Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Windows -> USB 2.0
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
USB 2.0
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 11:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Jestem posiadaczem sprzętu na płycie Asrocka K7VT4-4X. Sprzęt powinien obsługiwać USB 2.0
Ale..zgłasza mi się (w XP) jako dysk wymienny. Wyczytałem gdzieś na forum, że oznacza to USB 1.1. (że USB 2.0 zgłosi się jako dyskietka)
Czy muszę ściągnąć nowszego serice packa?
Jak to ugryźć?
Producent płyty daje drivery ale tylko dla 98SE/Me.

P.S Czeka mnie zabawa z zewnętrznym dyskiem 80G na usb...a ponieważ będę zgrywał filmy z kamerki chciałbym zrobić to trochę szybciej.
  
Re: <oozz> USB 2.0
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 12:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Musisz mieć SP1, ściągnij patch do Windows XP (KB822603). Przeinstaluj sterowniki VIA 4 in 1 Driver oraz wgraj najnowszy BIOS K7VT4-4X V 1.7. Na koniec zainstaluj VIA_USB2_V258.
Kompleksowa pomoc. wink.gif
  
Re: <EDDY> USB 2.0
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 14:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




dzięki :-)))))))))
Pojutrze powiem jak poszło (dzisiaj zapomniałem pendrive)
(poważnie nowy bios trzeba instalować?)
  
Re: USB 2.0
PostWysłano: Środa, 02 Czerwca 2004, 14:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




oozz @ Środa, 02 Czerwca 2004 14:23 @ :
Poważnie nowy bios trzeba instalować?

Nie trzeba, choć w poprzedniej wersji BIOSu były poprawki z wykrywaniem urządzen przy starcie podłączonych do USB (pomijając fakt obsługi Athlonow powyzej 2600+ oraz poprawy pracy pamięci). Poza tym nowszy z reguły jest lepszy :) Jak nie chcesz się bawić w poprawianiu komputera, to powinna wystarczyć tylko ostatnia czynność, ale lepiej zrobić już wszystko (ten patch do XP też poprawia kilka błędów z USB, a sterowniki tylko przy okazji warto odswieżyc).

Powodzenia!
  
Re: <EDDY> USB 2.0
PostWysłano: Piątek, 04 Czerwca 2004, 07:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Na razie kicha. Zrobiłem wszystko, krok po kroku....i w ostatnim punkcie VIA_USB2_V258 poinformowało mnie, że nie mam XP z SP1 i mam sobie zaktualizować..i wtedy ponownie instalować...cóż..szukam SP!. A wyszedł SP2?
  
Re: <oozz> USB 2.0
PostWysłano: Piątek, 04 Czerwca 2004, 08:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Napisałem, aby zainstalować łatkę oraz sterowniki potrzebny jest SP1.
SP2 jest dopiero w wersji testowej, w chwili obecnej kolejna jej wersja to 2142 (xpsp.040528-0019).
  
Re: <EDDY> USB 2.0
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 08:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Niestety.nadal kicha. Ściągnęłem SP! ze strony microsoftu (xpsp1_pl.exe-132MB). Zainstalowałem. A to zwierze do instalacji USB2.0 nadal twierdzi, ze nie mam SP1. Na tą chwilę kicha. Ale jeszcze się nie poddaje.
  
USB 2.0
Forum dyskusyjne -> Software -> Windows

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010