Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Zaloguj si, by pozby si reklam
Forum dyskusyjne -> Obraz i d德i瘯 -> Muzyka -> p造ty p造ty p造ty Id do strony 1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Berger> p造ty p造ty p造ty
PostWys豉no: Sobota, 21 Stycznia 2006, 20:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

U篡tkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Zanim wszed貫m w posiadanie ,,Poligono Industrial" Kultu, przeczyta貫m w gazecie krytyczn recenzj. ,,Kazik nie ma ju pomys堯w" - obwie軼i recenzent. ,,疾by wszyscy tak nie mieli pomys堯w jak on" - odpar na to m鎩 szef. To szef mia racj. Plytki s逝cha si z prawdziw przyjemno軼i. Niestety, nijak nie mog us造sze ,,Kasty pianist闚", kt鏎a wedle okladki jest utworem otwieraj帷ym kr捫ek. Za to kolejny utw鏎, czyli przebojowy ,,Pot i kreff" po prostu wbija w ziemi. Mocny, drapie積y, rockowy. Kult po prostu. ,,Park 23" zaciekawi mnie z uwagi na tekst. Kazik od lat by antykatolickim chrze軼ijaninem. Teraz wydaje si, 瞠 przeszedl na pozycje antychrze軼ija雟kie. Ciekawe. ,,Kocham Ci, a mi這軼i swoj" to drugi m鎩 ulubiony utw鏎 na p造cie. No, ale tu nie jestem obiektywny, bo radiowa ,,Tr鎩ka" t逝cze go na okr庵這, a wszak lubimy to, co znamy. Tym niemniej o鄉iel si postawi tez, 瞠 Kazik po raz kt鏎y dowi鏚, 瞠 jest jednym z lepiej 酥iewaj帷ych o mi這軼i rockers闚. Utw鏎 ,,Kazelot" artysta zdecydowa si za酥iewa po hiszpa雟ku. C騜, musi jeszcze troch popracowa nad wymow. Kolejne utwory mniej mi si podobaj, pojawia si wi璚ej rapu, kt鏎y mnie z lekka nudzi, a trawi go w tym przypadku dlatego tylko, 瞠 酥iewa go Kazik. Ale i tak czekam na kolejny album.

Ostatnio zmieniony przez Berger dnia 字oda, 25 Stycznia 2006, 20:20, w ca這軼i zmieniany 1 raz

Re: p造ty p造ty p造ty
PostWys豉no: Sobota, 21 Stycznia 2006, 23:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bliss
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

U篡tkownik #5696

[ Osobista Galeria ]

Ja chcia豉bym poleci p造t zespo逝 Negatyw "Manchester". Wysoki poziom jak na polski rynek muzyczny. Niez貫 teksty, dosy zr騜nicowne tempo p造ty. 安ietne "Na 鄉ier", "Nie udawaj" i ko鎍z帷y p造t, zupe軟ie zmieniaj帷y jej oblicze utw鏎 "Terrory軼i". Jeszcze lepiej kompilacja brzmi na 篡wo. Wr璚z porywaj帷o.

PostWys豉no: Sobota, 21 Stycznia 2006, 23:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bliss
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

U篡tkownik #5696

[ Osobista Galeria ]

Kr鏂iutko. Pati Yang „Silent Treatment” Cudowna p造ta. Delikatna, wci庵aj帷a, przestrzenna, flirtuj帷a z elektronik. 安ietne zestawienie. Do tego dochodzi koj帷y g這s artystki. Gor帷o polecam!

PostWys豉no: Sobota, 04 Lutego 2006, 17:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

U篡tkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Trudna mi這嗆

,,Pi豉 tango" grupy Strachy Na Lachy potwierdza moj dobr opini o tej
kapeli, jak mam ju od wys逝chania jej poprzedniego albumu.

Troch rocka, troch reggae, troch poezji 酥iewanej, a do tego magiczny
g這s Graba瘸 - oto prosta recepta na fajny kr捫ek, kt鏎ego mo積a pos逝cha
zar闚no na imprezie, jak i na przyk豉d w samochodzie.

W dobry nastr鎩 wprawia ju sam pocz徠ek p造ty. Drugi kawa貫k to prosta
piosenka o mi這軼i. ,,Dzie dobry, kocham Ci". ,,Dzie dobry, kocham Ci,
ju posmarowa貫m Tob chleb" - s這wa proste, ale metafora - przyzna trzeba
- wymy郵na i wa積e tre軼i nios帷a.

Numer sz鏀ty na p造cie to sympatyczne wykonanie piosenki ,,Co si sta這 z
Magd K." Zbigniewa Ho責ysa. Mi這 sobie przypomnie po latach.

I wreszcie utw鏎 tytu這wy. Lubi takie trudne wyznania mi這軼i do w豉snego
(rodzinnego lub adoptowanego) miasta. Czego my tu nie mamy! Jest troch
piurnonsensownej peerelowskiej historii, jest i troch wsp馧czesnego
fetorku. Znalaz豉 si nawet kpina z lokalnego, pilskiego paniska, kt鏎y
kolejne wybory do Senatu z 豉two軼i wygrywa za pomoc kie豚asy wyborczej.
Dos這wnie!

,,List do Che", jeden z ostatnich utwor闚 na p造cie, to reakcja na
wsp馧czesn ikon subkultury. Ikon, kt鏎a wprawdzie budzi m鎩 sprzeciw, ale
kt鏎ej istnienie jako tam jednak rozumiem.

PostWys豉no: Pi徠ek, 10 Lutego 2006, 00:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>

U篡tkownik #49

[ Osobista Galeria ]

Czemu pomin掖e ostatni i zaraz najlepszy utw鏎 na p造cie? :>

PostWys豉no: Pi徠ek, 10 Lutego 2006, 14:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip

U篡tkownik #256

[ Osobista Galeria ]

Mike :
Czemu pomin掖e ostatni i zaraz najlepszy utw鏎 na p造cie? :>

Moze dlatego ze nie jest najlepszy :>

Re: <Mike> p造ty p造ty p造ty
PostWys豉no: Sobota, 11 Lutego 2006, 17:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

U篡tkownik #223

[ Osobista Galeria ]

A kt鏎y to? Bo p造ty nie mam przy sobie, a nie pami皻am. ;P

PostWys豉no: Sobota, 11 Lutego 2006, 19:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>

U篡tkownik #49

[ Osobista Galeria ]

10 minutowa suita z Zamachowskim w antraktach - o "Pogrzeb kr鏊a" mi naturalnie chodzi.

Re: <Mike> p造ty p造ty p造ty
PostWys豉no: Niedziela, 12 Lutego 2006, 08:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

U篡tkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Jak wr鏂 do siebie, to ods逝cham.

PostWys豉no: 字oda, 15 Lutego 2006, 18:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

U篡tkownik #223

[ Osobista Galeria ]

No i ods逝cha貫m. Faktycznie poprzednio jako utw鏎 ten nie przyku mojej uwagi...

PostWys豉no: Wtorek, 25 Kwietnia 2006, 17:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dbaj_o_plecy
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

U篡tkownik #6232

[ Osobista Galeria ]

Nowa p造tka In Flames - Come Clarity. Kiedy zas逝chiwa貫m si w ich muzyce, ale od 2 lat z ok豉dem odpu軼i貫m sobie. A tu nagle wysz豉 nowa p造tka, kt鏎 postanowi貫m naby. I wcale a wcale si na niej niezawiod貫m!
Polecam zw豉szcza 'Take This Life', 'Leeches' i 'Crawling Through Knives'

PostWys豉no: Wtorek, 31 Pa寮ziernika 2006, 13:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

U篡tkownik #223

[ Osobista Galeria ]

"A Matter of Life and Death" Iron Maiden to najnowsza p造tka angielskiego sekstetu spod znaku nowej fali brytyjskiego heavy metalu. I nie pierwszy kr捫ek, zdominowany przez tematyk wojenn. Iron Maiden to firma, wi璚 album - rzecz jasna - biedy nie robi. G這su Dickinsona i bas闚y Harrisa zawsze s逝cha si z przyjemno軼i. Pomimo to wola豚ym,瞠by Maideni sprzedali wreszcie gdzie na aukcji swoje keyboardy. A tak瞠, 瞠by na kolejnej p造cie znalaz造 si przeboje typu "Run to the Hills", czy "Two Minutes to Midnight".

PostWys豉no: Pi徠ek, 12 Wrze郾ia 2008, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

U篡tkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Reggae w rodzinie
Mo積a by postawi zarzut, 瞠 „Family Front” to kolejny, po kr捫ku „A ty siej”, pomys Habakuka na wyrwanie si z rega這wego getta, w kt鏎ym tkwi od lat 18. Niedawne si璕ni璚ie do skarbnicy tw鏎czo軼i zmar貫go barda Jacka Kaczmarskiego najwyra幡iej w tym zbo積ym dziele pomog這, mo瞠 wi璚 i pomo瞠 zaproszenie na sesj grona wy鄉ienitych artyst闚, polskich i zagranicznych, czy to z kr璕u reggae (Ras Luta, Reggaenerator, Pablopavo), czy to z pogranicza gatunk闚 (Muniek), czy to wreszcie z zupe軟ie innej bajki (Renata Przemyk)?
C騜, mo瞠 i rzeczywi軼ie chodzi這 li i jedynie o poszerzenie targetu, co w niczym jednak nie zmienia faktu, 瞠 od ponad p馧tora miesi璚y nie mog si od „Family Front” uwolni. S逝cham tego albumu niemal codziennie i – p鏦i co – jeszcze mi si nie znudzi. A przecie pami皻am jak sarka貫m na Habakuka, 瞠 tak, 瞠 owszem, piosenki 豉dne, ale przecie nic nowego do muzyki nie wnosz. Bo i Habakuk to zesp馧, kt鏎y mocno tkwi w rega這wej, melodyjnej i bujaj帷ej tradycji. Co zreszt wcale nie jest zarzutem, bo zdecydowanie wol i嗆 na koncert tej cz瘰tochowskiej formacji ni na jak彗olwiek dancehallow dyskotek.
„Family Front” to jednak reggae nowocze郾iejsze ni stricte autorskie p造ty cz瘰tochowian, chocia瘺y dlatego w豉郾ie, 瞠 udzia w projekcie wzi瘭i znani hiphopowcy czy arty軼i z kr璕u raggamuffin. Najbardziej mi si zreszt z ca貫go kr捫ka podoba utw鏎 „Familijna kom!tywa”, na kt鏎ej bardzo 豉dnie daj g這s warszawiacy z popularnego Vavamuffin. Cho i przyszywany warszawiak, czyli Muniek z T. Love jak zwykle 鈍ietnie si sprawdza w rega這wym repertuarze, a co wi璚ej, zaryzykowa豚ym 鄉ia陰 tez, 瞠 wokalisty z takim g這sem szkoda dla rockandrolla! Dodam, 瞠 teza ta jest tym bardziej rewolucyjna, 瞠m zdeklarowany rockfan!
Kolejne kapitalne g這sy to Ras Luta, Mewa, no i oczywi軼ie Renata Przemyk, cho t „bardzo zdoln szansonistk” wola貫m jednak w czasach, kiedy „ta鎍zy豉 na stole”, za jej romans z reggae mnie do ko鎍a nie przekonuje. Ale co tam, ja mog si myli, najlepiej sprawd嬈ie sami. Renata Przemyk 酥iewa dzi z Habakukiem o godz. 18.00 w plenerze obok akwaparku w Swarz璠zu.

http://www.poznan.aglomeracja.pl/index.php?option=com_content&task =view&id=910&Itemid=1

PostWys豉no: Czwartek, 19 Listopada 2009, 02:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

U篡tkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Moja recenzja z "Echa Miasta":

Hurra, mamy nowy Kult!

Stary, dobry Kult powraca i to wraca w wielkim stylu. Niemoc tw鏎cz z okresu "Poligono Industrial" najwyra幡iej ma ju za sob. Wida, 瞠 min掖 ju te szok, zwi您any z odej軼iem Banana.

To jest bardzo dobra p造ta. Chocia nie rzuca na kolana, jak "Muj Wydafca", jednak niemal r闚nie trudno si od niej oderwa. Muzycznie bardzo mocna, cho mo瞠 g這s Kazimierza Staszewskiego jest ju odrobin mniej pot篹ny ni w czasach "Czarnych s這鎍" czy "Krutkiego kazanie na temat jazdy na maxa".
Tekstowo kr捫ek z pewno軼i nie jest tak poetycki, jak "Tata Kazika", ale te i nie poezji raczej fani od swojego ulubionego wykonawcy oczekuj. Bardziej chodzi im o to, 瞠by "piosenka nie s逝篡豉 tylko do grania", innymi s這wy, 瞠by teksty by造 o czym. A piosenki na "hurra!" z pewno軼i o czym s. To jest bardzo smutna p造ta, mimo i sama muzyka jest radosna. W antyewangelii "Maria ma syna" i refleksyjnej "Gigantycznej koncentracji" Kazik wyznaje swoj niewiar, co szczeg鏊nie gorzko brzmi w ustach cz這wieka, kt鏎y jeszcze stosunkowo niedawno 酥iewa "Psalm 151". Nieweso造 jest te pacyfistyczny song "Kiedy ucichn dzia豉 ju".
Na szcz窷cie depresja nam nie grozi; na kr捫ku mamy te 瘸rtobliw "Marysi", ironiczny list do Banana ("Nowe tempa"), celn krytyk nostalgii polskich (anty)komunist闚 za PRL-em czy wreszcie bezlitosn kpin ze swojskiego "buraka", kt鏎y nic nie potrafi, nie zna j瞛yk闚, za to uwa瘸, 瞠 wszystko mu si nale篡 i marzy o wodzu, kt鏎y poprowadzi go ku 鈍ietlanej przysz這軼i ("Idiota st康"). Kazik nie by豚y te Kazikiem, gdyby zabrak這 akcentu antyklerykalnego ("Podejd tu prosz").

PostWys豉no: Pi徠ek, 04 Grudnia 2009, 17:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krokodyl
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>

U篡tkownik #7453

[ Osobista Galeria ]

P造ty, kt鏎ych aktualnie s逝cham z wyt篹ona uwaga, to pierwsza solowa Ras Luty "Je郵i s造szysz", album "Light" Matisyahu i 鈍ietnego polskiego rapera Skorupa "Droga wata磬i". Du穎 fajnych p造t wysz這 w og鏊e w tym roku, na szcz窷cie tak瞠 polskich, np. Grubsona. Z zagranicznych jeszcze p造ta Jay'a Z jest 鈍ietna.

PostWys豉no: 字oda, 16 Grudnia 2009, 19:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

U篡tkownik #223

[ Osobista Galeria ]

M鎩 wywiad z "Echa Miasta" z Markiem Piekarczykiem. Wokalista TSA opowiada m.in. o swojej nowej p造cie solowej pt. "毒鏚這":

"D逝gow這sy buntownik z Bochni
Nie ma demokracji, kiedy najs豉bsi s nieszcz窷liwi.
Marek Piekarczyk, na co dzie znany z heavymetalowego TSA, promowa w Poznaniu sw鎩 album z coverami utwor闚 tak wybitnych zespo堯w bigbitowych, jak m.in. Klan czy Test.
Wys逝chali鄉y w豉郾ie pierwszego na 鈍iecie koncertu w ramach projektu „毒鏚這”...

Raczej pierwszej pr鏏y z udzia貫m publiczno軼i. Nigdy wcze郾iej bowiem nie uda這 mi si za酥iewa w jednym miejscu i czasie z towarzysz帷ymi mi muzykami, z kt鏎ymi nagra貫m „毒鏚這”.
Dlaczego na p造cie „毒鏚這” nagra貫 polskie piosenki, do tego bigbitowe?
Na pocz徠ku my郵a貫m o utworach zagranicznych, jednak chcia貫m je za酥iewa po polsku. A na to 瘸den z autor闚 by si nie zgodzi. Poza tym chcia貫m zrehabilitowa nasz big beat. Wkurza造 mnie zarzuty, jakoby bigbitowcy mieli kolaborowa z komunistami. To g逝pie my郵enie. Klan czy Skaldowie robili fajne rzeczy, a ja ich utwory tylko zaaran穎wa貫m po swojemu. Przede wszystkim wyrzuci貫m saksofony, kt鏎e nie pasuj do rock’n’rolla. Podstaw tej muzyki s przecie gitary!
W Poznaniu jest przygotowywany teledysk do utworu „Ch這pcy do wojska”, kt鏎y b璠zie promowa p造t...
Tak i prawdopodobnie znajd si w nim prawdziwe zdj璚ia z Afganistanu, w tym wylatuj帷ych w powietrze hummer闚. Przez lata by貫m hipisem, zawsze sprzeciwia貫m si wojsku. Uwa瘸m, 瞠 Polska powinna zrezygnowa z armii.
Czy powstanie „毒鏚這 2”?
Prawdopodobnie nawet album dwup造towy. Na pierwszym kr捫ku zabrak這 przecie wielu wielkich tw鏎c闚, jak Breakout, Niemen czy Anawa. My郵a貫m o projekcie w rodzaju „Czady i ballady”, gdzie jedna p造ta by豉by w ca這軼i balladowa, a druga ostra.
Czy solowa tw鏎czo嗆 muzyk闚 TSA nie ma wp造wu na to, 瞠 fani wci捫 nie mog si doczeka nowego kr捫ka TSA?
Mam nadziej, 瞠 w przysz造m roku wejdziemy do studia i nagramy now p造t elektryczn. Faktem jest jednak, 瞠 ci庵le nam co przeszkadza這, by wzi望 si w gar嗆 i wsp鏊nie tworzy nowe utwory. Nie do ko鎍a wiadomo o co tu chodzi, ale wbrew pozorom niekoniecznie o pieni康ze. Dla mnie jako wokalisty wa積e s te teksty. Bywa, 瞠 jedna piosenka kosztuje mnie nawet i cztery miesi帷e pracy. Nie mog 酥iewa o niczym. „Proceder” to by這 moje bolesne rozliczenie jako m篹czyzny z poprzednim zwi您kiem. Musia貫m to z siebie wyrzuci. Teraz chcia豚ym za酥iewa o ludziach najs豉bszych, niepe軟osprawnych, dyskryminowanych. Mia貫m ojca na w霩ku, wi璚 wiem, o czym m闚i. A przecie nie ma prawdziwej demokracji, kiedy najs豉bsi z nas s nieszcz窷liwi.
Najs豉bsi to nie tylko ludzie, ale i zwierz皻a. Jeste wegetarianinem...
Nie jem zwierz徠. Mamy koz Klementyn, kt鏎a jest cz這nkiem rodziny. Jedyn mi瘰o瞠rn istot w naszym domu jest kotka, kt鏎 przygarn掖em, gdy kto wyrzuci j z auta.
Mieszkasz w Bochni, ale urodzi貫 si w Poznaniu, a do szko造 chodzi貫 w Gnie幡ie...
Do Bochni si przeprowadzi貫m dopiero, kiedy by貫m w LO. T瘰kni貫m tam za Gnieznem, gdzie ludzie mieli w豉sne zainteresowania. A w Bochni koledzy z klasy dziwili si, 瞠 si zg豉szam do odpowiedzi. Miastem trz瘰造 koterie. Ale to dzi瘯i temu zapu軼i貫m w這sy i zosta貫m buntownikiem."

PostWys豉no: Sobota, 10 Grudnia 2011, 16:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

U篡tkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Kazik na zakr璚ie

„Bar La Curva/Plamy na s這鎍u”, nowa p造ta Kazika Na 砰wo, podzieli豉 fan闚. Jedni ods康zili kr捫ek od czci i wiary, inni uznali go za dow鏚 na powr鏒 artysty do formy.

Muzycznie album to mix punka, metalu, hardcoru i rapu. Bywa porywaj帷y, momentami kojarz帷y si nawet ze star, dobr Armi, cho czasem jest i nu膨cy (niczym nowa Armia). Mniej radosna od „Hurra!” (ostatniej p造ty Kultu), od kilku dni jednak nie opuszcza mojego odtwarzacza CD.
Tekstowo kr捫ek do嗆 trudny do ocenienia. Nic nie ujmuj帷 dykcji Staszewskiego, nie zawsze mo積a zrozumie to, co 酥iewa, na oficjalnej stronie KN teks闚 brak, za witryna nieoficjalna, prowadzona przez fana, zosta豉 zamkni皻a, kiedy artysta zaprotestowa przeciwko wisz帷ym tam reklamom Google. Z tego jednak, co da si zrozumie, album jest, je郵i idzie o przes豉nie, mniej od „Hurra!” pesymistyczny, za to bardziej nawet zadziorny. Brak tu depresyjnego wyznania utraconej wiary („Nie ma boga” to jednak tytu przewrotny). Nie brakuje za to sztubackiej zabawy s這wami, jak w piosence tytu這wej („curva” to po hiszpa雟ku „zakr皻”; mieszkaj帷y na Teneryfie Kazik od lat nie ukrywa fascynacji j瞛ykiem swojej drugiej ojczyzny), ani naiwnych tyrad (”Kto kocha Polsk, idzie do nieba”). Artysta pozwala te sobie na zaczepki pod adresem ex-fan闚 („Szybciej!” i „Sko鎍zy貫m si”) i pokpiwa z nieudacznictwa rodak闚 ("Plamy na s這鎍u"). Prawdziwy pazur pokazuje jednak w humoresce o prezydent Warszawy („Hanna Gronkowiec walczy”), zastrzegaj帷 jednocze郾ie polityczn neutralno嗆 („Nikomu nie cofam poparcia”). Ta neutralno嗆 ma jednak granice – wykonana na rockowo „Ballada o Janku Wi郾iewskim” wci捫 brzmi przejmuj帷o.

p造ty p造ty p造ty
Forum dyskusyjne -> Obraz i d德i瘯 -> Muzyka

Strona 5 z 5  

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
||wypracowanie
Kopiowanie i rozpowszechnianie materia堯w w ca這軼i lub cz窷ci jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu s chronione prawem autorskim.

Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010