Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Pompy WC. Ile dB??? Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Piątek, 04 Czerwca 2004, 23:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Witam

Mam do Was pytanko, czy macie jakieś dane dotyczące parametrów (a dokładnie dB) poszczególnych pomp??? eusa_wall.gif

CPC - wiadomo, odpowiednio 12 i 16dB, a pozostałe???

Czy warto mi płacić za Eheima?? Ile poszczególne modele tej firmy (oraz innych) mają dB. Może znaleźliście to na jakichś stronkach, lub sami próbowaliście domowymi sposobami... Może macie decybelomierz??

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

marchew biggrin.gif
  
Re: <marchew> Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Niedziela, 06 Czerwca 2004, 09:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MAYDAY.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #702
Posty: 35


[ Osobista Galeria ]




No witam.
Mam dwa decybelomierze, z prawej i lewej stronie głowy...biggrin.gif
Czy mi się wydaje, czy wybierasz i porównujesz eheima z pompą z cpc shock.gif ?.
Niestety głośność pompy zależy od wielu czynników i konstrukcji układu.
  
Re: <MAYDAY.> Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Niedziela, 06 Czerwca 2004, 11:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Wybieram między eheimem a resztą....

Twoje dwa decylomierze różnią się z pewnością chociaż trochę od moich, także taka ocena do niczego się nie przyda. Dla Ciebie cicho, może dla mnie = głośno!!! Taka ocena widnieje przy każdej pompie, tej za 50 zł i za 350zł --- jest BARDZO CICHA --- eusa_wall.gif
Bardzo cicho to pojęcie względne - skoro oceny robił jeden człowiek np. w hehu przy pomocy uszu, to wynika z tego, że wszystkie są bardzo ciche (bo tak jest napisane) i nie warto przepłacać!!!!!!!!!!!!!!!!! Po prostu wciskają kit, we wszystkich sklepach, przecież nikt nie napisze, o swoim sprzedawanym produkcie że jest głośny, bo nikt go nie kupi... Dlatego szukam jakiejś konkretnej oceny, z której coś będzie wynikało.

Pozdrwiam

marchew
  
Re: Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 19:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dziegiel
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #81
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




Moge ci powiedziec tak:
Aquaszuty są słyszalne :/
MJ1000 na początku super, po pewnym czasie wirnik siada i są głosne
Hyodr L30 - tak zachwalany - kobyła sie grzeje i chodzi jak traktor :(
  
Re: <Dziegiel> Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 20:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




A co z eheimami??? Które lepsze, zatapialne czy nie zatapialne?? Uważasz eheimy za najlepsze pompy??

Pozro

marchew
  
Re: Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 22:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Falcore
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1064
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




ja tam musiałem pompe sam wykonać ale było warto jest bezszelestna i bardzo wydajna
  
Re: <Falcore> Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 22:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Ja nie wiem, wszystkich trzeba tu za język ciągnąć!!!! eusa_wall.gif No pochwal się, jak , co, za ile???!!! Może któryś z nas też wykona....

Pozdrawiam

marchew
  
Re: Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 22:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




Falcore @ Wtorek, 08 Czerwca 2004 22:13 @ :
ja tam musiałem pompe sam wykonać ale było warto jest bezszelestna i bardzo wydajna


to znaczy ?
co obudowe zrobiles ?
  
Re: Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Wtorek, 08 Czerwca 2004, 22:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dziegiel
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #81
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




Ja bym teraz kupil Ehiema niezatapialnego 1048 600l/h. Nawet dla swojego układu 3 bloki + chłdonica. Byle by było cicho. Miałem tyle pompek ze sie przekonałem ze nia ma kolosalnej róznicy w wydajnosci. Natomiast jest w gabartyach i hałasie.
  
Re: Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Piątek, 11 Czerwca 2004, 09:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Loki
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #889
Posty: 21


[ Osobista Galeria ]




Witam powiem tak miałem albo mam :) Eheim 1048 w szafce,sam nie wiem czy nie mam szczescia czy ucho mam wrazliwe ale pompka była głosna terkotała jak za taką kase byłem troszke wkurz..potem jeszcze było pare innyh pompek też głosne między nimi była też PH 402 którą używam do teraz jakies 4 michy:) .Przerobiłem ją na niezatapialną wyciszyłem wirnik odrobiną silikonu :D możecie wierzyc lub nie ale tej pompki jako jedynej nie słychac:) .Ale wymaga troszke pracy :) i gwarancja do kosza .początkowo też była to głosna pompka
  
Re: <Loki> Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Piątek, 11 Czerwca 2004, 12:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Wiem, że myślicie, że jesteście FAJNI lol.gif jak używacie skrutów w nazwach, ale nie podnieca mnie oglądanie 1000 typów pompek i pamiętania jak się nazywają..... Dlatego nie używajcie tego g**** , bo nie wiem o co chodzi!!!!!!!!! Ja mam u siebie p a 650l/h i b j z n z , a głośniki mam c, a nagrywarke L... FAJNIE????

CO to PH 402???

Pozdrawiam

marchew
  
Re: <marchew> Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Piątek, 11 Czerwca 2004, 17:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




nie ma sie co irytowac i krzyczec tylko ładnie poprosic o wyjaśnienia

a jak nie chcesz czekac to użyj googla
  
Re: <J@ger> Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Piątek, 11 Czerwca 2004, 17:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




To musiałbym, prosić przy każdej odpowiedzi.... Tak jak to robiłem w którymś temacie!!! Po prostu niektóre pompy nie przykuły mojej uwagi, a nie musimy znać chyba każdej!!!!

Tymbardziej, że takie forum jak to czytają również laicy, którzy patrząc na jakieś "grypsy", stwierdzą że Watercooling jest do d*** i nie wiadomo o co chodzi eusa_wall.gif - a niejeden z nich mógłby prawdopodobnie stać się posiadaczem wspaniałego chłodzenia wodnego, zachęcony czytaniem takiego forum............... drunken_smilie.gif

pozdrawiam i PROSZĘ o jasność udzielanych odpowiedzi!!! tongue.gif

marchew
  
Re: Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Piątek, 11 Czerwca 2004, 20:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Loki
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #889
Posty: 21


[ Osobista Galeria ]




oka tu masz linka http://mcs.pc.pl/sklep.php?id=62 do tej pompki wystarczyło co bys looknął do sklepu i wszystko byłoby jasne :)
Pozdr :D
  
Re: <Loki> Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Piątek, 11 Czerwca 2004, 21:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




No witam, teraz wszyscy wiedzą o czym rozmawiamy :-)

Możesz powiedzieć trochę więcej?? Jak przerobić na niezatapialną, jaki silikon itd. To ciekawe, sam chcę kupić pompkę i nie wiem czy na eheima nie szkoda kasy. Czemu nie przerobiłeś tak eheima??? Czemu ulepszyłeś PH 402 a nie eheima??? cool.gif

Pozdrawiam

marchew
  
Re: Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Piątek, 11 Czerwca 2004, 21:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Loki
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #889
Posty: 21


[ Osobista Galeria ]




Hmm czemu nie eheima? po 2 miechach wirnik sie rozpad skleiłem go na kropelke :) niby wszystko oki bryka dalej ale jesli chodzi o wyciszenie to był mały problem kombinowałem na wszystkie sposoby ale rezultaty dosc mierne cos mi sie wydaje że musiałbym nowy wirnik i oske kupic może było by lepiej .Co do PH 402(mysle że już wiadomo o co chodzi wink.gif )ważna byłą dla mnie wielkość jest ona znacznie mniejsza od Eheim 1048 który narazie sobie leży w zaciszu i czeka może przyjdą i dla niego lepsze czasy :).Wracając do przeróbki jesli chodzi o wirnik to było najważniejsze co zmieniłem słada sie on z magnesu i wirnika z łopatkami mysla że wiecie mniej wiecej jak to wygląda podczas pracy te 2 częsci wirują razem jedna jest zamontowana na 2 ale jest tam luz tak około 30 stopni że można przekręcic częsc z magnesem względem łopatek i dzieki temu własnie pompka zachowuje sie głosno!!! Rozłożyłem i posmarowałem silikonem(mysle że zwykły silkion może byc ja użyłem troszke innego takiego używanego w stomatologii nie wszyscy mają jednak do niego dostęp wink.gif )złożyłem uważając co by silikon nie dostał sie do oski która jest dosc blizko no to tyle jesli chodzi o wirnik.Narepnie odlałem podstawe grubosci około 2 cm z podobnego silikonu dosc miekkiego który amortzuje wibracje pompki nawet zdaje zgamin :) .Nezatapialnosc :) tu troszeczke sie namęczyłem tak z 30 min :D tupka poxipolu przeźroczystego jakies nażedzie obrotowe lud piłka co by odciąc czesc podctawy 2 kolanka miedziane od CO 12 -stki.Ważną sprawą jest to że pompka posiada oring uszczelniający na głównym korpusie tego nie ruszamy sa tam też ruchome częsi które trzeba przykleic na stałe i uszczelnic.ehh qcze cięzko to wytłumaczyc ale sprawa jest do zrobienia i naprawde sie opłaca nie mam gdzie zdięc wrzucic co by pokazac bardziej wizualnie .No ale gdyby były jeszcze jakies pytania postaram sie odpowiedziec
Pozdr :)
  
Re: Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Piątek, 11 Czerwca 2004, 22:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




No z tą niezatapialnością to tak do końca nie kapuję... Co tam odcinałeś??

Mam nadzieję, że jak się skuszę na taką "operację" to skapuję o co biega. Pozdrawiam

marchew
  
Re: <Loki> Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Sobota, 12 Czerwca 2004, 13:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




daj foty to je zamieszcze
  
Re: Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Sobota, 12 Czerwca 2004, 14:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MAYDAY.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #702
Posty: 35


[ Osobista Galeria ]




Kolega dzięgiel napisał że l 30 ( hydor :) ) chodzi jak traktor. Myślę że to kwestia konkretnego egzemp. Mój chodzi cichutko jako niezatapialny, ciszej od poprzedniej pompy - ph 402 (power head :) ).
Fakt jest faktem grzeje się strasznie.
Pozdro ( pozdrawiam :) )
  
Re: Pompy WC. Ile dB???
PostWysłano: Niedziela, 13 Czerwca 2004, 00:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Loki
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #889
Posty: 21


[ Osobista Galeria ]




J@ger no zrobiłem pare fotek ale sa takiej sobie jakosci moge je dac jak kogos interesuje :) tylko jak? ;)
Pozdr
  
Pompy WC. Ile dB???
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010