Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> MSI kantuje w nowy sposób
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
MSI kantuje w nowy sposób
PostWysłano: Środa, 21 Maj 2003, 18:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




MSI było znane z zawyżania częstotliwości w swoich produktach, żeby wypadały lepiej w testach. Ale testerzy o tym już wiedzą i zaczeli wyniki normalizować.
No to MSI poszło krok dalej. Ich nowa płyta główna 865 Neo 2 automatycznie podnosi FSB o kilka procent kiedy procek jest silnie obciążony. W efekcie benchmarki wypadają lepiej a pomiar FSB na nieobciążonym procku daje właściwe wyniki.
Niestety (dla MSI) Tom's Hardware wykryło ich sztuczkę.
http://www.tomshardware.com/cpu/20030521/800fsb-01.html
eusa_naughty.gif
  
PostWysłano: Środa, 21 Maj 2003, 18:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




THG zawsze cos wykryja, ale to bardzo dobrze biggrin.gif
  
PostWysłano: Środa, 21 Maj 2003, 22:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kazan
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #11
Posty: 45


[ Osobista Galeria ]




i na dokładke ich biosy mordują mobo
  
PostWysłano: Piątek, 23 Maj 2003, 05:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




hmm
nie straszcie mnie bo ja chcialem sobie kupic MSI na nforce2 delta :(
  
PostWysłano: Piątek, 23 Maj 2003, 13:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




To ostatnio dziwna firma. Kup lepiej inną.
  
PostWysłano: Piątek, 23 Maj 2003, 16:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




DJ, a może Abita (v2.0) na nForce 2 i z fsb 200? Zdaje się mozna nawet napięcie chipsetu i AGP ustawiac. Ma swietny stabilizator napięcia procesora - 6 mosów i 3 dławiki kondzie rubycona i nichicona (dlatego zwróciłem nań uwagę). Koszt to 450-500zł.
  
PostWysłano: Sobota, 24 Maj 2003, 20:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




nf7 jakies 440 a nf7-s jakeis 530 zeta
tyle ze ja zawsze chcialem miec MSI
nie musi sie zarabiscie krecic
wazne zeby bylo rock stable
no w sumie na epoxie nie zobaczylem jeszcze blue screena (o ile nie kombinowalem z podkrecaniem) ale jakos bardziej ufam MSI
ale jak zobaczylem ze na delcie sa tylko dwa zlacza FAN to mnie to tak troszki skosilo
coraz bardziej sklaniam sie do abita NF7-S
ma chyba jednak lepsze mozliwosci o/c niz epox
  
PostWysłano: Sobota, 24 Maj 2003, 23:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Chipsety są takie same. Ale porównaj zasilacze proca:
Abit Ma 6 mosfetów (te czarne kostki) 3 dławiki ("toroidki") i popatrz na wielkość i ilość elektrolitów.
MSI ma tylko 1 dławik a mosów nie widać ale założe się że są 2 pod tymi radiatorami na lewo od chipsetu. No właśnie radiatorami - jeżeli wymagają one takiego chłodzenia to niezbyt dobrze świadczy to o sprawności energetycznej zasilacza. A pośredio i o jego wydajności/stabilności:( Bateria kondenstatorów tez jakby mniejsza.
Patrz na to jaką technikę zastosował producent a nie na benchmarki. Te są dobre do przechwałek pod płotem dla "małolatow". Jezeli producent nie zrobił błedów technologicznych (to sam stwierdzisz po ilości zwrotów z awariami danego modelu) to płyta z lepszym zasilaczem będzie stabilniejsza. Jak masz mozliwośc organoleptycznego obejrzenia płyty to spisz oznaczenia z tych mosfetów i wrzuc do googli. Jak Ci się poszczęści to będziesz miał parametry w pdf. Wystarczy porównać.
  
PostWysłano: Niedziela, 25 Maj 2003, 00:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




wiesz mnie benchmarki
nie interesują
to ze MSi jest najszybsza
jest dla mnei drugorzedna sprawą, a nawet mniej
tyle ze ja porpsotu MSI zawsze znalem jako tą której plyty są najstabilniejsze
ale masz racje na epoxie mam "tych czarnych kosteczek" cale 6
wiec chyba to jest dobry wynik
i dosc dobrze się grzeją
ale jakos niespecjlanie

co do awaryjnosci to moge powiedziec tyle ze neistety abit nf7 juz dwie sztuki padly, wiec nie jest to jakas rewelacja, np epox zaden (znaczy sie jeden ale to byl rga+) MSI zaden asus zaden chaintech zaden
ale to moze dlatego ze na abicie najwiecej kręcą, chociaz ciezko jest wyczuc
  
PostWysłano: Niedziela, 25 Maj 2003, 08:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

co do awaryjnosci to moge powiedziec tyle ze neistety abit nf7

Cytat:

ale to moze dlatego ze na abicie najwiecej kręcą, chociaz ciezko jest wyczuc


nfs7 jest ubozsza wersja, my mowimy o nfs7-s rev 2.0 :>
  
PostWysłano: Niedziela, 25 Maj 2003, 11:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




DJ przecież wiesz ze mam NF-S`a ... tak jeden był awaryjny i oddałem (DJ sam dawał kolejne do oglądania wink.gif ) i mogę powiedzieć tak: dobry egzemplarz super płyta .. zły coś nie tak działa OD RAZU ODDAĆ ... wymieniłem i jest SUPER !!!!! niestety zdążają się jakieś felerne egzemplarze i musze dodać ze ten felerny miał POLUZOWANY jeden z mosfet`ów potem jak brałem kolejną płytę zwróciłem na to uwagę ... nie wiem czy to mogło powodować tak maksymalną niestabilność i wyłączanie się kompa ale ta którą teraz mam nie posiada takiego "feleru" cool.gif teraz FSB idzie spokojnie na 215 (430) MHz... niestety pamięci nie wytrzymują już 220 i wyżej sad.gif niestety nie lubią też timingów 3-3 więc nici z wyższego FSB ... ale na razie mi to wystarcza ... aha od razu proponuje zakupić Zelmana ZM-NB32J na mostek północny i założyć jakiś wiatrak na niego .. co by nie mówić jak się podniesie napięcie na 1.7 V to się "ustrojstwo" grzeje ... i to bardzo smile.gif
  
PostWysłano: Niedziela, 25 Maj 2003, 11:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A wie ktoś jak jest z awaryjnością IC7-G?
  
PostWysłano: Niedziela, 25 Maj 2003, 12:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
Cytat:

co do awaryjnosci to moge powiedziec tyle ze neistety abit nf7

Cytat:

ale to moze dlatego ze na abicie najwiecej kręcą, chociaz ciezko jest wyczuc


nfs7 jest ubozsza wersja, my mowimy o nfs7-s rev 2.0 :>


chodzi mi ogolnie o abita na nforce2
wiesz nie myslalem ze ty myslisz ze ja tego nei wiem (ale zamotalem)
  
PostWysłano: Niedziela, 25 Maj 2003, 12:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
A wie ktoś jak jest z awaryjnością IC7-G?

wiesz to jest raczej nowosc
aczkolwiek Tomek ma ja w domu tyle ze zwyklego IC7 bez grafiki
ale z doswiadczenia wiem ze wypasione abity sie psuja
nie wiem czemu ale serie max psuly sie niesamowicie
wersje proste bez zadnych dodatkow chodza bardazo spoko
nie wiem moze najnowsze serie abitow to zmienią
  
PostWysłano: Niedziela, 25 Maj 2003, 12:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




e X t 7 3 :
DJ przecież wiesz ze mam NF-S`a ... tak jeden był awaryjny i oddałem (DJ sam dawał kolejne do oglądania wink.gif ) i mogę powiedzieć tak: dobry egzemplarz super płyta .. zły coś nie tak działa OD RAZU ODDAĆ ... wymieniłem i jest SUPER !!!!! niestety zdążają się jakieś felerne egzemplarze i musze dodać ze ten felerny miał POLUZOWANY jeden z mosfet`ów potem jak brałem kolejną płytę zwróciłem na to uwagę ... nie wiem czy to mogło powodować tak maksymalną niestabilność i wyłączanie się kompa ale ta którą teraz mam nie posiada takiego "feleru" cool.gif teraz FSB idzie spokojnie na 215 (430) MHz... niestety pamięci nie wytrzymują już 220 i wyżej sad.gif niestety nie lubią też timingów 3-3 więc nici z wyższego FSB ... ale na razie mi to wystarcza ... aha od razu proponuje zakupić Zelmana ZM-NB32J na mostek północny i założyć jakiś wiatrak na niego .. co by nie mówić jak się podniesie napięcie na 1.7 V to się "ustrojstwo" grzeje ... i to bardzo smile.gif


wies zkwestie chlodzenia to juz akurat moja specjalnosc
ale jak bede bral tego abitka w najblizszym czasie to cie zawolam i wybierzesz mi sztuke hehehehe
  
PostWysłano: Niedziela, 25 Maj 2003, 12:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




no tarz mieć te rece biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  
PostWysłano: Niedziela, 25 Maj 2003, 12:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




no trza trza
kurde musze tylko sprzedac swojego epoxa
bo szkoda ze on nie ma SATA
  
MSI kantuje w nowy sposób
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010