Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Problem z udostępnieniem połączenia Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Czwartek, 01 Kwietnia 2004, 10:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JoeBlack
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #827
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Witam,
Jestem podłączony do sieci osiedlowej, założonej na DSL. Sieć poprzez kabel sieciowy mam podłączoną do kompa z Win2000pro. Na tym kompie wszytsko gra. Poprzez drugą sieciówkę udostępniam połączenie do laptopa, na którym zainstalowany jest win98se. Wszystko jest ok. oprócz przeglądania stron www. Używam przeglądarki IE. Prawie za każdym razem gdy chcę otworzyć jakąś stronkę, IE wyświetla komunikat "Nie można odnaleźć strony ...", przy któreś próbie z kolei stronka wskakuje, ładuje się szybko, nie ma żadnych problemów. Próbowałem już podpinać 3 kompy i na wszystkich jest ten sam problem. Pomóżcie, może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem.
Dzięki za ewentualną odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz J
  
Re: <JoeBlack> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Czwartek, 01 Kwietnia 2004, 19:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




a jak to skonfigurowales ??

na sztywno ip na drugiej sieciowce czy dhcp ?

napisz cos wiecej bedzie wtedy łatwiej
  
Re: <J@ger> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Czwartek, 01 Kwietnia 2004, 21:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JoeBlack
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #827
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Na "pierwszym kompie" winXP sam nadał IP 192.168.0.1. Drugi komp, do którego idzie udostępnienie (win98) jest ustawiony na automat. DHCP z pierwszego kompa nadaje sam IP na drugiego kompa (192.168.0.*).
Pozdrawiam
  
Re: <JoeBlack> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Czwartek, 01 Kwietnia 2004, 21:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




no dobra
rozumiem ze udostepnianaie połaczenia zainstalowales ?
spobuj moze na sztywno
1 192.168.0.1
2 192.168.0.2 z brama 192.168.0.1

sprawdz pingiem czy sie widza
potem ustaw dnsy i powinno dzialac
  
Re: Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Piątek, 02 Kwietnia 2004, 09:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fireblade3
WaterCooling.com.pl
 
Użytkownik #754
Posty: 61


[ Osobista Galeria ]




Zaraz zaraz ale z tego co widzie masz koma podlaczonego do sieci - przede wszystkim napisz cos o konfiguracji tam.

Nie mozesz sobie robic tgo ot tak - najlej jezeli w sieci dostaniesz stale ip - wtedy jestmniej problemu.

(i jak chcesz byc wiarygodny to zdecyduj czy masz windowsa 2000 czy xp :) )
  
Re: Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Piątek, 02 Kwietnia 2004, 11:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JoeBlack
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #827
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Racja,

Oczywiście mam win 2000 pro. IP z sieci otrzymuje zawsze to samo 10.2.0.końcówki nie pamiętam. Drugiej sieciówce win2000 sam nadaje IP 192.168.0.1. Od niej udostępniam połączenie dla drugiego kompa ustawionego na automat. Tam nadawane jest IP 192.168.0.*. Dokładej konfiguracji sieci nie znam. To wszystko co wiem i co mogę napisać. Jeżeli to za mało to trudno.
Ale dzięki za odpowiedzi
  
Re: Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Piątek, 02 Kwietnia 2004, 11:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fireblade3
WaterCooling.com.pl
 
Użytkownik #754
Posty: 61


[ Osobista Galeria ]




Wiec tak: Jezeli dostajesz zawsze to samo ip to wpisze je na sztywno - czyli zeby nie chcial zeby mu przydzielono ip tylko zeby od razu sie na tym uruchamial. Temu drugiemu kompowi natomiast takze daj jakies ip o takim samym poczatku jak ma ten pierwszy tylko tak zeby nie kolidowalo z innymi kompami w sieci - a jako bramke wpisz ip tego pierwszego kompa.

Mam nadzieje ze jasno napisalem :)
  
Re: Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Piątek, 02 Kwietnia 2004, 17:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JoeBlack
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #827
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Nie chcę pisać IP na sztywno. To jest laptop z pracy i nie chce mi się za każdym razem przepisywać wszystkiego od początku (raz w domu raz w pracy). To powinno śmigać na automacie. Ale dzięki za odpowiedź.
  
Re: <JoeBlack> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Piątek, 02 Kwietnia 2004, 23:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




powinno al ejak widac nei musi
to jeszce kolejane pytanko aby na pewno uzywasz crosowanego kabelka ?
i maska poscieci taka sama ?
pingujesz i co wtedy ?
nic czy pingi dochodza jeno netu nei ma ?
  
Re: Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Sobota, 03 Kwietnia 2004, 10:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




a co z DNS ?
  
Re: <hardtmuth> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Sobota, 03 Kwietnia 2004, 10:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




powoli hard
jak przejdziemy pingi to dojdziemy do dns-ow tyż :]
  
Re: <J@ger> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Sobota, 03 Kwietnia 2004, 16:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




jak raz dziala a raz nie...to jakis badziewny dns, przewaznie zaklada sie ze pingi chodza :]

ale tutaj nigdy nic nie wiadomo :P
  
Re: Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Niedziela, 04 Kwietnia 2004, 21:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JoeBlack
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #827
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Pingi przechodzą. Sieć działa, ale raz stronka się otwiera raz nie.
  
Re: <JoeBlack> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Niedziela, 04 Kwietnia 2004, 22:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




to wpisz dns w ustawieniach polaczenia na sztywno:

194.204.159.1 - podstawowy tpsy, z pamieci, ale chyba dobrze :)
  
Re: <hardtmuth> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Kwietnia 2004, 22:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




dobrze :)
no to ja tez z pamieci rezerwowy
194.204.152.34
  
Re: <J@ger> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Wtorek, 06 Kwietnia 2004, 01:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




rezerwowego nigdy nie wpisuje, bo nie pamietam :D, starcza jeden i przewaznie wszystko chodzi...
  
Re: Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Wtorek, 06 Kwietnia 2004, 09:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JoeBlack
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #827
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Mam wpisać tylko DNS na sztywno? Czy resztę też IP,brama,maska?
  
Re: <JoeBlack> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Wtorek, 06 Kwietnia 2004, 21:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




dns na sztywno
i powinno ruszyc
wszystko zalezy jak siec jest zrobiona
jak nie to kombinuj z ip i brama
podsiec to pewnie 255.255.255.0
  
Re: <JoeBlack> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Środa, 07 Kwietnia 2004, 13:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




na 2 kompie ip 192.168.0.2 z maską 255.255.0.0 (a nie tak jak pisał Jager 255.255.255.0). Brama oczywiście 192.168.0.1 i DNS też, ale jeżeli Ci nie działa DNS (lub działa dziwnie) to polecam zapasowy DNS tepsy (podstawowy zbyt często ma pady, a poza tym więcej jest do niego zapytań, przez co jest wolniejszy). Jeżeli dalej coś nie będzie działać, do zainstaluj Wingate, albo Winproxy (lub coś w tym stylu) i na pewno problemu nie będzie.

EDIT: acha spróbuj odpalać stonki po adresie IP (np. Onet: http://213.180.130.200). Jeżeli to się odpali, to na pewno wina DNS-a
  
Re: <Bzdury> Problem z udostępnieniem połączenia
PostWysłano: Środa, 07 Kwietnia 2004, 18:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




nie pamietajac adresow jak zawsze, dobrym sprawdzeniem czy to prawdopodobnie dns padl, jest dzialanie np gg, a nie dzialanie stron przez adresy.
  
Problem z udostępnieniem połączenia
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010