Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> szybkosć połączenia spada z czasem-czemu? Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Niedziela, 16 Maj 2004, 19:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fifek
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #951
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Po resecie kompa (Win XP) puszczam "ping onet.pl -t" w Menu start/Uruchom i mam straty rzędu "czas=10-100ms". Puszczam Trace w AnalogX Hypertrace, podobnie, opóźnienia podobnego rzędu. W tle chodzi Norton Antyvir i eMule. Po kilku minutach wartość "czas" w pingu rośnie do ok 200-500ms, po kilkudziesięciu minutach mam już 2000-3000ms, a Analog Hypertrace pokazuje niemal same Timeouty. Z tym że szybkość transferu na eMulu nie zmienia się, ale witryny się b. wolno ładują. Dotychcczas miałem dosć szybkie połączenie, a teraz tak klęka po kilku minutach pracy kompa. Jak zresetuję, znowu jest fajowo, jak na początku. Zaznaczam, ze skanowałem kompa antywirowo Norton Antyvirem, mks virem, Panda Antyvirem, CWS Shredderem, Spyware Removerem i AdAwarem. Mam aktualizowany sysstem na bieżąco, i wszystkie service paki poinstalowane. Nie wiem, co jest. Czy mozna to jeszcze jakoś sprawdzić? Czemu po jakimś czasie połączenie siada?
Z góry dzięki i pozdrawiam
PS. O, akurat skończyłem pisać i mam opóźnienie już rzędu 2000ms. FAK!
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Maj 2004, 12:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mick
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #944
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Odpowiedz jest bardzo prosta. Napisales ze masz wlaczone emule i po jakims czasie siada ci polaczenie a z tego wynika ze emule otwiera bardzo duzo polaczen naraz i zapycha je. Podobnie mam u siebie... neta mam z LANa a dalej stoi router dlink dp602 podpięty do terminala SDI.
  
Re: <fifek> szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Maj 2004, 14:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jeśli emule wystarczająco zapycha Ci upload to tym samym drastycznie będzie spadał download, a co za tym idzie jest większy ping. Sprawdź ile wysyłasz. Po wyłączeniu emula też tak się dzieje??
  
Re: <Bzdury> szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Maj 2004, 15:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fifek
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #951
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Właśnie problem polega na tym, ze nawet jak wsio powyłączam (antywira, firewalla, gg, emula) to i tak siada. Ponoć admin porobił ograniczenia na tych w sieci, co ssą (ssią, sszom, czy jakoś tak), ale na port 80, a emul nie korzysta z tego portu. Bo ja ssię, to mi ograniczyli transfer! No niech im będzie, ale czemu pomimo tego połączenie słabnie po kliku minutach po resecie?
  
Re: <fifek> szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Wtorek, 18 Maj 2004, 14:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




ograniczenie na port 80 ? cos pomyliłes przeca to www
na to filtr zakladac ? bez sensu

a słabnie bo pewnie admin zrobil dynamiczny podział łacza na routerze
poczytaj o tym
  
Re: <J@ger> szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Wtorek, 18 Maj 2004, 20:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fifek
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #951
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za wsie rady.
Już wiem, o co biega: admin za ściąganie emulem przez 24h na dobę i przez to za zapychanie łącza ograniczył mi transfer, o czym, cham, nie pinformował. Ograniczyli mi do 15kB/s i całe te pasmo wykorzystwał emule. Nawet jak go wyłączyłem, to dalej były timeouty i to mnie zmyliło, ale dopiero po kilku minutach od wyłączenia emula zrywają się połączenia, co sprawdziłem netstatem. Teraz net śmiga, bo ograniczyłem ściąganie za dnia, a w nocy zwiększam, wtedy wwwy siadają, ale w dzień znowu jest kul.
Dzięki za wszelką pomoc i sorry, zem taki niedouczony...
Pzdwr
Fifek
  
Re: <fifek> szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Środa, 19 Maj 2004, 01:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Tak to jest jak się ma admina sieci. Jak by za server robiłWindowsXP to by nie trzeba było admina i nie było by takich ograniczeń. A wogóle to załuż sobie Neostradę lub coś w tym stylu i będziesz miał całe pasmo dla siebie.
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Środa, 19 Maj 2004, 09:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mick
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #944
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




A co wy chcecie od adminów. Po to jest admin, że ma czuwać nad siecią. Jeśli np mają sieć po koleżeńsku i uzgodnili że ściągamy w nocy lub ograniczmy sie do najpotrzebniejszych plików większych bo łacze jest małe i mało płacimy bo jest nas duzo no to trzeba sie dzielić. Ja mam SDI na 10 osób jeszcze do września może i nie wyobrażam sobie jakby każdy robił co chce. Jedna osoba włącza jakieś p2p i nie przejmuje sie nikim to cała sieć sparalizowana. Jak są większe łącza to już luz bo stawiasz serwer linuxowy z jakis shaperdem i każdy robi co chce z łączem. Dobre proxy i nawet się zaoszczędzi na łączu.

Mówicie windows xp - co wy w tym widzicie? Zacznijmy od ceny samego windowsa a skonczmy na dobrym oprogramowaniu sieciowym pod tego windowsa aby na nim ladnie rozdizelic lacze. Nie mowcie ze rozdzielacie lacze na windows xp za pomoca jego kreatora bo szkoda w takim przypadku komputera robiacego za serwer ktory ma funkcje jak router za 250zl a nawet nie. Nie mowie ze sie nie da zrobic dobrego serwera z xp ale mija sie to z oszczednoscia bo dobre opogramowanie kosztuje sporo.

I co to za mania - BEZ ADMINA ???

jakby nie bylo adminow to nie wiem gdzie bym mial skrzynke pocztowa bo strach pmyslec ze serwer na ktorym mam poczte stoi na windows xp.
  
Re: <Mick> szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Środa, 19 Maj 2004, 10:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




My? To Tirinti... Człowiek o dziwnych często poglądach. crazy.gif
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Środa, 19 Maj 2004, 13:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mick
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #944
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




No może nie wszyscy ale juz nie pierwszy raz spotkałem się z podobnymi wypowiedziami na temat adminów. Admin chce dobra każdego uzytkownika i dba aby łącza wystarczało dla każdego po równo.
  
Re: <Mick> szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Środa, 19 Maj 2004, 18:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Admin jest naturalnym wrogiem użytkownika. Admini to przeważnie sadyści znęcający sięnad biednymi userami.

Ja tam mam serwer na XP (no dobra na 2003, ale na jedno wychodzi) udostępniający Neostradę innym moim komputerom. Na serwerze chodzi eMule 24/7 ściągający po kilka GB dziennie. Do tego na serwerze jest odpalony Outlook i GG również 24/7. Nie to żeby pod Linuxem takiej funkcjonalności nie dało się osiągnąć. Ale z pewnością nie osiągnie się tej wygody. Do skonfigurowania Windowsa nie potrzeba wpisywać anijednej komendy w konsoli.

Dodam, że Windows jest bardzo stabilny. Obecnie mam uptime ponad 100dni a ostatni restart był z powodu powiększania ramu, więc kompa trzeba było wyłączyć. Teraz w sumie też by się przydało wyłączyć i wsadzić kartę WiFi, ale jestem ciekawy jak długo pochodzi (to najbardziej zależy od zakłądu energetycznego).

A podział SDI na 10 osób to pomysł równie dobry jak używanie Linuxa. Dla mnie Neostrada ledwo starcza a co dopiero 1/10 SDI. To już modem byłby szybszy.
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Środa, 19 Maj 2004, 19:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mick
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #944
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Jak długo masz internet? Ja ok 4 lata siedziałem na modemie i od roku mam stałe łacze SDI bo rok temu w mojej miejscowości nie dało się jeszcze neostrady czy DSL. Od jakiegoś miesiąca prawdopodobnei się da już. Osoby w mojej sieci maja net do ogladania stron, poczty itp. Ściąganie było odrazu wykluczone a lepiej mieć stałe łacze w sieci w której mniej więcej max jest 4-5 osób to lepiej niż płacić jak ja za modem rok temu (200zł - pakiety nie wchodziły w gre bo strałem się ograniczać lecz nie wychodziło).

Nastaly widze czasy w ktorych internet sluzy wylacznie do sciagania plikow p2p a na dalszym planie jest reszta. Przykre to jest. Mowisz ze masz ladnie na xp wszystko skonfigurowane a powiedz mi jak zachowuje sie reszta komputerow w przypadku gdy ty ciagniesz non stop emule? Chyba ze masz jaies ladne dynamicznie podzielone to lacze ale watpie.

Linux kojazy sie tylko z konsola a powiem ci ze te czasy juz sie koncza choc jesli chodzi o serwer to jest konsola w sam raz. Male wymagania a mozliwosci o wiele lepsze niz na windowsie. Fakt wiedza jest potrzebna ale sa takie strony z opisami ze na kazdej dystrybucji mozna bez problemu skonfigurowac dobrze serwer. Do tego dla leniwych jest freesco ktore nie wymaga zadnej znajomosci linuxa a mozliwosci ma juz spore.

Windows 2003 nie jest zly na serwer ale jak pisalem wczesniej wymaga dodatkowego oprogramwoania zazwyczaj dodatkowo platnego.
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Niedziela, 23 Maj 2004, 09:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Matthas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #891
Posty: 105


[ Osobista Galeria ]




Jak ktoś siedzi na modemie i zakłada stałe łącze to niech ustali z innymi osobami godziny śćiągania bo inaczej nie pogra se tak jak u mnie. sad.gif
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Niedziela, 23 Maj 2004, 10:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mick
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #944
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




U mnie jest czas kiedy nawet można pograć. Fakt jest to często noc albo wcześnie rano. Ściaganie raczej wykluczam w dzień choć nie jestem upierdliwy jak tam ktoś ma coś małego do ściągnięcia ale jak ktoś już jedzie całymi dniami bo on chce mp3 albo teledysk bo ma taki kaprys to niech lepiej czeka sobie do nocy choć i nie zawsze. Przy tak małym łączu muzyką najlepiej wymieniać się na cd bo to chyba łątwiejszy i szybszy sposób wymiany. Nagrywarke ma każdy bz może 3 osób na 10 ale jest sieć więc nei ma z tym problemu.
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Niedziela, 23 Maj 2004, 13:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Matthas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #891
Posty: 105


[ Osobista Galeria ]




U mnie nie można śćągać wieczorem. W dzien to też ale można mało śćągać. A jak się śćągnie 51 mg to zablokowanie portów grozi na 1 dzień.


Ostatnio zmieniony przez Matthas dnia Niedziela, 23 Maj 2004, 21:21, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Niedziela, 23 Maj 2004, 15:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Tirinti @ Środa, 19 Maj 2004 18:25 @ :
Admin jest naturalnym wrogiem użytkownika. Admini to przeważnie sadyści znęcający sięnad biednymi userami.



Mysle Tirinti, ze sam w sobie, jestes swoim wrogiem....
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Niedziela, 23 Maj 2004, 19:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mick
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #944
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Widzisz masz serwer (tak mi się wydaje) i możesz robić blokady itp. Ja mam router sprzetowy i w dodatku DLINK dp 602 a na tym nie da sie nic. Poczekam na DSLa i bedzie serwer i skoncza sie problemy.
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Czwartek, 03 Czerwca 2004, 15:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fobos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #947
Posty: 38


[ Osobista Galeria ]




Ja jestem uzytkownikiem sporej sieci: 522 uzytkownicy.

Posiadamy 3 lacza internetowe 2mbit/2mbit/1mbit

Jest zrobiona strona na ktorej kazdy user moze sie "przesiasc" na inne lacze z ktorego chce skorzystac. Domyslnie jest ustawione lacze do http oraz do pozostalego ruchu i wszystko szybko smiga, jesli chce sciagac wielkie pliki przelacza sie na "Alternatywne lacze" i moze sciagac do woli , a stronki dalej smigaja...

Przez jedna lacze przechodzi tylko i wylacznie ruch http
Przez drugie pozostaly FTP itp...
Na trzecim laczu mozna sciagac caly dzien do woli bez konsekwencji blokowania dostepu do internetu.

Oto jakie mam pingi o godzinie: 15:55

Kod:

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\>ping wp.pl -t

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=94ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=43ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=32ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=22ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=22ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=18ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=37ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=26ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=20ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=33ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=22ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=24ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=19ms TTL=116
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=19ms TTL=116

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
    Pakiety: Wysłane = 14, Odebrane = 14, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 18 ms, Maksimum = 94 ms, Czas średni = 30 ms
Control-C
^C
C:\>


Mamy 2 adminow, oraz jednego Technika
Jest to ASK czyli stowarzyszenie , a nie firma...
Miesieczna skladka : 35 zl
  
Re: <Fobos> szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Czwartek, 03 Czerwca 2004, 20:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




cos wiecej ? jakies szczegóły ? stronka ?

przelaczanie jest automatczne czy reczne ?
  
Re: szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
PostWysłano: Czwartek, 03 Czerwca 2004, 21:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fobos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #947
Posty: 38


[ Osobista Galeria ]




Strona naszej sieci to: www.cidernet.pl

Przelaczanie jest reczne, jesli ktos chce sciagnac pare mp3 moze to zrobic na laczu podstawowym (w celu sprawdzenia transferu sciaglem mp3 z wp.pl transfer: ~160kb/s) wtedy sciagniecie paru mp3 lub innych plikow zajmie chwilke i bedzie mozna to zrobic wygodnie, ale jesli chcemy sciagac film, gre lub inne duze pliki przelaczamy sie na alternatywne i mozna sciagac ile sie chce.
Przy czym na 2 podstaowych laczach p2p jest zablokowane 24/7 (w nocy na tych laczach mozna spokojnie pograc) , natomiast na alternatywnym (te do sciagania) p2p jest odblokowane 24/7 i mozna sciagac do woli.
  
szybkosć połączenia spada z czasem-czemu?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010