Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka -> Oryginalne, czy nie? Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Piątek, 04 Czerwca 2004, 22:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
konju
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #940
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




chciałem się was zapytać co sądzicie o tzw. 'piractwie'?

wiadomo, że płyty w sklepach są za drogie.
żeby być na bieżąco z nowościami trzeba by wydawać masę pieniędzy
na oryginalne krążki.

Jeśli chodzi o U2, to mam wszystkie ich albumy, w tym 6 oryginałów
(5 U2 + Passengers),
ale docelowo chce mieć wszystkie.

ps. już szykuję kasę na październik!
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Sobota, 05 Czerwca 2004, 16:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




ja na początku miałem tak ze przegrywałem od brata płyty .. teraz juz kupiem sobie kilka oryginalnych CD U2 ale jeszcze mi troche brakuje :)
  
Re: <Krzysiek> Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 06 Czerwca 2004, 14:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
artur...
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #869
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




Ja myślę że piractwo jest nieetyczne ale usprawiedliwiam je tym że w Polsce są zbyt wysokie ceny płyt.

Ale warto jest mieć orginały bo to przecież zupełnie inaczej "smakuje"
Kiedy ma się całą pułkę zapełnioną oryginałami to odczuwa się zajebistą satysfakcję. To że ma się oryginalne płyty przyjmuje zupełnie inny wymiar. To jest jak sacrum.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 06 Czerwca 2004, 15:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




pozatym piraty brzmią o wiele gorzej ... sam tego doświadczyłem i uzupełniam moją kolekcje oryginałami :)
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 06 Czerwca 2004, 20:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




artur... :
Ale warto jest mieć orginały bo to przecież zupełnie inaczej "smakuje"

Dla mnie oryginały smakują gorzko - TYLE KASY!
Cytat:
Kiedy ma się całą pułkę zapełnioną oryginałami to odczuwa się zajebistą satysfakcję. To że ma się oryginalne płyty przyjmuje zupełnie inny wymiar. To jest jak sacrum.

Osobiście nie przywiązuję się tak bardzo do przedmiotów. Mnie jest wszystko jedno, czy mam oryginały, czy piraty. Liczy się muzyka, nie płyty. Nie to, co leży na półce, ale przede wszystkim to, co gra we mnie. Gdy zaczynałam moją przygodę z U2, nie mogłam znaleźć żadnych ich płyt w sklepach. Nie znam osobiście żadnego fana U2, więc nie miał mi kto ich przegrać. Dopiero, gdy trafiłam do Empiku, zaopatrzyłam sie w 6. Potem dużą część przegrał mi fan U2 z Internetu, za co jestem mu bardzo wdzięczna. biggrin.gif Teraz, gdy w końcu mam stałe łącze, kupowanie oryginałów jest dla mnie bezsensowną stratą pieniędzy, zwłaszcza, że nie widzę różnicy w jakości.
  
Re: <little_wild_girl> Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 06 Czerwca 2004, 22:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
konju
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #940
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




no dobrze, ale czy nie czujesz się trochę nie wporządku wobec Twojego ulubionego zespołu.
przecierz nagrywanie płyt to ich praca...
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 06 Czerwca 2004, 23:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




a tu musze Zuzię obronić ... smile.gif ja na poczatku miałem tylko ATYCLB oryginalne i reszte piratów , dopiero teraz mam kilka plytek wiecej ale nadal mi brakuje ... zycie licealisty bierze kupe kasy wiec czasem trudno myślec o płytkach wink.gif
  
Re: <Krzysiek> Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Czerwca 2004, 00:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
konju
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #940
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




życie studenta wcale nie jest bardziej różowe,
sam też jeszcze nie mam wszystkich oryginałów,
ale zamierzam mieć, przynajmniej U2...
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Czerwca 2004, 11:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




konju @ Niedziela, 06 Czerwca 2004 22:34 @ :
no dobrze, ale czy nie czujesz się trochę nie wporządku wobec Twojego ulubionego zespołu.
przecierz nagrywanie płyt to ich praca...


Mogłabym ściemnić w tym momencie, by móc się nazywać ,,prawdziwą fanką", zgodnie z zasadą :,, Pamiętaj, prawdziwi fani zawsze kupują oryginalne płyty", ale mówiąc szczerze ... przy okazji nabywania dalszych nie mam dylematu. 100 zł , a 2 zł to różnica. Mam 6 oryginalnych płyt, tak jak mówiłam, więc troszkę zasiliłam budżet zespołu. wink.gif Nie chce mi się czekać, aż uzbieram kilka stów na inne z kieszonkowego lub ktoś łaskawie kupi mi jakąś na urodziny.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Czerwca 2004, 15:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
andy85
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #161
Posty: 304


[ Osobista Galeria ]




Póki co mam już wszystkie oryginalne płyty U2 poza Passengers i uważam, że wydatek był słuszny. Jakość dżwięku jest mimo wszystko inna i miło posłuchać płyty, przeglądając przy okazji książeczkę. Jednak nie uważam, aby ktoś kto ma piraty był "gorszym" fanem czy coś takiego. Zachęcam do kupna oryginałów, w końcu w takim tempie jak U2 wydaje lyty to można
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Czerwca 2004, 16:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




andy85 @ Poniedziałek, 07 Czerwca 2004 15:49 @ :
Jednak nie uważam, aby ktoś kto ma piraty był "gorszym" fanem czy coś takiego.


Zacytowałam tylko hasło reklamowe stosowane przez wieeele wydawnictw.
To bardzo częsty chwyt.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 12:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




ja nie kupuje plyt w empiku. drozyzna ze az boli. wole poczekac i kupic na dworcu lub w podrzednym sklepiku muzycznym. przegrywam plyty i po kilkakrotnym przesluchaniu stwierdzam, czy warto kupic oryginal, lub zostawiam sobie tylko kilka piosenek, ktore mi sie podobaja. bez przesady, zeby kupowac caly album dla tylko dlatego ze jest tam jedna piosenka godna uwagi.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 12:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ramzes @ Wtorek, 08 Czerwca 2004 12:11 @ :
ja nie kupuje plyt w empiku. drozyzna ze az boli

Przeszłam w Coninie wszystkie sklepy muzyczne i niestety nie odnalazłam żadnej płyty U2, nie licząc nowszych wydawnictw. Interesowały mnie przede wszystkim dokonania z lat osiemdziesiątych, dlatego byłam zmuszona wyruszłyć do poznańskiego Empiku na zakupy. W mniejszych poznańskich sklepikach również nie było tego, what I was looking for. sad.gif
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 13:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




wspolczuje. ja nie mam takiego problemu. kiedys w jednym ze sklepow zamawiali mi plyte (tez z lat 80) z zagranicy. czekalam 4 miechy, ale sie oplacalo. korzystam tez ze sklepow wysylkowych, ale to juz ostatecznosc.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 18:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




w polsce plyty są stosunkowo drogie ... u nas to jest 60 zł a w USA jedyne 20 dolców ...
  
Re: <Krzysiek> Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 18:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




w polsce WSZYSTKO jest drogie wink.gif
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 20:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Krzysiek @ Wtorek, 08 Czerwca 2004 18:14 @ :
w polsce plyty są stosunkowo drogie ... u nas to jest 60 zł a w USA jedyne 20 dolców ...

...plus koszt przesyłki...niestety. doubt.gif
  
Re: <little_wild_girl> Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 13 Czerwca 2004, 12:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
acrobat0
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #904
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




w Polsce płyty kosztują tyle samo co na zachodzie, tylko zarobki są wiadomo jakie

nie mogą być wiele tańsze bo zamiast kupować na zachodzie wielu ludzi sprowadzałoby by je z polski a tam wytwórnie by nie zarabiały, a jak wiadomo tam wytwórnie są takie same jak tu, zresztą czytałem jakiś czas temu że 5 wytwórni kontroluje 90% rynku muzycznego na świecie więc...

a ja wole mieć oryginał, to daje straszną satysfakcję, sama ta książeczka, wytłoczona płyta... , może to nic takiego ale i tak wole kupić oryginał
  
Re: <konju> Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 15:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




W Polsce to nawet sprzedawcy w sklepach zalecają piractwo.
Polecam http://www.idg.pl/artykuly/42144_0.html

Wypowiedź kierownika działu komputerowego w jednym z warszawskich hipermarketów.

Trzeba być debilem aby kupić oryginalne oprogramowanie. Niech Pan pamięta aby nigdy nie kupować oryginalnych programów

Co prawda, to o programach nie o muzyce, ale to prawie to samo. Ciekawe, czy kirownik działu z oprogramowaniem zaleca włam do magazynu i kradzież kompa, co by na orginalne programy starczyło. crazy.gif
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 15:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Tirinti @ Poniedziałek, 21 Czerwca 2004 15:22 @ :
Trzeba być debilem aby kupić oryginalne oprogramowanie. Niech Pan pamięta aby nigdy nie kupować oryginalnych programów


Słyszałam coś podobnego, tyle że o płytach muzycznych. Nie pomnę dokładnie, ale mniej więcej tak to szło:

Jeżeli pirackie płyty są dużo tańsze od oryginalnych, to oryginały kupują albo ludzie uczciwi, albo idioci.
  
Oryginalne, czy nie?
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka

Strona 1 z 6  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010