Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk -> teledysken / widełoklipen Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Elma Nevar> teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Niedziela, 13 Maj 2007, 09:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kindża
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6784
Posty: 322


[ Osobista Galeria ]




mnie się zato w "Santa Maria Loei" podobało zestawienie dwóch przeciwnstawnych sobie światów. MM-dynamiczny, postacie sakralne- statyczne, możnaby rzec niczym "posągi"; prostota- długie szaty, bose stopy, i z drugiej strony współczesność (nowoczesność): wielki holl przeplatany ruchomymi schodami i przewijający się przez cały teledysk MM w garniturze. Tor ruchu kamery też był świetny (nazwałabym go - "szarpanym"), który ożywił fajnie teledysk. Apropos ruchu kamery to fajny efekt dało zmiksowanie obrazu w "Edku Leszczyku". W "Kolegach" klip przypomina mi trochę klimatycznie => styl Gorana Bregovic'a smile.gif... i jeszcze ta sepia crazy.gif. Super. A co do ulubionego teledysku to zdecydowanie "Szuwary" cool.gif
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Maj 2007, 17:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Elma Nevar
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6819
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Wrócę jeszcze do Demonologic. Na fajny klimatyczny styl wpływają obrazy, przesuwające się w tle. Nie wie ktoś czyjego są autorstwa? Obstawiam Beksińskiego, ale może ktoś z Forumowiczów ma trafniejsze informacje.
  
Re: <Elma Nevar> teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Maj 2007, 18:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kindża
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6784
Posty: 322


[ Osobista Galeria ]




notabene w książeczce dołączonej do płyty Demonologic są te same obrazy co w teledysku... obrazy Beksińskiego
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Wtorek, 15 Maj 2007, 10:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ula.B
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6767
Posty: 242


[ Osobista Galeria ]




Jeżeli chodzi o teledyski , to ja generalnie nie lubię.Uważam , że piosenka traci 50%swojej wartości,ponieważ jest na nich dużo ruchu , zamieszania, to rozprasza i nie można się dobrze wsłuchać w jej treść.Ale jest jeden teledysk , który uwielbiwm. Jest to teledysk do piosenki "OTO".jest świetny , doskonale oddaje sens utworu , dobry jest również pomysł z częściową animacją.Jest to najlepszy teledysk jaki w życiu widziałam , podobnie jak piosenka , jest to najlepsza piosenka jaką kiedykolwiek słyszałam.Od niej właśnie zaczęło się moje zainteresowanie twórczością MM i tak jest do dziś. "Demonologic" też może być.Bardzo oryginalny pomysł z obrazami Beksińskiego ( i nie rozprasza).
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Czwartek, 17 Maj 2007, 07:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kindża
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6784
Posty: 322


[ Osobista Galeria ]




Kindża :

16.05.2007, Środa
godz. 20:00
Klub Cogitatur, Pomieszanie zmysłów. Muzyka i film:
Paweł Bogocz: PUDELSI I INNE TELEDYSKI
Wstęp wolny


Udało mi się na to dotrzeć. Na początku był krótki wywiad z Pawłem Bogoczem i opowiadał o kulisach robienia teledysków z MM i ogólnie o swojej pracy mówił. Potem wyświetlił 55 min film z teledyskami Pudelsów, przeplatanymi fragmentami z koncertów, rozdania Fryderyków za "Wolność słowa" czy fotek z planu zdjęciowego z "Dawnej dziewczyny". Fajnie było zobaczyć to na dużym ekranie :) A potem to już był krótki filmik z innymi teledyskami, które wykonał P.Bogocz, ale przewinął się też fragment HT "Suknia".

P.S. Paweł Bogocz opowiedział taką anegdotę, że kiedyś brakowało mu pieniędzy na jakieś przedsięwzięcie z Pudelsami, więc poszedł do swojego teścia aby mu pożyczył pewną kwotę. I ku jego zdziwieniu, teść odpowiedział, że "pożyczy mu pieniądze, bo na MM nie da się stracić" cool.gif
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Niedziela, 27 Maj 2007, 14:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
K@rrol
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6436
Posty: 22


[ Osobista Galeria ]




Mój ulubiony teledysk Macieja Maleńczuka to "Santa Maria Loei".
Moje ulubione teledyski Pudelsów to: Oto, Pudel z Guadelupy, Szuwary, Samba Mamba (1999), Nigdy więcej, Polityka kulturalna, Hipis, Uważaj na niego, Konduktorka PKP, Wolność słowa, Dawna Dziewczyno i Skóry.
  
Re: <K@rrol> teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Niedziela, 27 Maj 2007, 14:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
haps
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #6745
Posty: 145


[ Osobista Galeria ]




A wiec lubisz to,co juz jest dosc odlegla historia.Fakt,ze nie za wiele dzieje sie ostatnio,no,moze "koledzy",ale tak ogolnie...kiepot eusa_sick.gif
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Wtorek, 29 Maj 2007, 20:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
K@rrol
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6436
Posty: 22


[ Osobista Galeria ]




Nie, nie. Te teledyski lubiłem, a nie że oglądam je! Przecież są trochę stare i już mi się dawno znudziły.
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Środa, 18 Lipca 2007, 14:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ula.B
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6767
Posty: 242


[ Osobista Galeria ]




Czy ktoś widział teledysk do piosenki " Jestem zły " Pudelsów ? Gdzieś już taki teledysk widziałam , w którym twarze przechodzą jedna w drugą . Nie pamiętam w jakiej piosence , ale na pewno już coś takiego widziałam . To nie stać ich już na własne pomysły ?!
  
Re: <Ula.B> teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Środa, 18 Lipca 2007, 16:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kindża
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6784
Posty: 322


[ Osobista Galeria ]




no ba! Wypisz wymaluj końcówka teledysku Michaela Jacksona "Black or white". Powiem więcej... w "Anarchii w IV RP" muzyka jest łudząco podobna do kawałka "W każdym mieście" FORT BS... (piosenka pochodzi z płyty wydanej w 1994r.) confused.gif zorientujecie sie o co chodzi jak przesłuchacie... obu kawałków (na początek radzę FORT BS)
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Środa, 18 Lipca 2007, 23:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dagmara
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1080
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




kilka dni temu:
dobiegają mnie znajome dźwięki z pokoju obok...leci "Gdzie są przyjaciele moi", wchodzę żeby zerknąć... w TV - polityka, wszystkie możliwe inne odbiorniki RTV milczą, odwracam się z niedowierzaniem do TV a tam do wspomnianego kawałka ''nie jestem winien, nikt mi nie dłużen..." leci wideo z Lepperem w roli głównej! shock.gif
słucham i powoli zachłystuję się śmiechem lol.gif
"...inni grają moim losem ja milczę jak pies..." - Lepper oskarżony o korupcję
"...kogo to obchodzi kiedy boli - tylko ciebie kiedy idzie źle..." - Lepper blokujący drogi
"...i tak na koniec wysoki sądzie ..." - Lepper na ławie oskarżonych
"...gdzie są przyjaciele moi?..." - Lepper z kompanamii z partii
mówię Wam boki zrywać lol.gif
tekst pasował do filmu jakby specjalnie był do niego napisany

a to wszystko zmontowane w programie Szkło kontaktowe na TVN24
  
Re: <Dagmara> teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Czwartek, 19 Lipca 2007, 00:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kindża
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6784
Posty: 322


[ Osobista Galeria ]




hehe lol.gif jeżeli to zmontowało "Szkiełko" to się nie dziwię lol.gif. HAHAHA. Brzmi nieźle cool.gif
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Czwartek, 19 Lipca 2007, 20:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lumena
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3474
Posty: 44


[ Osobista Galeria ]




Kindża :
Powiem więcej... w "Anarchii w IV RP" muzyka jest łudząco podobna do kawałka "W każdym mieście" FORT BS... (piosenka pochodzi z płyty wydanej w 1994r.) confused.gif zorientujecie sie o co chodzi jak przesłuchacie... obu kawałków (na początek radzę FORT BS)



Uważaj Kindża!
kiedyś już przez otwartą dyskusję w temacie "podobieństwa" skręciła się tutaj niezła afera, po której forum nigdy nie będzie takie jak dawniej.
Nie wiem, czy warto...


Ulubiony teledysk - "Nigdy wiecej" za nie grzeszne wink.gif lico Frania
  
Re: <Lumena> teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Czwartek, 19 Lipca 2007, 20:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kindża
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6784
Posty: 322


[ Osobista Galeria ]




ojjj...nie dobrze... usprawiedliwiam się niewiedzą... eusa_sick.gif A ta Anarchia mi się wspomniała, bo niedawno byłam na koncercie FORT BS... I wiesz...
oj NIE WARTO eusa_naughty.gif.

Tak, więc.... wracając do ad remu... ja osobiście najbardziej lubię "Człowiek z wiekiem do trumny" crazy.gif
  
Re: <Kindża> teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Czwartek, 19 Lipca 2007, 23:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ula.B
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6767
Posty: 242


[ Osobista Galeria ]




To moja wina , przepraszam , to była taka lużna uwaga , lepiej zakończmy ten temat. Chyba naprawdę nie warto . Chociaż...
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Wtorek, 24 Lipca 2007, 23:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kindża
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6784
Posty: 322


[ Osobista Galeria ]




A jeżeli chodzi o Olafa... to niezapomnianą kreację stworzył oczywiście w teledysku "Mars napada" Kazika cool.gif
W międzyczasie gdzieś tam przewija się jeszcze Artur i Maleńki smile.gif, ale i tak "Olafa Sitar Man'a" nikt nie przebije.
cool.gif Kocham ten kawałek crazy.gif Teledysk genialny jest i tyle crazy.gif
  
Re: <Kindża> teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Środa, 01 Sierpnia 2007, 18:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ula.B
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6767
Posty: 242


[ Osobista Galeria ]




"Mars napada "- kawałek rzeczywiście świetny , zwłaszcza tekst . Deriglasoff - klasa .
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Września 2007, 15:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kindża
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6784
Posty: 322


[ Osobista Galeria ]




Dagmara :
kilka dni temu:
dobiegają mnie znajome dźwięki z pokoju obok...leci "Gdzie są przyjaciele moi", wchodzę żeby zerknąć... w TV - polityka, wszystkie możliwe inne odbiorniki RTV milczą, odwracam się z niedowierzaniem do TV a tam do wspomnianego kawałka ''nie jestem winien, nikt mi nie dłużen..." leci wideo z Lepperem w roli głównej! shock.gif
słucham i powoli zachłystuję się śmiechem lol.gif
"...inni grają moim losem ja milczę jak pies..." - Lepper oskarżony o korupcję
"...kogo to obchodzi kiedy boli - tylko ciebie kiedy idzie źle..." - Lepper blokujący drogi
"...i tak na koniec wysoki sądzie ..." - Lepper na ławie oskarżonych
"...gdzie są przyjaciele moi?..." - Lepper z kompanamii z partii
mówię Wam boki zrywać lol.gif
tekst pasował do filmu jakby specjalnie był do niego napisany

a to wszystko zmontowane w programie Szkło kontaktowe na TVN24


znalazłam na YouTube.com
"Gdzie są przyjaciele moi- remix jakiś ale chyba nie TVN-owski
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Wtorek, 04 Września 2007, 22:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dagmara
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1080
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




w nawiązaniu do powyższego posta:
ten materiał też niezły

niedawno znów widziałam w "szkle" wykorzystaną piosenkę z albumu "Koledzy"
"...to jak sen, kochanie jak sen
którym będziemy się dzielić
by jak te ćmy, jak para ciem...

i tutaj w rolach głównych nie kto inny jak bliźniacy - kaczory
też niezła komedia smile.gif
  
Re: teledysken / widełoklipen
PostWysłano: Wtorek, 11 Grudnia 2007, 21:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tnatalia
Uczestnik vip
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1779
Posty: 400


[ Osobista Galeria ]




http://www.youtube.com/watch?v=MsXOpkfgHj0

Nie wiem czy to było. Nie chce mi sie całego forum przeszukiwać - "W tym mieście trudno jest żyć" z tvpkultura
  
teledysken / widełoklipen
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010