Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> dobrowolnie poddałem sie karze z art.292 , czy mam prawo odwołanmia sie
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
dobrowolnie poddałem sie karze z art.292 , czy mam prawo odwołanmia sie
PostWysłano: Środa, 15 Września 2004, 15:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Sebastian
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1623
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Witam wszytkich, jestem oskarżony z art.292 czyli o nieumyslne paserstwo-poniewż kupiłem alufelgi na giełdzie samochodowej okazało sie,ze sa one kradzione, na przesłuchaniu policjan zaproponował mi dobrowolne poddanie sie karze i ja sie poddałem-sedzia przez telefon postanowił!!!!!!!!; 600zł kary gdzie te felgi tyle nie były warte i gdzie moja wypłata jest nizsz i musze płacić za studia zaoczne i 4 miesiace w zawieszeniu na 2 lata. czy ja moge sie odwołac od tej dezyzji??????????????????????????????????????????? crazy.gif crazy.gif crazy.gif
  
Re: dobrowolnie poddałem sie karze z art.292 , czy mam prawo odwołanmia sie
PostWysłano: Sobota, 18 Września 2004, 11:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Sebastian
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1623
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Prosze dajcie mi znać czy mam jeszcze jakieś szanse na łaskawsza kare tongue.gif przecierz ten wyrok to dla mnie jakies chyba nieporozumienie- oki grzywna, nadzor, ale te zawiasy, kartoteka-pół zycia w papierach mam zasmiecone. Jestem wzorowym pracownikiem, w mojej miejscowosci nikt. nikt nie powie na mnie złego zdania- nawet nie pije, nie pale, nigdy nikomu nic nie ukradłem po dyskotekach sie nie szlajam, po nocy sie nie włócze. A tu mi ten prokurator przez telefon ze wspaniałym panem policjantem zly.gif taki wyrok orzekli-chyba przesadzili. Te felgi były warte 300 zł i skad ja mogłem wiedziec, ze sa kradzione, na giełdzie kupywałem zawsze coś od 5 lat i nic nie było tongue.gif . bardzo prosze o od[powiedz. dzieki[/b]
  
Re: <Sebastian> dobrowolnie poddałem sie karze z art.292 , czy mam prawo odwołanmia sie
PostWysłano: Niedziela, 03 Października 2004, 21:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Zastanawia mnie jedno - jeżeli twierdzisz, że nie wiedziałeś skąd pochodzą, a kupiłeś od kogoś tam na giełdzie, to na przesłuchaniu najwyżej byś jest stracił - za nieświadome kupowanie tj. spisanie danych sprzedającego itd. Nikt, kto jest absolutnie przekonany że nie wiedział skąd pochodzą nie podda się dobrowolnej karze !!! Chyba nie mówisz wszystkiego do końca.
Coś ci opowiem.
Jak sprzedałam samochód i później wezwano mnie do urzędu, bo jakaś tam tablica nie była oryginalna i zaczęto mnie starszyć karami, to kazałam sobie udowodnić, że to było moją winą. Skończyło się na moim oświadczeniu.
Natomiast w twoim przypadku o ile faktycznie jest tak jak mówisz, to ja bym się odwołała i uzasadniła dlaczego. Jest jednak jeden warunek - musisz być faktycznie "czysty" i twoje kontakty "towarzyskie" również.
Nigdy żaden policjant, ani prokurator "przez telefon" nie rozpoznawałby tak sprawy, chyba że to jest małe miasteczko i panują tam "rodzinne" układy, wówczas byś musiał wystąpić o rozpoznanie sprawy przez inny okręg.
Takie historie zupełnie inaczej wyglądają, jak się przejrzy akta sprawy, jak wygląda protokół z przesłuchania, czy są świadkowie itd. itd.
Jednak 600,- zł. to i tak taniej niż byś miał wziąć adwokata. Sama porada może cię kosztować 50-100 zł. i tak nie będziesz miał pewności, czy dobrze poradzi.
Musisz to dokładnie przemyśleć - sam.
  
Re: <kazia> dobrowolnie poddałem sie karze z art.292 , czy mam prawo odwoła
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Października 2004, 10:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Kazia, pal cześć te sześćset zeta, kolo pisze coś o „zawiasach”, a to oznacza wyrok w zawieszeniu. Czyli krótko mówiąc umoczył dupsko na całej linii.
Nie wiem, jeżeli jest faktycznie czysty to wykazał się kosmicznym frajerstwem, dobrowolnie poddając się karze. I tak naprawdę, to teraz faktycznie potrzebny mu adwokat! Sam się z tego nie wymiga, wszak już dał dowód swojej bystrości.
  
Re: <Marek D.> dobrowolnie poddałem sie karze z art.292 , czy mam prawo odwoła
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Października 2004, 17:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Nie mówi wszystkiego i taka jest prawda.
Na jego miejscu zapłaciłabym te 600,- zł. i czekała na karę w zawieszeniu, adwokat będzie go kosztował conajmniej 2.000,- zł.
  
Re: <kazia> dobrowolnie poddałem sie karze z art.292 , czy mam prawo odwoła
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Października 2004, 18:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Kazia!!! Co Ty mówisz?! Czekać na karę w zawieszeniu?!
Jeżeli faktycznie jest niewinny to powinien robić co się da!
Czyste papiery są ważniejsze niż 2000 czy nawet 10000 zeta.
Z wyrokiem teraz nawet to sprzątania psich gówien go nie wezmą, a co dopiero na poważniejszą posadę.
  
Re: <Sebastian> dobrowolnie poddałem sie karze z art.292 , czy mam prawo odwołanmia sie
PostWysłano: Czwartek, 21 Października 2004, 22:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bebee
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1859
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




Teraz jest już za późno. W ciągu 7 dni od ogłoszenia wyroku należało złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku, i następnie w ciągu dwóch tygodni od dnia doręczenia wyroku z uzasadnieniem należało złożyć apelację.
Przy okazji należy jeszcze pamiętac o treści art.443 par. 3 kpk, zgodnie z którym w przypadku odwołania sie od wyroku wydanego na skutek dobrowolnego poddania się karze, nie obowiązuje zakaz pogarszania sytuacji oskarżonego w przypadku złożenia apelacji, tzn. wyrok może być surowszy od tego już wydanego.
A poza tym poddając się karze, chyba wiedziałeś na co się godzisz?
  
dobrowolnie poddałem sie karze z art.292 , czy mam prawo odwołanmia sie
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010