Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> problem z siecia LAN
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
problem z siecia LAN
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Maj 2004, 11:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
andrus
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #954
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Mam problem. Jestem połoczony w sieci Lan polaczenie nastepuje a nie widac innych uzytkownikow tej samej sieci. oni mnie widza ale jesli chco wejsc do mnie to wyswietla sie komunikat ze jestem nie dostepny. co z tym zrobic? prosze odpowiedzcie szybko
  
Re: problem z siecia LAN
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Maj 2004, 12:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




Jak skonfigurowana sieć, jakie IP, jakie OSy?
Czy zainstalowane udostępnianie plików i drukerek (w windowsie)?
  
Re: problem z siecia LAN
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Maj 2004, 12:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mick
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #944
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Jest to zapewnie windows xp ewentualnie 2000. Jesli ktoś do Ciebie wchodzi i ma brak dostepu tzn że nie jest możliwe zalogowanie się na Twój komputer. W windows xp masz standardowo wyłączonego gościa oraz w narzedziach administracyjnych-->zasady zabezpieczen lokalnych-->przypisywanie praw uzytkownika--> masz tam odmowa logowania i odmowa dostepu do tego komputera i tam napewno masz goscia ktorego trzeba usunac z listy. Potem wystarczy wlaczyc goscia w uzytkownikach i dostep do Twojego komputera powinien byc. Ci co wchodza loguja sie jako gosc automatycznie. Mialem przypadki ze nie dzialalo to gdy jakis uzytkownik nie mial hasla w komputerze a zwlaszcza uzytkownik 'administrator'.

Mozna oczywiscie logowac sie na normalnego usera ale z poziomu windows 9x moga byc problemy i niedogodnosci.
  
Re: <andrus> problem z siecia LAN
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Maj 2004, 14:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




albo to, co napisał Mick, ewentualnie masz baaardzo restrykcyjnego firewalla
  
Re: problem z siecia LAN
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Maj 2004, 22:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
andrus
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #954
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




a dlaczego ja nie widze zadnego kompa i na lan czacie nie widze nikogo?
  
Re: problem z siecia LAN
PostWysłano: Wtorek, 18 Maj 2004, 09:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mick
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #944
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Moze masz wlaczony ten lipny firewall wmontowany w xp. Zobacz w ostatniej zakladce swojego polaczenia z siecia czy nei masz go wlaczonego.

Ta sama grupe robocza przyjmuje ze masz. Sprobuj ewentualnie poprzez wpisanie recznie IP komputera wejsc do neigo np. \\192.168.0.2
  
problem z siecia LAN
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010