Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Umierają, a nie zdychają
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Umierają, a nie zdychają
PostWysłano: Środa, 05 Maj 2004, 16:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Jeszcze niedawno, gdy mówiłem o moim poprzednim psie, że umarł, koleżanka protestowała, że nie umarł, lecz zdechł. Nawiasem mówiąc, teraz sama ma psa i traktuje go jak własne dziecko. Jeszcze około trzech lat temu poznański układacz psów o swoich czworonożnych przyjaciołach mówił nieśmiało, że ,,odchodzą". treraz coraz częściej zauważam, że ludzie mówią (i piszą - na przykłąd ostatnio w ,,Wyborczej") o zwierzętach, że umierają. Moim zdaniem to zmiana pozytywna. Świadczy o tym, że zwierzęta (niektóre przynajmniej), zaczynają być traktowane podmiotowo, a nie przedmiotowo.
  
Re: <Berger> Umierają, a nie zdychają
PostWysłano: Niedziela, 23 Maj 2004, 08:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




Tak, tak i jeszcze raz tak!

Nie rozumiem dlaczego zwierzęta mają `zdychać`?Przecież to brzmi tak podle, bez szacunku....

Zawsze powtarzałem,ze zwierzęta umierają, tak samo, jak ludzie.

Zastanawiam się z czego to wynika,że przytłączająca większość mówi o `zdychaniu`?Czyzby z tego,że od dawien dawna ludzie traktowali zwierzęta jak ich całkowitą własność, która ma im służyć?Dlatego,że traktowali je jak rzeczy,z których ma sie określoną korzyść?

Pozdrawiam
  
Re: <szaman82> Umierają, a nie zdychają
PostWysłano: Wtorek, 25 Maj 2004, 14:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No właśnie, przecież ,,zdychać" to słowo o zabarwieniu pejoratywnym, pełne pogardy. Wydaje mi się jednak, że większość ludzi używa go poniekąd bezmyślnie... confused.gif
  
Re: <Berger> Umierają, a nie zdychają
PostWysłano: Środa, 26 Maj 2004, 08:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #290
Posty: 225


[ Osobista Galeria ]




``Wydaje mi się jednak, że większość ludzi używa go poniekąd bezmyślnie...``

Zgadza się.Ponadto zauważyłem, że ludzie starsi częściej mówią o zdychaniu, niż młodzi.
  
Re: Umierają, a nie zdychają
PostWysłano: Sobota, 17 Maj 2008, 12:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ja też jestem wegetarianką, bo miałam mysz i ją bardzo kochałam.
  
Umierają, a nie zdychają
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010