Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> JEDNOCZESNE WYKORZYSTANIE DWÓCH BRAM
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
JEDNOCZESNE WYKORZYSTANIE DWÓCH BRAM
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Lipca 2004, 20:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
@dilor
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1312
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Witam wszystkich!

Mam pytanie: czy istnieje możliwość skonfigurowania sieci tak aby wszyscy użytkownicy mogli jednocześnie korzystać z dwóch bram na Internet? Chodzi o podział pobieranych pakietów między dwa serwery (bramy) a co za tym idzie efektywniejsze wykorzystanie połączenia internetowego.
Mamy w sieci dwa serwery z systemem Linux Mandrake 10.0 i dwa łącza DSL 512Kb/s z TP SA.

Gdyby ktoś wiedział co i jak zrobić aby była taka możliwość proszę o odpowiedź! Z góry dzięki! Pozdrawiam! wink.gif
  
Re: <@dilor> JEDNOCZESNE WYKORZYSTANIE DWÓCH BRAM
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Lipca 2004, 23:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jednocześnie jako tako nie da się korzystać z obu bram na raz, ale można markować pakiety i przekierowywać między serwerami w zależności od tego jaka transmisja ma przebiegać. Wtedy teoretycznie możliwe jest korzystanie z dwóch łącz. Nie praktykowałem tego osobiście, ale jestem pewien prawie w 100% że poprzez markowanie da się to zrobić. Jedyna sprawa to to, że np ruch www będzie szedł jednym łączem, a np. ftp łączem drugim. Dynamicznie raczej ciężko będzie tak zrobić (pod warunkiem że w ogóle się da)
  
Re: <Bzdury> JEDNOCZESNE WYKORZYSTANIE DWÓCH BRAM
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Lipca 2004, 23:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




ktos tu kiedys opisywal siec gdzie maja 3 lacza
sdi + cos mocniejszego i dzialalo poszukaj
  
Re: JEDNOCZESNE WYKORZYSTANIE DWÓCH BRAM
PostWysłano: Wtorek, 27 Lipca 2004, 00:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




ja mam na servie 2xDSL 1Mb

nie chce mi sie za duzo przepisywac:
http://lanforum.net/viewtopic.php?p=29635
http://lanforum.net/viewtopic.php?t=4830

jak bedziesz mial pytania pisz tutaj.
  
Re: <Tassadar> JEDNOCZESNE WYKORZYSTANIE DWÓCH BRAM
PostWysłano: Wtorek, 27 Lipca 2004, 12:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




czyli tak jak pisałem, markowanie pakietów.
  
Re: JEDNOCZESNE WYKORZYSTANIE DWÓCH BRAM
PostWysłano: Wtorek, 27 Lipca 2004, 12:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
@dilor
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1312
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Wielkie dzięki za pomoc!

Sprobuje zastosować markowanie pakietów. Zobaczymy co z tego wyjdzie tongue.gif. Gdybyście mieli jeszcze inne pomysły to piszcie tutaj!

Pozdroffka dla wszystkich! cool.gif
  
Re: JEDNOCZESNE WYKORZYSTANIE DWÓCH BRAM
PostWysłano: Wtorek, 27 Lipca 2004, 21:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




zalezy jak maja byc rozrozniane pakiety idace na II lacze.
Na pewno nalezy robic to przez iproute, a ten rozpoznaje pakiety tez po np adresie zrodlowym lub docelowym... tam wiecej o tym pisalem.
Jesli ma byc load balancing z podzialem na userow to lepiej bez markowania.
  
JEDNOCZESNE WYKORZYSTANIE DWÓCH BRAM
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010