Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> Poszukuję prawnika - odzyskanie nieruchomości
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Poszukuję prawnika - odzyskanie nieruchomości
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Sierpnia 2004, 15:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lolka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1471
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Poszukuję prawnika,który zechciałby zająć się odzyskaniem kamienicy, a raczej jej części, która przed wojna należała do moich dziadków. Jako wynagrodzenie mogę zaoferowac jedynie % od jej wartości. Proszę o kontakt na mail:
  
Re: Poszukuję prawnika - odzyskanie nieruchomości
PostWysłano: Środa, 25 Sierpnia 2004, 13:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lolka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1471
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Niezależnie od moich dalszych działań w tej sprawie - może zainteresuje ona kogoś jako "zagadnienie teoretyczne", a może ktoś lepiej obeznany w prawie - w szybki sposób rozwieje moje nadzieje i oszczędzi zbędnych wysiłków :) Jednych i drugich proszę o odpowiedź na tym forum - mnie, laikowi, bardzo by to pomogło.

Oto dane (niepełne, ale jedyne jakie na tę chwile posiadam):

1. W listopadzie 1948 r. Państwo Sonia i Jan B. (małżeństwo) są jedynymi właścicielami pewnej kamienicy w dużym mieście Polski, "w równych częściach, niepodzielnie" (na podst. zaświadczenia Sądu Grodzkiego)
2. W kwietniu 1949 r. wydano Odpis Skrócony Aktu Zejścia Sonii B. (na podstawie postanowienia sądu z grudnia 1947 r. (!) o uznaniu Sonii B. za zmarłą dn. 31 grudnia 1946 r.)
3. 15 dni później, w kwietniu 1949 r. 1/2 kamienicy zostaje sprzedana Państwu O. (na podst. wpisu do księgi hip.; nie mam oryginału umowy sprzedaży)
4. W maju 1949 r. wydano Odpis Skrócony Aktu Zejścia Ireny N. z.d. B., zm. 25 maja 1944 r. (była to jedyna córka małżeństwa B.)
5. W kwietniu 1954 r. wydano postanowienie sądu o zwolnieniu Jana B. z opieki nad Ireneuszem N., czyli jego wnukiem (jedynym dzieckiem zmarłej Ireny N. i jej męża - również nieżyjącego) i z obowiązku złożenia rachunku z zarządu jego majątkiem; w dok. tym stwierdza się iż Ireneusz N. nie posiada żadnego majątku
6. Ostatni posiadany przeze mnie dokument, zaświadczenie Państwowego Biura Notarialnego z marca 1969 r., stwierdza, iż jako właściciele w/w kamienicy wpisani są : w 1/2 Sonia B., a po 1/4 oboje Państwo O.
7. Mogą istnieć inne, ew. późniejsze dokumenty o których nie wiem
8. Jan B. zmarł na przełomie lat 70/80, miał II żonę, lecz nie miał dzieci z tego małżeństwa

Pytanie 1: Czy na dzień dzisiejszy Ireneuszowi N. coś się należy?
Jeśli nie - to dlaczego?
Jeśli tak - to dlaczego i ile?

Pytanie 2: Czy w w/w dokumentach nie ma sprzeczności?

Przepraszam jeśli kogoś zanudziłam :)

Będę wdzięczna za pomoc.
  
Poszukuję prawnika - odzyskanie nieruchomości
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010