Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> wyżej niż 1400- czyli jak pomóc lamerowi
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
wyżej niż 1400- czyli jak pomóc lamerowi
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2003, 20:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cycek
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #118
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




hmm... mam athlona 1333 (133Mhz x 10.0) moge go podkręcić do 1400 dajmy na to zwiększając mnożnik (133Mhz x 10.5) ale gdy proboje wycisnąć wiecej np 1433 albo 1466 ... gdy ładuje winde dostaje komp zwiechy.
Hmm probowalem juz wszystkiego różne monożniki i częstoliwości fsb próbowałem też zwiększyć napięcie na procesorze i nic nie pomaga.
Napewno sie nie przegrzewa temp ok CPU 40* na plycie 38* bez podkrecania wiec zapas chyba jest(chlodzony powietrzem - wiatrak na coolerze 10tys /obr -chodzi jak suszarka crazy.gif ).
Znacie powod dlaczego nie moge go podkęcić mocniej ??
  
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2003, 20:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




<ol>najlepiej wczesniej rano albo poznym wieczorem zrob cos takiego:
<li>otworz obudowe
<li>otworz okno
<li>odlacz wszystko co jest niepotrzebne (dodatkowe dyski, cd-rw, dvd, flopp, itp)
<li>zwieksz napiecie rdzenia o +0.2V
<li>ustaw mnoznik na 11
<li>modl sie, zeby sie nie zawiesil wink.gif</ol>
<ul>jak sie zawiesi, to:
<li>za slaby zasilacz (nie podales jaki masz)
<li>procesor po prostu nie jest wstanie poprawnie dzialac na wyzszym taktowaniu (slaba seria)</ul>
  
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2003, 20:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cycek
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #118
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




zasilacz 300W
  
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2003, 20:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




firma, a nie moc :)
  
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2003, 20:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cycek
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #118
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




jakis tam CODEGEN
  
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Czerwca 2003, 22:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




MATKO ratuj przed tymi Codegenami !!!!! co jest pomór plaga or somothing else ? shock.gif zmień to na Deera min. 350 watt albo lepiej 400 Watt koszty nieduze tak max ze 150 zł a efekt zadowalajacy .. moim zdaniem ten 400 watt moze konkurowac nawet z 360 watt Chieftec`iem no ale jak masz kase to od razu zamian na Chieftec`a 420 Watt to dopiero power cool.gif
  
PostWysłano: Wtorek, 17 Czerwca 2003, 09:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
reed
Tweak.pl
 
Użytkownik #99
Posty: 94


[ Osobista Galeria ]




e X t 7 3 :
MATKO ratuj przed tymi Codegenami !!!!! co jest pomór plaga or somothing else ? shock.gif zmień to na Deera min. 350 watt albo lepiej 400 Watt koszty nieduze tak max ze 150 zł a efekt zadowalajacy .. moim zdaniem ten 400 watt moze konkurowac nawet z 360 watt Chieftec`iem no ale jak masz kase to od razu zamian na Chieftec`a 420 Watt to dopiero power cool.gif


Tu troszke przesadziles eusa_naughty.gif , looknij na testy zasilek na THG, DEER to nie ta liga cool.gif
  
PostWysłano: Wtorek, 17 Czerwca 2003, 15:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




ale chodzi o SAM STAN FAKTYCZNY .. porównywałem i wiem ze biorąc pod uwagę samą funkcjonalność na prawdę może on konkurować z Chieftec`iem ... jeżeli spojrzałbyś na wykresy to fakt nie trzyma napięć jak Chieftec, ale ku mojemu zdziwieniu w praktyce sprawował się BARDZO dobrze wiec dlatego przyrównywałem go do w/w ... jeżeli więc nie masz kwoty pozwalającej na zakup 360 dual fan to wybór DEER`a nie jest wcale gorszym wyborem ... może nie ma porównania do 420 to fakt ale nie przekreślałbym bym go jako gorszego ... próbowałem 7 zasilaczy i mogę z czystym sumieniem polecić ten model Deer`a jako trafny wybór .... uogólniając dobrymi zasilaczami są: Chieftec 360, 420 oraz Deer`y 350 i 400 ... można to odnieść do przemysłu samochodowego ... to tak jak mercedesy i skody ale i skoda ma swojego superb ... i 400 Watt jest właśnie tym dla DEER`a ... całkowicie odmienna konstrukcja w porównaniu z 350 ... i powtarzam nie masz pieniędzy bierz tego 400 watt jeżeli będzie do 140-150 powyżej tej kwoty szukaj w dobrej cenie Chieftec`ów
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 19:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ludzie. Chieftek 400W do Athlona 1333? To już taniej kupić używanego szybszego Athlona i pójdzie na więcej niż ten 1333 na najlepszym możliwym zasilaniu. crazy.gif
  
wyżej niż 1400- czyli jak pomóc lamerowi
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010