Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Wieszający się MDK 10.0
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Wieszający się MDK 10.0
PostWysłano: Czwartek, 09 Września 2004, 18:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Paszczak000
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1589
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Mam Linuxa Mandrake 10.0 wersję oficjalną. Obrazy, które ściągnołem nie są wadliwe. CRC się zgadza. Linux się instaluje bez problemu. Wykrywa mój sprzęt bez problemowo. Po instalacji nie wiedomo kiedy się wiesza. Wyglada to tak jakby ktoś zamiast monitora postawił mi zdjęcie z tym co aktualnie robiłem na linuxie. Komputer nie reaguje na myszkę, klawiaturę. Lampki użycia dysków twardych wtedy zaczynają się świecić nieprzerwalnie, chodź nie pracują. Czasami objawia się to wieszenie jednostajnym piskiem wydającym się z głośników komputera. Słyszałem, że powodem może byś hardware a w szczególności procesor. Więc o to konfiguracja:

AMD Athlon XP 2600+
Płyta Główna Abit NF7 (2.0)
Pamięć 512 DDR 400 Mhz Kingston
Dyski twarde: Seagate 60 GB (IDE) + Maxtor 120GB (SATA)
Karta Graficzna/Muzyczna: GForce 2 32MB MX 200/SBLive 5.1 Oem

Komputer się wieszal czasami przy próbie dostępu do partycji windowsowskich na, którymś z dysków a czasem podczas kompilacji. Czasem prz ekrnie powitalnym KDE się już wiesił. Nie wiem co jest nie tak. Może zainstaklować MDK 9.2 i zaktualizować go z płyt do wersji 10? Pomóżcie ;)
  
Re: <Paszczak000> Wieszający się MDK 10.0
PostWysłano: Środa, 17 Listopada 2004, 17:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kicha
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2075
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




nie mam pojecia lol.gif
  
Re: <Paszczak000> Wieszający się MDK 10.0
PostWysłano: Czwartek, 18 Listopada 2004, 11:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




wygląda na albo:

1. przegrzanie proca albo
2. za małe napięcie na nim

bądź też

3. problem z pamięciami,

ewentualnie

4. z chipsetem płyty głównej sprawdź czy napięcia i temperatury są oki
  
Re: <e X t 7 3> Wieszający się MDK 10.0
PostWysłano: Czwartek, 18 Listopada 2004, 13:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kicha
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2075
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




moj athlon 1.7XP ma prawie 95 stopni C i sie nie wiesza
mam ecs kt 600-a
mam win xp i mandrake 10.1 i jeszcze sie nie zawiesil
  
Re: Wieszający się MDK 10.0
PostWysłano: Wtorek, 14 Grudnia 2004, 09:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mick
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #944
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Sam z tym walcze od jakiegoś roku i nie moge wyczaic o co chodzi. Wprawdzie ja nie siedze na mandrake ale to bez różnicy.
Te same objawy. Ja dosedlem do wniosku ze cos nie tak z płytą głóną ale nie mam jak tego sprawdzić. Mam GigaByte GA8IPE. Na początku myślałem, że to karta graficzna ale wykluczyłem ja (GeForceFX5200 8x AGP tak jak plyta) bo wkładałem też inna (tez z agp x8) i tez to samo. Widnows chodzi dobre a linux sie wiesza i to tylko w graficznym trybie bo pod konsola mi sie jeszcze nie zdazylo. U mnie temperatura procka to cos kolo 40 stopni chyba albo i mniej bo nigdy nei sprawdzam bo nei mam takiej potrzeby. Pamieci testowalem wprawdzie jednym programem pod linuxem i nic nie wykazal wiec juz sam nie wiem co mnie moze byc.
Ogolnie zglos to do nie do wiary bo ja juz nie widze rozwiazan :)
  
Re: <Mick> Wieszający się MDK 10.0
PostWysłano: Wtorek, 14 Grudnia 2004, 14:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




problemów z mandrake nie miałem, ale przy jądrach 2.6.x bardzo dziwne żeczy dzieją się z dyskami (zwłaszcza SATA). Upgrade jądra (polecam najpierw przeglądnąć Changelog i zmiany Bartka Żółnierkiewicza i Jeffa Garzika) powinno pomóc.
  
Re: Wieszający się MDK 10.0
PostWysłano: Niedziela, 20 Lutego 2005, 13:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piotruś
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2873
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




U mnie tez to było zaraz po instalacji MDK 9.2 i przyznam się iż też nie wiedziałem o co chodzi ale gdy zaczołem grzebać aby zmienić stery do GFX (nie udało mi się i tak) i zainstalować modem (udało mi się ) i ogólnie dwa dni pobawiłem się Linuxem te zwiechy ustąpiły :)
Mój sprzęt:
AMD AthlonXP 1700+ 1266MHz@2000MHz lub 2400MHz
Abit NF7
2 x 256 RAM 400MHz Kingston
Ati 9500 PRO
Maxtor 120GB + IBM 20 GB
Muza z płyty głównej

Przy 2000MHz procka mam na 1,4 V i temp. 42oC tak więc to nie jest wina sprzętu ale jakiś ustawień w linuxie , a tego to nie wiem bo jestem zielony w tym jak trawa :)
To był 1 x jak zainstalowałem go na 10 dni po czym dałem sobie spokój bo nic nie mogłem zrobić (pograć itp.)
I jakoś za bardzo nikt mi nie chciał w tym pomóc... :(
  
Wieszający się MDK 10.0
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010