Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Shrek 2 Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Shrek 2
PostWysłano: Wtorek, 25 Maj 2004, 02:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Kod:
Dawno temu w Bardzo Bardzo Odległym Królestwie. Król i królowa zostali pobłogosławieni narodzinami przepięknej córeczki. Wszyscy w Królestwie byli szczęśliwi. Aż zaszło słońce i okazało się, że ich córka padła ofiarą przerażającego uroku, który brał swe żniwo każdej nocy. Zdesperowani poszukali pomocy u matki chrzestnej, Wróżki, która zamknęła księżniczkę w odległej wieży, by czekała na pocałunek przystojnego Czarującego Księcia. To on odbył długą podróż przez przenikliwe zimno i wymęczające gorąco. Podróżował wiele dni i wiele nocy. Ryzykując życie i żyjąc po to, by przybyć do zamku smoka. A był on najodważniejszym i najprzystojniejszym mężem we wszystkich krainach. I przeznaczone mu było, iż jego pocałunek, przełamie tragiczną klątwę. Samotnie, wspiął się do najgłębszej celi w najwyższej wieży. Wkroczył do komnaty księżniczki. Przeszedł przez pokój, by dotrzeć do jej peniuaru. Odsłonił mgliste zasłony, by znaleźć...
... no właśnie, co znależć? wink.gif

Zabawne sytuacje i dialogi oraz jeszcze lepsza grafika sprawiła, że spodobała mi się ta bajka (włosy owego Księcia Czarusia pochłonęły spora ilość poligonów ;-)).





<ul>Obsada:
<li/>Mike Myers ..... Shrek (głos)
<li/>Eddie Murphy ..... Osioł (Głos)
<li/>Cameron Diaz ..... Fiona (głos)
<li/>John Cleese ..... Król Harold (głos)
<li/>Julie Andrews ..... Królowa Lillian (głos)
<li/>Antonio Banderas ..... Kot w butach (głos)
<li/>Rupert Everett ..... Książę (głos)</ul>
  
Re: <EDDY> Shrek 2
PostWysłano: Wtorek, 25 Maj 2004, 13:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Filmu jeszcze nie widziałem, ale oglądałem dość długą zajawkę przed innym filmem w kinie. I powiedziec musze, że fajnie się zapowiada. :)
A wcześniej nie bardzo wierzyłem w to, że druga część może być równie dobra jak pierwsza...
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Środa, 26 Maj 2004, 20:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




EDDY @ Wtorek, 25 Maj 2004 02:04 @ :

John Cleese ..... Król Harold (głos)

czyzby jeden z monty pythonow?
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 08:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ciri
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1244
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




Jak dla mnie Shrek 2 jest lepszy od pierwszej części . . . i to zdecydowanie...bardziej śmieszny...ogólnie film jest fantastyczny ^_^ nie mogę się doczekać części nr. 3 cool.gif
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 08:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
behamot
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1233
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Tak jest super tylko koniecznie trzeba iśc do kina na dvd to nie to samo wiem po części pierwszej...
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 11:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ciri : Środa, 14 Lipca 2004 08:31 :
...ogólnie film jest fantastyczny


Fantastyczny z pewnością, nawet w ,,Nowej Fantastyce" był o nim obszerny artykuł. cool.gif
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 17:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Widzę, że wszem i wobec panuje moda na lubienie Shreka, tak jak panowała moda na nielubienie Pokemona.
Film pierwszy zwalił mnie z fotela, stojącego przed komputerem co prawda, ale jednak. Pomimo, że nie przepadam za animacją komputerową w stylu ,,Toy Story", humor i porywająca muzyka pozwoliły mi zapomnieć o tym przykrym skojarzeniu.
Druga część przez większość czasu trwania była bardzo senna, pomimo jakby wymuszanych fajerwerków. Przesadny humor Osła, który bawił w części pierwszej jako nowatorski i błyskotliwy, zaczął drażnić i irytować. Krzykliwy i impulsywny Shrek rozumiał jakby jeszcze mniej niż w części pierwszej. Ze zdecydowanej, ale czułej Fiony pozostała uległość, urozmaicana wyskokami na siłę.
Książę blondas jest żywcem przerysowany z poprzedniego filmu, ale karykatura dotyczy tym razem nie jego wzrostu, a szminki (truskawkowej, a jak biggrin.gif ). Kot w Butach, rzadko zabawny, jest jednak miłym akcentem - należy podkreślić jego niezaprzeczalny atut : umiejętność robienia maślanych oczek. crazy.gif biggrin.gif Najzabawniejsza, choć wypowiadająca zaledwie kilka kwestii, jest Barmanka - czy mi się zdaje, czy głosu użyczył jej Wojciech Mann? lol.gif Reszta bohaterów nie zapadła mi w pamięci (może jeszcze prócz wypadającej z karety Śpiącej Królewny shock.gif ).
Muzyka ... to już nie to samo, żadnej melodii wpadającej w ucho, prócz piosenki towarzyszącej jadącej karecie podczas wkroczenia trójki towarzyszy do miasta, umc, umc.:) Finalna symfonia, to już całkowite przegięcie, pompatyczny finał i uczucie deżawu. Jak to bywa w sytuacji, gdy film mnie nie wciąga, mogłam zająć się jedzeniem chipsów. crazy.gif Ostatnie 20 minut filmu było mocniejsze, w końcu roześmiałam się na głos i nie czułam znudzenia. W filmie było kilka przyciągających momentów, ale ogólnie był monotonny i naginany. Obejrzałam do końca z ciekawości, ale drugiego razu nie będzie ... no chyba że dla przewinięcia do momentu tej fajnej pioseneczki drunken_smilie.gif ... a potem na półeczkę. Mam dziwne wrażenie, że kontynuacja powstała tylko po to, by udowodnić, analogicznie płci męskiej, że zakochana kobieta wielbi swojego milutkiego brzydala nad smak szminki truskawkowej i nie musi się ze swoją ohydną sympatią ukrywać, bo sama ma swoje niedoskonałości. Tylko jaki sens ma to drugie przesłanie, skoro na powrót Fiona i Shrek schowają się na swoim bagnie wśród akceptujących ich stworzeń?
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 19:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
go_girl_go
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #198
Posty: 758


[ Osobista Galeria ]




Ciri : Środa, 14 Lipca 2004 08:31 :
Jak dla mnie Shrek 2 jest lepszy od pierwszej części . . . i to zdecydowanie...bardziej śmieszny...ogólnie film jest fantastyczny ^_^ nie mogę się doczekać części nr. 3 cool.gif


Heh, bylam wczoraj na Shrek 2 i uwazam, ze jednak czesc pierwsza byla lepsza. Osobiscie wolalabym by 3 cz. nie bylo. Moze to kwestia obeznania tematu, ze pierwsza czesc bezsprzecznie byla nowoscia, ale mam wrazenie, ze w jedynce bylo wiecej madrosci zyciowej.

little_wild_girl, 14 Lipca 2004 17:41 :
Najzabawniejsza, choć wypowiadająca zaledwie kilka kwestii, jest Barmanka - czy mi się zdaje, czy głosu użyczył jej Wojciech Mann?


Barman-transwestyta mial nawet na imie Wojtus, a glos 100% Mann'a. lol.gif

Najbardziej rozczulil mnie kotek z maslanymi oczkami i male osło - smoczeta crazy.gif
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 19:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




go_girl_go :
Barman-transwestyta mial nawet na imie Wojtus, a glos 100% Mann'a. lol.gif


Kurczę ... mi się wydawało, że to kobieta ... tylko za dużo wypaliła papierosów w swoim życiu i stąd ten bas. Tego objawem może być również duży pieprzyk w pobliżu ust, co częste u palaczy. biggrin.gif A to jednak transwestyta?

AAAAAA!!! Jak mogłam zapomnieć o stringach Pinokia. eusa_wall.gif


Ostatnio zmieniony przez little_wild_girl dnia Czwartek, 15 Lipca 2004, 01:14, w całości zmieniany 3 razy
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 19:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marta-z-tych-mart
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1224
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




Jakoś mi się zdaje, że pierwsza część była lepsza. Niby i zabawne, lecz jedynka miała ciekawszą fabułę. Pinokio, ściągaj stringi, bo się będą śmieli.
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 19:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl : Środa, 14 Lipca 2004 17:41 :
Widzę, że wszem i wobec panuje moda na lubienie Shreka.


Twoim zdaniem to, że komuś film się podoba musi być spowodowane modą?
Co do przesłania, to nie starałem się go doszukiwać. Po prostu dobrze się bawiłem. Ale jeżeli już się upierać, to jest ono banalne, jak to w bajkach - lepszy kochany Ogr niż niekochany książę z bajki.
  
Re: <Berger> Shrek 2
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 20:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Chodzi mi o gust odbiorców filmów animowanych, który to w Polsce jest oceniany znacznie niżej niż gust lubiaczy filmów ,,live". Na całym świecie wiadomym jest, że Pokemony, jak i Shreka uwielbiają dorośli i dzieci, lecz w naszym kraju sytuacja wygląda sprzecznie. Można dodać tu także przykład ,,Harry'ego Pottera", którego lubienie wśród dorosłych również jest obciachem, tak jak lubienie Pokemonów. Ale taki Shrek to już zupełnie inna bajka, do której lubienia nie jest wstydem się przyznać. Ciekawe dlaczego, skoro ani to mądrzejsze, ani bardziej błyskotliwe? Wygląda na to, że wiek głównych bohaterów jest tu jedynym wyznacznikiem, phi. crazy.gif A ukrywajta się, ukrywajta. biggrin.gif
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 00:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl : Środa, 14 Lipca 2004 19:19 :
[..]



Kurczę ... mi się wydawało, że to kobieta ... tylko za dużo wypaliła papierosów w swoim życiu i stąd ten bas.



Nie dość że Mann to rzucił jeszcze żartem zrozumiałym dla Warszawiaków (wytłumaczony mi został w sobotę przed PKiN). Ten koleś w filmie rzuca tekst:"Radio gra (nie) tylko w pogodę" (or sth. like thaht). Otóż jak mnie wtajemniczono Mann był dyrektorem Radia Pogoda. ; >

(chyba nic nie pokręciłem) (-;
  
Re: <little_wild_girl> Shrek 2
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 10:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Pokemonów nie znam, więc nie komentuję.
,,Shrek" bawi inteligentnymi aluzjami i dowcipami, często zrozumiałymi absolutnie tylko dla dorosłych.
"Harry'ego" lubię (dużo w nim niegłupiej ironii pod adresem świata tego), ale tylko w postaci książkowej. Filmy są jakieś ,,bez magii".
  
Re: <Berger> Shrek 2
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 17:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ale ,,Harry Potter" to historia dzieci wplątanych w intrygi dorosłych, które również nie są zrozumiałe dla młodszego odbiorcy. W obydwu filmach jednak ogólny zarys fabuły jest tak prosty, że z powodzeniem mogą podobać się dzieciom i dorosłym. Jednkaże z Harrym dorośli wyraźnie się ukrywają, zauważyłam lub czerwienią. biggrin.gif Najczęściej.
  
Re: <little_wild_girl> Shrek 2
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 17:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ja też miałem taką opinię, że "Harry" to coś głupiego. Dopóki nie przeczytałem.
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 23:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ciri
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1244
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




a mi się strasznie podoba piosenka ze Shrek'a 2 . . . (to tak nawiązując do tematu wink.gif ) :


Where have all the good men gone
And where are all the gods?
Where's the street-wise Hercules
To fight the rising odds?
Isn't there a white knight upon a fiery steed?
Late at night I toss and turn and dream of what
I need

Chorus:

I need a hero!
I'm holding out for a hero 'til the end of the
night
He's gotta be strong
And he's gotta be fast
And he's gotta be fresh from the fight
I need a hero! (Hero)
I'm holding out for a hero 'til the morning light
He's gotta be sure
And it's gotta be soon
And he's gotta be larger than life

Larger than life...

Somewhere after midnight
In my wildest fantasy
Somewhere just beyond my reach
There's someone reaching back for me
Racing on the thunder end rising with the heat
It's gonna take a superman to sweep me off my
feet

Repeat chorus

I need a hero
I'm holding out for a hero 'til the end of the
night

Up where the mountains meet the heavens above
Out where the lightning splits the sea
I could swear that there's someone somewhere
watching me
Through the wind end the chill and the rain
And the storm and the flood
I can feel his approach
Like the fire in my blood

(Like the fire in my blood)
(Like the fire in my blood)
(Like the fire in my blood)
(Like the fire in my... oh, oh)

Repeat chorus (2 times)
  
Re: <Ciri> Shrek 2
PostWysłano: Sobota, 17 Lipca 2004, 14:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




To nie ze Shreka piosenka ;)

Cytat:
Nie dość że Mann to rzucił jeszcze żartem zrozumiałym dla Warszawiaków (wytłumaczony mi został w sobotę przed PKiN). Ten koleś w filmie rzuca tekst:"Radio gra (nie) tylko w pogodę" (or sth. like thaht). Otóż jak mnie wtajemniczono Mann był dyrektorem Radia Pogoda. ; >

(chyba nic nie pokręciłem) (-;

Bardzo ładnie zapamiętałeś eusa_clap.gif Zresztą Mann wciąż tam ma audycje, o ile pamiętam.

Mi film się bardzo podobał. Nie uważam, aby był gorszy/lepszy od 1-nki. Jest po prostu godną kontynuacją z nieco pikantniejszymi gagami. Gagi zarazem są bardziej sentencjonalne, dzięki czemu sporo tekstów może przejść do życia codziennego. Jeżeli kontynuacje będą trzymać podobny poziom, to jeszcze ze 3 bym obejrzał z przyjemnością ;)
Swoją drogą ciekaw jestem głębi pomysłowości twórców. W S2 nie dopatrzyłem się żadnego dubla żartu czy pomysłu z S1, co jest ogromną rzadkością w dziedzinie sequeli (bo zazwyczej część trzecia dopiero się jakoś różni od dwóch pierwszych w kinie).
  
Re: Shrek 2
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Lipca 2004, 13:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Swoją drogą ciekaw jestem głębi pomysłowości twórców. W S2 nie dopatrzyłem się żadnego dubla żartu czy pomysłu z S1,



Nie wiem jak w wersji oryginalnej, ale w S2 w polnische version był ponownie użyty "motyw z Tic Tacami" na co zwróciła mi uwagę koleżanka z Łodzi ; >
  
Re: <little_wild_girl> Shrek 2
PostWysłano: Wtorek, 17 Sierpnia 2004, 23:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
djcooky
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1444
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




Myśle że Shrek 2 to fajna komedia , ale jak się ją widzi po raz pierwszy bo potem jest poprostu nudna . Część pierwsza była lepsza bo była nowością , a drugą można było przewidzieć i samo to robiło z tego filmu poprostu następny film który wchodzi na ekrany Kin . No ale ogólnie rzecz biorąc nie mówie że mi się nie podobał . eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
  
Shrek 2
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010