Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> Mam prawo żądać zwrotu kasy ?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Mam prawo żądać zwrotu kasy ?
PostWysłano: Sobota, 10 Lipca 2004, 11:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ka73ka
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1221
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Witam,
Znajoma kupiła zestaw komputerowy. Po jakimś czasie płyta główna i zasilacz się wysypała. Wymienili na nowe (INNE, ponieważ nie mogą wstawić tej samej płyty, z prostej przyczyny: nikt jej już nie produkuje ). Jako, że nie mogą mi wstawić tej samej płyty, czy mogę im powiedzieć że płyta mi "nie odpowiada" i zażądać zwrotu kasy za cały zestaw komputerowy? Oczywiście dowód zakupu mam i wszystkie papiery od kompa, wiec sprawa dowodu zakupu to nie problem. Zestaw był kupiony we wrześniu 2002 ma gwarancje na 2 lata. A w sumie jezeli chodzi o płyte czy lepsza czy gorsza to w sumie i jedna i 2ga jest do luftu (mozna praktycznie powiedziec ze to noname'y) :D. Jezeli mi wymieniaja plyte na jakakolwiek inna to preciez chyba nie musze sie zgodzic na taką, bo nie taką kupiłem, nie ? nie musze brac wszystkiego co mi dali. eusa_eh.gif
  
Re: <ka73ka> Mam prawo żądać zwrotu kasy ?
PostWysłano: Sobota, 10 Lipca 2004, 11:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Czy ten komputer składa się z części, które podałeś w podpisie? Widzę tutaj płytę główną Abit NF7-S v 2.0 - przecież to bardzo dobra płyta!
Z tego co się orientuję, to prawo do oddania pieniędzy przez sklep posiadasz dopiero po (chyba) trzykrotnym naprawieniu albo wymianie poszczególnej części.
  
Re: Mam prawo żądać zwrotu kasy ?
PostWysłano: Sobota, 10 Lipca 2004, 11:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ka73ka
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1221
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




EDDY : Sobota, 10 Lipca 2004 11:45 :
Czy ten komputer składa się z części, które podałeś w podpisie? Widzę tutaj płytę główną Abit NF7-S v 2.0 - przecież to bardzo dobra płyta!.


"...Znajoma kupiła zestaw komputerowy"

Z takich czesci, (no moze po za dyskiem bo na niego juz nie starczylo kasy :D) watpie zeby skladali zestawy komputerowe w Vobisie :D
  
Re: Mam prawo żądać zwrotu kasy ?
PostWysłano: Sobota, 10 Lipca 2004, 18:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




ka73ka : Sobota, 10 Lipca 2004 11:32 :
Wymienili na nowe [...] Jezeli mi wymieniaja plyte na jakakolwiek inna to preciez chyba nie musze sie zgodzic na taką, bo nie taką kupiłem, nie ?


Po pierwsze primo - napisałeś w czasie przeszłym, że już wymienili - więc po ptakach.
Gdyby jeszcze nie wymienili, to sytuacja zależałaby od kilku czynników. Gdybyś reklamował na podstawie gwarancji - wszystkie warunki są zależne od zapisów w umowie gwarancyjnej.
Jeżeli reklamowałeś na podstawie niezgodności towaru z umową - mogą wymienić na inny towar, niż zakupiony tylko za zgodą konsumenta.
  
Mam prawo żądać zwrotu kasy ?
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010