Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadzonego przez t Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Piątek, 05 Listopada 2004, 00:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Duzo stojacych na sesji. Inni sie zadyszeli a ja nie. Za to przy swiecy bylo mi ciezko - kilka razy wychodzilem na chwile z pozycji, by odpoczac. Slabo tez bylo u mnie z rownowaga np. w drzewie.

Jakos lekcewaze rownowage i balanas. W moim zyciu oczywiscie mi go brakuje.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Piątek, 05 Listopada 2004, 15:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Senna sesja z duza iloscia relaksu. Bylo wprawdzie 12 powitan slonca, ale nawet sie nie spocilem. Dlugie czasy w wygieciach w przod i w tyl na krzesle. taka prawdziwa Yin joga.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Niedziela, 07 Listopada 2004, 00:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Relaskowa sesyjka. Mile rozciaganie nog z paskiem.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Listopada 2004, 00:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Lotosowa sesja :)) Spoko.

Nowa kobieta sie pojawia. Usmiecha sie do mnie na sesji. Podchodze po. Usmiech jej od ucha do ucha. Okazalo sie, ze kiedys z nia studiowalem. Byla nawet kolezanka jednej z moich ex. Moze bedzie z tego rozmowa przy kawie ? Nie wiem.

Jakos dziwnie w moim zyciu kobiety sa jakos zwiazane z moja praktyka hatha jogi. Bardzo zwiazane. Zarowno te w swiecie zewnetrznym jak i te uwewnetrznione np. matka.

Pranajama - spoko. Bardzo dobrze sie zrelaksowalem. Bylo troche zimno chociaz mialem skarpetki i bylem przykryty kocem.

Po raz pierwszy w zyciu robilem viloma pranajama na wdechach. Co jakis czas sie rozluznialem i relaksowalem. Nie wiem czy za bardzo sie nie staralem i za bardzo nie wydluzalem oddechu. Probowalem nie popychac sie za mocno. Ale moje wielkie EGO chcialo oczywiscie wiecej i wiecej ...
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Wtorek, 09 Listopada 2004, 00:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Hardocorowa mega sesja :))Sama esencja hatha jogi :)) Porzadnie sie zmeczylem, ale wyszedlem zadowolony i szczesliwy z duzo iloscia energii.

Byly przede wszystkim asany balansowe na rekach. Mam slabe rece wiec mi bylo ciezko. Coz. Aby to dobrze robic nalezaloby umiec pobyc w kiju z 15 minut bez drzenia z usmiechem na ustach :))

Terapia - bardzo dobra sesja. Okazalo sie, ze pare osob praktykowalo ZEN a jedna hatha joge wiec mialem z kim o tym pogadac.

Praca na terapii byla dla mnie osobiscie bardzo wazna: temat bliskosc vs wolnosc czyli lek przed bliskoscia vs lek przed odrzuceniem.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Wtorek, 09 Listopada 2004, 19:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Raniutko zrobilem skorpiona i kilka powitan slonca, by sie obudzic. udalo sie :)) Mialem spory przyplyw energii.

Terapia - jakos dzis nie otewieraly mi sie emocje.

Lagodna sesja. Troche wilebladow, pozniej wygiecia w przod. Myslalem, ze spokojnie zostane po raz pierwszy w zyciu na 2 sesjach pod rzad - jednak ... nie mialem sil. Jakos bylem bardzo zmeczony.

Przed chwila nawet sie zdrzemnalem. Dziwne. Slyszalem od jednego instruktora jogi jak to kiedys robil mostki przed pojsciem na impreze i sie dobrze bawil, ale nagle nastepowal spadek energii i zwala.

Moze dzis cos takiego jest u mnie ? Rano sie nakrecilem - bylem jak skowronek - a teraz mam malo energii.

Nie jest zadna tajemnica, ze podoba mi sie nakrecanie sie az do euforii wygieciami w tyl - a juz rownowazenie przez wygiecia w przod [mimo, ze je lubie] jakos mniej.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Czwartek, 11 Listopada 2004, 01:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Sesja z 10 XI 2004 byla taka nijaka. Wszystkiego po trochu - niewiele umiem powiedziec. Czulem jakies napiecia w prawym boku ciala.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Czwartek, 11 Listopada 2004, 20:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Fajna sesja. Porzadnie sie spocilem przy roznych wersjach powitania slonca.

Ciezko mi bylo po tym stanac na przedramionach - bo rece sie zmeczyly.

Dobra energia po.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Sobota, 13 Listopada 2004, 20:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Wczoraj chcialem isc na 2 sesje - a nie poszedlem na zadna :)) Zamiast - ze zlosci na laske poszodlem do McDonalda i sie nazarlem - a potem na medytacje do buddystow.

Cóż. Dziś już się czuję emocjonalnie lepiej. Po jodze – zaproponowałem kawę jednej blondi lecz odmówiła.

Mniej mysle o tej z wczoraj.

Byly wygiecia w tyl, powitania slonca, stojace. Tak akurat.

Mysle czy by nie robic codziennie 1000 mantr Dordze Sempa w medytacji [taka buddyjska praktyka oczyszczajaca] - zajeloby to okolo 5 h lecz wtedy moze oczyscilbym szybko moja zla karme odnosnie kobiet ... Coz.

Joga jest taka slodka ... :)) Trudno z nia zerwac - jak z piekna zmyslowa kobieta :)))
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 03:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Sesja z 14 XI 2004 byla dynamiczna, pelna powitan slonca w roznych wariantach - taka z tego sie zrobila power-joga.

Fajne byly balanse.

Po sesji znowu tak sie zlozylo, ze szedlem kawalek z laska z jogi, ktora od dawna mi sie podobala i ktora czesto sie do mnie usmiechala.

Zaproponowalem jej kawe lecz mowila, ze "nie dzis". Mysle, ze innego dnia by sie chetnie umowila. Lecz co tak mnie przerazilo, ze ... juz mi sie dzis nie podobala. Zmienila sie moja percepcja.

Zawsze tak mam, gdy kobieta mnie chce. Podobaja mi sie tylko te, ktore mnie nie chca.

Mam tez straszne podejrzenia - dlaczego chadzam na joge ? Moze tylko dlatego, by gapic sie na laski ???
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Wtorek, 16 Listopada 2004, 00:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Dzisiejsza sesj abardzo mnie zaskoczyla - byly dlugie czasy i bardzo duzo wygiec w przod. Wyszedlem z niej uspokojony i rozespany.

Czulem, ze mam bardzo duzo napiecia porozkladanego po calych plecach: w dolnych partiach, po bokach etc.

Bylem dla siebie delikatny i dociskalem sie relaksowo do nog - bez szarpania i wiekszego wysilku.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Środa, 17 Listopada 2004, 01:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Taka siaka sesja. 12 powitan slonca - spoko. Sporo wygiec w przod.

Czulem sie sztywny. W ogole mi sie moja sztywnosc nie podoba. Ze zgroza zauwazylem, ze osoby prowadzace sesje nie da idealnie rozciagniete - maja swoje braki !!

Odezwalo sie we mnie pragnienie posiadania idealnego nauczyciela o ciele greckiego boga i oswieconym umysle. Moze to marzenia o idealnym Rodzicu ?

Tato - dlaczego nie byles idealny ?? W dziecinstwie podziwialem ojca i myslalem, ze jest wlasnie wspanialy.

Kiedys podziwialem postac guru ...

Dlaczego nie ma doskonalych guru ?

Hehhehe :)) Ale mam pragnienia ! Sam sie z nich smieje.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Środa, 17 Listopada 2004, 18:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Wczoraj przedsiebiorczy facet spytał mnie o reguły idealnego oddychania.
Wyraźnie oczekiwał jednoznacznego absolutnego podziału na białe i czarne. zeby nie miał watpliwości choćby przy lekturze róznych ksiązek gdzie ludziska rózne rzeczy wypisuja.
Okazuje sie ze nie tylko ja potrzebuję takiego twardego gruntu ortodoksji
  
Re: <modest> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Czwartek, 18 Listopada 2004, 01:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Sesja zawierala duzo stojacych - nie zadyszalem sie. Byly tez wygiecia w tyl.

Znow pierwiastek kobiecy dal silnie o sobie znac. Laska obok mnie miala koszulke na ramiaczka bez stanika pod spodem i kilka razy tak sie zlozylo, ze widzialem jej nagie piersi. Coz. Pojawila sie falapozadania lecz pozniej przy dalszych asanach opadla.

Mialem chec zlozenia jej propozycji pojscia na kawe. Po sesji udalo mi sie ja zagadac i o cos zapytac - szczegolowo i wyczerpujaco mi odpowiadala. Ale jednak jej nic nie zaproponowalem, bo chyba nie jest taka mloda - patrzac po twarzy - no nie wiem. Jakos sie zawahalem. Zostawilem sprawy wlasnemu biegowi.

Bylo troche sklonow nog na boki - do lewej i prawej reki - moj brzuch mocno to odczul.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Piątek, 19 Listopada 2004, 15:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Sesja z 18 XI 2004 byla roznorodna. Sporo bylo asan wzmacniajaccyh rece - ciezko mi bylo. Dlugie stanie w psie zglowa w dol bardzo mnie zmeczylo.

Relaks jakos mnie nie zrelaksowal.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Piątek, 19 Listopada 2004, 15:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




długie stanie w psie zmeczyło Ciebie
relaks nie zrelaksował Ciebie
pies z relaksem coś z Toba robiły.
Czy Ty w tym doswidczeniu cos robileś?
czy decyzja żeby tam pośc jest dla Ciebie Twoja ,czy kogos innego albo czegos innego?
pozdrawiam Modest.
  
Re: <modest> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Sobota, 20 Listopada 2004, 02:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




<< Czy Ty w tym doswidczeniu cos robileś?

Hmm. Chyba jakos sie meczylem jak ryba zlapana w siec.

<<czy decyzja żeby tam pośc jest dla Ciebie Twoja ,czy kogos innego albo czegos innego?

Jest moja lecz po co tam ide ? Sam juz sie jakos pogubilem. Kobiety ? Samotnosc ?

----------------------

Sesja z 19 XI 2004 byla urozmaicona - wygiecia w tyl: na linach, krzeselko, wielblad. Jedna laska po zajeciach, z ktora kawalek szedlem powiedziala, ze bylo jej nie dobrze po tych wygieciach w tyl - za to mi bylo bardzo dobrze. Moze to efekt moich domowych praktyk wlasnych z timerem na "stolku bioenergetycznym" wlasnej roboty ? :))

Byly skrety - czulem smutek, w sumie sporo smutku na tej sesji - po juz bylo OK.

Dawno tak mi sie nie otwieral smutek na sesji. Moze to dlatego, ze czekalem na sms od jednej laski a on nie nadchodzil ....

Tak to jest miec oczekiwania wobec kobiety ... staje sie wtedy niewolnikiem moich oczekiwan ... a jesli nie daj Boze si enie spelnia ... wtedy przezywam pieklo ....
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Sobota, 20 Listopada 2004, 22:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Jak się rzucałeś? Wytrwale, do utraty sił, czy przebiegle czekałeś na moment gdy siec puszczała i wtedy wyskakiwałeś po niebo żeby wydostać się z podbieraka?
czy może z płaczem i co sobie przypomniałeś coś to do upadłego się rzucałeś.
A może tak pro forma nawykowo, bez przekonania , odfajkowując rzucanie się?

Odwołujesz się do rozumu czy do żywego uczucia odczuwanego przez Ciebie szukając odpowiedzi na pytanie: po co poszedłeś na ten trening?
  
Re: <modest> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Niedziela, 21 Listopada 2004, 00:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




<<Jak się rzucałeś? Wytrwale, do utraty sił, czy przebiegle czekałeś na moment gdy siec puszczała i wtedy wyskakiwałeś po niebo żeby wydostać się z podbieraka?

Wybacz Modest, ale to w tej chwili odpowiedz przerasta moje sily - nie pamietam :))

-------------------------------------------------

Sesja z wygieciami w tyl. Prowadzaca byla zdziwiona, ze tak nisko [do ziemi] zszedlem rekami po scianie wyginajac sie do tylu.

Moze to wynik moich skorpionow oraz wygiec w tyl na stolku bioenergetycznym ?

Po sesji znow moj nalog wzial w gore - zaproponowalem kawe jednej lasi - wynik: kosz jak zwykle.
  
Re: <Storge> Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadz
PostWysłano: Niedziela, 21 Listopada 2004, 18:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Storge
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #884
Posty: 213


[ Osobista Galeria ]




Bezstresowa sesja. Troche stojacych. Fragmenty powitan slonca. Coraz latwiej mi sie cwiczy. W sumie ta sesja byla dla mnie za lekka.

Sesja pranajamy: bylo spoko. Poznalem nowy element: Suryabhedana. Wdech przez prawa dziurke od nosa a wydech przez lewa.

Bylo zajebiscie.

Ta Suryabhedana dzialajac na kanal [nadi] zwany Surya powinna "rozgrzewac". Pewnie dlatego dzis ja praktykowalismy. Nie odczulem jakiegis rozgrzania. Moze dlatego, ze cwiczylem w swetrze, skarpetkach i dlugich spodniach. A poza ty, zrobilismy tylko kilka cykli.

Co ciekawe zauwazylem, ze moj oddech przez 1 dziurke od nosa byl duzo dluzszy niz normalnie przez 2 naraz.

Ciesze sie, ze ucze sie pranajamy od nauczyciela a nie z ksiazek. Z ksiazek chyba cos probowalem w szkole podstawowej - ale juz dokladnie nie pamietam. Od dziecka mialem pociag do jogi, co odziedziczylem po moim ojcu, ktory tez sie nie fascynowal swego czasu.

A tak ogolnie. Z ponizszych technik jogi:

1. asany,
2. wizualizacja,
3. mantry,
4. oddychanie [pranajama].

Jednak najbardziej podobaja mi sie asany :))).

W buddyzmie juz sie namantrowalem i nawizualizowalem co niemiara i tak mnie to nie zaciesza. Oddychanie mi sie podoba, ale tak troszke.

Jednak to w czym jestem zakochany to asany.

[Oczywiscie tez uwielbiam powolne ruchy tai chi, ktorych jeszcze sam nie praktykowalem a tylko ogladalem na zywo].
  
Czego doswiadczyłeś dzisiaj w czasie treningugrupowego prowadzonego przez t
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 5 z 6  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010