Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> [Linux] problem z uzytkownikami pod Debianem
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
[Linux] problem z uzytkownikami pod Debianem
PostWysłano: Piątek, 07 Maj 2004, 16:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tony82
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #925
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Witam
mam mały problem:( z Debianem Woody, założyłem sobie zwykłego uzytkownika, gdy sie na niego zaloguje i odpale kde (3.2.1) nie odpala mi sie serwer dzwieków bo twierdzi ze nie może znaleść sterów. Po drugie nie chce mi wejść w mnt/ i kat w kurych montowane sa parycje, prz czym w fstabie dałem mu user a wszystkie katalogi daje jako # chmod 777 naz_kat, ale on nic nie robi:(, co z tym mozna zrobić?????

zgóry wielkie dzieki za wasze odpowiedzi
_________________
TONY
  
Re: [Linux] problem z uzytkownikami pod Debianem
PostWysłano: Piątek, 07 Maj 2004, 18:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




tony82 @ Piątek, 07 Maj 2004 16:27 @ :
Witam
mam mały problem:( z Debianem Woody, założyłem sobie zwykłego uzytkownika, gdy sie na niego zaloguje i odpale kde (3.2.1) nie odpala mi sie serwer dzwieków bo twierdzi ze nie może znaleść sterów.

Podaj więcej danych: jaka karta, jakie jądro, czy masz zainstalowane moduły itd.

Cytat:
Po drugie nie chce mi wejść w mnt/ i kat w kurych montowane sa parycje, prz czym w fstabie dałem mu user a wszystkie katalogi daje jako # chmod 777 naz_kat, ale on nic nie robi:(, co z tym mozna zrobić?????


a zamontowałeś (komenda mount nazwa partycji (np. hda1)) ?
  
Re: [Linux] problem z uzytkownikami pod Debianem
PostWysłano: Niedziela, 09 Maj 2004, 11:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tony82
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #925
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




jadro 2.4.20, karta gf4 440 mx, procek 1700 xp+, tak montowałem wszystko, tylko ze mam je na auto tez ustawione, ale probowalem od montowc i na nowo
  
Re: [Linux] problem z uzytkownikami pod Debianem
PostWysłano: Poniedziałek, 10 Maj 2004, 04:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




tony82 @ Piątek, 07 Maj 2004 16:27 @ :
...nie chce mi wejść w mnt/ i kat w kurych montowane sa parycje, prz czym w fstabie dałem mu user

daj user,umask=000

umask <- prawa do zamontowanego systemu plików. Zamontowana partycja ma takie prawa jakie sa domyślnie ustawione przez maskę usera ja montujacego. Jezeli usrem tym jest root (a tak jest w przypadku wolumenów wskazanych w /etc/fsab i montowanych przy starcie) to zwykły usr moze nie mieć wogóle wstępu na tą partycję
btw
man umask
man mount
  
[Linux] problem z uzytkownikami pod Debianem
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010