Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Re-instalka Manrake'a Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Środa, 14 Kwietnia 2004, 16:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




Bzdury @ Środa, 14 Kwietnia 2004 09:43 @ :
zakładam więc, że hda6 to /, hda7 to /home a swap to wiadomo. Jeżeli zależy Ci na swoich ustawieniach to nie wywalaj /home. W przeciwnym wypadku wywal hda6 i hda7 (swap może spokojnie zostać) i nie będziesz miał postinstalacyjnych problemów.

Rozumiem , że mam skasować obie partycje funkcją "Delete" . Pytanie tylko czy podczas kolejnej instalacji będe musiał ponownie je tworzyć - jeśli tak to proszę napisać jak , naprawdę nie radzę sobie z partycjowaniem .

PS : po usunięciu obydwu partycji lilo także zostanie "wyrżnięte" ?
  
Re: <indeger> Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Czwartek, 15 Kwietnia 2004, 10:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




partycje utworzysz sobie instalatorem, lilo oczywiście zostało. Aby się go pozbyć odpal spod windowsa (może być dyskietka startowa win98):
fdisk /mbr
  
Re: Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Czwartek, 15 Kwietnia 2004, 16:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




Klikłem na te obie partycje "DELETE" ale zamiast ich usuniecia , w typie zmienilo sie to Linux Swap na "UNALLOCATED" . O co chodzi ?

Nie zalezy mi na /home . Chce sie jak najszybciej pozbyc linuksa zeby moc wszystko instalnac jeszcze raz bez zadnych konfilktow systemu .

PS : Nie tyle co chce sie na razie pozbyc lilo , co chce przesunac na sama gore windows , aby ladowalo go domyslnie ( siostra sie wkurza , ze laduje linuksa . mi to byloby obojetne ) . Niestety przy probie zmiany wyskakuje blad w Control Center -> bootloader . Przed 'reinstalka' udalo mi sie ustawic windows na defalut bez mniejszych problemow .
  
Re: <indeger> Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Czwartek, 15 Kwietnia 2004, 20:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




UNALLOCATED, jak sama nazwa mowi jest to niezaalokowana czesc dysku twardego. Coz to znaczy zastanawiasz sie? Zatem, jakby zajrzec w slownik byle jaki mozna wywnioskowac, iz ta czesc jest niczyja. Inaczej ujmujac nie bierze udzialu w bitwie na przydzial terytorium, taka czesc neutralna. Land ten czeka, az zostanie utworzona na niej tablica alokacji, baza stanowiaca poczatkiem drogi do zagarniecia tego terytorium. Gdy bezpiecznie zaaplikowalismy stacje nalezy zaczac zagarnac reszte. W tym celu posluzymy sie formatem, ale nalezy jeszcze wyznaczyc teren dla mas i dla czesci skladowych. Jakby nie patrzec nie jest to proste zadanie, ale majac do dyspozycji odpowiednie srodki mozna to zrobic w chwil kilka. Format do ext3 (badzmy nowoczesni) oraz swap zapewni dobra podstawe do zaludnienia. Po prawidlowej instalacji wszystko pieknie dziala... do czasu, gdy wkroczy wielki wrog WIN majac ze soba ogromne srodki! Uzywa swojej sily bezwglednie i zaczyna od zniszczenia naszej bazy uniemozliwiajac tym samym ucieczke danych. Gdy juz to zrobi, to caly teren zostaje zlikwidowany, badz co gorsza, skazony typem FAT!
Oby dysk tylko przezyl...
Powodzenia Zolnierzu!
  
Re: Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Czwartek, 15 Kwietnia 2004, 20:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




Ale jaja ... to? mnie pocieszył confused.gif Wogole nie wiem o czym mowisz . Nigdy nie przypuszczalem , ze przywrocenie dysku do ladu moze sprawic tyle trudnosci . A gdybym sformatowal dysk C i D [ Windows podszedl by sie je*** ] to czy pozbylbym sie wreszcie Linuksa z LILO ? Moze jednak jest jakis rozsadniejszy pomysl ... ja chce tylko od nowa zainstalowac Linuksa, zeby dzialal jak przedtem ... nic wiecej !
  
Re: <indeger> Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Czwartek, 15 Kwietnia 2004, 20:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




obawiam sie ze nie
pomoglby lowlevel format ale tego nie radze robic bo nie wiadomo jak sie moze skonczyc
edek napisał ci to pieknie i przejrzyscie skorzstaj z rad i zrobisz to w pol godziny
nauczysz sie czegos i zaoszczedzisz mnostwo czasu na reinstalke
  
Re: Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Czwartek, 15 Kwietnia 2004, 21:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




Tak , tylko troche martwi mnie koncowka tego postu - glowa mi spadnie jesli dysk nie przezyje tych eksperymentow . Nigdy w zyciu nie wykonywalem tego typu operacji na partycjach . Nie znam pojec typu tablica alokacji , nie wiem takze czy demowka Partition Magic jest w stanie mi te wszystkie opcje zapewnic . Jestem po prostu lamom , nie znam sie na dzieleniu partycji itp . Obawiam sie , ze text Edka nie wystarczy , choc widze ze staral sie jak najtrafniej wszystko sprecyzowac .

Widze , ze czeka mnie niezla zajafka . Na prawde nigdy sie nie spodziewalem , ze moga byc takie problemy , chyba ze to roji sie tylko w mojej glowie ;/
  
Re: <indeger> Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Czwartek, 15 Kwietnia 2004, 22:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




najpierw RTM

a docelowo powiem RTFM !

;)
  
Re: <gROszeCK1> Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Czwartek, 15 Kwietnia 2004, 23:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
@gROszeCK1
amen, nawet ja tak robie :)
Cytat:
@indeger

bierzesz sie za linuksa nie majac o tym pojecia i grzebiesz ?
facet czegos nie rozumiem

zacznij od knopixa poczytaj troche
pogoogluj do wszystkiego sa opisy jesli po angielsku to nawet lepiej
zawsze cos w głowie zostanie
pisz po POLSKU mozliwie bez bledow
a swiat stanie sie prostszy
  
Re: <indeger> Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Piątek, 16 Kwietnia 2004, 09:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




CZŁOWIEKU pisałem już !!!!!! instalacja Mandrake i tam masz zaawansowany wybór partycji zdejmujesz swap i / potem stawiasz je od nowa i na / stawiasz RiserFS i wsio hula !!!!!! nie wiem czemu niektórzy z igły robią widły shock.gif
  
Re: Re-instalka Manrake'a
PostWysłano: Niedziela, 18 Kwietnia 2004, 19:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Jaki to win***s obok tego mandrejka jest zainstalowany?
Jezeli 98/me to lilo usuniesz DOS owym polecieniem fdisk /mbr
Przy 2000/XP odpalasz komputer z płytki instalacyjnej XP sysem zacznie ładowac steowniki pytać o akcepatacje licencji (itd, itp...) w koncu wsrod opcji wybierz KONSOLE ODZYSKIWANIA (poprosi zaraz o hasło admina). Z konsoli tej wpisz:
fixboot i fixmbr
Polecenia te _zamienią_ lilo na bootloadera windowsowego.

_usuniecie_ lilo to nie jest to czego potrzebujesz. Bo (wywalenie go np poleceniem lilo -u ) pozbawi cie jakiegokolwiek bootloadera i windows (który w tej chwili tez jest odpalany przez lilo) nie wstanie, choć dane na wolumenie C i D nie przepadną.

Partycji linuksowej najłatwiej sie pozbyc partition magicem ("userdebilny" program z GUI i myszą). Wersja 7 powinna rozpoznać Ext2 (8 rozpoznaje Ext3) Z usuneciem Ext[iles tam] da sobie radę tez partycjoner z win 2k. Tak samo linuksiany cfdisk. Ja bym Ci radził pozbyć sie wszystkich patrycji linuksowych. Łącznie z tą montowaną jako /home. Potem utworzy je na nowo instalator Mandrejka. No chyba ze bardzo zależy ci na ustawieniach które tam sie znajdują. Choś nie wykluczone ze są błędne i to właśnie one są przyczyną dziwnych zachowań. Skopjuj dane z tej partycji. Da sie to zrobić spod windowsa. Jest sterownik do Ext2 pod win***sa.
Tu jest program do obsługi patrycji Ext2 dla win***s http://uranus.it.swin.edu.au/~jn/linux/explore2fs.htm
  
Re-instalka Manrake'a
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010