Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> duzeeeeeeeeeee chlodzenie na mojego radeonka Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
duzeeeeeeeeeee chlodzenie na mojego radeonka
PostWysłano: Piątek, 06 Czerwca 2003, 21:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #23

[ Osobista Galeria ]

CZe
zalatwilem sobie duzy radiator plu7s wiatrak na swojego radeonka
radiator
to jest cooler master w calosci z miezdi
wentyl to jest wyjec na 7000 rpm ale ja go puszcze na 5 V
ale do czego zmierzam jest to radiator 6x6 plus 3 cm wysokosci no i ze wzlgedu ze to jest na socket a to jest to charakterystyczne wciecie i ta podstawka mieziana jest 6x5 i macie jakis pomysl na zamontowanie tego ??
bo szczerze powiem to kurestwo jest cholernie ciezkie, a do tego niechce go niszczyc
bo szlifowac podstawe musze bo inaczej nie da rady chlodzic
jakeis ajdije ??

PostWysłano: Sobota, 07 Czerwca 2003, 00:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

hmm wykorzystaj gniazdo pci napewno :), zrob jakas stalowa konsturkcje ktora bedzie tryzmaha ten caly metal opierajac sie lekko na agp a reszte na pci, a przytwierdzic do karty mozesz takimi klamrami przez cala karte, podkladajac cos aby nie zarysowac powierzchni karty jak nie ma wolnych miejsc gdzie mozna sie oprzec ramieniem

rozumeisz chyba o co mi chodzi...

--\/------
karta ---------------- |
--^------

te \/ i ^ sa dociskami aby trzymalo radiator na miejscu na kracie, i jeszcze pewnie mozna jakies otwory w karcie wykorzystac

PostWysłano: Niedziela, 08 Czerwca 2003, 14:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #23

[ Osobista Galeria ]

wiesz co kurde chyba bedizemy musieli sie pobawic paintem zeby to narysowac
dzisiaj jeszcze bede chcial to dokladnie narysowac

PostWysłano: Niedziela, 08 Czerwca 2003, 15:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

DJ :
wiesz co kurde chyba bedizemy musieli sie pobawic paintem zeby to narysowac
dzisiaj jeszcze bede chcial to dokladnie narysowac

wlasnie wyczesalem w mega kox paintcie graficzke, mam nadzieje ze all skumaja o co mi chodzi :D

PostWysłano: Niedziela, 08 Czerwca 2003, 15:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #28

[ Osobista Galeria ]

A ja mam taki pomysł. Przewiercić w podstawie wiatraka dziury w miejscach odpowiadających dziurą w karcie do instalacji zwykłego radiatora. Przez te dzióry wsadzić jakiś drucik z przywiązanym gwoździkiem (z uciętym łebkiem) lub inny m sztywnym kawałkiem metalu. Taki zaczep przykleić wewnątrz radiatora.teraz zamocować do karty przewlec przez dziury w karcie i lużno związać z tyłu tworząc pentelkę. Teraz przez tą pentelkę przwlec sznurek i przewlec go przez coś na górze obudowy. Do drugiego końca sznurka przywiązać coś cięższego od radiatora.

PostWysłano: Niedziela, 08 Czerwca 2003, 15:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

to ja mialem na srubach i gumkach recepturkach caly wentyl trzymany i jedne srubie przez karte, neistety gumki sparcialy i puscili, ale wentyl nic nie wadzi wiec looz :D

PostWysłano: Niedziela, 08 Czerwca 2003, 22:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #23

[ Osobista Galeria ]

po pierwsze to ja mieszkam na wsi i mam caly warsztat do dyspozycji wiec dla mnie wszelakiego rodziaju śruby nie mają problemu
druga sprawa to zadnych gumek uzywac nie bede
wszystko na śrubach i nakrętakach

teraz mój rysunek bo to co hardtmuth narysowal moze byc ale chyba bede mial inny pomysl

najlpier radeonek

http://www.v-lo.krakow.pl/~thn/radeon/radeon.gif

oraz radiator:
http://www.v-lo.krakow.pl/~thn/radeon/radiator.gif

no i ja chcialem przymocowac ten cooler tymi zeberkami do lewej strony czyli tak ze te wystajace zeberka sa od strony wyjsc na monit

i teraz tak nie ma mowy o wierceniubo zeberka do podkstaweki są przylutowane i raz juz wiercilem radiator i wyszla z tego kupa, a po drugie nie chce niszczyc radiatora, bo moze sie jeszcze przyda do fx'a 5800 ktorego bede testowal

oczywiscie radiator bedzie w pewien sposob podparty za pomoca gniazd PCI, wiecsie nie ma czym przejmowac
chociaz mam pewne mieszane uczucia co do mocowania go za pomoca takiej łapki jak mowil hard bo w sumie po co skoro beda go dobrze trzymac sruby a powiem szczerze boje sie ze to mzoe slabo trzymac i moze to uszkodzic karte bo jesli by mial dobrze trzymac musialby miec duzy ścisk a to moze uszkodzic

jakeis ajdije ??

PostWysłano: Niedziela, 08 Czerwca 2003, 23:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

hmm zadnych idee, ale posta mozna walnac, a tak wogole to jesli masz mozliwosc zlapania tego srubkami to lepiej nimi tylko :)

a gumki to tylko tak awaryjnie :D

PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 00:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #28

[ Osobista Galeria ]

To może zeób z plexi ramkę na tym radiatorze i pod nią przewlecz drucik, a później całość przyklej.

PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 23:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #23

[ Osobista Galeria ]

wymyslilem genialny pomysl
jak wiadomo radiator jest dla athlona
a co za tym idzie jest on dostosowany do socket A a jako ze jest to stosunkowo nowy standard wiec ciezko mi bylo znaleźć płytę która była zupełnie padnieta wiec poszukalem padnietej płyty socket 370 (kompatybilna) no i wyjałem sobie gniazdko na procka i takie odpowiednio zeszlofowalem no i obecnie jestem w fazie przykrecania go do radeonka i póxniej muysze jeszce wymyslec jak zrobic zeby radiator stykal rdzenia bo socket jest o jakies 3 milimetry wyższy ponad rdzen ale na to chyba tez znalazłem sposob dodatkowa połytka miedfziana ktora posiadam i wystarczy jha umeijetnie podlozyc i wszystko powinno grac i chulac
chyba bede pierszy na swiecie ktory cos takiego zrobi hehehehe

PostWysłano: Sobota, 14 Czerwca 2003, 10:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik

Użytkownik #67

[ Osobista Galeria ]

DJ ale kombinujesz biggrin.gif eusa_clap.gif cool.gif

PostWysłano: Sobota, 14 Czerwca 2003, 15:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #23

[ Osobista Galeria ]

ale chlodzenie bedzie kozackie zrobie jeszcze sobie tak zeby jak bede chcial to sobei wszystkie wiatraki wylacze i wszyswtko pieknie ladnie bedzie hulalo tyle ze np bede mial athlona 500 Mhz szkoda ze epox ma minimalne napiecie jedynie 1,4 V

PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 00:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #23

[ Osobista Galeria ]

nooooooooooooooo skonczylem
powiem szczerze wyglada to mostrualnie :D
ale narazie nie bede zdradzal tajemnicy jak to zrobilem
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
sami zgadnijcie

PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 01:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

guma do zucia, paczka gwozdzi i sie trzyma...zartuje :), powiedz powiedz :d

PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 13:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #23

[ Osobista Galeria ]

no dobraaaaaaaa heheheh
nie wiem czy znacie taki cooler cooler mastera ktory byl z podkladka miedzianą która to centralnie była przykręcona od spodu sróbami
w kazdym razie ta podkładka byłą za duża więc ją odpowiednio pociołem aby była wymiarami lekko większa niż jądro mojego radeonka
i tak oto iałem podkstawkę
kolejną czynnością było zmontowanie mocowania
wyrwałem socketa ze starej płyty (jakeigos Abita hehehehehe ) i odpowiednio zeszlifowałem i przykręciłem do radeonka
później przyłożyłem tą podstawke na paście siliconowej i na to wszsytko założyłem tak jakby na procesor cooler miedzany w oryginalnej niezmienionej formie i pierw co sprawdziłem to bez wiatraka czy działa odpowiednio
no już w biosie radiator po 5 minutach był dośc ciepły czyli wszystko grało jak trza (a przynamniej sie mi tak zdawało) więc zamontowałem wentylator odpaliłęm 3dmarka 2001 i sprawdzałem czy się grzeje druga strona no i czy sie nie wywali
i co sie okazało druga strona jest praktycznei zimna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3dmark na standardowych taktowaniach przeszdeł ale z marnym wynikiem więc ostro podkreciłem na 380/300 i orzymałem 14800 punkciaków bez podkrecania procka z 200x10,5 dzisiaj jak sie mi zachce to moze wreszcie prekroczę tą magiczną granicę 15000 ale mysle ze nie bedie to problem
ale co ciekawego mogę stwierdzić to to że na mojego radeonka teraz można załozyć dowolny c0oler dla athlona oby tylko nie miał większysch wymiarów jak 6x6 bo inaczej go nie włożę do agpbo teraz to caość opiera sie na trzech slotach PCI

co o tym myślicie ??

PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 13:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin

Użytkownik #1

[ Osobista Galeria ]

Cytat:

co o tym myślicie ??

czy nie prosciej by bylo zalozyc na VPU WB? ;p

PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 13:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #23

[ Osobista Galeria ]

jedno co jeszcze musze zrobic to założyć wreszcie te radiatory na pamięci bo sie okazuje ze pamieći strasnzie się grzeją i już przy taktowaniu 300 Mhz po dłuższym męczeniu gdziie niegdzie są białe kropki chociaż w graniu zupełnie to nie przeszkadza bo pojawia się to bardzoooooo zadko

PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 13:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #23

[ Osobista Galeria ]

problem w tym ze narazie na zabawę w wdne chłodzenie mam za mało kasy
a i nie mów mi żebym kupił to chłodzenie za stuwacza bo sie zacznę smiać :D

PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 14:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin

Użytkownik #1

[ Osobista Galeria ]

Cytat:

nie mów mi żebym kupił to chłodzenie za stuwacza bo sie zacznę smiać :D

na samo VPU, czemu nie? tylko, zeby sie blok nie rozpadl na dwa ;-p
BTW przeciez kazd chyba wie, ze u nas sa najlepsze bloki :>
(reklama ;))

PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 14:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #23

[ Osobista Galeria ]

nie tak na poważnie to teraaz mam troszki wydatków
prawko
studia
picie
imprezy
pupy
i na blok wodny by brakło
a takto mam cooler który kosztował mnie 75 zeta i mi w 100% wystarcza
a jak bedzie brakowac to dam mu 7000 pbrótów bo narazie idzie tylko na 5V

duzeeeeeeeeeee chlodzenie na mojego radeonka
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 2  

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.

Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010