Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Własny distro Linux?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Własny distro Linux?
PostWysłano: Niedziela, 04 Lipca 2004, 12:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
``:: PeaceAsh ::``
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1116
Posty: 21


[ Osobista Galeria ]




Juz dawno probowalem stworzyc jednodyskowca ale zawsze napotykalem ten sam problem - zaleznosci sad.gif. Datego nie moglem sobie kopiowac tego co chcialem tylko to co bylo wymagane przez to co chcialem, no ale mowi sie trudno. Zrezygnowalem z jednodyskowca i zaczolem myslec nad jakas mini wersja na kompakcie. Pomyslalem 'wezme baze Aurox'a i pare ciekawych pakietow ktore wydaja mi sie niezbedne' i tu zonk! Sama baza Aurox'a (bez kompletnie zadnych dodatkowych pakietow zajmuje bagatela 500MB!) shock.gif. Poszukalem znalazlem :) Vector Linux! (o ktorym jak widzialem byla juz kiedys mowa). To jest to czego mi trzeba pomyslalem (350MB ale jest wszystko). Jak tylko go ujzalem to odrazu wiedzialem do czego zostal stworzony ten linuch, poczym postawilem na nim router :D Przyszla pora zeby go zainstalowac rowniez la lapopku co by sie w szkolce nie nudzilo smile.gif a tu jak na zlosc 300MB wolnego i to po wielkich wyzeczeniach (mp3 wink.gif ). Wiec teraz juz nie ma ze boli tylko musze zrobic sobie wlasnego lina i w koncu pytania:

1. Ktore programy/pakiety/biblioteki sa absolutnie niezbedne? Oprocz /bin,/sbin bo to skopiuje w calosci z wiekszej dystrubucji.
2. Jak sprawdzic powiazania z bibliotekami/innym programami jakiegos programu? Niby ldd ale robic to dla dziesiatek czy wiecej programow?

PS: nie interesuja mnie X-y, oczekuje odpowiedzi wiec z gory dzieki! biggrin.gif
  
Re: <``:: PeaceAsh ::``> Własny distro Linux?
PostWysłano: Wtorek, 06 Lipca 2004, 14:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jak będę już miał kompa w domku, to napiszę Ci skrypt, który wszystkie niezbędne zależności wykaże. Niestety nie wiem jeszcze kiedy kompa będę miał (ale liczę że w tym tygodniu) więc chwile może zejść.
  
Własny distro Linux?
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010