Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Komp mi zdechł :(( Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 10:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

Co do zasilacza to zależy jaki masz komputer. Jak AT to bedziesz musiała kupić używany, bo nowych już nie produkują. Jak ATX poniżej 500MHz to wystarczy najtańszy model jak powyżej 1GHz to nie Codgen 250W lub Codgen 300W. 500-1GHz to trudno powiedzieć. Jakbyś przypadkiem miała Ponad 2GHz to lepiej 300W lub 350W Codgen (albo lepiej wogóle nie Codgen).


tego nawet ja nie skumalem, napisz to jeszcze raz, tylko bardziej przejrzyjscie :>
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 10:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Dobrze wiedzieć na przyszłość, że mam ATX ;-) Nie pojawia się komunikat, sam się wyącza.

Wiatraki nie wieją, po prostu po naciśnięciu Powera nic sie nie dzieje, jakby wtyczka była wyłączona z gniazdka.

Kompa mam w domu 400 MHz podkręconego do 500 MHz, co akurat w tym wypadku mnie bardzo cieszy cool.gif

A jeśli holek mi do tego "doprowadził" to w niedzilę przyjedzie i bedzie mi "odprowadzał", bo ja bez kompa rady nie dam :> Dobrze, że w pracy mam armatę 2,4 Mhz biggrin.gif
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 10:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

Dobrze, że w pracy mam armatę 2,4 Mhz

toż to istny smok crazy.gif
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 11:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Ano smok ;-)) Dlatego lubię przychodzić do pracy pół godzinki wcześniej, żeby pobyć z nim sam na sam biggrin.gif ;-)))
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 11:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




bzdury mial na mysli to, ze zle napisalas jednostke :P
nie MHz, a GHz :>>
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 11:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




LOOOL Sorry biggrin.gif Oczywiście GHz - przyzwyczaiłam sie do mojego domowego i często tak piszę :> Ale wszyscy wiedzą o co chodzi, nie? ;-P
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 12:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Eddy->
Niewiedziałem jaki to sprzęt to namisałem jaki warto kupić zasilacz w zależności od procesora.
AT odpada.
Poniżej 500 (niby się mieści ale jak podkręcany to lepiej kupić lepszy zasilacz).

Codgen poprostu podaje zawsze 50W więcej niż jest faktycznie.

Do tego kompa to potrzeba zasilacz 250W, a jak Codgen to 300W.
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 12:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




trini->
Skoro komp milczy to zasilacz jest padnięty i jedyny sposób naprawy to jego wymiana. Niby może być przerwany jakiś przewód, ale prawdopodobieństwo, że przewód przerwał sięsam z siebie jest znikome. W przypadku ATX jest też też małę prawdopodobieństwo że padł obwód sterowania zasilaczem na płycie głównej. A ponieważ, sądząc po prędkości proca, płyta jest już po gwarancji to trzeba by kupić nową.

Najlepiej niech holek przyjdzie ze swoim zasilaczem i sprawdzi, czy zadziała. Jak zadziała to trzeba zmienić zasilacz. Jak nie to gorzej. Bo może być zepsuta płyta, a może być zepsuty i zasilacz i część lub całość kompa (padający zasilacz mógł dać za wysokie napięcie). A swoją drogą sam zasilacz można sprawdzićzwierając zielony i czarny przewód we wtyczce łączącej zasilacz z płytą główną. Jak wiatrak nie zacznie się kręcić to padnięty jest zasilacz.
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 12:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za pomoc - w niedzielę będe wiedzieć o co chodzi z zasilaczem, holek powiedział, że przywiezie zasilacz, żeby sprawdzić smile.gif A wiatrak sprawdzę sama w domu :)
  
PostWysłano: Sobota, 14 Czerwca 2003, 10:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




trini, a moze jeszcze moja pomoc sie zda, jesli sie nie boisz...nic Cie nie popiesci :D

wyjmij zasilacz odlacz od niego wszsytko, tzn wyjmij go z kompa i podlacz np pod niego dysk twardy i cdrom, cos zeby bylo do niego podlaczone, wez ta szeroka wtyczke ta ktora wchodzila do plyty glownej, podlacz 220V do zasilacza tak jak trza, przelacz z tylu wlacznik na I jak jest wogole i wez kawalek przewodu i polacz w tej duzej wtyczce co wchodzila do plyty glownej kabel zielony z jakimkolwiek czarnym i zobacz czy zasilacz ruszy..., bo moze taki trywialny powod byc ze przez przypadek ktos machnal reka i wylecial kabelek z plyty glownej od wlacznika i komputer nie strartuje :O, a po co placic, jak masz codegena to sie ciesz :), jedyny sluszny tani zasilacz :D
  
PostWysłano: Sobota, 14 Czerwca 2003, 13:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

jak masz codegena to sie ciesz :), jedyny sluszny tani zasilacz :D


bluznisz :P
  
PostWysłano: Sobota, 14 Czerwca 2003, 16:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




a jaki inny ?, jak pisalem nie warto inwestowac w kompa, teraz widze ze chce dluzej na moich procesorach pociagnac a nie zmieniac ciagle cos w kompie, jak cos to moge tylko dyski dokupywac, bo znowu 100GB mam lacznie czy troche ponad, a zaczyna juz mi to sie konczyc i nie wiem co zrobic, a zasilacz....przy takim poborze jaki moj komp ma, nawet kiepski codegen pociagnie...zreszta teraz zauwazykem w athlonie nie mam codegena tylko "king star" :DD:, pewnie tez jakies gowno, jak dlugo gram to sie nagrzewa czyli pewnie jest w miare na granicy mocy, ale starcza, a to w duronie mam codgena i durona zajebiscie krecilem :D, ponad srednia na overclockers.com dla duron 800MHz i to dosc duzo..., spadek napiec sie robi jak brakuje mocy a nie od kiepskiej jakosci elementow, po prostu sa slabsze tylko elementy i przy wiekszym poborze ktory u mnie nie wystepuje moga wystepowac skoki napiec.

niestety checi w kreceniu skonczyly sie jakis czas temu u mnie i mysle ze dobrze, bo prawdobpobnie gdybym biosu nie zresetowal przez przypadek to juz bym mial durona usmazonego, bo odtaktowalem go a nie zmniejszylem napiecia...pracowal caly czas na 1,85V...
  
PostWysłano: Sobota, 14 Czerwca 2003, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




jak sie nic nie dzieje to raczej myglada na to pudelko, gdzie jest trupia czaszka i pioruny wink.gif jesli sie jakies diody swieca, to moze tez byc plyta (u mnie tak sie stalo, kiedy pracowalem na pececie bez obudowy z lenistwa).
  
PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 01:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hmm bez obudowy calkowicie czy bez blach na sciankach ?
  
PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 17:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Dzięki wszystkim za pomoc - mieliście rację - to był zasilacz cool.gif

Mam juz nowy i jak widać - działa ;-)) Komp w środku odkurzony, że mucha nie siada, a na zasilaczu "nawet nie ma ruskich napisów" ((c) by holek)

:-)))))
  
PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 17:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




jaki teraz masz ten zasilacz?
  
PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 22:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




SP V2.03 PIV 300 W o ile to nazwa jest :> z pudełka spisuję :> Aha: wyprodukowany przez Codegen Technology (Shenzhen) CO., LTD cool.gif
  
PostWysłano: Niedziela, 15 Czerwca 2003, 23:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




echh, co ten holek kupil doubt.gif crazy.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2003, 02:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




i dogodz takiemu... biggrin.gif swoja droga, to mialem oko na maca, ktory nie startowal i byl bardzo tani na ebay. ale jak znalazlem ceny zasilania w serwisie apple, to mi sie odechcialo. szkoda, bo ludzie sie czasem tanio pozbywaja komputerow jako "zepsutych", kiedy np. jest jakis problem z systemem i nie chce sie odpalic, a reszta jest ok.
  
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2003, 10:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




trini :
SP V2.03 PIV 300 W o ile to nazwa jest :> z pudełka spisuję :> Aha: wyprodukowany przez Codegen Technology (Shenzhen) CO., LTD cool.gif



ihaaaaaaaaaaaa kupilas codegena, dobrze tak trzymac, badz jak ja :D
  
Komp mi zdechł :((
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010