Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i d¼wiêk -> Muzyka -> p³yty p³yty p³yty Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Wtorek, 17 Lutego 2004, 00:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
scum
Sta³y bywalec
<tt>Sta³y bywalec</tt>
 
U¿ytkownik #612
Posty: 145


[ Osobista Galeria ]




pozwolê sobie zacz±æ nowy temat crazy.gif

wrzucajcie tu p³yty, które waszym zdaniem s± godne uwagi i z jakich¶ powodów zrobi³y na was ostatnio wra¿enie.

na pocz±tek polecam ostatni album a perfect circle - 'thirteenth step'. pierwszy kawa³ek rozk³ada mnie na czê¶ci pierwsze, oczywi¶cie w pozytywny sposób:) reszta te¿ jest ciekawa, naprawdê warto pos³uchaæ. o sk³adzie ju¿ nie wspomnê...

  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Wtorek, 17 Lutego 2004, 00:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
opfer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #539
Posty: 312


[ Osobista Galeria ]




ostatnio zakupi³am p³ytê mej ulubionej anglojêzycznej formacji queens of the stone age pt. rated r.

rzadko co¶ podoba mi siê na tyle, aby s³uchaæ od pocz±tku do koñca, nie przepuszczaj±c ¿adnego utworu.
a tu niespodzianka. ju¿ na samym pocz±tku uderza niesamowity track feel good hit of the summer. rewelka. ka¿dy nastêpny utwór lepszy od poprzedniego. ka¿dy utwór inny, nic "na jedno kopyto".
no i to zaskakuj±co oryginalne granie, tzw. stoner rock. nie s³ysza³am wcze¶niej czego¶ takiego... to z rocka naprawdê da siê tyle wykrzesaæ? naprawdê.

¿eby nie by³o tak kolorowo, dodam, ¿e p³yta ma wadê... jest za krótka!
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Wtorek, 17 Lutego 2004, 00:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
scum
Sta³y bywalec
<tt>Sta³y bywalec</tt>
 
U¿ytkownik #612
Posty: 145


[ Osobista Galeria ]




'rated r' (:
cieszê siê, ¿e kto¶ docenia...kojarzy mi siê z wyjazdami. nie wiem dlaczego. pewnie dlatego, ¿e g³ównie na wyjazdach s³ucham tongue.gif
znam na pamiêæ. jak dla mnie kwintesencja qotsa.
ulubione momenty: 'quick and to the pointless', 'the lost art of keeping a secret', 'better living through chemistry', 'feel good hit of the summer, 'auto pilot'...dobra. wystarczy. móg³bym w sumie wymieniæ wszystkie ¶cie¿ki crazy.gif
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Wtorek, 17 Lutego 2004, 02:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Sta³y uczestnik vip
Sta³y uczestnik
 
U¿ytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]






Nie jestem jakims fanem filmow anime, ale jestem poszukiwaczem ciekawych brzmien oraz nowych kursow w muzyce, ktore bede tworzyc XXI wiek na bazie dorobku XX.
I sciezka filmowa to calkiem fajnej animy 'Cowboy Bebop' jest z pewnoscia jednym z drogowskazow na taka muzyke. Stylowo jest tu wszystko: jazz, blues, rock, drum n bass, trip hop a wszystko w bardzo zgrabnej i przemyslanej mieszance. O ile sie nie myle ta plyta nie byla wydana w Polsce crazy.gif. Ale szukajcie! wink.gif
Jako drobny sample przytocze mp3 japonskiego big bandu jazzowego:

What Planet Is This?? (tylko troche mi sie ucial jak go kiedys na serwer wrzucalem wink.gif)

Ten numer zawsze mi poprawia humor biggrin.gif Chcialbym znac muzycznego boga, ktory to skomponowal i zaaranzowal dla tego 17 osobowego zespolu jazzowego crazy.gif eusa_clap.gif
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Wtorek, 17 Lutego 2004, 12:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
opfer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #539
Posty: 312


[ Osobista Galeria ]





kontynuuj±c japoñskie albumy niedostêpne w Polsce, przedstawiam kunkei five m zespo³u asian kung-fu generation.
zas³ynêli tym, i¿ nagrali opening do anime naruto :), haruka kanata (the far far side), dostêpny na maxisinglu houkai amplifier).
p³yta rockowa, za spraw± jêzyka japoñskiego na pewno ciekawa. brzmienie bardzo fajne, a energii utworom odmówiæ siê nie da .
jest parê pere³ek, np. N.G.S, w którym przemycono (zagrany na gitarze elektrycznej) orientalny motyw, od razu przywodz±cy na my¶l daleki wschód. na uwagê zas³uguj± te¿ natsu no hi, zanzou, jihei tansaku oraz przepiêkne kimi to iu hana (the flower, which is called you). to, moim zdaniem, najmocniejsze punkty tej p³yty.

na koniec dodam, ¿e asian kung-fu generation wyró¿nia siê na plus w¶ród zespo³ów j-rockowych, które mia³am okazjê s³yszeæ.
  
Re: <scum> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 18 Lutego 2004, 13:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Rozumiem, ¿e w w±tku tym chodzi o p³yty, w których posiadanie ostatnio weszli¶my, ale niekoniecznie wydane w roku 2004? Otó¿ ja niedawno sta³em siê w³a¶cicielem kr±¿ka "King of Blue" Milesa Davisa. P³ytkê wrzuci³em na ruszt z pewn± tak± nie¶mia³o¶ci±, jako ¿e Miles kojarzy mi siê z mocn± hermetyczn± muzyk±. W tym przypadku jest inaczej. Otrzymujemy lajtowy jazzik, którego fajnie siê s³ucha przy piwku, którego ka¿dy d¼wiêk daje rado¶æ. Na p³ycie graj± m.in. John Coltrain i Bill Evans.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 18 Lutego 2004, 13:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Nie ma takiej p³yty Miles'a ;-)
A na saksofonie gra Coltrane.
I nie jest to lajtowy jazzik, tylko kamieñ milowy w rozwoju jazzu, sztandarowe dzie³o stylu cool, niektórzy nawet twierdz±, ¿e jest to najwa¿niejsza p³yta jazzu akustycznego.
A które wydanie posiadasz?
;-)
  
Re: <Kowal> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 18 Lutego 2004, 14:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Sorki za pomylenie nazwiska saksofonisty.
,,Lajtowy jazzik" to w moich ustach komplement. Patrz zdanie: ,,Ka¿dy d¼wiêk daje rado¶æ".
Na ok³adce zdecydowanie figuruje nazwisko Milesa Davisa.
W jakim sensie które wydanie?
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 18 Lutego 2004, 14:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
U¿ytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Bo ta plyta Krzysiu drogi nie nazwya sie "King of Blue" tylko "Kind of Blue" tongue.gif
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 18 Lutego 2004, 14:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Ja nie przeczê, ¿e tam widnieje nazwisko Miles'a Davis'a, ale takiego tytu³u byæ tam nie mo¿e! Chyba, ¿e Twoja p³yta jest nielegalna.
Co do wydañ - by³y ró¿ne, ja mam m. in. to wydanie Columbii (1997) z bonusem Flamenco sketches. Te wydawane przed w pewnych fragmentach (3 pierwsze utwory) "nie stroi³y".
  
Re: <opfer> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 18 Lutego 2004, 18:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




To ja te¿ po japoñsku. :)

Noj± ulubion± japoñsk± wokalistk± jest Utada Hikaru. Jak kto¶ ogl±da³ NGE to ¶piewa jedn± z wersji extro (Fly My to the Moon), moim zdaniem t± najlepsz±. Dobre s± piosenki na jej p³ycie Deep River, trochê gorsze na First Love.

Ostatnio w samochodzie s³ucham OST z Initial D. Japoñsko-angielska mieszanka techno i popu.

A z angielskich (choæ piosenkarka z pochodzenia jest Chink±) p³yta Waking Hour Vienny Teng. Równie¿ podoba mi siê Another Day Norwa¿ki Lene Marlin, chocia¿ poprzednia Playing My Game by³a IMHO lepsza. Jeszcze Sweetbox Adagio ciekawe po³±czenie popu i muzyki powa¿nej a co do Sweetbox to p³yta Classified zawiera sk³adankê najlepszych przebojów. A i jeszcze z troch± mocniejszej muzyki Splinter Offspring.
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 18 Lutego 2004, 23:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Jedyne co mogê w³a¶ciwie zrobiæ to podpisaæ siê dwoma ³apkami pod postem Scum`a. APC wgniot³o mnie w ziemiê. Szok w trampkach. W porównaniu do poprzedniej p³yty to "Trzynasty kroczek" wydaje mi siê bardziej finezyjny i subtelny.

BTW; z tego co s³ysza³em to pa³ker APC nagra³ z pseudopunkrockiem w postaci Offspring now± p³ytê.

Ostatnimi dwiema p³ytami jakie dosta³em w swe ³apki by³y
lekko ju¿ leciwa p³ytka wspania³ego sk³adu graj±cego do¶æ oryginalnie i nowatorsko. Atutem na pewno jest wokalista oraz bardzo ciekawa perkusja. Album jest rozwiniêciem ich debiutanckiej p³yty. S³ychaæ ¿e ch³opaki nie do¶æ, ¿e konsekwentnie pod±¿aj± w swoim w³asnym kierunku, to na dodatek maj± sporo ciekawych pomys³ow na granie (na albumie s³ychaæ wiele innych instrumentów; smyczki a nawet cyntre).


Drug± p³ytk± by³o Raz Dwa Trzy "Trudno nie wierzyæ w nic"

Bardzo spokojna i piêkna p³ytka. Liryzm a¿ zatacza sie wokó³ mnie. Chyba jedno z lepszych osi±gniêæ tego zespo³u. Choæ i poprzednie piosenki Agnieszki Osieckiej s± cudown± mieszank± liryczno¶ci i rocka. A nowe aran¿e tchnê³y powiew ¶wie¿o¶ci w te kompozycje.
  
Re: <Kowal> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 19 Lutego 2004, 12:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Oczywi¶cie tytu³ p³yty to "Kind of Blue". I tak dobrze, ¿e nie przekrêci³em na "Kick of Blue" albo "Kiss of Blue" wink.gif
Mam wydanie Columbii - Sony Music z 1997 r. z bonusem "Flamenco Sketches".
P³yta bynajmniej nie wygl±da na pirack±.
Anyway, w tym samym czasie wszed³em te¿ w posiadanie kr±¿ka "I've Always Got The Blues" by Miles Davies and Friends. Wbrew nazwie nie jest to tylko blues, ale mix bluesa i tradycyjnego jazzu. W¶ród kompozytorów znajdziemy tam m.in. Dizziego Gilespie i George'a Gershwina. Szkoda, ¿e z ok³adki nie wynika, kto zacz, ci przyjaciele Milesa.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 19 Lutego 2004, 13:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Podaj z jakiego okresu pochodz± nagrania, a powiem Ci, jaki sk³ad to nagrywa³.
Ale nazwy utworów s±?


Ostatnio zmieniony przez Kowal dnia Czwartek, 19 Lutego 2004, 13:19, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
  
Re: <Kowal> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 19 Lutego 2004, 13:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




To jest ju¿ druga wa¿na informacja, której zabrak³o na ok³adce. crazy.gif
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 19 Lutego 2004, 14:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
U¿ytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Co nie ma niby nazw utworow shock.gif

"i've always got the blues"
"birds of paradise"
"you left me all alone"
"a night in tunisia"
"pointless mama blues"
"light willie leaps"
"don't explain to me baby"
"embraceable you"
"don't sing me the blues"
"dead sea blues"
"bring it home"
"billie's bounce"
"baby, won't you make up your mind"
"half nelson"
"that's the staff you gotta watch"
  
Re: <ulan> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 19 Lutego 2004, 14:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Wygl±da to na drug± po³owê lat 40-tych, wiêc sk³ad na niektórych utworach móg³ byæ nastêpuj±cy:
Miles - tr±bka
Ann Baker - ¶piew
Connie Wainwright - gitara
Art Blakely - perkusja
Tommy Potter - kontrabas
Gene Ammons - sax. tenorowy
Earl Coleman - ¶piew
Linton Garner - fortepian
  
Re: <Kowal> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 19 Lutego 2004, 14:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
U¿ytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Bardzo mozliwe jako ze plyta zdaje sie hologramu nie miala :D
  
Re: <ulan> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 19 Lutego 2004, 14:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




W sumie zestaw utworów w czê¶ci zbie¿ny z wydawnictwem Boppin' the blues (czy jako¶ tak) z 1947r chyba.
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 19 Lutego 2004, 16:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




ulan :
Co nie ma niby nazw utworow shock.gif


Nazwy oczywi¶cie s±. Lat nie ma.
  
p³yty p³yty p³yty
Forum dyskusyjne -> Obraz i d¼wiêk -> Muzyka

Strona 1 z 5  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materia³ów w ca³o¶ci lub czê¶ci jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu s± chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010