Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> 4 pancerni i pies
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
4 pancerni i pies
PostWysłano: Czwartek, 25 Marca 2004, 09:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Na wstępie artykuł.

30 emisji serialu? Mnie wydawało się, że 100 co najmniej... I te ciągłe żale i boje o prawdę historyczną. Bleh... Szkoda, że niektórzy wciąż postrzegają TV jako krynicę mądrości i źródło jedynej i słusznej wiedzy, zapominając o przymróżeniu oka, i ogólnym pojęciu rozrywki. W jednym z onetowych komentarzy do tego tekstu jest rządanie widza, aby Na dobre i na złe opatrzyć wstępnym komentarzem, że takich szpitali jak w Lesnej Górze nie ma, a lekarze to łapówkarze. Coś w tym jest. Gdyby każdy emitowany w TV film, serial, program itd. opatrywać komentarzem, tłumaczyć widzom co jest prawdą, a co fikcją, dalej można by akcentować momenty, w których wypadałoby sie śmiać, płakać, obrażać - zabrakłoby miejsca na rekalmy;-)
  
Re: 4 pancerni i pies
PostWysłano: Czwartek, 25 Marca 2004, 14:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Obserwabla :
Gdyby każdy emitowany w TV film, serial, program itd. opatrywać komentarzem, tłumaczyć widzom co jest prawdą, a co fikcją, dalej można by akcentować momenty, w których wypadałoby sie śmiać, płakać, obrażać - zabrakłoby miejsca na rekalmy;-)

To bylby wtedy to serial dla jeszcze wiekszych idiotow niz do tej pory :->
Cos, jak (nie pamietam tytulu) film, gdzie sa wstawki z komentarzami, by "przecietny" widz zrozumial przeslanie ;-)
BTW, reklamy zawsze i wszedzie sie zmieszcza.


Ostatnio zmieniony przez EDDY dnia Czwartek, 25 Marca 2004, 18:01, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: <EDDY> 4 pancerni i pies
PostWysłano: Czwartek, 25 Marca 2004, 17:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




szczegolnie sabella w statystykach
  
Re: 4 pancerni i pies
PostWysłano: Czwartek, 08 Kwietnia 2004, 22:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




mnie sie ten film podobal, mimo ze w niektorych momentach byl naiwny i krecony w ramach przyjazni polsko-rosyjskiej. ale mimo wszystko ma w sobie jakis urok. ksiazke tez czytalam.
  
Re: 4 pancerni i pies
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Kwietnia 2004, 11:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Khem! Przyjaźni polsko - radzieckiej (-;

Miejscami aż za naiwny. I dość często mocno nadinterpetowany. Niemcy są tam niemal zawsze ukazani jako jednoznacznie źli. Trochę to fałszywy obraz może rodzić, bo tak jak napisałaś droga Obserwablo - brak dystantsu. Już chyba pod względem tym lepsze były odcinki "Stawki większej niż życie".


Bo ptrzy 4 pancernych trzebva patrzeć na wszystko dość mocno przymkniętym okiem i mieć zapalony cały czas przełącznik w głowie, który mówi - PROPAGANDA
  
Re: 4 pancerni i pies
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Lipca 2004, 09:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Hiena
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1277
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Czterej pancerni są najlepsi i tyle! Szkoda tylko że akcja zaczyna sie w 1944 roku ale to z powodu radzieckiej strony filmu która przecierz musiała być sojusznikiem Polski (w filmie nic nie było wspomiane o ataku związku radzieckiego na RP . Ale podczas oglądania filmu nie mysli sie o jego zgodności z Historią!

PS: Stawka więkrza niż życie to jeszcze gorsze gówno! Niemcy mówią po polsku! Tak Po Polsku ! To szpeci cały film :( .
  
Re: 4 pancerni i pies
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Lipca 2004, 09:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




Hiena : Poniedziałek, 19 Lipca 2004 09:16 :

PS: Stawka więkrza niż życie to jeszcze gorsze gówno! Niemcy mówią po polsku! Tak Po Polsku ! To szpeci cały film :( .


hm śmiem twierdzic ze jest to polski film i niby dlaczego mialby tam ktos mówic w innym języku ? a potem trzeba by tłumaczyc pół filmu
bez sensu
to nie ekstradycja gdzie Alosza mowi prawi po polsku
z niemieckim sie tego nie da

a tak offtopicowo to witaj
jakis profil i sygnaturka pls
no i jakby dało sie mniej ortografów to bylibysmy wdzieczni wszyscy
  
Re: 4 pancerni i pies
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Lipca 2004, 14:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Hiena : Poniedziałek, 19 Lipca 2004 09:16 :
W filmie nic nie było wspomiane o ataku związku radzieckiego na RP.


A skąd niby Janek się wziął na Syberii? Kto chciał, ten zrozumiał.

Cytat:
Niemcy mówią po polsku


A mnie właśnie w dzieciństwie wkurzało, że Niemcy w ,,Pancernych" mówią po niemiecku i nic nie rozumiem. crazy.gif
Anyway, to w Niemczech więszość filmów zagranicznych jest dubbingowanych.
  
Re: 4 pancerni i pies
PostWysłano: Środa, 03 Listopada 2004, 19:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Jennefer
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #1953
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Nie pamiętam już ile razy oglądałam ten serial. Zgadzam się, że momentami był naiwny, ale ogólnie mi się podobał. Najbardziej to chyba lubiłam zawsze Szarika... :)
  
Re: 4 pancerni i pies
PostWysłano: Niedziela, 28 Sierpnia 2005, 12:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




oglądałam ten film kilka razy ale byłam wtedy jeszcze dość mała i podobała mi sie ta jego (jak juz wczesniej ktos wspomiał) naiwność wink.gif i zgadzam sie co do Szarika, zdecydowanie najlepsza i najmądzejsza postac w tym filmie wink.gif
  
4 pancerni i pies
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010