Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika -> subwofer do komputera
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
subwofer do komputera
PostWysłano: Piątek, 25 Czerwca 2004, 15:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Witam wszystkich serdecznie, i przzechodzę do meritum.
Mam na płycie dźwięk 5+1. Przód podłączyłem do wieży. Tył do drugiego wzmacniacza ( i głośniki na ścianę z tyłu). Wszystko gra sympatycznie. Nachodzi mnie jednak myśl, by podłączyć subwofer.
Generuje to garść pytań:
1. Czy warto robić coś samemu, czy lepiej kupić?
Zakładając, ze będzie to tylko do kompa (więc nie spodziewam się drżenia murów). Zakłądając, że nie znam się na głośnikach, ale welerkę mam (narzędzia do robienia dziur również) i ciężkiej pracy się nie boję, a satysfakcja z własnego dzieła to wielka rzecz.
2. Czy do tego można wykorzystać gotowy wzmacniacz? Czy "coś" należy przerobić?
3. Czy dźwięk z płyty dvd (ac3) jest równoznaczny z dźwiękiem 5+1? (czy będzie

Za wszelkie rady i porady z góry dziękuję.

P.S. Właśnie oglądam kolumny od kleopatry, ale chyba nic z nich nie da sie zrobić wink.gif
  
Re: <oozz> subwofer do komputera
PostWysłano: Piątek, 25 Czerwca 2004, 15:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




subwoofer nie straszna rzecz, zrobilem jedne wprawdzie nie jestem tak zadowolony jak chcialem, ale nauczylem sie, ze duze wcale nie jest piekne :)

do rzeczy:

1. warto robic, zrobisz na pewno glosnijeszy, mocniejszy, ale prawdopodobnie o gorszym brzmieniu, tez cena bedzie nizsza. nie trzeba sie znac na glosnikach wszystkiego mozna sie nauczyc. Musisz znac sie troche na elektronice, zeby wzmacniacz zrobic, skoro chcesz robic slaby glosnik, to masz ulatiowione zadanie i mniejsze koszta.

2. gotowy wzmacniacz mozna wykorzystac, chociaz nie wiem czy warto go do takiego celu meczyc, lepiej zrobic aktywny subwoofer i zamknac wzmacniacz w srodku tak jak ja to zrobilem, z zestawu.

3. dvd nie mam, ac3 jakos na kompie odtwarzam w filmach, ale co z tego jak mam 2+1 :)


zajrzyj na moja strone:

http://www.hardtmuth.republika.pl/sub/gal/hardt_sub.html

to moj glosnik, pierwszy, zrobilem takie dwa identyczne.

Niedlugo wyjezdzam, wiec jesli potrzebna bedzie pomoc to dopiero wieczorem w niedziele...
  
Re: <hardtmuth> subwofer do komputera
PostWysłano: Piątek, 25 Czerwca 2004, 16:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Obejrzałem. Dzięki.
Pare uwag. Oczywiście wzmacniacz chcę zamknąć w skrzyni. Wzmacniacz kupiłeś gotowy? (wygląda na robiony.....) Czy jakiś link do schematów? A może kupuje się jakiś "kit" i rozbudowuje? Filtr. To gotowy projekt? czy to należy wyliczyć?
"Rury BR : Dwie o średnicy 10,5cm i długości 24,4cm, strojone na około 40Hz" nie przeczę....brzmi jak magia(ciekawe co znaczy strojenie rur), ale poszukam w internecie i "nałykam się" wiedzy.
Do poniedziałku i tak nie będę w necie, więc spokojnie jedź wink.gif. Wielkie dzięki.
  
Re: <oozz> subwofer do komputera
PostWysłano: Niedziela, 27 Czerwca 2004, 23:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




to byl kit, avt-xxxx nie pamietam...

wejdz na cyfronika.com.pl

poszukaj wzmacniaczy mocy, zwykly nazwyklejszy, do niego samemu robisz zasilanie symetryczne czyli np jak u mnie -40V, 0 i +40V.

do tego filtr dolnoprzepustowy, u mnie tez z kitu wzialem, filtr do procesora surround 6 kanalwy zczego wykorzystalem 2, bo jest sumowanie lewego i prawego kanalu, dla suba.

rury sie stroi, nie ma to jakby duzegoo znaczenia w amatorskiej produkcji, bo pewnie mala bylaby roznica gdyby o te 4cm krotsze byly np :)

poczytaj poczytaj, bo nie chce mi sie wszystkie tlumaczyc jak jest duzooo (czytaj wszystko) do znalezienia na necie.
  
Re: <hardtmuth> subwofer do komputera
PostWysłano: Wtorek, 06 Lipca 2004, 15:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Niestety, kolejny raz subwofer poszedł w ....dal.
Za zgodą Mojej Pani kupiłem wzmacniacz. Sony TA-F3ES.....(ale się chwalę co? wink.gif). Więcej wydatków na sprzęt nie śmiem postulować w domu. Ale temat na pewno wróci i będę prosił wtedy o rady.
Pozdrawiam Marek
  
Re: <oozz> subwofer do komputera
PostWysłano: Piątek, 09 Lipca 2004, 11:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




zdarza sie :)

powodzenia w dalszych podbojach swiata audio.
  
subwofer do komputera
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010