Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> alsa zamiast oss
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
alsa zamiast oss
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Lutego 2004, 12:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




witam mam slacka w wersji 9. 1 i mam w nim pewnien problem posiadam plytke asusa a7n8x -delux i chce odpalic sterownik dziwieku intel na serwerze alsy a nie jakiis oss i sterownik ac97 chyba jakos tak po kompilacji lnowego jadra zainstalowalem mu sterownik intela ale go nie laduje i teraz nie wiem jak go zaladowac aby byla alsa i sterownik intel
jesli macie jakies pomysly prosze o pomoc

pozdrawiam
nyx
  
Re: <nyx> alsa zamiast oss
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Lutego 2004, 15:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




to zależy czy wkompilowałeś go w jądro, czy jako moduł. Jeżeli to 2 to:
modprobe moduł
  
Re: <Bzdury> alsa zamiast oss
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Lutego 2004, 19:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




ale co dalej z alsa bo nawet jesli zaladuje jadro sterownik intela to dalej bedzie ono dzialac na oss-sie alse mam zainstalowana tylko jak sie przestawic na nia ?
  
Re: <nyx> alsa zamiast oss
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Lutego 2004, 23:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




A co przesiadłeś się na kernela 2.6.3 ? (zresztą b. polecam do Slacka 9.1 nie tylko ze względu na ASLA'ę)
Wydaj polecenie:

lspci

Dowiesz sie jaki masz procesor dźwieku.
Następnie wkompiluj w jadro ten sterownik w pakiecie alsy + _emulację_ OSS.
Przeładuj system aby nowe jadro ruszyło i zainstaluj pakiety alsalibs i alsautils. Następnie wydaj polecenie :

cat /proc/asount <-- czy Linux widzi kartę i jeśli tak to następnie:

alsamixer <-- ustaw głośność i potem:


alsactl store <-- aby zapamietać ustawienia

Do któregoś sktypta startowego np. /etc/rc.d/rc.local
wpisz: aslactl restore aby przy starcie przywrócić ustawienia głosności.
i tyle. mam nadzieję ze niczego nie zapomniałem :)
  
Re: <adam> alsa zamiast oss
PostWysłano: Wtorek, 24 Lutego 2004, 16:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




dzieki :) pora sie pobaic
  
Re: <nyx> alsa zamiast oss
PostWysłano: Środa, 25 Lutego 2004, 02:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bbkr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #22
Posty: 103


[ Osobista Galeria ]




ja mam z alsa i slackiem bardzo zle doswiadczenia.

co prawda instalowalem ja na slacku 9.0, ktory wsparcia dla alsy nie mial. wszystko zrobilem zgodnie z instrukcjami. niestety czesto dzwiek sie zawiesza, zostaja jakies glupie procesy blokujac dostep do /dev/dsp, sporo musialem powalczyc z mixerem (resetowal ustawienia po restarcie lub po 30 minutach). do tego alsa nie chce mi czasami pracowac z kilkoma zrodlami dzwieku na raz.

pakiety dosc stare. kernel 2.4.23, alsa 0.90 i kde 3.1.3. nie za bardzo chce mi sie to uaktualniac. czekam od kilku miesiecy az slack padnie, zeby wymienic go na gentoo. ale jakos nie spieszy mu sie odejsc.

instalowalem tez Slackware 9.1. tam juz bylo wszystko ok.
  
alsa zamiast oss
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010