Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i d¼wiêk -> Muzyka -> p³yty p³yty p³yty Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Sobota, 21 Stycznia 2006, 20:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Zanim wszed³em w posiadanie ,,Poligono Industrial" Kultu, przeczyta³em w gazecie krytyczn± recenzjê. ,,Kazik nie ma ju¿ pomys³ów" - obwie¶ci³ recenzent. ,,¯eby wszyscy tak nie mieli pomys³ów jak on" - odpar³ na to mój szef. To szef mia³ racjê. Plytki s³ucha siê z prawdziw± przyjemno¶ci±. Niestety, nijak nie mogê us³yszeæ ,,Kasty pianistów", która wedle okladki jest utworem otwieraj±cym kr±¿ek. Za to kolejny utwór, czyli przebojowy ,,Pot i kreff" po prostu wbija w ziemiê. Mocny, drapie¿ny, rockowy. Kult po prostu. ,,Park 23" zaciekawi³ mnie z uwagi na tekst. Kazik od lat by³ antykatolickim chrze¶cijaninem. Teraz wydaje siê, ¿e przeszedl na pozycje antychrze¶cijañskie. Ciekawe. ,,Kocham Ciê, a mi³o¶ci± swoj±" to drugi mój ulubiony utwór na p³ycie. No, ale tu nie jestem obiektywny, bo radiowa ,,Trójka" t³ucze go na okr±g³o, a wszak lubimy to, co znamy. Tym niemniej o¶mielê siê postawiæ tezê, ¿e Kazik po raz który¶ dowiód³, ¿e jest jednym z lepiej ¶piewaj±cych o mi³o¶ci rockersów. Utwór ,,Kazelot" artysta zdecydowa³ siê za¶piewaæ po hiszpañsku. Có¿, musi jeszcze trochê popracowaæ nad wymow±. Kolejne utwory mniej mi siê podobaj±, pojawia siê wiêcej rapu, który mnie z lekka nudzi, a trawiê go w tym przypadku dlatego tylko, ¿e ¶piewa go Kazik. Ale i tak czekam na kolejny album.


Ostatnio zmieniony przez Berger dnia ¦roda, 25 Stycznia 2006, 20:20, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Sobota, 21 Stycznia 2006, 23:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bliss
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
U¿ytkownik #5696
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Ja chcia³abym poleciæ p³ytê zespo³u Negatyw "Manchester". Wysoki poziom jak na polski rynek muzyczny. Niez³e teksty, dosyæ zró¿nicowne tempo p³yty. ¦wietne "Na ¶mieræ", "Nie udawaj" i koñcz±cy p³ytê, zupe³nie zmieniaj±cy jej oblicze utwór "Terrory¶ci". Jeszcze lepiej kompilacja brzmi na ¿ywo. Wrêcz porywaj±co.
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Sobota, 21 Stycznia 2006, 23:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bliss
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
U¿ytkownik #5696
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Króciutko. Pati Yang „Silent Treatment” Cudowna p³yta. Delikatna, wci±gaj±ca, przestrzenna, flirtuj±ca z elektronik±. ¦wietne zestawienie. Do tego dochodzi koj±cy g³os artystki. Gor±co polecam!
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Sobota, 04 Lutego 2006, 17:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Trudna mi³o¶æ



,,Pi³a tango" grupy Strachy Na Lachy potwierdza moj± dobr± opiniê o tej
kapeli, jak± mam ju¿ od wys³uchania jej poprzedniego albumu.




Trochê rocka, trochê reggae, trochê poezji ¶piewanej, a do tego magiczny
g³os Graba¿a - oto prosta recepta na fajny kr±¿ek, którego mo¿na pos³uchaæ
zarówno na imprezie, jak i na przyk³ad w samochodzie.

W dobry nastrój wprawia ju¿ sam pocz±tek p³yty. Drugi kawa³ek to prosta
piosenka o mi³o¶ci. ,,Dzieñ dobry, kocham Ciê". ,,Dzieñ dobry, kocham Ciê,
ju¿ posmarowa³em Tob± chleb" - s³owa proste, ale metafora - przyznaæ trzeba
- wymy¶lna i wa¿ne tre¶ci nios±ca.

Numer szósty na p³ycie to sympatyczne wykonanie piosenki ,,Co siê sta³o z
Magd± K." Zbigniewa Ho³dysa. Mi³o sobie przypomnieæ po latach.

I wreszcie utwór tytu³owy. Lubiê takie trudne wyznania mi³o¶ci do w³asnego
(rodzinnego lub adoptowanego) miasta. Czego my tu nie mamy! Jest trochê
piurnonsensownej peerelowskiej historii, jest i trochê wspó³czesnego
fetorku. Znalaz³a siê nawet kpina z lokalnego, pilskiego paniska, który
kolejne wybory do Senatu z ³atwo¶ci± wygrywa³ za pomoc± kie³basy wyborczej.
Dos³ownie!

,,List do Che", jeden z ostatnich utworów na p³ycie, to reakcja na
wspó³czesn± ikonê subkultury. Ikonê, która wprawdzie budzi mój sprzeciw, ale
której istnienie jako¶ tam jednak rozumiem.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Pi±tek, 10 Lutego 2006, 00:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Czemu pomin±³e¶ ostatni i zaraz najlepszy utwór na p³ycie? :>
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Pi±tek, 10 Lutego 2006, 14:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
U¿ytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Mike :
Czemu pomin±³e¶ ostatni i zaraz najlepszy utwór na p³ycie? :>


Moze dlatego ze nie jest najlepszy :>
  
Re: <Mike> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Sobota, 11 Lutego 2006, 17:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




A który to? Bo p³yty nie mam przy sobie, a nie pamiêtam. ;P
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Sobota, 11 Lutego 2006, 19:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




10 minutowa suita z Zamachowskim w antraktach - o "Pogrzeb króla" mi naturalnie chodzi.
  
Re: <Mike> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Niedziela, 12 Lutego 2006, 08:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Jak wrócê do siebie, to ods³ucham.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 15 Lutego 2006, 18:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No i ods³ucha³em. Faktycznie poprzednio jako¶ utwór ten nie przyku³ mojej uwagi...
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Wtorek, 25 Kwietnia 2006, 17:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dbaj_o_plecy
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
U¿ytkownik #6232
Posty: 25


[ Osobista Galeria ]







Nowa p³ytka In Flames - Come Clarity. Kiedy¶ zas³uchiwa³em siê w ich muzyce, ale od 2 lat z ok³adem odpu¶ci³em sobie. A¿ tu nagle wysz³a nowa p³ytka, któr± postanowi³em nabyæ. I wcale a wcale siê na niej niezawiod³em!
Polecam zw³aszcza 'Take This Life', 'Leeches' i 'Crawling Through Knives'
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Wtorek, 31 Pa¼dziernika 2006, 13:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




"A Matter of Life and Death" Iron Maiden to najnowsza p³ytka angielskiego sekstetu spod znaku nowej fali brytyjskiego heavy metalu. I nie pierwszy kr±¿ek, zdominowany przez tematykê wojenn±. Iron Maiden to firma, wiêc album - rzecz jasna - biedy nie robi. G³osu Dickinsona i basówy Harrisa zawsze s³ucha siê z przyjemno¶ci±. Pomimo to wola³bym, ¿eby Maideni sprzedali wreszcie gdzie¶ na aukcji swoje keyboardy. A tak¿e, ¿eby na kolejnej p³ycie znalaz³y siê przeboje typu "Run to the Hills", czy "Two Minutes to Midnight".
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Pi±tek, 12 Wrze¶nia 2008, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Reggae w rodzinie
Mo¿na by postawiæ zarzut, ¿e „Family Front” to kolejny, po kr±¿ku „A ty siej”, pomys³ Habakuka na wyrwanie siê z rega³owego getta, w którym tkwi od lat 18. Niedawne siêgniêcie do skarbnicy twórczo¶ci zmar³ego barda Jacka Kaczmarskiego najwyra¼niej w tym zbo¿nym dziele pomog³o, mo¿e wiêc i pomo¿e zaproszenie na sesjê grona wy¶mienitych artystów, polskich i zagranicznych, czy to z krêgu reggae (Ras Luta, Reggaenerator, Pablopavo), czy to z pogranicza gatunków (Muniek), czy to wreszcie z zupe³nie innej bajki (Renata Przemyk)?
Có¿, mo¿e i rzeczywi¶cie chodzi³o li i jedynie o poszerzenie targetu, co w niczym jednak nie zmienia faktu, ¿e od ponad pó³tora miesiêcy nie mogê siê od „Family Front” uwolniæ. S³ucham tego albumu niemal codziennie i – póki co – jeszcze mi siê nie znudzi³. A przecie¿ pamiêtam jak sarka³em na Habakuka, ¿e tak, ¿e owszem, piosenki ³adne, ale przecie¿ nic nowego do muzyki nie wnosz±. Bo i Habakuk to zespó³, który mocno tkwi³ w rega³owej, melodyjnej i bujaj±cej tradycji. Co zreszt± wcale nie jest zarzutem, bo zdecydowanie wolê i¶æ na koncert tej czêstochowskiej formacji ni¿ na jak±kolwiek dancehallow± dyskotekê.
„Family Front” to jednak reggae nowocze¶niejsze ni¿ stricte autorskie p³yty czêstochowian, chocia¿by dlatego w³a¶nie, ¿e udzia³ w projekcie wziêli znani hiphopowcy czy arty¶ci z krêgu raggamuffin. Najbardziej mi siê zreszt± z ca³ego kr±¿ka podoba utwór „Familijna kom!tywa”, na której bardzo ³adnie daj± g³os warszawiacy z popularnego Vavamuffin. Choæ i przyszywany warszawiak, czyli Muniek z T. Love jak zwykle ¶wietnie siê sprawdza w rega³owym repertuarze, a co wiêcej, zaryzykowa³bym ¶mia³± tezê, ¿e wokalisty z takim g³osem szkoda dla rockandrolla! Dodam, ¿e teza ta jest tym bardziej rewolucyjna, ¿em zdeklarowany rockfan!
Kolejne kapitalne g³osy to Ras Luta, Mewa, no i oczywi¶cie Renata Przemyk, choæ tê „bardzo zdoln± szansonistkê” wola³em jednak w czasach, kiedy „tañczy³a na stole”, za¶ jej romans z reggae mnie do koñca nie przekonuje. Ale co tam, ja mogê siê myliæ, najlepiej sprawd¼cie sami. Renata Przemyk ¶piewa dzi¶ z Habakukiem o godz. 18.00 w plenerze obok akwaparku w Swarzêdzu.

http://www.poznan.aglomeracja.pl/index.php?option=com_content&task =view&id=910&Itemid=1
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 02:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Moja recenzja z "Echa Miasta":

Hurra, mamy nowy Kult!

Stary, dobry Kult powraca i to wraca w wielkim stylu. Niemoc twórcz± z okresu "Poligono Industrial" najwyra¼niej ma ju¿ za sob±. Widaæ, ¿e min±³ ju¿ te¿ szok, zwi±zany z odej¶ciem Banana.


To jest bardzo dobra p³yta. Chocia¿ nie rzuca na kolana, jak "Muj Wydafca", jednak niemal równie trudno siê od niej oderwaæ. Muzycznie bardzo mocna, choæ mo¿e g³os Kazimierza Staszewskiego jest ju¿ odrobinê mniej potê¿ny ni¿ w czasach "Czarnych s³oñc" czy "Krutkiego kazanie na temat jazdy na maxa".
Tekstowo kr±¿ek z pewno¶ci± nie jest tak poetycki, jak "Tata Kazika", ale te¿ i nie poezji raczej fani od swojego ulubionego wykonawcy oczekuj±. Bardziej chodzi im o to, ¿eby "piosenka nie s³u¿y³a tylko do grania", innymi s³owy, ¿eby teksty by³y o czym¶. A piosenki na "hurra!" z pewno¶ci± o czym¶ s±. To jest bardzo smutna p³yta, mimo i¿ sama muzyka jest radosna. W antyewangelii "Maria ma syna" i refleksyjnej "Gigantycznej koncentracji" Kazik wyznaje swoj± niewiarê, co szczególnie gorzko brzmi w ustach cz³owieka, który jeszcze stosunkowo niedawno ¶piewa³ "Psalm 151". Nieweso³y jest te¿ pacyfistyczny song "Kiedy ucichn± dzia³a ju¿".
Na szczê¶cie depresja nam nie grozi; na kr±¿ku mamy te¿ ¿artobliw± "Marysiê", ironiczny list do Banana ("Nowe tempa"), celn± krytykê nostalgii polskich (anty)komunistów za PRL-em czy wreszcie bezlitosn± kpinê ze swojskiego "buraka", który nic nie potrafi, nie zna jêzyków, za to uwa¿a, ¿e wszystko mu siê nale¿y i marzy o wodzu, który poprowadzi go ku ¶wietlanej przysz³o¶ci ("Idiota st±d"). Kazik nie by³by te¿ Kazikiem, gdyby zabrak³o akcentu antyklerykalnego ("Podejd¼ tu proszê").
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Pi±tek, 04 Grudnia 2009, 17:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krokodyl
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
U¿ytkownik #7453
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




P³yty, których aktualnie s³ucham z wytê¿ona uwaga, to pierwsza solowa Ras Luty "Je¶li s³yszysz", album "Light" Matisyahu i ¶wietnego polskiego rapera Skorupa "Droga wata¿ki". Du¿o fajnych p³yt wysz³o w ogóle w tym roku, na szczê¶cie tak¿e polskich, np. Grubsona. Z zagranicznych jeszcze p³yta Jay'a Z jest ¶wietna.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 16 Grudnia 2009, 19:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Mój wywiad z "Echa Miasta" z Markiem Piekarczykiem. Wokalista TSA opowiada m.in. o swojej nowej p³ycie solowej pt. "¬ród³o":

"D³ugow³osy buntownik z Bochni
Nie ma demokracji, kiedy najs³absi s± nieszczê¶liwi.
Marek Piekarczyk, na co dzieñ znany z heavymetalowego TSA, promowa³ w Poznaniu swój album z coverami utworów tak wybitnych zespo³ów bigbitowych, jak m.in. Klan czy Test.
Wys³uchali¶my w³a¶nie pierwszego na ¶wiecie koncertu w ramach projektu „¬ród³o”...

Raczej pierwszej próby z udzia³em publiczno¶ci. Nigdy wcze¶niej bowiem nie uda³o mi siê za¶piewaæ w jednym miejscu i czasie z towarzysz±cymi mi muzykami, z którymi nagra³em „¬ród³o”.
Dlaczego na p³ycie „¬ród³o” nagra³e¶ polskie piosenki, do tego bigbitowe?
Na pocz±tku my¶la³em o utworach zagranicznych, jednak chcia³em je za¶piewaæ po polsku. A na to ¿aden z autorów by siê nie zgodzi³. Poza tym chcia³em zrehabilitowaæ nasz big beat. Wkurza³y mnie zarzuty, jakoby bigbitowcy mieli kolaborowaæ z komunistami. To g³upie my¶lenie. Klan czy Skaldowie robili fajne rzeczy, a ja ich utwory tylko zaaran¿owa³em po swojemu. Przede wszystkim wyrzuci³em saksofony, które nie pasuj± do rock’n’rolla. Podstaw± tej muzyki s± przecie¿ gitary!
W Poznaniu jest przygotowywany teledysk do utworu „Ch³opcy do wojska”, który bêdzie promowa³ p³ytê...
Tak i prawdopodobnie znajd± siê w nim prawdziwe zdjêcia z Afganistanu, w tym wylatuj±cych w powietrze hummerów. Przez lata by³em hipisem, zawsze sprzeciwia³em siê wojsku. Uwa¿am, ¿e Polska powinna zrezygnowaæ z armii.
Czy powstanie „¬ród³o 2”?
Prawdopodobnie nawet album dwup³ytowy. Na pierwszym kr±¿ku zabrak³o przecie¿ wielu wielkich twórców, jak Breakout, Niemen czy Anawa. My¶la³em o projekcie w rodzaju „Czady i ballady”, gdzie jedna p³yta by³aby w ca³o¶ci balladowa, a druga ostra.
Czy solowa twórczo¶æ muzyków TSA nie ma wp³ywu na to, ¿e fani wci±¿ nie mog± siê doczekaæ nowego kr±¿ka TSA?
Mam nadziejê, ¿e w przysz³ym roku wejdziemy do studia i nagramy now± p³ytê elektryczn±. Faktem jest jednak, ¿e ci±gle nam co¶ przeszkadza³o, by wzi±æ siê w gar¶æ i wspólnie tworzyæ nowe utwory. Nie do koñca wiadomo o co tu chodzi, ale wbrew pozorom niekoniecznie o pieni±dze. Dla mnie jako wokalisty wa¿ne s± te¿ teksty. Bywa, ¿e jedna piosenka kosztuje mnie nawet i cztery miesi±ce pracy. Nie mogê ¶piewaæ o niczym. „Proceder” to by³o moje bolesne rozliczenie jako mê¿czyzny z poprzednim zwi±zkiem. Musia³em to z siebie wyrzuciæ. Teraz chcia³bym za¶piewaæ o ludziach najs³abszych, niepe³nosprawnych, dyskryminowanych. Mia³em ojca na wózku, wiêc wiem, o czym mówiê. A przecie¿ nie ma prawdziwej demokracji, kiedy najs³absi z nas s± nieszczê¶liwi.
Najs³absi to nie tylko ludzie, ale i zwierzêta. Jeste¶ wegetarianinem...
Nie jem zwierz±t. Mamy kozê Klementynê, która jest cz³onkiem rodziny. Jedyn± miêso¿ern± istot± w naszym domu jest kotka, któr± przygarn±³em, gdy kto¶ wyrzuci³ j± z auta.
Mieszkasz w Bochni, ale urodzi³e¶ siê w Poznaniu, a do szko³y chodzi³e¶ w Gnie¼nie...
Do Bochni siê przeprowadzi³em dopiero, kiedy by³em w LO. Têskni³em tam za Gnieznem, gdzie ludzie mieli w³asne zainteresowania. A w Bochni koledzy z klasy dziwili siê, ¿e siê zg³aszam do odpowiedzi. Miastem trzês³y koterie. Ale to dziêki temu zapu¶ci³em w³osy i zosta³em buntownikiem."
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Sobota, 10 Grudnia 2011, 16:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kazik na zakrêcie

„Bar La Curva/Plamy na s³oñcu”, nowa p³yta Kazika Na ¯ywo, podzieli³a fanów. Jedni ods±dzili kr±¿ek od czci i wiary, inni uznali go za dowód na powrót artysty do formy.


Muzycznie album to mix punka, metalu, hardcoru i rapu. Bywa porywaj±cy, momentami kojarz±cy siê nawet ze star±, dobr± Armi±, choæ czasem jest i nu¿±cy (niczym nowa Armia). Mniej radosna od „Hurra!” (ostatniej p³yty Kultu), od kilku dni jednak nie opuszcza mojego odtwarzacza CD.
Tekstowo kr±¿ek do¶æ trudny do ocenienia. Nic nie ujmuj±c dykcji Staszewskiego, nie zawsze mo¿na zrozumieæ to, co ¶piewa, na oficjalnej stronie KN¯ teksów brak, za¶ witryna nieoficjalna, prowadzona przez fana, zosta³a zamkniêta, kiedy artysta zaprotestowa³ przeciwko wisz±cym tam reklamom Google. Z tego jednak, co da siê zrozumieæ, album jest, je¶li idzie o przes³anie, mniej od „Hurra!” pesymistyczny, za to bardziej nawet zadziorny. Brak tu depresyjnego wyznania utraconej wiary („Nie ma boga” to jednak tytu³ przewrotny). Nie brakuje za to sztubackiej zabawy s³owami, jak w piosence tytu³owej („curva” to po hiszpañsku „zakrêt”; mieszkaj±cy na Teneryfie Kazik od lat nie ukrywa fascynacji jêzykiem swojej drugiej ojczyzny), ani naiwnych tyrad (”Kto kocha Polskê, idzie do nieba”). Artysta pozwala te¿ sobie na zaczepki pod adresem ex-fanów („Szybciej!” i „Skoñczy³em siê”) i pokpiwa z nieudacznictwa rodaków ("Plamy na s³oñcu"). Prawdziwy pazur pokazuje jednak w humoresce o prezydent Warszawy („Hanna Gronkowiec walczy”), zastrzegaj±c jednocze¶nie polityczn± neutralno¶æ („Nikomu nie cofam poparcia”). Ta neutralno¶æ ma jednak granice – wykonana na rockowo „Ballada o Janku Wi¶niewskim” wci±¿ brzmi przejmuj±co.
  
p³yty p³yty p³yty
Forum dyskusyjne -> Obraz i d¼wiêk -> Muzyka

Strona 5 z 5  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materia³ów w ca³o¶ci lub czê¶ci jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu s± chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010