Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka -> Oryginalne, czy nie? Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Czwartek, 22 Czerwca 2006, 21:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
corso
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3558
Posty: 469


[ Osobista Galeria ]




"jeśli lubisz jakiegoś artystę to tak trochę głupio go okradać "

Generalnie to chyba głupio kogokolwiek okradać, niezależnie czy się go lubi czy nie...
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Piątek, 23 Czerwca 2006, 00:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Nigdy nie staralem sie usprawiedliwiac ze sciagania pirackich albumów. Nie czuje tez wyrzutów sumienia z tego powodu. Sciagam i tyle...
W przyszlosci, jesli bede przy kasie to zapewne wymienie piraty na oryginaly.

Co do plytek na allegro za 25 zl... Szczerze mowiac nie spotkalem sie z albumem u2 za 25 zl, ale nie twierdze ze takich okazji nie ma. Poza tym dochodzi koszt wysylki który tez w jakis sposób zawyza cene.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Piątek, 23 Czerwca 2006, 00:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Karola_
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1051
Posty: 779


[ Osobista Galeria ]




http://www.allegro.pl/item109993518_cd_u2_pop_.html

Może jeszcze zdążę ;P

Pop za 25 złotych:)
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Piątek, 23 Czerwca 2006, 10:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




Fledge :


Poza tym dochodzi koszt wysylki który tez w jakis sposób zawyza cene.


o tak, 4 zł więcej to naprawde horrendalna różnica, co czyni cenę wręcz zaporową tongue.gif


Procz allegro polecam tez czasem połazić po różnych sklepach muzycznych w swoim miescie - do czego zmierzam - miejsce akcji Galeria Łódzka - jestem sobie w EMPiKU - patrze cena Zooropy - 58zł z groszami. Wystarczyło przejsc raptem 200 metrów - Media Markt - ta sama płyta - 39zł i już była moja biggrin.gif
  
Re: <tanathos> Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Piątek, 23 Czerwca 2006, 10:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Scarlet
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5674
Posty: 170


[ Osobista Galeria ]




Ja widziałam ostatnio w empiku płyty U2 za 34,90 i 36,90 (Boy, October, War, UF, AB i Zooropa), chyba jakaś wyprzedaż jest albo nie wiem eusa_eh.gif Trochę mnie zmartwiło, że za niektóre z tych płyt troszkę wcześniej zapłaciłam znacznie więcej confused.gif
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Piątek, 23 Czerwca 2006, 10:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Złapałam ATYCLB za 15zł ostatnio, bo miałam pożyczoną od bratowej wink.gif I nareszcie mam swoją biggrin.gif
Wolę kupować na allegro, bo zawsze taniej niż w sklepie, i tyle.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Piątek, 23 Czerwca 2006, 15:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
o tak, 4 zł więcej to naprawde horrendalna różnica, co czyni cenę wręcz zaporową


Wejdz na allegro i nie wymądrzaj sie. Koszt wysylki to standardowo 6,50 - 7 zl. Nie napisalem tez ze to cena zaporowa. Napisalem ze do tych 30 zl trzeba doliczyc te 6,50 i w sumie wyjdzie 36,50.

Przerasta to twoje zdolnosci intelektualne???
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Piątek, 23 Czerwca 2006, 16:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




Fledge :

Nie napisalem tez ze to cena zaporowa. Napisalem ze do tych 30 zl trzeba doliczyc te 6,50 i w sumie wyjdzie 36,50.


Nie napisałes, ale taki jest sens twojej wypowiedzi. Bo co - za 30zł kupiłbyś płytke, ale za 36,50 to juz nie? co za duzo? Moze wymysl jakąś inną wymówke.
Ja wiem - Tobie zal tych 6,50... tyle czystch płytek... tyle nowych piratów mógłbyś nagrac... tongue.gif

Cytat:
Przerasta to twoje zdolnosci intelektualne???


oho, koledze zaczyna brakować argumentów, i sięga do tekstów sprawdzonych z innych topików. LOL
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Piątek, 23 Czerwca 2006, 18:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Moze wymysl jakąś inną wymówke.


Stary, ja na prawde nie musze sie nikomu tłumaczyc ze sciagania pirackich albumów, wiec nie o wymówke tutaj chodzi. Nawet nie o argumenty, a o subiektywne podejscie do sprawy. Ja w sciaganiu nie widze nic niewlasciwego w obecnych realiach. I tyle...
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 11:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Fledge :
Przerasta to twoje zdolnosci intelektualne???


Pierwsze ostrzeżenie.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 12:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Pierwsze ostrzeżenie


O tak, na to czekałem od dawna. Co jest po drugim?
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 12:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




No więc z tym drugim ostrzeżeniem jest dzwina sprawa. Nikt, kto je otrzymał i przeżył, z różnych powodów nie był w stanie opowiedzieć, co się po nim dzieje.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 12:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




A znika z czasem to ostrzezenie?
Bo co ja zrobie jesli dostane jeszcze jedno? biggrin.gif
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 14:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Trzeba się pilnować i trzymać zasad prowadzenia dyskusji, nie będzie ostrzeżeń.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 19:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Wbrew pozorom w zdaniu Tanathosa stęzenie sarkazmu bylo takie samo jak u mnie. Tyle ze ja tego nie ukryłem i za to zostalem ukarany. Ehhh...

Wracam do działu U2 bo tu chyba mnie nie lubia wink.gif
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Wtorek, 27 Czerwca 2006, 13:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Fledge :
Wejdz na allegro i nie wymądrzaj sie. Koszt wysylki to standardowo 6,50 - 7 zl.


Kupiłem już dziesiątki płyt na allegro i ani razu nie udało mi się zapłacić więcej niż 6,50 zł. Naturalnie pomijam tutaj wyjątkowe przypadki kiedy to zależało mi na czasie i chciałem płytę odebrać za pobraniem.

Nigdy nie kupowałem płyty U2, więc postanowiłem sprawdzić koszty przesyłki tychże.

Po przejrzeniu tych kilkudziesięciu aukcji okazuje się, że deklarowany w poście Fledga standard w wysokości 6,50 zł - 7 zł występuje w dwóch aukcjach (należy dodać, że były to przesyłki priorytetowe, z których to zdarzało mi się rezygnować na rzecz tańszego poleconego). Przeważały ceny w okolicach 5 zł lub 5,50 zł. Było też trochę dopłat wynoszących 6 zł.

Naturalnie nie liczymy tutaj sprzedawców u których przy zakupie większej ilości płyt koszty wysyłki są niwelowane do zera ("kup co najmniej 3 płyty a koszty przesyłki pokrywam ja"), bo wyjdzie nam w ogóle jakieś okropieństwo, że można kupić 3 płyty za 60 zł.

Tak więc zdanie Wejdz na allegro i nie wymądrzaj sie dedykuję samemu autorowi tego twierdzenia, który zresztą niejako z dumą deklaruje swoją niechęć do zakupów płyt oryginalnych. Skoro więc nie kupuje to dlaczego pisze o czymś, o czym, jak zreszta wyżej wykazałem, nie ma zielonego pojęcia?
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Wtorek, 27 Czerwca 2006, 13:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Fledge :
I za to zostalem ukarany. wink.gif


Ktoś Ci dał mandat? :>
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Wtorek, 27 Czerwca 2006, 16:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Tak więc zdanie Wejdz na allegro i nie wymądrzaj sie dedykuję samemu autorowi tego twierdzenia, który zresztą niejako z dumą deklaruje swoją niechęć do zakupów płyt oryginalnych. Skoro więc nie kupuje to dlaczego pisze o czymś, o czym, jak zreszta wyżej wykazałem, nie ma zielonego pojęcia?


A ja to zdanie dedykuje jednak Tobie. Do kosztów przesylki doliczam jeszcze zasadniczo 2 zl za przelew. Jak by nie patrzec wyjdzie powyzej 6 zl. Jak widac to nie ja nie mam zielonego pojecia.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Wtorek, 27 Czerwca 2006, 23:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Fledge :
Do kosztów przesylki doliczam jeszcze zasadniczo 2 zl za przelew. Jak by nie patrzec wyjdzie powyzej 6 zl. Jak widac to nie ja nie mam zielonego pojecia.


Zasadniczo nie doliczasz, bo zasadniczo wspomniałaś o "kosztach wysyłki". Jeśli punkt wpłaty masz oddalony o dwa przystanki tramwajem to dorzucasz do tego cenę biletu MPK? Amortyzacja obuwia?

Wpłacałem wielokrotnie i NIGDY NIE SPOTKAŁEM SIĘ z sumą 2 zł za przelew. Minimalna opłata wynosi 2,5 zł lub 3 zł. W tanich punktach wpłat (eliksiry i tym podobne) 0,99 zł do 1,80 zł. Ale wystarczy być inteligentym, żeby wiedzieć w jakim banku ma konto dany delikwent i wpłacić w tym banku pieniądze. Bezprowizyjne opłaty to standard, a taki mBank pobiera za internetowe przelewy 0,50 gr. Dwa kliknięcia sprzed komputera i wszystko załatwione.
  
Re: Oryginalne, czy nie?
PostWysłano: Środa, 28 Czerwca 2006, 06:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Ja nie mam własnego konta, korzystam z możliwości wpłaty na konto.
Dobrze, jeżeli sprzedawca ma konto w PKO czy innym pobliskim banku. Jesli nie, doliczam ok. 4-6zł opłaty za wpłatę... Ale i tak jest taniej, więc co mi tam wink.gif
  
Oryginalne, czy nie?
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka

Strona 5 z 6  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010