




lub tez podnieś napięcie ... na jakim teraz pracuje ?
  
Re: windows nie odpala
PostWysłano: Piątek, 06 Lutego 2004, 14:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




lub tez dac lepsze chlodzenie ;)

po prostu proc sie przegrzewa
  
Re: windows nie odpala
PostWysłano: Piątek, 06 Lutego 2004, 19:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
james cole
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #672
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




chlodzenie nie jest moze jakies wypasione, ale wiecej niz 55*C nie bylo, a taktowanie zmniejszylem na 12,5 natomiast napiecie rdzenia zwiekszylem na 1,650. nie wiem, ale wydaje mi sie ze to wina billa gatesa, bo wszystko jest cool tylko winodowsom cos tam sie nie podoba eusa_eh.gif
  
Re: <james cole> windows nie odpala
PostWysłano: Piątek, 06 Lutego 2004, 21:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




z Billem masz świętą racje ! cool.gif ale napięcie daj na 1.8 ... choć ta temperatura mnie niepokoi .. u mnie na 1.875 V mam najwyżej 51 st. C wink.gif
  
Re: <james cole> windows nie odpala
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 00:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




eee no sorry Batory, ale "natomiast napiecie rdzenia zwiekszylem na 1,650" <-- to jest standardowe napięcie rdzenia crazy.gif
  
Re: windows nie odpala
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 00:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




wina billa ?
z jakiej paki
  
Re: windows nie odpala
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 10:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
james cole
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #672
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




zwracam honor billowi- sry bill
heh wiec tak:standartowe napiecie w biosie bylo 1,600, temp 41-42, ale program monitorujacy pokazuje 1,648-1,664, temp 36-37 ciekawe.

"zwieksz napiecie rdzenia" heh no problem i zwiekszylem, teraz nie pamietam na 1,800 czy na 1,850 heh jak krecic to konkretnie i co? i zjarałem zasilacz heh DZIEKI BOŻE ŻE NIE PROCKA, ale windows poszedł (sry bill) wprawdzie temp w biosie rosla dosc szybko to w programie monitorujacym już nie dane mi bylo jej sprawdzić heh ciekawe czy gwrancja na obudowe obejmuje tego typu drobne usterki jak zjarany zasilacz biggrin.gif

ps.moze ktos wie skad roznice miedzy biosem, a progamem monitorujacym-mam plyte asusa A7N8X-programik asus pc probe
  
Re: <james cole> windows nie odpala
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 13:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




fajny zasilacz musiales miec skoro nie przezyl takiego czegos ;)

a co do billa to sie nie czepiaj niego ;), bo to jest raczej normalne ze jak za duzo dasz to nie wystartuje, co z tego ze o jakies 100MHz wiecej moje kompy wystartuja, ale juz windows nie ruszy za chiny, patrzysz 100MHz to malo przeciez, ale mam torche nizej taktowane procesory niz Twoj ;)

po prostu nie wyrabia jakis sprzet w kompie, czy kontroler, czy procesor, pamiec itp, nie jest znakiem ze dalej komp nie pojdzie, to ze wystartuje tylko i pokaze ze czestotliwosc wzrosla o kolejne megahregazordy, nie jest zadna rewelacja, dalej komp musi pokazac swoja stabilnosc w systemie.

podobno na linuxie (nie jestem jego przeciwnikiem oczywscie) lekkie przetaktowanie powoduje juz kernel panic, ale to tylko tak zaslyszane, nigdy nie probowalem, wiec windows nie taki zly do takich zabaw...
  
Re: windows nie odpala
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 14:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
james cole
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #672
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




zasilacz jak zasilacz CODEGEN 300X1 nigdy nie sądzilem że to ma jakieś znaczenie shock.gif
  
Re: <james cole> windows nie odpala
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 15:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




ma znaczenie dla "fanatykow" :D

u mnie chodza same kiepskie zasilacze i jakos wszystko sie trzyma, chociaz napiecia sa coraz gorsze...dlatego pewnie niedlugo cos sie spali ;)
  
Re: windows nie odpala
PostWysłano: Niedziela, 08 Lutego 2004, 15:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piter
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #678
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
ciekawe czy gwrancja na obudowe obejmuje tego typu drobne usterki jak zjarany zasilacz

Jak najbardziej, oddajesz całego kompa do serwisu, sprzedajesz bajke że ci nie odpala i za pare dni masz nowy zasilacz ;) Moje pierwsze kroki w OC też skończyły się zjaraniem zasiłki, tzn jeszcze ćwierkała i skrzeczała jak oddawałem kompa do serwisu, a system resetował sie co 5 min.
Inna sprawa jak kupowałeś samą obudowe, wszystko zależy od twojego daru przekonywania i osoby przyjmującej sprzęt do serwisu.
  
Re: <Piter> windows nie odpala
PostWysłano: Niedziela, 08 Lutego 2004, 15:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




mysle ze na tym forum nie ma za duzo osob ktore kupuja cale zestawy razem, kazdy lata po sklepach i kupuje gdzie najtaniej, a ze u mnie jest jeden mega tani sklep, to wiekszosc mam z tego...a puki co gwarancje jak narazie ida bezproblemowo ;)


oprocz moniotora, ale to nie ich wina tylko servisu sony, ktory po podrozy do poznania i spowrotem nei usunal najwiekszej usterki...prawdopodobnie przebiicie na trafopowielaczu...nie ciekawie
  
Re: windows nie odpala
PostWysłano: Niedziela, 08 Lutego 2004, 21:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
james cole
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #672
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




hardtmuth jestes z gdanska to albo gral we wrzeszczu, ale taniej jest chyba w net service w gdyni http://www.netservice.pl/index.php?www=net_service/kontakt
  
Re: <james cole> windows nie odpala
PostWysłano: Niedziela, 08 Lutego 2004, 22:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




no wlasnie gral :), dobry sklep z jak to zwykle bywa skopana obsuga, ktora uwaza zawsze ze wie wiecej od klienta :P

a do gdyni troche daleko, chociaz jakis czas temu byl to czesto "moj drugi dom"...ale juz nie jest...wiecej to na paliwo wydam pewnie niz zaoszczedfze na zakupach...
  
Re: windows nie odpala
PostWysłano: Niedziela, 08 Lutego 2004, 22:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
james cole
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #672
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




net ma filie w geant osowa
  
Re: <hardtmuth> windows nie odpala
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Lutego 2004, 04:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Gral moze i tani jest, ale juz dawno sie do niego zrazilem, obsluga tak skopana ze pozal sie Boze, szef (Kaczorkowski) jeszcze gorszy w podejsciu do klienta, niestety mialem z nim nie przyjomnosc rozmawiac pare razy.
Podpadli mi tyle razy ze juz w koncu zrezygnowalem z ich uslug na dobre.
Teraz zaopatruje sie w ESC we Wrzeszczu. Rownie tanio, czasem nawet taniej, a obsluga i serwis bardzo wporzadku moim zdaniem, polecam.
  
Re: <Lemar> windows nie odpala
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Lutego 2004, 18:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




o ESC...juz dawno zapomnialem, do tego sklepu chodzilem za dawnych czasow, jak o gralu nie bylo slychu ani widu ;), no i najwiekszy sklep dawniej... Centrum Komputerowe...ktore teraz pada niestety.
  
Re: windows nie odpala
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Lutego 2004, 19:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




gral nie jest tylko gdanski - to sklep internetowy
a net service jest owszem najtanszy ale zeby cos tam reklamowac.. to trzeba sie namordowac..
troche klutni mialem z wlascicielem az w koncu przestalem tam kupowac. Teraz kupuje w komputroniku
  
windows nie odpala
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010