Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Piątek, 09 Lipca 2004, 23:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Witam
mam linuxa od kilku dni ale też mam wielkie problemy dlatego szukam pomocy kogos najlepiej z mojego miasta kto by mi to realnie wytłumaczył. System jest OK ale chyba ja niereformowalny bo nie moge dac sobie rady z tym systemem sprzęt nie chce pracowac tak jak chodzi pod WP mimo instrukcji nie wychodzi mi instalowanie nowych sterów szok myślałem że to będzie łatwiejsze. Mam karte ATI mam instrukcję jak to zainstalowac ale juz pierwsze polecenie mnie rozwala jak przejśc do roota?/ kolejne jak przejść do tych poleceń tekstowych??
próbuję z instrukcjami ale to nic nie daje!!!!Mam totalny mętlik i ręce mi opadają. POMOCY !!!!!!!!Ten system z tymi długimi poleceniami staje się trudny jak ..... do tego nie ma żadnych sterów pod linuxa innego sprzętu jaki mam w kompie co robić??
  
Re: <Piła> Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Sobota, 10 Lipca 2004, 11:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ejmos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #299
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




Jakiej dystrybucji uzywasz
  
Re: <Piła> Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Sobota, 10 Lipca 2004, 14:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
``:: PeaceAsh ::``
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1116
Posty: 21


[ Osobista Galeria ]




Do trybu textowego przechodzi sie przez w <ctrl>+<alt>+f1 do f6.
Tam logujesz sie jako root tj. podajesz haslo takie jak przy instalacji.
W graficznym mozesz otworzyc wirtualna konsole i przelogowac sie na roota poleceniem 'su'.
powodzonka, przyda sie
  
Re: Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Sobota, 10 Lipca 2004, 15:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Dystrubuji??
chodzi o system to Linux Mandrake 10.0 Official!
  
Re: Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Sobota, 10 Lipca 2004, 15:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




``:: PeaceAsh ::`` : Sobota, 10 Lipca 2004 14:57 :
Do trybu textowego przechodzi sie przez w <ctrl>+<alt>+f1 do f6.
Tam logujesz sie jako root tj. podajesz haslo takie jak przy instalacji.
W graficznym mozesz otworzyc wirtualna konsole i przelogowac sie na roota poleceniem 'su'.
powodzonka, przyda sie
Dzieki zapisuję sobie wszystko bo czuję że to będzie dłuższa nauka biggrin.gif smile.gif i jeszcze jedno nie mogę wcale znaleśc swoich ISDN'owych modemów mam dla cyfrowy elmeg i cyf-analog zyxel i nie wiem jak się łączyć z netem nie mam do tego sterów co robić??
  
Re: Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Niedziela, 11 Lipca 2004, 20:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




powoli idzie ale wyrzuca jakies błędy...Jak śiącnę przez windows XP i zapisze na dysk to czy bedzie czytac pod linuxem oczywiście pliki linux????!!!!! bo nowe stery pod ATI wyrzuca mi błąd
no i drugie mam modem znalazłem łączę się z serwerem ale nie łączy mnie system z internetem co tu robić jakies dziwne to???????
  
Re: Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Lipca 2004, 01:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ejmos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #299
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Jak śiącnę przez windows XP i zapisze na dysk to czy bedzie czytac pod linuxem oczywiście pliki linux????!!


Beda dzialac

Cytat:
bo nowe stery pod ATI wyrzuca mi błąd


Jaki? (jak instalujesz i co wyrzuca)
  
Re: Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Lipca 2004, 14:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




ejmos : Poniedziałek, 12 Lipca 2004 01:37 :
Cytat:
Jak śiącnę przez windows XP i zapisze na dysk to czy bedzie czytac pod linuxem oczywiście pliki linux????!!


Beda dzialac

Cytat:
bo nowe stery pod ATI wyrzuca mi błąd


Jaki? (jak instalujesz i co wyrzuca)
Okresla w textowym jakiś błąd pliku który juz ściągnołem 4 razy i nadal to samo : błąd otwarcia katalogu pliku niemożliwe zaraz spiszę i podam dokładnie
  
Re: <ejmos> Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 10:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




z błędem juz sobie poradziłem.
do tego przypomnieałem sobie trochę komend z dos biggrin.gif
kolejną sprawą jest problem:
- konfiguruje karte tak jak jest zalecane czyli wciskam [enter], ale po całym konfigurowaniu nie wchodzi mi środowisko graficzne.
- wyrzuca błąd [WW][EE] czyli bląd że nie znalazł sprzętu i sprzet jest źle skonfigurowany.
co tu robić???
prosze o pomoc może ktoś to robił????
pozd
  
Re: Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 18:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ejmos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #299
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




Wklej tutaj ten blad bo nie wiadomo za bardzo w czym ci pomoc. Pewnie albo odswiezanie albo rozdzielczasc zla wybrales :) moge ci podrzucic moj conf to sobie porownasz tongue.gif
  
Re: <ejmos> Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 22:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




juz wiem jaki to był błąd chyba rozmiary obrazu bo zrobiłem na ten sam system instalkę i naprawiło i na nowych sterach wygląda to śmiesznie więc musze dokładnie ustawić konfiga bo na 1024x768 widziałem tylko 1/4 wyświetlanego obrazu smile.gif
  
Re: Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 23:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




Ja tez widze 1/4 wyswietlanego obrazu w Mandrake 9,2 . Napiszcie wiecej jak to naprawic,
  
Re: <ejmos> Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 00:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




ejmos problem nadal tkwi
instaluje sterowniki teraz dopiero znajduje mi odpowiedni procesor karty
ale napisane jest OK ale system radzi mi sprawdzić plik HF86Config-4 przed podaniem komendy startx czy jest i czy są dobre ustawienia- jaka komende podac by to sprawdzić??
klejna sprawa pokaz swoja konfigurację może to ułatwi, bo nie wiem jak dokładnie ustawić te odświerzania napewno juz wiem biggrin.gif że jak dam za duzo to nie moge wejść w KDE wyrzuca mi
prosze poradz
  
Re: Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 01:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ejmos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #299
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




podaj e-mail na PW albo tutaj
  
Re: Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 01:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ejmos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #299
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




jesli chcesz zawsze 1024x768 (tak jak ja mam)

To w sekcji "monitor" ustaw:
HorizSync 68.7
VertRefresh 85

a w sekcji "screen" zostaw tylko 1024 768 powinno odpalic kde :)
a tak wogule jak zainstalowales te stery ati?

update: sorx za ten post wyzej wypadek... confused.gif
  
Re: <ejmos> Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 19:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




ejmos
stery pod ATI zainstalowyały się po instalacji padł napis RV250 czyli cpu grafy:)
ale konfig to już do bani bo mam takie problemy szok
wyślij konfiga na
bede wdzięczny zobaczę i spróbuję zrobić tak jak Ty
ja chyba w konfigu karty mam o jedno więcej pyta mnie o vertical Refresh??? czy to możliwe czy ja coś pwaliłem bo tam sa zakresy i ja podaję swój oryginalny monitora 50-160
próbuję robc to jeszcze dziś w nocy bo jutro wylot na wczasy więc jak co dzięki za maila i pozd po powrocie najwyżej będziesz radził jak bedziesz miał ochotę
pozd
  
Re: Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PostWysłano: Piątek, 16 Lipca 2004, 03:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ejmos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #299
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




napisalem w przedostatnim moim poscie
wywaliles dri z kernela i dales agpgart?
i jak pytam jak instalowales to mow jak instalowales...
  
Szukam pomocy na Linuxa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010