Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> Barton 2500+ Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Barton 2500+
PostWysłano: Niedziela, 08 Czerwca 2003, 23:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




czy ktos wie jak to sie kreci
z tego co wiem ma odblokowany mnoznik ale mnie chodzi o to ze jesli ten procek bedzie chodzil tak wysoko Mhercowo jak moj aktualny to go bioreę
jak nei to rezygnbuję
musze z niego wyciągnąć conamniej 2100 MHz
bo ianczej nie warto
  
PostWysłano: Niedziela, 08 Czerwca 2003, 23:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




mnoznik jest zablokowany, a 2500+ nie pojdzie na 2100, bo to prawie 3200+ przeciez :>
  
PostWysłano: Niedziela, 08 Czerwca 2003, 23:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




no dziwne jest to ze kumpel kupil tego procka u nas
i ma odblokowany procek a nie odblokowywal bo sam o tym nie wiedizial
wiec masz jakies lewe informacje
wiem wiem ze tgo wtedy bedzie 3200 i o to mi chodzi
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 00:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




moze, to tylko 2500+ ma odblokowany mnoznik? :>>
malo sie jeszcze slyszy o Bartonie, ale nie warto go brac, takie jest moje zdanie
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 00:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




wiesz jak na cene 440 zeta za takiego bartona i jesli on bedie chodzil na 2100 MHz to mysle ze warto
tymbarizdej ze cena chyba jescze troszki spadnie ale t raczej o 20 zeta nei wiecej
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 00:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




nie warto, wierz mi, pozostan przy T-Bred :>
chyba, ze cena bedzie <350 PLN, to ewentualnie mozna sie zastanowic nad nim
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 00:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




kurde chlopie ale ty jestes uparty wydajnosciowo napewno bedzie lepiej bo nie moze byc gorzej natomiast wiesz dobrze ze dla mnie dolozyc do sprzetu 200 zlotych nie jest problem
a raczej troszki mniej bo ten athlonek chyba jescze spadnie cenowo
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 00:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




DJ :
kurde chlopie ale ty jestes uparty wydajnosciowo napewno bedzie lepiej bo nie moze byc gorzej natomiast wiesz dobrze ze dla mnie dolozyc do sprzetu 200 zlotych nie jest problem
a raczej troszki mniej bo ten athlonek chyba jescze spadnie cenowo

zegary sa zupelnie inne:
<li>Athlon XP 'Thoroughbred' 2600+ 2.083GHz
<li>Athlon XP 'Barton' 2500+ 1.83GHz
<li>Athlon XP 'Barton' 2800+ 2.083GHz

widac, ze z tym samym zegarem Barton jest minimalnie szybszy, ale nie jest tak dobrze podkrecalny jak T-bred, poniewaz chamuje go wieksza pamiec cache, a i cena Bartona jest sporo za duza, jak na jego mozliwosci
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 01:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Co tu durzo mówić. Trzeba kupić P4 2.4C i podkręcić do 3.0 bez problemu a jak dobrze pójdzie to i do 3.5. eusa_clap.gif
Ja tak robie za 2 tygodnie, a już od połowy tego tygodnia zacznę kompletować składniki.cool.gif
  
Re: Barton 2500+
PostWysłano: Czwartek, 06 Listopada 2003, 20:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bizi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #405
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Co do wypowiedzi pana Eddy to sie nie zgadziam mnożnik nie jest zablokowany wiem to bo mam bartka 2500 + i puszczałem go nawet juz na mnożniku 19X może troszeczke nie był stabilny ale chodził z 166x19 czyli zegar rzeczywisty 3154
  
Re: Barton 2500+
PostWysłano: Wtorek, 18 Listopada 2003, 19:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




bizi :
puszczałem go nawet juz na mnożniku 19X może troszeczke nie był stabilny ale chodził z 166x19 czyli zegar rzeczywisty 3154


Czyz bys mial chlodzenie przynajmniej freonem??
bo taka ilosc Mhz IMHO na powietrzu nie da sie wycinac z Bartona ... chyba crazy.gif
BTW, w innym watku pytasz sie co mozna zrobic z tym sprzetem.... jesli go tak wykreciles to po co sie pytasz na forum co znim zrobic, powinienes sie pochwialic jak to zrobiles ze Barton Ci chodzi na ponad 3Ghz!!
Stary to jest niezly wyczyn doubt.gif
  
Re: Barton 2500+
PostWysłano: Wtorek, 18 Listopada 2003, 19:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Lemar :
Stary to jest niezly wyczyn doubt.gif

Albo przekret. crazy.gif W ogole, to >12.5 nie mozna ustawic w prosty sposob mnoznika, tak wiec te jego 19x bylo tak naprawde domyslnym ustawieniem albo jeszcze jakims innym, ale na pewno nie takim.
  
Re: <Tirinti>
PostWysłano: Sobota, 22 Listopada 2003, 16:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




Co tu durzo mówić. Trzeba kupić P4 2.4C i podkręcić do 3.0 bez problemu a jak dobrze pójdzie to i do 3.5.
Ja tak robie za 2 tygodnie, a już od połowy tego tygodnia zacznę kompletować składniki.


no to, Tirinty, bedziemy sie mogli poscigac ;)
mam stepping d1 wiec moze byc cienko, ale z tego co widze ma bardzo duze mozliwosci o/c.
Jeszcze nie zabieralem sie powaznie za jego podkrecanie.
  
Re: <EDDY> Barton 2500+
PostWysłano: Środa, 26 Listopada 2003, 16:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




rączej to co EDDY napisał ... mało prawdopodobne aby ten proc poszedł tak kręcony nawet przy "wodzie" i na napięciu 2.0 V !!!!! realne by było jakieś 2600 MHZ na powietrzu (na "wydajnej wodzie" pewnie jakiś 2800-2900) przy 1.85 ... 1.9 V ale musiałby mieć niewiarygodnie wydajne chłodzenie ... np. mój CoolJAG (ok. 7500 obr/min) bez trudu (no bez przesady ale ... działa .. pod Linuxem bo winda wysiada wink.gif ) daje sobie rade z 1.9 V na ok. 2450 przy Athlonie 1700 XP DLT3C ale to już granica ... pewnikiem więcej = śmierć proca ... sądzę ze nawet natychmiastowa ... ale ten Barton ... byłby oki tylko ze ponoć teraz wszystkie maja blokowane mnożniki confused.gif
  
Re: <EDDY>
PostWysłano: Niedziela, 14 Marca 2004, 16:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BadPhenix
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #785
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]





Eddy jam mam Athlona 2500+ i nie mam zablokowanego mnożnika!! A w ogóle to chodzi mi bez probelu przy 203x11,5. co daje 2334 a to jest o dużo więcej niż 3200+. Czy możesz mi wytłumaczyć skąd tą wiedze wziąłeś??! Szczekam na odpowiedź.
  
Re: <BadPhenix>
PostWysłano: Niedziela, 14 Marca 2004, 16:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Moje posty sa z 8 czerwca 2003 roku :))))
Wtedy Bartony, to nowosc na rynku byla.
  
Re: <EDDY>
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Marca 2004, 09:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BadPhenix
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #785
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




Zwracam szacuken! W sumie to nie może być ze wszystkim na bieżąco.
Powiem szczerze, że jednak można ładnie podkręcić Bartka!!
No to 3m się wink.gif
  
Re: Barton 2500+
PostWysłano: Środa, 24 Marca 2004, 17:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nestor
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #666
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Ja mam barton 2500+ i podkręciłem go do 3200+ w granicach 2100 MHZ
i gdzieś o 16% szybciej chodzi czyli o 1-edną szóstą szybciej
cooler mam na 2500 RPM a procesor mi suę nagrzywa nawet do 60 stopni C
Na lekcji o komputerach wykłądowca mówił by nie podkręcać procesora ponieważ może to doprowadzić do przegrzewania się procka , topienia się pamięci RAM lub też i problemy z kartą graficzną dlatego też po zastanowieniu wolałem ustawić jednak bezpiecznie 2500+
ostatnio ustawiłem se mnożnik na 100 FSB co daje najniższe taktowanie procka do 1100 MHZ to gdzieś w granicach 1500+ i procesor mi się tak nie przegrzewa a temp procesora to 40 C a po dłuższym chodzeniu 50 stopni C
Dziwi mnie jednak że do bartona dali taki słaby cooler bo w szkole mają komputery z procesorem 1600 MHZ i cooler 3000 RPM

chyba mój komputer ma zalety zimą nie trze włączać ogrzewania biggrin.gif
  
Re: Barton 2500+
PostWysłano: Czwartek, 25 Marca 2004, 00:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




nestor :
ostatnio ustawiłem se mnożnik na 100 FSB co daje najniższe taktowanie procka do 1100 MHZ


zaraz powiecie ze sie czepiam ale czegos tu nie rozumiem :]
  
Re: Barton 2500+
PostWysłano: Czwartek, 25 Marca 2004, 15:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




wykładowca :

[...]nie podkręcać procesora ponieważ może to doprowadzić do przegrzewania się procka

można się zgodzić
wykładowca :

topienia się pamięci RAM lub też i problemy z kartą graficzną

buahahahahahahahahaha
nestor :

ustawiłem se mnożnik na 100 FSB co daje najniższe taktowanie procka

też czegoś nie kumam :)

PS: szkoda że nie jest powiedział(a), zamiast napisał(a) <-- przy wykładowcy ;)
  
Barton 2500+
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010