Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> połączenie sieciowe w XP, nie działa
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Środa, 15 Września 2004, 20:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SZCZUREK55
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1627
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Witam.Połaczyłem niedawno dwa komputery,oba z XP i o podobnych konfiguracjach,kabel mam połączony dokładnie tak jak w tym opisie- http://student.man.olsztyn.pl/ds7/lan.html[/url]
  
Re: połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Środa, 15 Września 2004, 20:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SZCZUREK55
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1627
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




sorki,zle mi sie przycisnelo eusa_wall.gif

oto jak skonfigurowałem oba komputery-

KOMP 1 podłączony do internetu (d-link dwl520+)

Adres IP - 192.168.1.1
Maska podsieci - 255.255.255.0

KOMP 2

Adres IP - 192.168.1.2
Maska podsieci - 255.255.255.0

W obu wpisywalem na zmiane-

Brama domyślna - 194.204.159.1
Preferowany serwer DNS - 194.204.159.1
Alternatywny serwer DNS - 194.204.152.34

W obu mam wyłączoną zapore połaczenia internetowego i w obu wpisałem tą samą nazwe grupy roboczej.Oba komputery mają niedawno zainstalowane systemy.Nie mam zainstalowanych antywirów ani innych programów tego typu,wirusów ani trojanów niemam bo sprawdzałem skanerami internetowymi.Na obu pisze ze połączenie lokalne działa ale komputery w ogóle sie nie widzą,a jak juz zobacze w grupie roboczej komp 2 to nie moge na niego wejsc bo pisze ze nie mam uprawnien czy cos takiego.Nie znam sie za bardzo na takich połączeniach wiec kombinowalem juz na różne sposoby,ustawialem wszystko z tego co wyczytałem w necie i z tego co mówili mi znajomi którzy (niby) sie na tym znaja.Juz nawt nie chodzi mi o to zeby udostępniac internet tylko chce przesyłać pliki miedzy komputerami.Prosze bardzo o pomoc bo naprawde to połączenie jest mi bardzo potrzebne a na wynajecie kogos żeby mi to zrobił naprawde mnie nie stac.
  
Re: <SZCZUREK55> połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Czwartek, 16 Września 2004, 00:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




na obydwóch kompach włącz konto gość i po sprawie. a jak chcesz net, to do 1 kompa wkładasz drugą sieciówkę, ustawiasz udostępnianie połączenia i voila.
  
Re: <Bzdury> połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Czwartek, 16 Września 2004, 16:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SZCZUREK55
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1627
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Na obydwu komputerach mam włączone konta gość.Prosiłbym o bardziej dokładne wytłumaczenie jak to wszystko ustawic.Narazie niemam zamiaru udostępniac internetu.

Pozdrawiam
  
Re: połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Września 2004, 01:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




co to znaczy ze komputery w ogole sie nie widza? czym testujesz?
powinienes pingiem (w uruchom 'ping 192.168.1.1')
jesli nie bedzie odpowiedzi to znaczy, ze sa zle zainstalowane karty sieciowe lub kable pochrzanione.

jesli bedzie to znaczy ze kompy sie widza, a jedynie otoczenie sieciowe dziala standardowo (beznadziejnie) i trzeba cos z nim zrobic lub, co moim zdaniem jest lepsze, zainstalowac na jednym kompie serwer ftp (http://cesarftp.com).
  
Re: połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Września 2004, 01:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




a no i brama czy DNSy nie maja wplywu na siec lokalna
  
Re: połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Wtorek, 25 Stycznia 2005, 00:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Rymek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2305
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




nie wiem jak u innych ale u mnie dziala to w wrecz banalny sposób 2 sieciówki + kabel ustawiona wspolna grupa robocza...

i nic wiecej na kompie bez podlaczonej neo zaznaczylem tylko zeby bral internet przez LAN i tyle a DNS-ów i innych pacierjstw nawet sie nie dotykalem :)

Wszystko moze dialac wystarczyy tylko odrobina checi i samozaparcia :)
  
Re: <Rymek> połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Wtorek, 25 Stycznia 2005, 01:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




jak sie ma xp to ma szanse
jak nie to trreba troche pogrzebac
  
Re: połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Wtorek, 25 Stycznia 2005, 14:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Rymek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2305
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




A i zapomnialem wspomniec na kompie z neo mam XP a na tym drugim win2k gdyby to nylo jakies wazne....
wiec nie tylko na XP dziala poprawnie...
  
Re: <Rymek> połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Wtorek, 25 Stycznia 2005, 15:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




1 istnieje mozliwosc edycji postoe wiec korzystaj z niej

2 xp ma w sobie serwer dhcp i nadaje numery ip wszystiemu co moze
(zaraz mnie jakis purysta zacznie poprawiac :p)
wiec to musi dzialac
  
Re: <SZCZUREK55> połączenie sieciowe w XP, nie działa
PostWysłano: Czwartek, 27 Stycznia 2005, 11:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




1. Sieć lokalna powinna działać przy takich ustawieniach (może blokować jeszcze jakiś firewall). Sprawdź, czy kompy odpowiadają na ping
2. Wyłącz konto gościa - to bardzo niebezpieczne, zwłaszcza przy kompach z dostępem do internetu.
3. Net nie powinien chodzić. Na kompie 1 musisz włączyć udostępnianie połączenia sieciowego (jeżeli to bezpośrednio do niego jest podpięty modem). W kompie 2 jako bramę podajesz ip kompa 1 a DNSy prawdziwe (swojego dostawcy netu).
  
połączenie sieciowe w XP, nie działa
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010