Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Szybkie X-y, szybki linux
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Szybkie X-y, szybki linux
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Marca 2004, 19:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Po co mi komputer?
Po to, aby przegladac internet, odbierac e-maile, gadac na GG, sciagac z osiolka, ogladac filmy i czasem jakis dokument napisac.
Nic wiecej.
Do tej pory siedzialem na Mandrake, ale coraz czesciej zauwazam, ze jest to wielka kobyla, slimaczaca sie niemilosiernie. W dodatku korzystam ze srodowiska KDE, ktore po paru godzinach wzmozonej pracy mldonkey slimaczy sie gorzej niz Windy na P100 ;)

Doskwiera mi to, chce to zmienic.

Zastanawialem sie nad zmiana dystrybucji (Debian), ale poki co chcialbym przyjzec sie innym srodowiskom X-owym niz KDE czy Gnome.

Od czego zaczac, na czym skonczyc? ;)

EDIT:
Przy okazji pytanie. Podobno istnieja wtyczki do Mozilli i Open Office, ktore juz przy starcie X-ow laduja jakies moduly obu aplikacji, dzieki czemu podczas sesji uruchamiaja sie one znacznie szybciej. Prawda to?
  
Re: Szybkie X-y, szybki linux
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Marca 2004, 23:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ejmos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #299
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




http://xwinman.org/wmaker.html
window maker bardzo szybki
fluxbox troche mi sie krzaczyl (ale to bylo dawno stara wersja)
  
Re: <gROszeCK1> Szybkie X-y, szybki linux
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Kwietnia 2004, 18:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
michux
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #167
Posty: 22


[ Osobista Galeria ]




fvwm-crystal, xfce
  
Re: Szybkie X-y, szybki linux
PostWysłano: Wtorek, 06 Kwietnia 2004, 09:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Ja właśnie wczoraj zainstalowałem XFce4 i .... SZOK ta szybkość cool.gif ... np America`s Army 2.0.0a to już nie biega ale lata z wszystkim na maxa ... wzrost prędkości w porównaniu do KDE to ok 50 - 70 FPS !!!!! cool.gif super jak by miało jeszcze aktywny pulpit vide KDE to przesiadka gotowa a tak zrobiłem innego usera do gier z Xfce4 cool.gif
  
Re: <e X t 7 3> Szybkie X-y, szybki linux
PostWysłano: Wtorek, 06 Kwietnia 2004, 11:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Gdzie mozna sciagnac i poczytac po polsku o tym XFc4? Od razu jakies male FAQ na temat instalacji poprosze :-P
  
Re: <EDDY> Szybkie X-y, szybki linux
PostWysłano: Wtorek, 06 Kwietnia 2004, 12:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Poniżej linki: cool.gif

tu HQ XFce

tu paczki dla MDK ver XFce-4.0.1

tu paczki dla MDK ver XFce-4.0.4

tu źródełka XFce ver. 4.0.4

a po "polskiemu" nie znalazłem niestety ... czasu niet jak się znajdzie chwilka poszukam ... aha jak zainstalujesz to z konsoli tylko startxfce4 i działa biggrin.gif
  
Re: <e X t 7 3> Szybkie X-y, szybki linux
PostWysłano: Piątek, 09 Kwietnia 2004, 23:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




miałem mały problem z podpisaniem xfce4 pod kdm czyli menadzera logowania Mandrake .. ale problem roziwiązany wink.gif

1. w katalogu /etc/X11/wmsession.d/ tworzymy plik o nazwie

19xfce4

który zawierać powinien następujący skrypt

NAME=XFce4
ICON=xfce4.png
EXEC=/usr/bin/startxfce4
DESC=The bleeding edge
SCRIPT:
exec /usr/bin/startxfce4

2. następnie kopiujemy skrypt startowy:

cp /usr/local/bin/startxfce4 /usr/bin/startxfce4

3. na koniec dodajemy nazwę XFce4 do

/usr/share/config/kdm/kdmrc

w następujące miejsce

...
MinShowUID=500
PreselectUser=Default
SelectedUsers=ext73,root,ext
SessionTypes=KDE,WindowMaker,IceWM,XFce4,failsafe,default
ShowUsers=Selected
SortUsers=true
....

i juz powinno działać wink.gif
  
Re: <e X t 7 3> Szybkie X-y, szybki linux
PostWysłano: Niedziela, 11 Kwietnia 2004, 17:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Dokladnie o cos takiego jak XFCE4 mi chodzilo eusa_clap.gif Speed niesamowtiy w porownaniu do KDE a i funkcjonalnosc w pelni mi wystarcza.

Co do instalacji na Mandrake (9.2 ale jest tez dla 10.0) to proponuje raczej dwie komendy:

urpmi.addmedia eslrahc http://www.eslrahc.com/9.2/ with hdlist.cz
urpmi xfce4

I dziala bez zadnego problemu; dopisuje sie do typow sesji w X-owym logowaniu sam ;)
  
Szybkie X-y, szybki linux
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010