Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> MOCNE CHLODZENIE WODNE !
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Sobota, 18 Września 2004, 21:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lot123
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1356
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




WOW zlozylem chlodzenie wodne i dzisiaj jestem pierwszy dzien na komputerze

Mam jednak dylemat poniewaz temperatura przez 15/120 min po uruchomieniu systemu WINXP na procesorze -
(przy temperaturze otoczenia 24/25 -C wody podczas pracy komputera 28/29 -C okolo 3.5 L wody, termometr pokojowy)

Blok wodn X3M P4/AMD http://mcs.pc.pl/produkt406.html
CPU PIV 3.2MHz (bez podkrecania) przy WC' jest 41/43 -C, a byla przy OC 49/ 52 -C.
(plyta glowna Asus P4C800-E GELUX 31/33 -C)
W WC' po uruchomieniu Winapa 5.02v 43/45 -C
W WC' po uruchomieniu gry Far Cry z max ustawieniami 49/51 -C

Blok wodny Abadon http://mcs.pc.pl/produkt257.html
GPU Radeon XT800XT taktowanym 519.75 MHz i pamieciami 0.16 taktowane 558.00 = 1116 MHz
W WC' jest 35/36 -C s byla przy OC 49/51 -C
(na pamieciach 39/41 -C)
W WC' po uruchomieniu Winapa 5.02v 36/37 -C, a bylo przy OC 49/51 -C
W WC' po uruchomieniu gry Far Cry z max ustawieniami 45/50 -C, a bylo przy OC 70/85 -C

Uzyto ;
Pasty termoprzewodzącej Nanotherm PCM+ Kit Rev2.0
http://mcs.pc.pl/produkt140.html (ponoc najlepsza)

Dwie pompki 1200 l/h 1955cm 27W (rownolegle) Hydor SELTZ L-30 II
http://www.4max.pl/default.asp?g=106&gg=61&produkt=487

Chlodnica 1838W Black Ice Extreme 2 (zamontowanymi dwoma wiatrakami 120/120mm, 1200rpm, 48CMF
Crystal Fan 120mm Silent http://mcs.pc.pl/produkt264.html)

Pojemnik z woda 2,4 L uszczelniony, Pojemnik 133
http://mcs.pc.pl/produkt26..uuu

Wąż Eheim 9/12 i 12/16
Trojniki Y jeden 12mm i trzy 16mm

Wydaje mi sie ze przy takim sprzecie do WC temperatura powinna byc owiele nizsza!

Co robic ?
Gdzie moze byc blont?
Co mi radzicie?
Pomocy plizzz !!!



SCHEMAT mojego WC'

w systemie ssacym wode z dwoma pompami rownolegle
  
Re: MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Niedziela, 19 Września 2004, 16:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
srokus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #449
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Trzeba bylo to bardziesj skomplikowac na pewno temp bylaby duzo nizsza :>
1. Niepotrzebna sa 2 pompki do 2 blokow ( tym bardziej o takiej wydajnosci - to jest "przewymiarowanie konstrukcji" ;)
2. Wydaje mi sie, ze lepiej byloby umiescic bloki jeden za drugim ( tzn puscic cala wode z cpu na gpu ) a nie robic jakies dziwne rozgalezienia
  
Re: MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Środa, 22 Września 2004, 20:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BadPhenix
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #785
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




Calkowicie sie zgadzam z tym ze 2 pompki sa zbedne. lepiej zaiwestowac w 1 ale za to lepsza pompe. a co do polaczenia blokow to radzil bym polaczebnie rownolegle a nie szeregowe bo woda majaca chlodzic grafe bedzie juz nagrzana przez proceso. a wiadomo ze grafa sie az tak bardzo nie nagrzewa jak procek!! wiec radze polaczenie rownolegle!! by tez lepiej to wszystko wygladalo gdybys zmiescil to wszystko w obudowie!!
  
Re: <BadPhenix> MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Czwartek, 23 Września 2004, 00:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
srokus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #449
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Problem z polaczeniem rownoleglym jest taki ze woda wybiera latwiejsza droge wiec nie wiadomo jak by to dzialalo
  
Re: MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Czwartek, 23 Września 2004, 16:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ygbd
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1662
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




sprawdź czy masz dobrze dociśnięty blok do CPU, jeżeli blok i woda jest zimny to może być przyczyną. Jeżeli woda jest ciepła to chłodnica za mało oddaje, zrób shroud'a i zamontuj wiatraki (obstawiam chłodnicę, bo nie widać wiatraków na rysunku, jak jest ciepła, to trzeba ją przedmuchać i powinno być ok.
  
Re: MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Piątek, 24 Września 2004, 13:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Hackett
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1672
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Ciekaw jestem czy możbyby było chłodzić procesor ciekłym azotem. Jak wiadomo osiąga on temperaturę rzędu -273 st. C. Dało by to satysfakscjonujące chłodzenie, ale czy nie zamarzła by cała obudowa? Z pewnością tak. Może ktoś, kiedyś wymyśli sposób na wykorzystanie ciekłego azotu do chłodzenia wnętrza kompytera, a przynajmniej procesora.
  
Re: MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Piątek, 24 Września 2004, 13:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Hackett
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1672
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Ciekaw jestem, czy można zainstalować na CPU zbiorniczek z ciekłym azotem. Jak wiadomo osiąga on temp. rzędu -273 st. C. Uważam, że już sama temperatura substancji ją eliminuje, ale kto wie, moze kiedyś, ktoś wymyśli sposób na zastosowanie ciekłego azotu do chłodzenia CPU.
  
Re: MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Piątek, 24 Września 2004, 14:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Hackett
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1672
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Nie za bardzo wiem jak mogłem wysłać coś dwa razy i to jescze o niejednobrzmiącej treśći. Ale ok. Jeżeli można to proszę usunąć to pierwsze.
  
Re: MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Piątek, 24 Września 2004, 23:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
NAZIR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #589
Posty: 115


[ Osobista Galeria ]




1) Po prawej stronie na górze swojego postu masz magiczny przycisk "X" - warto się z nim zaprzyjaźnić.
2) tadam! biggrin.gif (to pierwszy lepszy z przykładów...)
  
Re: MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Sobota, 25 Września 2004, 22:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALF
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #469
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




Hackett : Piątek, 24 Września 2004 13:56 :
Jak wiadomo osiąga on temperaturę rzędu -273 st. C.


-273,15*C to 0 kelwinów czyli zero bezwzględne czyli teoretycznie najniższa temperatura występująca we wszechświecie. do tego należy dodać jeszcze promieniowanie reliktowe ~2,7*K (pozostałość po Wielkim Wybuchu) które przepełnia cały Wszechświat. temperatura wrzenia azotu dla 1 atm wynosi -195,8*C cool.gif

pozdr
  
Re: MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Września 2004, 14:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ygbd
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1662
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




niezła jazda, ale chyba tylko dla maniaków, bo IMO skórka, nie jest warta wyprawki. Koszt musi być chyba dość wysoki, zabawa z przelewaniem azotu dostarcza też niezłych emocji (mi na samą myśl ciarki przechodzą eusa_naughty.gif ). Ale jak ktoś ma możliwości i chęci, czemu nie spróbować smile.gif.
Ktoś przetaktował AMD 600 na 1700, mogli by też spróbować z jakimś AMD
  
Re: <Hackett> MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Poniedziałek, 18 Października 2004, 12:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Merlin_ONE
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1865
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Chłodzenie azotem jest możliwe, ale nie przy bebechach w obudowie. Wszystko zamarznie. Jest to bardzo drogi sposób chłodzenia. Jeżeli ktoś chce zejść poniżej 0 to niech dodatkowo zamontuje sobie pod blok wodny Peltiera.
  
Re: <Merlin_ONE> MOCNE CHLODZENIE WODNE !
PostWysłano: Poniedziałek, 18 Października 2004, 20:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




przy pelcie jak go nie oslonisz tez zamarznie

a co do Twojego podpisu to smiem twierdzic wrecz odwrotnie
  
MOCNE CHLODZENIE WODNE !
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010